powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lanckrona. Wkrótce Festiwal wózek Tespisa

Małopolski Instytut Kultury zaprasza na Teatralne cuda na kiju, czyli VIII Festiwal Teatrów Amatorskich "Wózek Tespisa" w Lanckoronie.

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych, animacji poklatkowej, kuglarskie i języka migowego, to propozycje dla każdego - i małego, i dużego. Będzie z nich można skorzystać, biorąc udział w ósmej już edycji Festiwalu Teatrów Amatorskich "Wózek Tespisa", który od 22 do 24 czerwca 2012 roku odbędzie się w Lanckoronie.

Trzy festiwalowe dni będą też okazją do obejrzenia spektakli amatorskich grup dziecięcych z Małopolski oraz zapoznania się z rezultatami pracy Dilettante - długofalowego projektu z zakresu pedagogiki teatru, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury.

Festiwal "Wózek Tespisa" to zwieńczenie rocznej pracy instruktorów i grup teatralnych współpracujących z Dilettante, sposobność do wymiany doświadczeń, rozmów, wspólnego cieszenia się teatrem. - Tu się dzieją cuda na kiju! - śmieje się Justyna Junga, szefowa festiwalu, i dodaje: Hasłem tegorocznego festiwalu są "cuda na kiju" - bo chcemy odwołać się do tradycji jarmarcznej (równolegle w Lanckoronie odbywa się Jarmark Świętojański), a także do praktyk kuglarskich, takich jak żonglowanie. Ale bardzo ważna dla nas jest też radość zabawy i magia teatru - czyli to, co chcemy przede wszystkim dać dzieciom.

Do Lanckorony przyjadą zespoły z różnym stażem artystycznym, z rozmaitymi pomysłami na teatr. Będą prezentować swoje przedstawienia, a także wezmą udział w sesjach warsztatowych prowadzonych przez zaproszonych do współpracy artystów - aktorów, reżyserów, plastyków, muzyków. Zwieńczeniem ich pracy będzie wielka akcja plenerowa - wspólny happening grup teatralnych i publiczności, dla której przygotowano wspomniane już warsztaty i spektakle . Po raz kolejny w ramach festiwalu zostaną także zorganizowane warsztaty dla instruktorów teatralnych, nauczycieli i pedagogów - to specjalna oferta dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką teatru, pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapraszamy do wspólnego szukania cudów ukrytych w codzienności i przeżycia teatralnej przygody na lanckorońskim jarmarku cudów.

Więcej informacji: www.dilettante.pl, e-mail: dilettante@mik.krakow.pl