Tarnowski Teatr im. Solskiego bez dyrektora

07-03-2008
15-03-2010
Tarnów. Konflikt w Teatrze im. Solskiego
Jeszcze niedawno byli jego wielkimi zwolennikami, teraz wypowiadają wotum za-ufania. Część zespołu Tarnowskiego Teatru zarzuca dyrektorowi m.in. złe organizowanie pracy, usuwanie profesjonalistów i zastępowanie ich amatorami, wreszcie zastraszanie pracowników... Dyrektor Żentara mówi o tych zarzutach - bezzasadne.
08-01-2009
Tarnowska kultura 2008
Porażką minionego kulturalnego roku w Tarnowie było zamieszanie wokół odwołania i powołania dyrektora Tarnowskiego Teatru - pisze Dorota Jucha w Temi.
09-08-2008
Tarnów. Dziewięć premier u Solskiego
Różnorodny repertuar, uwzględniający współczesną dramaturgię oraz teatr eksperymentalny, proponuje na najbliższe trzy lata nowy dyrektor naczelny i artystyczny Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Edward Żentara zakłada realizację ośmiu, a nawet dziewięciu premier w sezonie.
16-07-2008
Tarnów. Teatr według Żentary
Nowy dyrektor Teatru im. Solskiego planuje już kolejny sezon, tymczasem nie milkną protesty kilku kandydatów, odrzuconych przez komisję konkursową. Protest jednego z nich, Piotra Jędrzejczaka (komisja uznała, że nie ma udokumentowanego pięcioletniego etatowego stażu pracy), trafił na biurko ministra kultury. Reżyser domaga się unieważnienia konkursu. Władze Tarnowa nie zamierzają niczego odwoływać. - Konkurs został przeprowadzony uczciwie, zgodnie z procedurą i żadne odwołania nie mogą być brane pod uwagę - pisze Dorota Jucha w Temi.
15-07-2008
Tarnów. Kandydaci na stanowisko dyrektora teatru protestują
Kandydaci na stanowisko dyrektora tarnowskiej sceny, których zgłoszenia odrzuciła komisja konkursowa, protestują.
09-07-2008
Konkursowe zamieszanie
Reżyser Piotr Jędrzejczak nie został dopuszczony do kolejnego etapu konkursu na dyrektora Tarnowskiego Teatru. Oficjalny powód? Brak pięcioletniego stażu pracy. Jędrzejczak twierdzi, że to jakaś bzdura i skarży się ministrowi kultury na decyzję konkursowej komisji - czytamy w Temi.
05-07-2008
Tarnów. Edwarda Żentara dyrektorem u Solskiego
Edward Żentara [na zdjęciu] jest nowym dyrektorem Tarnowskiego Teatru. Prezydent Ryszard Ścigała powołał go na 3 lata i zobowiązał do realizacji programu działania teatru jako instytucji kultury.
04-07-2008
Tarnów. Turkiewicz czy Żentara u Solskiego?
Lada dzień mamy poznać następcę Wojciecha Markiewicza, który z tarnowską sceną pożegnał się w lutym. Jak dowiedziała się "Gazeta Tarnowska", do decydującej rozgrywki o fotel dyrektora "Solskiego" przeszli Edward Żentara (52 l.) i Szymon Turkiewicz (32 l.). O tym, który z nich będzie dzierżył stery w tarnowskim teatrze, zadecyduje prezydent miasta Ryszard Ścigała.
30-06-2008
Tarnów. Psycholodzy pomogą w wyborze dyrektora teatru
25 czerwca zakończy się pierwszy etap konkursu na dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru, drugi 7 lipca. W pracach konkursowych wezmą udział psychologowie i teatrolodzy.
17-06-2008
Tarnów. 12 kandydatów na dyrektora teatru
Aktorzy i reżyserzy mający w swoim dorobku także prowadzenie rozmaitych teatrów startują w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Spośród dwunastu osób kilka związanych było, bądź jest nadal, z tarnowską sceną, w tym jedna kobieta.
29-05-2008
Tarnów. Konkurs na dyrektora Teatru im. Solskiego
Prezydent Tarnowa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Solskiego.
19-05-2008
Tarnów. Będzie konkurs na dyrektora teatru
Minister kultury nie zajął jednoznacznego stanowiska wobec propozycji objęcia stanowiska dyrektora Tarnowskiego Teatru przez Szymona Turkiewicza, o co zabiegały władze Tarnowa, a czemu sprzeciwiał się zespół z ZASPem. Na decyzję z Warszawy czekano w Tarnowie ponad miesiąc, w miniony poniedziałek prezydent Tarnowa postanowił wyłonić dyrektora tarnowskiej sceny w drodze konkursu.
08-05-2008
Tarnów. Kontrowersyjny kandydat na dyrektora teatru
Kandydat na nowego dyrektora Tarnowskiego Teatru nie podoba się zespołowi, negatywnie na jego temat wypowiedział się ZASP, nie wiadomo, co będzie z przyszłym sezonem... - pisze Ireneusz Kutrzuba w Temi.
21-04-2008
Tajne i poufne
Szymon Turkiewicz został rekomendowany na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Postanowiliśmy się dowiedzieć, co w osobie 32-letniego wrocławianina urzekło prezydenta Tarnowa? - piszą DJ i IK w Temi.
14-04-2008
Tarnów. Kandydat Turkiewicz czeka ma opinię ministra
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na powołanie Szymona Turkiewicza [na zdjęciu]na stanowisko dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Opinie o kandydacie muszą wyrazić też związki zawodowe działające w teatrze.
09-04-2008
Tarnów. Szymon Turkiewicz dyrektorem Teatru im. Solskiego?
Wrocławianin Szymon Turkiewicz [na zdjęciu] najprawdopodobniej pokieruje Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego. Zastąpi na tym stanowsku Wojciecha Markiewicza, który rządził sceną przez ostatnie pięć lat. Prezydent wybrał, nominacja w rękach ministra.
08-04-2008
Tarnów. Konkursu na dyrektora teatru nie będzie
Osoba młoda z pomysłami, zdecydowana związać się z Tarnowem na stałe - takiego dyrektora Tarnowskiego Teatru widzą władze miejskie. Włodarze Tarnowa rozmawiają z potencjalnymi kandydatami na stanowisko dyrektora Tarnowskiego Teatru im. Solskiego. Zrezygnowano z konkursu.
12-03-2008
Tarnów. Teatr wciąż czeka na dyrektora
Wiosna to najlepszy czas na planowanie kolejnego sezonu teatralnego, tymczasem ciągle nie wiemy, kiedy poznamy nazwisko nowego dyrektora tarnowskiej sceny - pisze Dorota Jucha w Temi.
04-03-2008
Tarnów. Teatr im. Solskiego czeka na dyrektora
Kto zastąpi Wojciecha Markiewicza na stanowisku dyrektora tarnowskiej sceny? Kiedy prezydent Tarnowa ogłosi konkurs? I czy w ogóle będzie konkurs? Pytań przybywa, trudniej o odpowiedzi.
22-02-2008
Tarnów. Teatr wciąż bez dyrektora
Kto zasiądzie w fotelu dyrektora tarnowskiego Teatru im. Solskiego po odwołaniu Wojciecha Markiewicza? I w jaki sposób zostanie wyłoniony nowy szef sceny miejskiej? To dwie niewiadome, na które - na razie - nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć.
12-02-2008
Tarnów. Teatr bez Markiewicza
- Wyczerpała się dotychczasowa formuła funkcjonowania teatru, czas na zmiany - mówił w grudniu ubiegłego roku Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa. Rozpoczęta wtedy procedura odwołania dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego właśnie się zakończyła. Stosowne zarządzenie podpisano pod koniec stycznia. Wojciech Markiewicz [na zdjęciu] dowiedział się o tym fakcie od dziennikarzy.
06-02-2008
Tarnów. Bilans i plany Teatru im. Solskiego
Więcej spektakli granych w godzinach wieczornych, więcej sprzedanych biletów to pozytywny bilans minionego roku dla Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. W planach kolejne premiery, wśród nich, już na wiosnę, sztuka reżyserowana przez Jerzego Bończaka. Tarnowski Teatr im. L. Solskiego podsumował rok 2007.
05-02-2008
Tarnów. Dyrektor Markiewicz odwołany
Władze miejskie Tarnowa odwołały ze stanowiska dyrektora Teatru im. Solskiego Wojciecha Markiewicza [na zdjęciu]. Teatrem zarządzał od kwietnia 2003 r.
30-01-2008
Spór o teatr trwa
Procedura zmierzająca do odwołania Wojciecha Markiewicza ze stanowiska dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego trwa, prezydent Tarnowa czeka na przewidziane prawem opinie i nie zamierza rezygnować z planów zmiany kierownictwa tarnowskiej sceny. Protest przeciwko takim pomysłom zgłaszają kolejne osoby związane z tarnowską kulturą - pisze Dorota Jucha w Temi.
09-01-2008
Tarnów. Dyrektor Markiewicz do odwołania?
Wyczerpała się formuła, czas więc na zmiany - tak zamiar odwołania Wojciecha Markiewicza [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora Teatru im. Solskiego uzasadnia prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. - Głupota i absurd - w ten sposób chęć zmiany dyrektora w połowie sezonu artystycznego komentuje Krzysztof Miklaszewski, reżyser, członek rady artystycznej Tarnowskiego Teatru im. Solskiego.