powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Tarnów. Spektakle dla dzieci na Festiwalu Mała Talia

Kilkaset dzieci z Tarnowa i okolic będzie mogło zobaczyć cztery przedstawienia teatralne prezentowane w ramach IV Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia. Impreza organizowana przez Tarnowski Teatr im. L. Solskiego potrwa od soboty 26 maja do 11 czerwca.

Spektakle zostaną zaprezentowane zarówno na Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru jak i w pobliskich miejscowościach: Bochni, Brzesku i Szczucinie.

Na początek zaplanowano prapremierę spektaklu tarnowskiej sceny "Babcia mówi pa pa" w reżyserii Agaty Biziuk. Reżyserka spektaklu wraz z Agnieszką Makowską napisały tę sztukę specjalnie dla Tarnowskiego Teatru.

"Od początku wiedziałam, że nasza premiera na Małą Talię powinna być nowoczesnym spektaklem dla dzieci, który zachęci małych tarnowian do wizyt w teatrze, pokaże, jak duże jest w teatrze znaczenie wyobraźni i dobrego tekstu. A ten - autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej - jest świetny, mądry, pełen humoru i przede wszystkim szanujący młodego widza, rozumiejący jego potrzeby" - oceniła podczas czwartkowej konferencji prasowej Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna Solskiego.

W programie Małej Talii znalazły się też: "Calineczka" Marty Guśniowskiej (Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej), "Robale" Agaty Biziuk (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach), "Kot w butach" Ireneusza Maciejewskiego (Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce Zdrój).

IV edycja Festiwalu odbywa się w ramach projektu Cztery Talie Roku, dlatego też spektakle prezentowane są nie tylko na deskach Solskiego, ale również w ośrodkach kultury mniejszych miejscowości, by teatr "dotarł" do jak najszerszej młodej publiczności.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu przedstawienia będą oceniane przez mieszane jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-statuetki zostały przygotowane przez uczniów z tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych pod opieką Piotra Burdzyńskiego.

IV Festiwal Spektakli dla Dzieci MAŁA TALIA odbywa się w ramach Projektu Cztery Talie Roku, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.