Kalisz. O Modrzejewskiej w CKiS

Postać Heleny Modrzejewskiej, wybitnej polskiej aktorki, przybliży krakowski kulturoznawca, profesor Emil Orzechowski, który już niebawem przyjedzie do Kalisza.

«Jak podają organizatorzy spotkania, profesor Orzechowski jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykłada ponadto w Stanford University, State University of New York of Buffalo w Stanach Zjednoczonych. Jest pasjonatem zagadnień związanych z historią teatru. Zajmuje się także kulturą środowisk polonijnych, polityką kulturalną, promocją dóbr kulturalnych czy tematem zarządzania szkołami wyższymi w Polsce i na świecie. Profesor Emil Orzechowski jest ponadto prezesem Fundacji Wspierania Badań nad Życiem i Twórczością Heleny Modrzejewskiej.

Obok wybitnego profesora i znawcy tematu, w spotkaniu weźmie udział także dr Alicja Kędziora, kierownik Pracowni Dokumentacji Życia i Twórczości Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Spotkanie, organizowane przez kaliskie Centrum Kultury i Sztuki, odbędzie się w Restauracji Retro Wana-tówka, ul. Łazienna 6, 19 maja o g. 12.

Uwaga! Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu w sekretariacie CKiS, tel. 62 76 52 501.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego