powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Kreacje z młodymi improwizatorami

Centrum Kultura Agora zaprasza na czerwcowe święto improwizatorów. "Kreacje. Ring" to impreza w ramach Art of Improvisation Festival.

Oprócz koncertów: William Parker Quartet /William Parker, Rob Brown, Lewis Barnes, Hamid Drake/, Les Diaboliques /Irne Schweizer, Maggie Nicols, Joëlle Léandre/ oraz GRIP/JOHANSSON/SANDELL TRIO /Joel Grip, Sven-ke Johansson, Sten Sandell/, warsztatów i pokazów filmowych, młodzi polscy artyści improwizujący będą mogli wziąć udział w przeglądzie KREACJE. Dodatkowo, uczestnikom KREACJI otwartym na eksperymenty, nie obawiającym się ryzyka przypadku - proponujemy starcie w RINGU...

***

KREACJE - PRZEGLĄD MŁODEJ POLSKIEJ SCENY IMPROWIZOWANEJ

Adresowany do artystów (w wieku 18-35 lat) - m.in. solistów, grup i zespołów artystycznych - przedstawicieli nurtu muzyki improwizowanej /muzyka kreatywna, free jazz, free improv etc./, a także performerów, których improwizacje sceniczne wpiszą się w ideę AOI.

Termin zgłoszeń: do 15 czerwca 2012 r.

Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia na www.ckagora.pl www.artofimprovisation.eu. Dla wszystkich zakwalifikowanych do KREACJI uczestników przewidywana jest profesjonalna dokumentacja ich dokonań artystycznych - dla projektów muzycznych - nagranie w studio nagrań CK AGORA, dla pozostałych projektów - rejestracja video.

22 czerwca / piątek/ godz.19.00 / wstęp wolny

RING "ALEATORYCZNY SPARING"

Uczestnicy zakwalifikowani do przeglądu KREACJE mają możliwość dodatkowo wzięcia udziału w "aleatorycznym sparingu". Regulamin i karta zgłoszenia na www.artofimprovisation.eu i www.ckagora.pl.

Adresatem RINGU jest każdy wykonawca z osobna - w wypadku wcześniej zgłoszonych zespołów, każdy z wykonawców traktowany jest jako osobny "zawodnik". RING zakłada w sobie element przypadku - rzuty kością, które wyznaczą ostateczną formę występu. Do momentu losowania artyści nie wiedzą z kim wystąpią i w jakim składzie, a wszystko to odbywa się z udziałem publiczności.

24 czerwca /niedziela / godz.20.00 / wstęp wolny

NAGRODĄ JEST ZAPROSZENIE DO WYSTĘPU "WŚRÓD GWIAZD" - PODCZAS KOLEJNEJ EDYCJI AOI ORAZ 1000 PLN

N

IINFORMACJA:

Dawid Frydryk /szef artystyczny / dawid.frydryk@artofimprovisation.pl

Katarzyna Mrozek / koordynator / katarzyna.mrozek@ckagora.pl, tel.71 325 14 83, w.108

ORGANIZATOR:

Centrum Kultury AGORA / ul. Serbska 5a / Wrocław / tel. 71 325 14 83 / fax 325 24 73, www.ckagora.pl