Katowice. II Forum Menedżerów Kultury w CKK

21 maja w Centrum Kultury Katowice odbędzie się II Forum Menedżerów Kultury, organizowane przez Śląskie Towarzystwo Marketingowe. Temat przewodni: "Teatr nie jest produktem/Widz nie jest klientem - dyskusja środowiska teatralnego z menedżerami kultury".

Protest środowiska teatralnego i akcja "Teatr nie jest produktem/widz nie jest klientem" zainspirowały ludzi związanych z zarządzaniem w kulturze do zorganizowania spotkania, na którym ludzie teatru i menedżerowie mogą swobodnie i bez zbędnych emocji porozmawiać o teatrze.

Chcemy stworzyć platformę dyskusyjną i podjąć próby zainspirowania ludzi związanych z menedżeringiem w kulturze do spojrzenia na zagadnienie oczami twórców. Dla każdej ze stron taka dyskusja może przynieść ogromne korzyści.

Wprowadzenie do instytucji kultury kadry zarządzającej kształconej poza szkolnictwem artystycznym jest kwestią kilku lat. Uważamy, że należy przygotować oba środowiska do realizacji zadań tak, aby instytucje kultury czy działania kulturalne mogły zyskać nową jakość i zwiększyć uczestnictwo w kulturze. Jesteśmy również przekonani, że taka zmiana nie nastąpi w wyniku prowadzenia programów rządowych, dlatego uruchomiliśmy inicjatywę oddolną.

Chcielibyśmy zaprosić na II Forum Menedżerów Kultury, które odbędzie się w Katowicach 21.05 o godzinie 17:30 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek Plac Sejmu Śląskiego 2

***

Dawid Komuda

Prezes Stowarzyszenia "Menedżerowie Kultury"

O Forum:

Forum Menedżerów Kultury to cykliczne spotkania, w ramach których eksperci zarządzania kulturą i marketingu przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania, nowoczesnego marketingu, promocji, a uczestnicy spotkań mają możliwość wymiany swoich doświadczeń w tej dziedzinie.

Pragnąc stworzyć miejsce wymiany myśli doświadczeń z zakresu zarządzania kulturą, postanowiliśmy stworzyć program interesujących, cyklicznych spotkań i dyskusji, mających na celu podwyższenie kompetencji kadry zarządzającej sektora kreatywnego.

Forum Menedżerów Kultury ma doprowadzić do aktywizacji osób związanych zarządzaniem kulturą, wydarzeniami, projektami oraz rozpocząć debatę o konieczności zmiany w prowadzeniu działalności kulturalnej i artystycznej pod kątem organizacyjnym.

Spotkanie realizowane przez Stowarzyszenie Menedżerów Kultury i Śląskie Towarzystwo Marketingowe ma charakter popularyzacyjno-edukacyjny.

***

PROGRAM

21 maja 2012, godzina 17.30 (do 20.00)

Miejsce: Centrum Kultury Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2

Temat przewodni: "Teatr nie jest produktem/Widz nie jest klientem - dyskusja środowiska teatralnego z menedżerami kultury"

17.30 CZĘŚĆ WSTĘPNA

17:30 - 17:35 O czym będzie Forum? Prezentacja zaproszonych gości i prelegentów

17:35 - 18:40 O co chodzi z tą społecznością w kulturze? -Wiesław Bełz

18.00 - 18.30 Jak promować spektakl, koncert, festiwal - warsztat marketingowy w ciągu 20 minut, na żywo - Wiesław Bełz

18:30 CZĘŚĆ GŁÓWNA

18:30 -19:30 Główny temat forum - "Teatr nie jest produktem/Widz nie jest klientem - dyskusja środowiska teatralnego z menedżerami kultury" Zaproszeni goście: Dorota Ignatjew, Ula Kijak, Michał Centkowski, Piotr Cieślak, Jarek Ciołek

19:30 CZĘŚĆ KLUBOWA

19.30 - 20.00 "Jak to się robi? Czyli prywatna galeria sztuki" Michał Pamuła, dr Sybilla Skałuba - Pamuła - Galeria Sztuki Współczesnej BIBU. Prezentacja działalności członków i sympatyków stowarzyszenia "Menedżerowie Kultury"

Wstęp bezpłatny. Wymagana rejestracja na stronie www.menedzerowie.kultury.org.pl

Zapraszamy!

-------------------

Więcej informacji na stronie WWW.menedzerowie.kultury.org.pl

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego