Gdynia. Otwarcie Sceny Letniej Teatru Miejskiego

W czwartek 30 czerwca o godz. 18 odbędzie się otwarcie 10. sezonu Sceny Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni na plaży w Orłowie.

Plażowy sezon otworzy w Domku Żeromskiego sesja naukowa "Gombrowicz po Gombrowiczu", będąca zwieńczeniem obchodów Roku Gombrowicza. W programie sesji znalazły się: rozmowa panelowa prowadzona przez Jana Bończę-Szabłowskiego ("Rzeczpospolita") z udziałem autorów artykułów zamieszczonych w monograficznym numerze "Pamiętnika Teatralnego" oraz znawców twóczości Witolda Gombrowicza (m.in. Agnieszki Koecher-Hensel, Allena Kuharskiego, prof. Edwarda Krasińskiego, prof. Jerzego Jarzębskiego, prof. Jana Ciechowicza, Moniki Samsel, Katarzyny Wilewskiej, Piotra Millatiego, Grzegorza Janikowskiego, Marka Mikosa); wystawa fotografii z realizacji sztuk Gombrowicza w kraju i za granicą; promocja monograficznego numeru "Pamiętnika Teatralnego" poświęconego Gombrowiczowi.

O godz. 20 odbędzie się pierwszy spektakl sezonu w Orłowie - "Trans-Atlantyk" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza [na zdjęciu].

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego