powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty Sztuki Mimu

W dniach 28-30 maja 2012 roku, w Warszawie odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimu "Silence of the body/Milczące ciało".

Autorem i dyrektorem artystycznym warsztatów jest Stefan Niedziałkowski. W tym roku organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Artystów Scen Polskich, przy współpracy z Teatrem IMKA.

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu - SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO ukierunkowane są na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, której istotą i źródłem jest sam Człowiek.

Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat twórczy, a więc nie tylko do osób zajmujących się zawodowo teatrem, ale także do artystów z innych dziedzin sztuki i wszystkich, których interesuje praca nad koordynacją ciała i umysłu, niezależnie od posiadanego doświadczenia i wykształcenia zawodowego.

IV edycja Międzynarodowych Warsztatów "Silence of the Body/Milczące Ciało" będzie składać się z warsztatów praktycznych, premiery spektaklu Teatru Sztuki Mimu pt. "Tożsamość/Identity", oraz prezentacji Stefana Niedziałkowskiego i gościa z Japonii, JIDAI.

Trzydniowe warsztaty dla uczestników będą rozpoczynać się każdego dnia rano, w siedzibie ZASP, od krótkich wykładów teoretycznych o sztuce mimu. Zaraz po nich, w Teatrze IMKA, kontynuowane będą warsztaty w formie zajęć praktycznych.

Każdego dnia, o godzinie 19:00 spotkania z publicznością rozpoczną się od premiery spektaklu Stefana Niedziałkowskiego pt. "Tożsamość"/Identity", w wykonaniu zespołu Teatru Sztuki Mimu. Codziennie po spektaklu odbywać się będą prezentacje w formie wykładów/demonstracji dla publiczności - w pierwszym dniu prezentacja Stefana Niedziałkowskiego, w drugim JIDAI (artysty z Japonii), w trzecim dniu, kończącym międzynarodowe warsztaty, prezentacja JIDAI i Stefana Niedziałkowskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach praktycznych IV edycji warsztatów "Silence of the Body/Milczące Ciało" powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go na adres

info@mimearttheatre.pl.

Koszt udziału w warsztatach: 300 zł

Więcej informacji na stronie: www.mimearttheatre.pl