powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Chór Kobiet dziś na Kontrapunkcie

18 kwietnia o godz. 18.45 w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie Chór Kobiet wystąpi w ramach XLVII Festiwalu Teatrów Małych Form Kontrapunkt.

Zespół pokaże swój drugi projekt zatytułowany "Magnificat", w którym twórczynie konfrontują się z najważniejszym obrazem kobiecości w Kościele - postacią Najświętszej Marii Panny. Warstwę słowną sklejoną z cytatów z Biblii, przepisów kulinarnych, tekstów Elfriede Jelinek, Adama Mickiewicza i fragmentów "Bachantek" Eurypidesa chór miksuje z dźwiękiem komputera, trzaskiem migawek i fleszy, cytatami z gazet. Rytmizowana mowa i popowe frazy sprzęgają się z tradycyjnymi formami muzyki sakralnej.

Nuty "Magnificatu" są samplowane, stają się podkładem dla tekstów kultury i reklam. Chór Kobiet występuję w sekcji konkursowej festiwalu, w której znalazły się m.in. "III Furie" w reż. Marcina Libera (Teatr im. Modrzejewskiej, Legnica), "Jackson Pollesch" w reż. Rene Pollescha (TR Warszawa) czy "Jak być kochaną" w reż. Weroniki Szczawińskiej (Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin).