Chrzanów. Wystąpi Ballet Magnificat

22 kwietnia (niedziela) o godz. 18.00 w chrzanowskim MOKSiR wystąpi słynna, amerykańska grupa baletowa Bellet Magnificat ze spektaklem "Prodigal's Journey" ("Syn Marnotrawny").

«Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Ballet Magnificat łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym. Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu.

To pierwsza wizyta Balletu Magnificat na południu Polski.

Ich występ w Jaworznie to okazja, by samemu doświadczyć mocy przekazu muzyki i tańca. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). "Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm" - napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

W kwietniu tego roku Ballet Magnificat odbywa tournee po Europie, gdzie między innymi wystąpią w Holandii, Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii i Czechach. Artyści przyjęli zaproszenie od Radosława Siewniaka i wystąpią również w Polsce: w Chrzanowie wystawią spektakl "Prodigal's Journey" ("Syn Marnotrawny"). Spektakl podzielony będzie na dwie części. W pierwszej BM zaprezentuje pokaz baletowy do różnego rodzaju motywów muzycznych. W drugiej opowie sparafrazowaną historię biblijnego syna marnotrawnego w baletowo-tanecznej formie. Przedstawia ona historię małżeństwa, które w pewnym momencie rozpada się. Mężczyzna odchodzi od żony i córki, aby zasmakować życia pełnego rozrywek i rzekomej swobody. Podczas tych doświadczeń trwoni cały majątek. Z czasem zaczyna rozumieć znaczenie rodziny i bliskich. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia.

Za choreografię "Syna marnotrawnego" odpowiada Jiri Sebastian Voborski, Amerykanin, czeskiego pochodzenia. Dyrektor Artystyczny i Choreograf Ballet Magnificat.

Występ Ballet Magnificat będzie niecodziennym i niezwykłym wydarzeniem dla mieszkańców Chrzanowa i okolic.

Cena biletów to 30 zł, bilety ulgowe - 20 zł, balkon - 10zł

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem, bilety można kupić i zarezerwować dzwoniąc pod numer organizatora: Radosław Siewniak, tel. 692430653

Przedsprzedaż biletów od 2 kwietnia: Salon Muzyczny, ul. Krakowska 26, Chrzanów

Patronatem spektakl objęli m.in. Gazeta Krakowska, TVP Kraków, naszemiasto.pl.

Dla zainteresowanych: Dzień wcześniej, 21 kwietnia (sobota) o godz. 19.00, Ballet Magnificat wystąpi ze spektaklem "Hiding Place" ("Bezpieczna Kryjówka") w Jaworznie, w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego