Teatr amatorski

16-02-2008
29-04-2020
Warszawa. Młodzieżowe Studio Teatralne online
27 kwietnia rozpoczęły się zajęcia online Młodzieżowego Studio Teatralnego, które odbywać się będą w poniedziałki w godz. 18.00-19.30.
06-03-2020
Pokarpackie. Babski Wieczór teatru w Czarnej
"Warto rozmawiać" to kolejna farsa w wykonaniu teatru z Czarnej. Jest to opowieść o małżonkach, którzy są ze sobą od prawie 20 lat.
04-03-2020
Płock. Teatr Remedium w Kuchni Literackiej
Książnica Płocka (ul. Kościuszki 6) zaprasza dziś o godz. 17 na "Nienasycone, czyli niezwykłe kobiety i ich kulturalne upodobania!" w ramach Kuchni Literackiej.
25-02-2020
Warszawa. Zgłoszenia na Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT
Do 26 lutego przyjmowane są zgłoszenia do Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT w Domu Kultury Zacisze. Przegląd odbędzie się 14 marca.
21-02-2020
Fredro w stylistyce steampunku
W niedzielę w Teatrze Gry i Ludzie odbędzie się premiera spektaklu "Mąż i żona" wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kwestia Kultury, zrzeszające artystów amatorów. O przedstawieniu, z Wojciechem Wójcikiem, jego reżyserem rozmawia Marta Odziomek z Gazety Wyborczej - Katowice.
19-02-2020
Krasne. Premiera Teatru A'propos
21 lutego o godz. 18.00 Teatr A'propos zaprasza na premierę spektaklu pt. "Ciemno" na podstawie książki Joanny Bator pt. "Ciemno, prawie noc", która odbędzie na sali widowiskowej w GOKiB w Krasnem.
11-02-2020
Lublin. Spektakl o Herbercie w Domu Kultury LSM
We wtorek, 11 lutego o godz. 19 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zobaczymy spektakl Amatorskiego Teatru Towarzyskiego "Herbert - (Nie)istnienie".
11-02-2020
Lublin. Spektakl Teatru Seniora w Centrum Kultury
Teatr Seniora działający w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokazy spektaklu muzycznego "Kabaret Starszych Pań i Panów", które odbędą się 12 i 13 lutego o godz. 19.
29-01-2020
Nałęczów. Spektakl "Betlejem Polskie" w NOK
W sobotę, 1 lutego o godz. 18 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury będzie można zobaczyć spektakl "Betlejem Polskie" w wykonaniu Teatru Pokolenie Opolskiego Centrum Kultury.
28-01-2020
Gdańsk. "Sąd nieostateczny" po kaszubsku w Wybrzeżu
Diabły i demony, dwie kobiety, dobro i zło. W poniedziałek, 3 lutego, o godz. 20 w Teatrze Wybrzeże odbędzie się spektakl "Sąd Nieostateczny. Moralitet całkiem nowy. Sztuka w 3 aktach" według dramatu Lecha Bądkowskiego, wybitnego gdańszczanina, działacza społecznego i politycznego, ale także pisarza. Wszystkich chętnych zaprasza Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
25-01-2020
Wielkopolskie. Nowa edycja widowiska historycznego "Orzeł i Krzyż"
Bitwa pod Grunwaldem, odsiecz wiedeńska i Bitwa Warszawska będą tematami przewodnimi tegorocznych widowisk historycznych "Orzeł i Krzyż" prezentowanych w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie). Według organizatorów, to największe tego typu spektakle w kraju.
24-01-2020
Gdańsk. "Sąd nieostateczny" Lecha Bądkowskiego w Wybrzeżu
3 lutego w Teatrze Wybrzeże na Dużej Scenie, z okazji 100. rocznicy urodzin Lecha Bądkowskiego, zostanie wystawiony jego "Sąd Nieostateczny. Moralitet całkiem nowy. Sztuka w 3 aktach". Zagrają członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chojnicach.
23-01-2020
Murowana Goślina. Powróci "Orzeł i Krzyż" - nocne show o historii Polski
W 2020 roku w czerwcu i w lipcu w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie (wielkopolskie) odbędzie się siedem spektakli widowiska "Orzeł i Krzyż", którego kluczowym elementem będą wydarzenia trzech wielkich zwycięstw Polaków. Ruszyła już sprzedaż biletów.
20-01-2020
Horyniec Zdrój. Ogłoszono laureatów 41. Biesiady Teatralnej
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli nagrodę główną 41. Biesiady Teatralnej - Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu Zdroju zdobył Teatr Ecce Homo z Kielc za spektakl "Być świnią w maju" w reżyserii Marcina Bortkiewicza.
21-12-2019
Ku pokrzepieniu ducha
Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej jak co roku w grudniu wystawiają spektakl teatralny. Stało się to już piękną tradycją. Tegoroczne przedstawienie "Scrooge. Opowieść wigilijna" na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa, w adaptacji i reżyserii Marcina Kwaśnego, z aranżacją muzyczną ks. Mariusza Rybałtowskiego, inspiruje do głębszej refleksji nad tym, jak żyjemy, jakich dokonujemy wyborów, jakie mamy priorytety i co jest istotą człowieczeństwa - pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
29-11-2019
Śląskie. Konferencja Amatorskiego Ruchu Artystycznego i Teatralnego
Animatorzy, edukatorzy, instruktorzy teatralni, studenci i pasjonaci teatru spotkają się na Śląsku - kolebce teatru amatorskiego w Polsce, by porozmawiać o rozwoju edukacji kulturalnej i artystycznej. Konferencja "ARA ART - z miłości do teatru", zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury (NCK), odbędzie się od 1 do 3 grudnia w Tychach oraz Chorzowie.
28-11-2019
Płock. Teatr Remedium Uniwersytetu Trzeciego Wieku nagrodzony w Warszawie
Spektakl "Każdemu swoje" zdobył Grand Prix podczas przeglądu twórczości na XII Juwenaliach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jego twórca Henryk Jóźwiak otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.
25-11-2019
Śląskie. Twórcy teatrów amatorskich spotkają się na konferencji NCK
Animatorzy, edukatorzy, instruktorzy teatralni i pasjonaci teatru amatorskiego spotkają się między 1 a 3 grudnia podczas konferencji ARA ART na Śląsku. Udział w konferencji - organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury - jest darmowy, nabór zgłoszeń kończy się w poniedziałek.
22-11-2019
Płock. O miłości, wolności i sile ducha w sali "Dzieci Płocka"
W sobotę w sali przy Jachowicza 34 zostanie wystawiony przejmujący spektakl "Każdemu swoje" w ramach projektu "A jeśli jutro wybuchnie wojna?". Wystawi go grupa teatralna Remedium, działająca w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Mazowieckiej Uczelni Publicznej.
08-11-2019
Mielec. "Ożenek" Mikołaja Gogola
Piątek, 9 listopada, godz. 17.30. sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Bilety w cenie 20 zł. Teatr Rozmaitości wystąpi w przedstawieniu sztuki Mikołaja Gogola "Ożenek".
16-10-2019
Bielsk Podlaski. Laureaci Festiwalu Decha
W dniach 4-6 października 2019 roku odbyła się już VI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim, organizowanego przez Kreatywny Bielsk Podlaski. W tym roku zaprezentowało się dziesięć zespołów.
20-09-2019
Mazańcowice. Wyróżniona za monodram
Młoda aktorka z mazańcowickiego domu kultury odebrała najwyższy laur podczas wojewódzkiego przeglądu teatralnego.
05-09-2019
Warszawa. Zgłoszenia do Festiwalu Teatrów Młodzieżowych
Do 30 września można zgłosić chęć udziału w VII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu - "Kocham Cię jak Irlandię - Wilde, Beckett, Shaw i inni". Festiwal organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
05-09-2019
Zakrzewo. Premiera "Turandot miłość ci wszystko wybaczy"
Dom Polski - Zakrzewski Dom Kultury zaprasza 5 i 6 września na premierę spektaklu "Turandot miłość ci wszystko wybaczy" Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo.
21-06-2019
Czarny Bór. Dziecięce i młodzieżowe pokazy w Centrum Kultury
Widownia wypełniona po brzegi, 31 młodych artystów na scenie, 2 premiery i moc teatralnych wzruszeń. A wszystko to w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, podczas premiery grupy teatralnej działającej pod kierunkiem Katarzyny Bernaś - reżysera teatru dziecięcego i animatora kultury.
14-06-2019
Młodzieżowe "Czarownice z Salem" o skutkach mowy nienawiści
Z wybitnym tekstem Arthura Millera zmierzyli się podopieczni Teatru Off Junior. Na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpiło przeszło 30 młodych ludzi, których pasją jest teatr. "Czarownice z Salem" w ich wykonaniu poświęcone są problemowi hejtu - pisze Łukasz Rudziński w portalu Trójmiasto.pl.
11-06-2019
Płock. Jubileuszowa Heca od czwartku
W najbliższy czwartek, 13 czerwca rozpoczyna się jubileuszowa XXX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Heca.
04-06-2019
Rzeszów. "Żabie opowieści" adeptów Małej Akademii Teatralnej
Najmłodsi adepci Małej Akademii Teatralnej działającej w Teatrze Maska uroczyście zakończyli sezon teatralnych zmagań. W sobotę i niedzielę na scenie można było obejrzeć pokaz warsztatowy "Żabie opowieści".
30-05-2019
Kielce. Pięć nagród dla teatrów Fundacji Studia TM
Dwa Teatry "Zbożowy" z Kielc i "Rejwach" z Nagłowic - prowadzone przez Fundację Studio TM uczestniczyły w XXIV Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur "Złotego Gargulca" odbywających się w Szydłowcu.
22-05-2019
Podkarpackie. "Zemsta" na scenie Domu Kultury "Sokół"
Aktorzy strzyżowskiego Teatru "Prima Aprilis" intensywnie przygotowują się do premiery "Zemsty" wg. Aleksandra Fredry. Premiera już 15 czerwca.
17-05-2019
Lublin. Bajka na Dzień Dziecka
Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz oraz Teatr Gramy Kultury zapraszają w Dzień Dziecka na lalkową baśń muzyczną "Królewskie opowieści"
16-05-2019
Lublin. "Moralność Pani Dulskiej" w Amfiteatrze parafii Poczekajka
Laboratorium Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza do parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu (al. Kraśnicka 76) na pokazy spektakli "Moralność Pani Dulskiej". Sztukę zobaczymy 17 i 18 maja o godz. 18.45 oraz 26 maja o godz. 19.15.
15-04-2019
Zduńska Wola. XV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA
Młodzi aktorzy z teatrów amatorskich od 25 do 28 kwietnia będą mieli możliwość zaprezentowania swoich spektakli oraz wzięcia udziału w warsztatach.
12-04-2019
Amatorzy zagrali Szekspira w uroczysku. Mieszkańcy zdecydowali o wyborze sztuki i w niej wystąpili
"Sen nocy letniej" Szekspira wydarza się w ateńskim lesie. Ten w wykonaniu grupy aktorów pod czujnym okiem ich artystycznego przewodnika, Dariusza Jezierskiego, ma miejsce w Rudach Raciborskich - w uroczysku Buk, które znów powoli budzi się do życia - pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.
08-04-2019
Nic nowego
Niedawno byłam w jury aktorskiego festiwalu, podczas którego młoda kobieta grała monodram o Marii Skłodowskiej-Curie. Tekst napisany współcześnie. Zasiadając na widowni, nie miałam najmniejszej wątpliwości, że życie noblistki zostanie przetłumaczone na problemy współczesne - pisze Joanna Szczepkowska w Rzeczpospolitej.
05-04-2019
Warszawa. Premiera spektaklu "Wszyscy w formie" w DK Zacisze
8 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się oficjalna premiera spektaklu "Wszyscy są w formie" Młodzieżowego Studia Teatralnego DK Zacisze. Pokaz przedpremierowy odbył się podczas Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT.
29-03-2019
Lublin. Okno na teatr w Bramie Grodzkiej
Spektakl młodzieży z Krasnegostawu "Droga do kosmosu wiedzie przez Gawryłowa" zobaczymy w ramach cyklu Okno na teatr w Bramie Grodzkiej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 29 marca o godz. 19.
28-03-2019
Suwałki. Nabór na XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2019
Już w czerwcu odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń na teatralne święto młodych aktorów w Suwałkach. Termin zgłoszenia mija 19 kwietnia!
21-03-2019
Olsztyn. Młodzież wystawia Mrożka
W dobie Instagrama sztuka, jaką jest teatr, jest wśród młodych Ludzi na drugim planie. Są jednak wyjątki: osoby, które się nim interesują zarażają innych.
20-03-2019
Żabno. Mali aktorzy powalczą o laury Zająca Poziomki
Jutro w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie rozpocznie się 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.
19-03-2019
Warszawa. Trzecia edycja Dni Teatru NZS UW
30 i 31 marca będzie mieć miejsce trzecia edycja Dni Teatru NZS UW, na którą zaprasza Teatr 204 NZS UW i Wolskie Centrum Kultury.
14-03-2019
Warszawa. 14. Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT
16 marca w Domu Kultury "Zacisze" odbędzie się 14. edycja wznowionego w zeszłym roku Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT. Główne nagrody to Grand Prix, Nagroda dla najlepszego reżysera i najlepszego aktora.
28-02-2019
Szydłowiec. Zgłoś się do XXIV Zamkowych Spotkań Teatralnych
Szydłowieckie Centrum Kultury - ZAMEK zaprasza do udziału w XXIV Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur "Złotego Gargulca".
18-02-2019
Horyniec Zdrój. Ogłoszono laureatów 40. Biesiady Teatralnej
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli nagrodę główną 40. Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju (Podkarpacie) zdobył Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl "Za Kulisami" według Opowiadań Antoniego Czechowa.
14-02-2019
Warszawa. Przegląd Teatrów Młodzieżowych SPOT
Do 22 lutego przyjmowane są zgłoszenia do Przeglądu Teatrów Młodzieżowych SPOT. Wydarzenie odbędzie się 16 marca.
04-02-2019
Warszawa. Przegląd Teatrów Młodzieżowych SPOT
Dom Kultury Zacisze zaprasza na spotkanie z pasjonatami sztuki teatralnej. To już 14. edycja wznowionego w zeszłym roku Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT. Zgłoszenia teatrów do 22 lutego.
23-01-2019
Krasne. Premiera "Pippi Pończoszanki"
Teatru Pacynka i Teatr A propos serdecznie zapraszają na premierę spektaklu "Pippi Pończoszanka" wg książki Astrid Lindgren, która odbędzie się 27 stycznia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury.
18-01-2019
Chciwość, osa i szkło
Poeta, aktor, dramatopisarz, reżyser. A ma dopiero 17 lat. Jego pierwsza napisana i wyreżyserowana sztuka nosi tytuł "Na górze Moria". Rozmawiamy z Jakubem Swidziniewskim z Olsztyna.
16-01-2019
Borzechów. Teatralne lato w środku zimy
Stowarzyszenie Centrum Artystyczne "Teatr w Remizie" zaprasza na bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci z Gminy Borzechów. Zajęcia odbędą się w Teatrze w Remizie w Łączkach-Pawłówku w dniach 9-15 lutego.
04-01-2019
Opolskie. Musical na 10-lecie biblioteki
Grupa artystyczna "Loża" i grupa taneczna "Lejdiss"przy współpracy z grupą teatralną "Maski" ze Skarbimierza wraz z instruktorami przygotowały niesmowity i niezwykle widowiskowy stuminutowy musical "Aladyn".
29-12-2018
Świecie. Teatr na Rogu zdobył KATAR
To był ich pierwszy konkurs i już osiągnęli ogromny sukces. Świecki Teatr na Rogu był najlepszy na Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) w Toruniu.
27-12-2018
Opole. Jugendbox - festiwal młodego niemieckiego teatru
W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przez dwa dni ze sceny rozbrzmiewał język niemiecki. W ramach programu Jugendbox odbyły się festiwal sztuk z udziałem 8 grup teatralnych oraz warsztaty dla młodych aktorów.
19-12-2018
Kraków. Kolędnicy, diabeł, anioł, marszałek i dziad zastukają do drzwi
Herody to ludowe przedstawienia bożonarodzeniowe, odgrywane przez kolędników. Tak też przyjęło się nazywać grupy kolędnicze. Mimo że coraz rzadziej pojawiają się w domach, ich występy możemy oglądać przy okazji konkursów regionalnych lub wydarzeń okołoświątecznych, takich jak korowód kolędniczy w Krakowie czy koncerty w galeriach handlowych.
18-12-2018
Kobiety i wojna
- Widzieć takie masy ludzi to coś niewyobrażalnego. Zaczyna się odczuwać wojnę, gdyż gorączka wielka. Pot leje się tak, że na człowieku nawet suchej nitki nie ma, a tu gonią - mówi narratorka najnowszego przedstawienia Teatru Remedium "O wojnę powszechną za wolność ludów prosimy Cię, panie". Spektakl przygotowany z okazji 100-lecia niepodległości Polski został po raz trzeci pokazany publiczności na scenie HZPiT "Dzieci Płocka".
18-12-2018
Toruń. "Z Aniołami do Betlejem" gościnnie w Baju
20 i 21 grudnia w Teatrze Baj Pomorski Toruńska Teatralna Grupa EFATA działająca przy Fundacji "Światło" zaprezentuje tradycyjny spektakl bożonarodzeniowy. "Jasełka ze Światłem" zorganizowane zostaną po raz 13.
13-12-2018
Częstochowa. "Wariat i zakonnica" w Teatrze Niezależnym Tlen
Premiera najnowszego spektaklu częstochowskiego Teatru Niezależnego TLEN odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godz. 20 w Scenie TfP (Al. NMP 2). O bilety można pytać w klubokawiarni Pestka (Al. NMP 37).
10-12-2018
Częstochowa. Premiera w Amatorskim Teatrze Integracji Pokoleniowej
Najmłodsi aktorzy mają 9 lat, ci trochę starsi - ponad 60. Ramię w ramię przygotowali spektakl "Ci, co zginą, będą siewcami". Na uroczystą premierę zapraszają już niebawem. Organizatorem przedsięwzięcia jest częstochowska Fundacja Małego i Dużego Człowieka Kolorowa.
10-12-2018
Toruń. Laureaci KATAR-u wybrani
8 grudnia odbyły się w Toruniu XXVII Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR.
07-12-2018
Zakrzewo. Pokaz spektaklu "Chcę zatańczyć..." Mikołajczyka
9 grudnia o godz. 17.00 w Domu Polskim w Zakrzewie odbędzie się pokaz spektaklu "Chcę zatańczyć..." Mikołaja Mikołajczyka.
06-12-2018
Toruń. Teatralny KATAR w WOAK
Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, od godziny 10 w toruńskiej Od Nowie startuje XXVII KATAR teatralny, czyli Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w dziedzinie teatru.
04-12-2018
Lublin. Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury
10 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny "Kabaret Starszych Pań i Panów".
01-12-2018
Bielsko-Biała. "Ukryte" jadą do Wiednia
Spektakl przygotowany przez bielskich artystów amatorów w najbliższa sobotę (1 grudnia) zostanie zaprezentowany w Wiedniu podczas podczas Kongresu Polskich Kobiet w Austrii.
30-11-2018
Warszawa. Twórczo o fejsoholizmie i hejcie wśród młodzieży
2 grudnia w Służewskim Domu Kultury odbędzie się spektakl "Hejt MADE".
29-11-2018
Warszawa. Kto zagra Szaflarską?
W grudniu każdego roku sala gimnastyczna Wyższego Seminarium Diecezji Warszawsko Praskiej zamienia się w salę teatralną. W tym roku alumni trzeciego roku zaprezentują spektakl "Czy zobaczę cię jutro?". Premiera już 8 grudnia, w rocznicę poświęcenia seminarium.
28-11-2018
Lublin. Teatrzyk Babci Krysi na Mikołajki
Bawialnia FunBus (ul. Zana 19) zaprasza na wszystkie dzieci na magiczną opowieść o Mikołaju Choinkowa opowieść w wykonaniu Teatrzyku Babci Krysi. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia o godz. 17.
26-11-2018
Małopolskie. 50-lecie Stowarzyszenia Folklorystycznego Teatr Regionalny w Krakowie
Nazywa się Teatr Regionalny w Krakowie, ale siedzibę ma w Modlnicy. Gmina Wielka Wieś na wiosnę tego roku na siedzibę Stowarzyszenia przekazała nowy budynek w Modlnicy. To świetlica wiejska, ale prawdziwymi gospodarzami są członkowie Stowarzyszenia Folklorystycznego Teatr Regionalny.
22-11-2018
Warszawa. V Festiwal Wiejskich Teatrów ZWYKI w Polskim
Piąty raz Towarzystwo Kultury Teatralnej - wspólnie z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana, który jest też gospodarzem wydarzenia - prezentuje najciekawsze spektakle powstałe w nurcie teatru ludowego w kończącym się roku.
15-11-2018
Ulice wolności
Dzieje się na ulicy Wolności, czyli wszędzie. Słowa te można było usłyszeć 2 września 2018 roku w Chorzowskim Centrum Kultury oraz 6 września 2018 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, podczas premiery spektaklu "Ulice wolności". O jubileuszowym spektaklu Reduty Śląskiej pisze Katarzyna Niesporek w miesięczniku Śląsk.
13-11-2018
"Reducie..." na jubileusz
We wrześniu br. mija 85. rocznica powołania do życia istniejącego do dziś amatorskiego Teatru "Reduty Śląskiej" w Chorzowie. Z tej okazji warto zastanowić się, w czym tkwi fenomen tego zespołu, jego zarówno historyczne, jak i współczesne znaczenie - pisze Andrzej Linert w miesięczniku Śląsk.
24-10-2018
Przemyśl. Przegląd amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych
Niepełnosprawni artyści, amatorskie teatry osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy oraz instruktorzy i wolontariusze wezmą udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się w piątek w Przemyślu.
22-10-2018
Lublin. Teatr Piasku pokaże "Małego Księcia"
7 grudnia o godz. 18.30 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (ul. Akademicka 13) odbędzie się pokaz spektaklu "Mały Książę" w wykonaniu Teatru Piasku Tetiany Galitsyny.
11-10-2018
Supraśl. "Ajciec Kanstancin Bajko" z Hajnówki w AS
19 października o godz. 19 w Akademii Supraskiej odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru z Muzeum Białoruskiego w Hajnówce o wyjątkowym, niezłomnym duchownym - ojcu Konstantym Bajko. Wstęp wolny.
01-10-2018
Tychy. Finał międzypokoleniowego projektu
6 października w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się premiera spektaklu "Ja kocham..." wg scenariusza i w reżyserii Aleksandry Bednarz. Scenariusz spektaklu powstał w trakcie trwających dwa miesiące warsztatów, podczas których uczestniczki sięgały do wspomnień, pisały, improwizowały...
27-09-2018
Gorzów Wlkp. Spotkania z Offteatrem, czyli BABA czeka na autobus
W piątkowy wieczór w sali MCK wystąpi Teatr BABA ze spektaklem "Autobus.607".
05-09-2018
Zakrzewo. "Projekt Dziadek do orzechów" premierowo
Dziś w Domu Polskim - Zakrzewskim Domu Kultury odbędzie się premiera "Projektu Dziadek do orzechów" Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo.
31-08-2018
Zakrzewo. Premiera "Projektu Dziadek do orzechów"
5 września w Domu Polskim - Zakrzewskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Projekt Dziadek do orzechów" Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo.
29-08-2018
Chorzów. Prapremiera "Ulic Wolności" na jubileusz teatru i miasta
Prapremierę spektaklu "Ulice Wolności" wystawią 2 września artyści świętującego 85-lecie Teatru Reduta Śląska z Chorzowa. Wydarzenie wpisuje się w obchody 150. rocznicy nadania praw miejskich Królewskiej Hucie - tak wcześniej nazywał się Chorzów.
10-07-2018
Warszawa. Nabór na VI Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu
Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zapraszają do udziału w VI edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowany. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem: "Drogi do wolności".
04-07-2018
Rakszawa. II Letnie Spotkania Teatralne "Kołowrotek"
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, Teatr Przedmieście w Rzeszowie oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego "VAN - PUR". zapraszają na II Letnie Spotkania Teatralne "Kołowrotek", które odbędą się w dniach 6-8 lipca
02-07-2018
Wrocław. Mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego przygotowali musical
Jest rok 3185 i przenosimy się na Bermudy, czyli do wrocławskiego Trójkąta, jak jeszcze niedawno nazywano Przedmieście Oławskie. Teraz średnia temperatura tutaj to 45 stopni Celsjusza, a na podwórkach między kamienicami rosną palmy, bambusy, ananasy i aloesy.
29-06-2018
Włocławek. Zjechały zagraniczne teatry dziecięce
Choć na co dzień mówią po ukraińsku, białorusku, to tym razem wystawiać będą spektakle w języku przodków, czyli po polsku. We Włocławku bowiem rozpoczął się XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy z udziałem 120 młodych aktorów z Ukrainy, Litwy i Białorusi.
22-06-2018
Puńsk. 60-lecie Litewskiego Teatru Stodolanego
Litewski Teatr Stodolany działający przy Domu Kultury Litewskiej w Puńsku obchodzi swoje 60-lecie. Jubileusz Litwini będą świętować w piątek wieczorem.
07-06-2018
Bielsk Podlaski. Spektakl o o. Konstantym Bajko
10 czerwca Fundacja Teatr Czrevo oraz Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim serdecznie zapraszają na spektakl "Ajciec Kanstancin Bajko" na podstawie książki Doroteusza Fionika, w wykonaniu Teatru z Muzeum Białoruskiego w Hajnówce.
07-06-2018
Żabno. Lalkarze z "Gęsią" w Lublinie
Zespół teatralny "Galimatias" z Żabna uczestniczył w 50. Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Lublinie, imprezie organizowanej od lat w Puławach, a w tym roku wyjątkowo przeniesionej do Lublina.
04-06-2018
Gdańsk. Premiera Teatru nieUGiętych na UG
Teatr nieUGiętych, działający na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, zaprasza 7 czerwca na swój nowy spektakl "Coś w rodzaju gniewu". - Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była sztuka Johna Osborne'a "Miłość i gniew" - zapowiadają twórcy.
30-05-2018
Scena to miejsce nie tylko dla zawodowców.
Na pierwszy rzut oka to grupa osób, którą niewiele łączy - dwóch prawników, programista, tłumacz, nauczycielka, specjalistka od fundraisingu, kierownik, kilka osób pracujących w firmach, kiedy jednak wchodzą razem na scenę - wszystko staje się jasne. Teatr Re:Akcji, to grupa, która choć tworzona jest przez amatorów, do swoich projektów podchodzi w pełni profesjonalnie - pisze Aleksandra Wrona w portalu Trójmiasto.pl.
25-05-2018
Wrocław. Dwie premiery
W ten weekend na swoje nowe spektakle zapraszają Ad Spectatores i Teatr dla Początkujących.
16-05-2018
Płock. Król Maciuś kończy 35 lat
Grupa Teatralna spod Znaku Króla Maciusia, założona przez Romę Ludwicką, kończy 35 lat. W piątek w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się urodzinowa impreza, zostanie wystawiona 81. premiera teatralna. W planach jest też Noc Króla Maciusia z mnóstwem wspomnień.
11-05-2018
Gorlice. Premiera w Teatrze Otwartych Drzwi
Teatr Otwarte Drzwi zaprasza na premierę. Tym razem wzięli na warsztat sztukę "Wzgórze Spoon River" na podstawie wierszy Edgara Lee Mastersa, w reżyserii Tomasza Tajaka, który dzisiaj zdradza nam, jak prowadzone były przygotowania do premiery.
08-05-2018
Ruda Śląska. "A nam się jeszcze chce" w MCKu
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 10 maja o godz. 18 na premierowy spektakl Teatru na 5, działającego w MCK od lutego br. Instruktorem zespołu jest Czesława Kwaśniok, która jest także autorką scenariusza do spektaklu.
02-05-2018
Pruszcz. Profilaktyka ze sceny
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu gimnazjaliści obejrzeli spektakl "Black" teatru Moralitet z Krakowa. Odbył się w ramach projektu profilaktycznego "Twoje życie - twój wybór".
28-04-2018
Co z nas będzie?
Zapomniany, niezwykle rzadko goszczący na scenach dramat Mickiewicza [Konfederaci Barscy] możemy oglądać dzięki studenckiemu Teatrowi "Dobry Wieczór" z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. I to nie tylko w Toruniu. Ponieważ spektakl jest znakomity, wiele miejscowości w całej Polsce chce gościć teatr u siebie. Był także w Warszawie - pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
27-04-2018
Wrocław. Drzewom nie wypadają włosy. Premiera w CeTA
Teatr dla Początkujących wystawia kolejną premierę.
11-04-2018
Warszawa. Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT w Zaciszu
SPOT wraca na scenę! Na deskach Domu Kultury Zacisze 14 kwietnia zobaczymy dziesięć spektakli grup teatralnych z całej Polski.
10-04-2018
Żabno. Amatorski teatr rozbawił widownię do łez
Działająca w Żabnie grupa teatralna AD HOC wystawiła w weekend "Okno na parlament". Podczas premierowego przedstawienia widownia w Gminnym Centrum Kultury wypełniona była do ostatniego miejsca.
26-03-2018
Warszawa. Wraca Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT
Po kilkuletniej przerwie Dom Kultury "Zacisze" wraca do tradycji młodzieżowych spotkań teatralnych.
20-03-2018
Gorlice. Teatralna podróż Orient Expressem
W sobotę, już po raz drugi, ze sceny GCK widzowie wyruszyli na podróż "Pociągiem do teatru", aby uhonorować Międzynarodowy Dzień Teatru. Tegoroczne święto odbyło się z ogromnym rozmachem.
19-03-2018
Warszawa. Druga edycja Dni Teatru NZS UW
24 i 25 marca odbędzie się druga edycja Dni Teatru NZS UW, na którą zaprasza Teatr 204 NZS UW i Wolskie Centrum Kultury.
17-03-2018
Turek. Makuszaki robią najlepszy teatr
- Niepełnosprawności ich nie ograniczają i nie dyskwalifikują. Są w stanie wejść w najróżniejsze role i robią to wspaniale - mówi o swoich podopiecznych z teatru Makuszaki Elżbieta Kociołek. Teatr z Turka zajął pierwsze miejsce na festiwalu organizowanym przez fundację Anny Dymnej.
14-03-2018
Bytom. Teatr Obdarowani i "Zakochany Bóg'
Wystawią musical. Warto wybrać się w najbliższą niedzielę 18 marca do radzionkowskiego Centrum Kultury Karolinka. 0 godzinie 19 będzie tam można zobaczyć musical zatytułowany "Zakochany Bóg"
13-03-2018
Skomielna Biała. Teatr nagrodzony na Posiadach Teatralnych
Jury 6 Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich, które odbyły się w Jabłonce przyznało Amatorskiemu Zespołowi Teatralnemu im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej pierwsze miejsce.
09-03-2018
Gdańsk. IX Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST
Mamy przyjemność zaprosić młodzieżowe grupy teatralne do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST, który odbędzie się w dniach 25-27 czerwca 2018 r. Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST oraz Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.
08-03-2018
Tarnów. Zając Poziomka rozdaje nagrody
Teatry lalkowe działające w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w ramach stowarzyszeń teatralnych i w instytucjach kultury na terenie Małopolski rywalizować będą o nagrody.
07-03-2018
Lublin. Spektakl "#jateż" w Galerii Labirynt
Na scenie nie zobaczymy zawodowych aktorek. Przedstawienie pt. "#jateż", które będzie można obejrzeć w sobotę w Galerii Labirynt, stworzyły aktywistki, społeczniczki i performerki, które w ten sposób chcą poruszać trudne tematy społecznego wykluczenia i dyskryminacji.
06-03-2018
Hajnówka. Premiera w Teatrze z Muzeum Białoruskiego
Teatr z Muzeum Białoruskiego zaprasza na premierę spektaklu "Ajciec Kanstancin Bajko" na podstawie książki Doroteusza Fionika oraz tekstów abp Jeremiasza i o. Arkadiusza Barańczuka
05-03-2018
Z dystansem do siebie
- Dzisiaj "Zwierciadła" kojarzą się nie tylko z ruchem amatorskim entuzjastów krzyczących "zróbmy sobie sztukę". Kojarzą się z poziomem, z warsztatami, z konfrontacją, ale i ze współpracą - z Katarzyną Jóźwik o pracy z młodzieżą i Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadła" rozmawia Bartłomiej Miernik w Proscenium.
02-03-2018
Kraków. Konkurs Teatralny im. Felicjana Dulskiego
Centrum Kultury Podgórza serdecznie zaprasza na 6 Ogólnopolski Festiwal Teatralny im. Felicjana Dulskiego na który zaprasza skoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uroczysty finał odbędzie się w czerwcu w Teatrze Groteska.
23-02-2018
Wilamowice. Młodzież wystawi spektakl w języku wilamowskim
Spektakl w języku wilamowskim, którym posługuje się jedynie kilkudziesięciu mieszkańców Wilamowic na Podbeskidziu, przygotowała tamtejsza młodzież. Justyna Majerska, współtwórczyni sztuki, powiedziała, że jest to opowieść o losie mieszczan i ich mowie.
22-02-2018
Jabłonka. Posiady Teatralne w marcu
W dniach 9-11 marca w Jabłonce odbędzie się 6. edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą Posiady Teatralne na Orawie.
19-02-2018
Kamień na sercu
Od amatorskiego teatru nie oczekujemy zazwyczaj zbyt wiele, zwłaszcza jeśli obywa się bez profesjonalnego wsparcia. Jednak "Zanim zrozumiesz" dało całkiem niezłą próbkę zarówno aktorskich umiejętności, jak i przekazania czegoś ważnego, zapewne również osobiście, dla twórców - o spektaklu "Zanim zrozumiesz" w wykonaniu studentów psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego pisze Jarosław Klebaniuk w Teatrze dla WAs.
09-02-2018
Jastrzębie-Zdrój. Muzyczny monodram w Domu Zdrojowym
Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na spektakl muzyczny "Stand up - 7 pragnień kobiety". Będzie opowiadał - jak sugeruje to tytuł - głównie o płci pięknej, o jej marzeniach, celach i zdobywaniu ich rozmaitymi ścieżkami.
29-01-2018
Tarnogród. 1000. sejmikowy spektakl
3 lutego w ramach 43. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych zagrany zostanie tysięczny sejmikowy spektakl.
18-01-2018
Radgoszcz. Niezwykły spektakl w szkole
W Szkole Podstawowej w Radgoszczy odbył się spektakl "Mała stajenka". W barwne postacie wcielili się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka datków na rzecz chorych dzieci z miejscowej parafii.
28-12-2017
Biała Podlaska. Musical "Niezwykłe Boże Narodzenie" w Bialskim Centrum Kultury
Nauczycielka języka polskiego wystawi swój autorski musical "Niezwykłe Boże Narodzenie". Będzie go można zobaczyć 10 stycznia.
28-12-2017
Starogard Szczeciński. One, dziewczęta z Pokoju 28
Już po premierze sztuki "My dziewczęta z Pokoju 28" - "Wir Madchen aus Zimmer 28" w wykonaniu młodzieży z MDK w Stargardzie i STiC-er Theater ze Stralsundu.
20-12-2017
Lublin. "Lublinki w świątecznych tarapatach" w DDK SM Czechów
"Lublinki w świątecznych tarapatach" - to tytuł kolejnego przedstawienia, które zobaczyć będzie można we wtorek w Dzielnicowym Domu Kultury SM "Czechów".
20-12-2017
Podzamcze Chęcińskie. Wystawili Dickensa
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim przygotowali pod okiem reżysera Przemysława Żmiejki przedstawienie, które uświetniło spotkanie wigilijne.
08-12-2017
Polacy odkryli nowe hobby: aktorstwo amatorskie. Coraz więcej osób na deskach teatrów!
Zwykle zaczyna się już w przedszkolu: na Dzień Mamy, na Dzień Taty, na Dzień Dziecka. Potem, w szkole podstawowej: jasełka, konkursy recytatorskie. Okazuje się, że w teatry amatorskie coraz chętniej angażują się również dorośli Polacy. Ekspertka Maria Schejbal mówi, że popularność teatru amatorskiego w Polsce od kilku lat wciąż rośnie. Dlaczego Polacy oszaleli na jego punkcie? - pytają Arkadiusz Lorenc i Dominika Nawrocka w portalu Prowly.com.
01-12-2017
Gorzów Wlkp. Wielka premiera z Panem Kleksem w filharmonii
To będzie już czwarta musicalowa produkcja Filharmonii Gorzowskiej. Tym razem na scenie zobaczymy muzyczną adaptację "Akademii Pana Kleksa". Na scenie dzieci i młodzież z Gorzowa.
24-11-2017
Bielsko-Biała. Święto młodości i radości
Młodzi miłośnicy teatru z różnych części świata już po raz trzynasty spotkali się w Domu Kultury bielskiej dzielnicy Hałcnów.
18-11-2017
Krasnystaw. Sukces premiery spektaklu "Powróćmy jak za dawnych lat..."
10 listopada w Krasnostawskim Domu Kultury miała miejsce premiera spektaklu kabaretowo - muzycznego pt. "Powróćmy jak za dawnych lat...". Wydarzenie było częścią projektu "Kultura z Wami!", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne".
15-11-2017
Rakszawa. Teatr Sioło wystąpi w Teatrze Polskim w Warszawie
W dniach 25-26 listopada Teatr Sioło z Rakszawy będzie uczestniczył w IV Festiwalu Teatrów Wiejskich "Zwyki", który odbędzie się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Zespół zaprezentuje spektakl "Requiem dla gospodyni" według dramatu Wiesława Myśliwskiego.
10-11-2017
Bartąg. Doroczne nocne czytanie "Dziadów"
Teatr Prawie Dorosły zaprasza 10 listopada w nocy do Bartąga na czytanie II części "Dziadów". To ta, która zaczyna się od słów: "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...". Czytanie w ubiegłym roku było wielkim przeżyciem dla wszystkich.
10-11-2017
Rzeszów. Teatry młodzieżowe i "Podróż" w Przedmieściu
"Pamiętniki" na podstawie tekstu Marka Twaina, "Antygonę" według dramatu Sofoklesa w wykonaniu teatrów młodzieżowych oraz wielokrotnie nagradzaną "Podróż" na podstawie powieści "Józef i jego bracia" Tomasza Manna będzie można w weekend zobaczyć w Rzeszowie w Teatrze Przedmieście.
08-11-2017
Krasne. 10 lat Teatru Pacynka
Gminny Osrodek Kultury serdecznie zaprasza na jubileusz 10- lecia działalności Teatru Pacynka, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada.
08-11-2017
Warmińsko-Mazurskie. "Obrzęd" wg Dziadów w Bartągu
"Dziady" wrócą w piątek do Bartąga. Drugą część arcydramatu Adama Mickiewicza - "Obrzęd" wystawi w kościele Teatr Prawie Dorosły. Początek o godz. 22.
06-11-2017
Radom. Premiera w Teatrze dla Dorosłych
"Tak, skarbie" to przedstawienie na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej w wykonaniu Teatru Dla Dorosłych, działającego przy MOK "Amfiteatr".
02-11-2017
Stalowa Wola. Młodzież pokaże "Dziady. Impresję" wg Mickiewicza
"Dziady. Impresja" to spektakl będący autorską kompozycją fragmentów II, IV i III części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Przedstawienie w wykonaniu młodzieży ze Stalowej Woli (Podkarpackie) będzie można obejrzeć w piątek w tamtejszym Miejskim Domu Kultury.
02-11-2017
Tarnów. (Prze)Artyści w Teatrze Solskiego
Na scenie tarnowskiego teatru wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym PIAST, prezentując spektakl "Tajemnice drewnianej ramy".
31-10-2017
Sopot. "Kolejne Dni Życia z..." w Teatrze na Plaży
3 listopada o godz. 20 w Teatrze na Plaży obejrzeć będzie można czarną komedię Nie-Pokornej grupy teatralnej Po Godzinach pt. "Kolejne Dni Życia z...", powstałą na podstawie improwizacji zbiorowej, w reżyserii Małgorzaty Oracz.
30-10-2017
Nowy Sącz. Spektakl "Na styku szeptów"
Znany sądecki malarz Wacław Jagielski zadebiutował w roli reżysera. W sobotę, 28 października w auli PWSZ (dawne kino Krokus) odbył się spektakl na podstawie najnowszego tomu wierszy artysty pod tytułem "Na styku szeptów".
24-10-2017
Bronice. Finałowy spektakl projektu "Teatr Pamięci"
"Teatr Pamięci" to projekt ten realizowany przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Finałowy spektakl odbędzie się 28 października w Dworze w Bronicach.
24-10-2017
Gorzów Wlkp. W filharmonii ruszyły próby do musicalu "Akademia Pana Kleksa"
200 dzieci z Gorzowa Wlkp. i okolicznych miejscowości wzięło udział w castingu do musicalu Filharmonii Gorzowskiej pt. "Akademia Pana Kleksa". Z tej grupy jury wyłoniło 68 osób - 50 wokalistów oraz 18 tancerzy, którzy zaprezentują się na scenie.
13-10-2017
Onira - nie tylko szlachetność
"Onira" miała elementy jakości, które z reguły nie występują w tego typu projektach, bo zwycięża, i to zrozumiałe, nieokiełznana radość wykonawców. Drużyna Formeli była zdyscyplinowana, podporządkowana konceptowi. Czuło się skupienie i przejęcie wykonawców. I wzruszenie, ale troszkę inne, niż przy wzmiankowanym już, i sympatycznym oczywiście, radosnym nieokiełznaniu - o spektaklu, zrealizowanym w ramach "Sieci kultury" na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, pisze Piotr Wyszomirski w Gazecie Świętojańskiej.
12-10-2017
Wrocław. "Trzy furie" na torach
Aktorzy-amatorzy ze stowarzyszenia "Kolejarz" z Miłkowic zorganizowali w środę na peronie Dworca Głównego happening. Wydarzenie zainaugurowało nowe nazwy, nadane pociągom kursującym na trasie Wrocław-Legnica.
06-10-2017
Rybnik. Wkrótce I "Śląski KONSEK"
"Śląski KONSEK" - pod taką nazwą odbywać się będzie 29 października pierwsza edycja festiwalu teatralno-kabaretowego promującego i upowszechniającego współczesną twórczość literacką na Śląsku.
04-10-2017
Płock. Medal dla Romany Ludwickiej-Mierzejewskiej
Romany Ludwickiej-Mierzejewskiej płocczanom przedstawiać nie trzeba. Od lat wychowuje kolejne pokolenia młodych płocczan, zarażając ich swoją pasją do teatru.
04-10-2017
Przerzucanie mostów między "zwaśnionymi plemionami"
- Współczesny język przedstawień jest początkowo istotny, by pokazać młodzieży, że teatr to nie są jakieś ramoty dla starych, że teatrem da się opowiadać o ich bolączkach. Często sami piszą scenariusze - z Bartłomiejem Miernikiem, reżyserem, krytykiem, założycielem Fundacji Banina, rozmawia Wiesław Kowalski w Teatrze dla Was.
02-10-2017
Warszawa. Spektakl "Drzwi" w Służewskim Domu Kultury
Służewski Dom Kultury oraz dziecięco-młodzieżowa grupa Decybele zapraszają na spektakl "Drzwi". Pokaz odbędzie się 15 października godz. 17.30.
08-09-2017
Bielsk Podlaski. Rusza Festiwal Teatrów Amatorskich "Decha"
Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski oraz Bielski Dom Kultury zaprasza do udziału w IV Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich "DECHA" który odbędzie się w dniach 13-15 października w Bielsku Podlaskim.
31-08-2017
Zakrzewo. Nowy spektakl Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo
5 września w Domu Polskim w Zakrzewie odbędzie się premiera spektaklu "Projekt: Bolero" Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo i Mikołaja Mikołajczyka.
16-08-2017
Gliwice. Babcie grają w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich
"Babcia robi na drutach" to bajka napisana przez Uriego Orleva, najpopularniejszego autora książek dla dzieci w Izraelu. Uczestnicy projektu prowadzonego przez gliwicki Dom Pamięci Żydów Górnośląskich przygotowują sceniczną wersję tego utworu.
25-07-2017
Częstochowa. Kolejna odsłona cyklu "Alternatywa między ścianami"
Tym razem w ramach alejowych spotkań teatralnych na scenie między ratuszem a odwachem zaprezentuje się Teatr w Drodze AGRADA. Spektakl "W podróży do..." to kolejna odsłona cyklu "Alternatywna między ścianami". Zobaczymy go 26 lipca o godz. 20.
10-07-2017
Podlaskie. 26. Festiwal Teatrów Stodolanych w Puńsku
Osiem teatrów z Polski i Litwy bierze udział w 26. Festiwalu Teatrów Stodolanych, który odbywa się w niedzielę w skansenie w Puńsku - miejscowości nazywanej stolicą Litwinów w Polsce.
22-06-2017
Warszawa. Młodzieżowe Studio Teatralne jedzie do Gdańska
Po udanym występie w warszawskim Teatrze Studio Młodzieżowe Studio Teatralne rusza do Gdańska. Jako jeden z 12 najlepszych młodzieżowych zespołów teatralnych w Polsce wystawi spektakl "Wars is over" na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST.
21-06-2017
Częstochowa. Teatr Oczami Brata zaprasza na premierowe spektakle
Tym razem Teatr Oczami Brata zaprezentuje publiczności przedstawienia "Droga" oraz "Piękna i Bestia". Zobaczymy je premierowo w czwartek 22 czerwca o godz. 17 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71). Bilety-cegiełki kosztują 10 zł.
02-06-2017
Kielce. Teatr Pegaz ma 20 lat
Teatr Pegaz ma już 20 lat. Z tej okazji zaprasza na niezwykle spotkanie, podczas którego będzie pokazana najnowsza sztuka zespołu, ale wieczór wypełnią także wspomnienia i refleksje aktorów, związane z działalnością tej sceny. Impreza w sobotę, 10 czerwca, na Malej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.
31-05-2017
Tychy. Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych AMARANTUS
Miejskie Centrum Kultury w Tychach Klub Wilkowyje organizuje po raz pierwszy III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych AMARANTUS (wcześniejsze dwie edycje odbyły się w Jaworznie).
25-05-2017
Warszawa. Młodzieżowe Spotkania Teatralne w STUDIO
Już po raz czwarty odbędą się Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne.
23-05-2017
Krasnystaw. Finał "Okna na teatr"
Teatr Mango zaprasza w czerwcu na finał tegorocznej edycji projektu "Okno na teatr".
17-05-2017
Sopot. Premiera słuchowiska przygotowanego przez seniorów
24 maja o 10.30 w Galerii Kultury Multimedialnej Sopoteka odbędzie się premierowe odsłuchanie słuchowiska pt. "Śledztwo w strrrasznym zamczysku" przygotowanego przez seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.
12-05-2017
Gdańsk. Startuje Teatr nieUGiętych
Studenci Uniwersytetu Gdańskiego, reprezentujący różne kierunki (głównie Wiedzę o teatrze, ale także Zarządzanie instytucjami artystycznymi, Filologię polską, Prawo), założyli kolektyw o nazwie Teatr nieUGiętych. Pierwsza premiera - "Fashion Victim" Sandry Szwarc już 19 maja w Sali Teatralnej w budynku Neofilologii UG.
09-05-2017
Podkarpackie. "Śmierć na gruszy" w Rakszawie
W sobotę działający w Rakszawie Teatr Sioło wystawił na scenie ZSTG sztukę Witolda Wandurskiego pt. "Śmierć na gruszy".
18-04-2017
Panowie jurorzy
Patrzenie na leniwie punktujących jurorów w mocno średnim wieku, których twórczość znana jest jedynie na lubelskim podwórku, żenowało nie tylko mnie, ale i niektórych nauczycieli - felieton Bartłomieja Miernika w Lubelskiej Gazecie Teatralnej Proscenium.
13-04-2017
Wilamowice. Wilamowianie podbijają stolicę
Wilamowianie wystawili kolejny spektakl na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Ich interpretacje słynnych dzieł robią furorę.
28-03-2017
Trzy teatry
W tym roku mija 110 lat od powstania pierwszego teatru amatorskiego w Brwinowie - pisze Grzegorz Przybysz w Miesięczniku kulturalno-społecznym "Linia".
20-03-2017
Warszawa. Dni Teatru NZS przy Uniwersytecie Warszawskim
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Dni Teatru NZS UW, które odbędą się 25 i 26 marca w Teatrze Academia.
20-03-2017
Zakrzewo. "Łomatko!" Mikołaja Mikołajczyka w Domu Polskim
W jaki sposób religijne zasady oraz wyobrażenia kształtują nasz obraz świata i stosunek do ludzi? 21 marca w Zakrzewskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo "Łomatko!".
15-03-2017
Wilamowice. Przedstawienie po wilamowsku jedzie do Warszawy
28 marca w Teatrze Polskim w Warszawie młodzi aktorzy z Wilamowic pokażą spektakl w języku wilamowskim pt. "Óf jer ".
08-03-2017
Kraków. Kobiecy OFF Teatralny
W Dniu Kobiet warto zajrzeć do Kawiarni Naukowej i zobaczyć Kobiecy OFF Teatralny. To aż dwa spektakle w jeden wieczór! Po spektaklach odbędzie się dyskusja pt. Szklany sufit w teatrze.
20-02-2017
Siódme pokolenie na scenie
- Nazywamy siebie "rodziną fredrowską". Zespół tworzą przedstawiciele różnych zawodów - poprzez ludzi z wyższym wykształceniem do podstawowego, młodzież studencka i szkolna. Wszystkich łączy ponad podziałami wspólna pasja, czyli teatr. To już siódme pokolenie Fredreum! - powiedziała nam prezes Fredreum Katarzyna Knapek. Teatr Fredreum na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu zaprasza 25 lutego na "Żabulę" Izy Degórskiej. Zespół działa od 1869 roku - pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.
28-01-2017
Bydgoszcz. Sztuka "Dąb" zostanie pokazana na Ukrainie
Sztuka "Dąb" zostanie pokazana w dwóch partnerskich miastach Bydgoszczy, a także w Kijowie, Lwowie i Kropywnyckim.
27-01-2017
Warszawa. Przegląd Zespołów Teatralnych "Teatralia 2017"
Bielański Ośrodek Kultury po raz dwudziesty organizuje Przegląd Zespołów Teatralnych, od 2008 roku pod nazwą "Teatralia". W tym roku do udziału w Jubileuszowym Przeglądzie zapraszamy, oprócz dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, również amatorskie zespoły dorosłych.
23-01-2017
Horyniec Zdrój. Teatr Przedmieście zwycięzcą 38. Biesiady Teatralnej
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana - nagrodę główną 38. Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju zdobył Teatr Przedmieście z Rzeszowa za spektakl "Podróż" w reż. Anety Adamskiej.
19-01-2017
Radom. W Amfiteatrze rusza Teatr dla dorosłych
Przedremierowe przedstawienie i zapisy na warsztaty teatralne 30 stycznia. Amfiteatr organizuje warsztaty dla wszystkich, którzy mają trochę wolnego czasu, chcą odkryć w sobie talent aktorski i go rozwijać.
16-12-2016
Wrocław. Premiera w Teatrze dla Początkujących
We wrocławskim Teatrze dla Początkujących premiera goni premierę. Już 17 grudnia 2016 roku na scenie Centrum Technologii Audiowizualnych zobaczymy "Tak też jest miło" Małgorzaty Szczerbowskiej. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.
09-12-2016
Toruń. Najciekawsze teatry amatorskie w klubie Od Nowa
W niedzielę 11 grudnia w Toruniu odbędą się teatralne Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu.
07-12-2016
Kraków. "Koszula Szczęścia" w wykonaniu niepełnosprawnych aktorów
13 grudnia o godz. 10.30 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędzie się spektakl "Koszula Szczęścia" w wykonaniu aktorów niepełnosprawnych, po raz pierwszy bez nadzoru opiekunów.
30-11-2016
Warszawa. Zgłoszenia na Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny
6 i 7 grudnia odbędzie się kolejna edycja Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego (GAPA) organizowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej. Pokazy odbędą się w Teatrze Academia. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia.
29-11-2016
Pułtusk. Nagrody w konkursie Pułtuskich Teatrów Amatorskich
PTA-K 2016: Wszyscy pokochali Teatr Cioci Heni z Szelkowa i pułtuski Teatr pod Dębem
28-11-2016
Mrok tajemnic nas otacza, czyli na pamiątkę zmarłych przodków
Jechaliśmy wolno, bo w lesie między Olsztynem a Bartągiem ścieliła się mgła. We wsi przed kościołem nie było gdzie zaparkować. "Dziady" Mickiewicza nadal mają moc. Przyciągają publiczność, a dla aktora, jak powiedział nam Guślarz, czyli Piotr Borowski, są świętem. Drugą cześć "Dziadów", czyli obrzęd, wystawił Teatr Prawie Dorosły z Bartąga - pisze Ewa Mazgal w Gazecie Olsztyńskiej.
18-11-2016
Bartąg. Nocne czytanie "Dziadów" w kościele
W czwartek w kościele w Bartągu będzie można obejrzeć obrzęd z "Dziadów". W czytanym widowisku wezmą udział aktorzy zawodowi i amatorzy. Wstęp wolny.
18-11-2016
Niedzielaki - pogańskie dzieciaki
Zgodnie z zapowiedzią, że spektakl oparty jest na materiałach historycznych i etnograficznych, od pierwszej sceny widzowie mają wrażenie, że otworzyli ułożony na kolanach zbiór legend i baśni Warmii i Mazur. Zaczytawszy się w nich, wyobraźnia projektuje obrazy mające miejsce na scenie... O wspólnym przedstawieniu aktorów olsztyńskich teatrów, lokalnych muzyków i plastyków oraz Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie pisze Jerzy Lengauer.
16-11-2016
Lublin. Parafianie wystawią "Dziady"
Ponad 40 osób weźmie udział w przygotowywanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo (FSD) inscenizacji "Dziadów" Adama Mickiewicza. Widowisko zostanie wystawione 20 listopada podczas V Biesiady Patriotycznej w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie.
15-11-2016
Warszawa. Scena Debiutu 2016 w Teatrze Ochoty
Teatr Ochoty zaprasza młodzieżowe grupy teatralne do udziału w Scenie Debiutu 2016 - przeglądzie małych form teatralnych, warsztatach aktorskich i dyskusji.
21-10-2016
Mielec. Premiera "Gdzie diabeł nie może"
Kto pamięta rewelacyjnego Janusza Gajosa w teatrze telewizji "Igraszki z diabłem"? Jeśli podniosłeś rękę do góry, po prostu musisz wybrać się 23 października do domu kultury na premierę Teatru Rozmaitości z Mielca.
14-10-2016
Mielec. Aktorzy Teatru Rozmaitości zapraszają na premierę
Teatr Rozmaitości SCK Mielec zaprasza na kolejne przedstawienie. Po sukcesie "Dam i Huzarów" tym razem aktorów zobaczymy w spektaklu "Gdzie diabeł nie może...". Premiera już 23 października o godz. 18.
01-10-2016
Ja tu wrócę jako aktorka
Panie stwierdziły, że "Sejm kobiet" Arystofanesa jest dla nich za trudny. Stanęło na "Igraszkach z diabłem" Jana Drdy - wspomina Dominika Radaszewska, reżyserka Teatru Prawie Dorosłego z Bartąga.Rozmowa Wojciecha Katarzyńskiego w Gazecie Olsztyńskiej.
22-09-2016
Mała Nieszawka. Spektakl "Módl się i pracuj. Got met ons"
W czwartek i piątek w Wielkiej Nieszawce i Małej Nieszawce odbędzie się konferencja naukowa, która podsumuje projekt przybliżający mieszkańcom regionu kulturę Olędrów.
23-08-2016
Stargard. Teatr Krzywa Scena w Hiszpanii
Działający w Stargardzkim Centrum Kultury teatr Krzywa Scena bierze udział w międzynarodowym festiwalu FITAG. który rozpoczyna się dzisiaj w Gironie.
18-08-2016
Na scenie jest miejsce dla każdego!
Zajęcia teatralne pozwalają rozbudzić pasję. Członkowie dziecięcego "TEATRU 3 PO 3" wiedzą o tym doskonale. Teatr rozbudza wyobraźnię, uczy pracy zespołowej, ale też pozwala przełamać własne słabości. Z udziału w zajęciach teatralnych płynie wiele korzyści - pisze Małgorzata Pieczyńska w Nowościach.
20-07-2016
Warszawa. Młodzież na deskach Teatru Polskiego
Młodzi pasjonaci sztuki, którzy chcą doskonalić swój aktorski talent pod okiem profesjonalistów i zagrać na deskach sceny Teatru Polskiego, mogą właśnie zrealizować swoje plany. Szansę daje kolejna edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Zgłoszenia można składać do 29 lipca.
18-07-2016
Przypex 2016
O spektaklu "Odwyk" Magdaleny Sabik w reż. Barbary Golonki z Teatru Rozdźwięk w Krakowie, którego pokaz odbył się w Teatrze Praska 52, pisze Maciej Stroiński.
16-07-2016
Goszcz. Premiera Teatru Alatyr
24 lipca w dawnej świątyni ewangelickiej w Goszczu k. Twardogóry, 50 km od Wrocławia, odbędzie się premiera spektaklu "Camelot" w reżyserii Jakuba Kasprzaka.
14-07-2016
Legnica. "Kingdom Paradise" na Rynku
W sobotę 16 lipca na Rynku w Legnicy międzynarodowa grupa Lanterna Futuri pokaże muzyczno-teatralne widowisko zainspirowane życiem Christiana Gottlieba Priebera, który w Ameryce pragnął zbudować raj dla odrzuconych. Spektakl to wspólne dzieło oraz młodzieży z Niemiec, Polski i Czech.
05-07-2016
Mazowsze. Festiwal Teatrów Młodzieżowych
Wkrótce kolejna edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. To nie tylko doskonała okazja dla młodych pasjonatów sztuki teatralnej do zaprezentowania swojego talentu, ale przede wszystkim szansa na doskonalenie swojego warsztatu pod okiem profesjonalistów.
29-06-2016
Poznań. "Millenium +50. Początki Państwa Polskiego" nad Wartą
Teatr Ewolucji Cienia i Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej zapraszają 30 czerwca o godz. 22 na premierę spektaklu "Millenium +50. Początki Państwa Polskiego", z udziałem aktorów amatorów i pasjonatów teatru z Pobiedzisk i Lubonia.
24-06-2016
Warszawa. Ze szkoły na scenę Teatru Polskiego
Serdecznie zapraszam młodzież z Mazowsza do udziału w czwartym festiwalu teatrów młodzieżowych - mówi Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.
11-06-2016
Płock. Parada grup teatralnych na finał Hecy
Kolorowe stwory, piraci, błazny, klauny i wiele innych postaci - taki barwny korowód szedł w piątek Tumską i Grodzką na Stary Rynek. To była Heca, czyli Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.
10-06-2016
Bydgoszcz. Wiceprezydent została macochą. Na scenie
Anna Mackiewicz zagrała macochę w "Kopciuszku". Na scenie Teatru Polskiego partnerował jej również wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński. W roli króla.
07-06-2016
Płock. Będzie Heca!
Przedstawienia, warsztaty i barwny korowód, którzy przejdzie przez miasto - to niektóre z wydarzeń zaplanowanych w ramach XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Heca 2016. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 czerwca.
02-06-2016
Zakopane. Premiera musicalu "Hanusine Złote Kierpce"
5 czerwca w kinie Sokół o godz. 10.30 odbędzie się sceniczna premiera musicalu góralskiego "Hanusine Złote Kierpce" w wykonaniu Zespołu Góralskiego Zornica działającego przy Tatrzańskim Centrum Kultury "Jutrzenka". Akcja sztuki umiejscowiona jest w dawnym Zakopanem.
31-05-2016
Białystok. "Modlitwa. Teatr powszechny"
Pracownia Sztuki Społecznej, działająca w ramach Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, zaprasza do współtworzenia spektaklu inspirowanego "Czarnobylską modlitwą" Swietłany Aleksijewicz. "Modlitwa. Teatr powszechny" jest spektaklem partycypacyjnym, otwartym działaniem scenicznym.
05-05-2016
Brzesko. Teatralne Lustra
MCK Sokół w Nowym Sączu oraz MOK w Brzesku organizują V Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży "Teatralne Lustra", które odbędą się w dniach 9 - 11 maja w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku (plac Targowy 10).
27-04-2016
Częstochowa. Pan Zagłoba pomaga zakochanym
26 kwietnia Akademia im. Jana Długosza zainaugurowała w Częstochowie obchody Roku Sienkiewiczowskiego, ogłoszonego przez Sejm z okazji 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza.
08-04-2016
Wrocław. "Pokolenie Wszystko", czyli selfie i fuckupy w Teatrze Polskim
Nieformalna amatorska grupa teatralna Kolektyw Twórczy Pawlacz wystawi swój autorski spektakl "Pokolenie Wszystko" w Teatrze Polskim w dniach 27-29 kwietnia.
01-04-2016
Łużna-Nowy Sącz. Pogórzańskie Gody
Małopolskie Centrum Kultury Sokół wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej zapraszamy na 8. edycję Małopolskiego Przeglądu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych Pogórzańskie Gody.
15-03-2016
Racibórz. Nowy spektakl Teatru Amatorskiego "Na Zamku"
"Kobiety, kobietki, matrony, kokietki" - to tytuł widowiska rozrywkowego z okazji Dnia Kobiet, wystawionego w niedzielne popołudnie na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
14-03-2016
Gorzów Wlkp. Laureaci POKOTu
Przez trzy dni lubuskie grupy teatralne podbijały gorzowską scenę Teatru Osterwy. Znani są już laureaci Ponoworocznych Konfrontacji Teatralne - POKOT.
11-03-2016
Limanowa. Przedwiośnie Teatralne w LDK
Trzy sztuki w trzy dni, w tym jedna premierowa. Obejrzymy je na deskach sceny Limanowskiego Domu Kultury, w ramach Przedwiośnia Teatralnego.
03-03-2016
Słupsk. Młodzi o miłości w Rondzie
"Jeszcze jedna historia o miłości" to autorski spektakl działającej w teatrze Rondo grupy Gwiżdże. Za inscenizacje odpowiedzialni są Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska i Maciej Sierosławski. Premierę spektaklu zobaczymy w piątek o godz. 18.
27-02-2016
Kraków. "Pasja" amerykańskiej reżyserki i jej uczniów
W "Pasji" Kathleen Ann Thomson role kobiet odtwarzają mężczyźni i na odwrót. Dzieło zobaczymy za darmo dziś i w niedzielę.
22-02-2016
Opole. Zaczynają się XIII Zimowe Spotkania Teatralne
Miłośnicy sztuki scenicznej będą mogli zobaczyć, aż dziewięć spektakli w wykonaniu zespołów teatralnych z całej Polski, a gościem specjalnym będzie włoski Teatr Nuovi Scalzi.
17-02-2016
Łódź. Dzieci ze Starego Polesia tworzą musical
Muzykę skomponował dla nich Suavas Lewy, a na wykonanie piosenki "Wolność" zgodził się zespół Boys. Premiera - w przyszły piątek.
10-02-2016
Ornontowice. "Kopidoł" po śląsku w ARTerii
11 lutego o godz. 19.00 odbędzie się premiera kolejnego śląskiego spektaklu Teatru "Naumiony". Spektakl "Kopidoł" to historia kopidoła (grabarza) i jego rodziny osadzona w latach 50. XX wieku na terenie malutkiej wioski na Górnym Śląsku - w Ornontowicach.
10-02-2016
"Pułapka na myszy" zaskoczyła widzów
Działający w Krzemienicy Teatr Dramatyczny wystawił sztukę pt. "Pułapka na myszy" na podstawie opowiadania Agathy Christie. - To była pierwsza w naszej historii sztuka kryminalna. Przyznam, że trochę miałem tremę, ale myślę, że się udało, bo reakcja publiczności była pozytywna - mówi reżyser spektaklu, Zygmunt Kluż. Relacja Michała Okrzeszowskiego w Gazecie Codziennej Nowiny.
04-02-2016
Lublin. "Mieszczanin szlachcicem" w DDK Węglin
Amatorski Teatr Towarzyski zaprasza na spektakl w adaptacji i reżyserii Dariusza Borucha "Mieszczanin szlachcicem" na podstawie sztuki Moliera. Przedstawienie odbędzie się w piątek, 5 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.
30-01-2016
Mazowieckie. Powiat otwocki stolicą kultury Mazowsza 2016
- To szansa na autopromocję, pokazanie tego wszystkiego, co najpiękniejsze - mówi o funkcji stolicy Mazowsza marszałek Mazowsza Adam Struzik.
29-01-2016
Chorzów. "Marika" Teatru Naumionego całkiem po śląsku
W poniedziałek, 1 lutego na Dużej Scenie Teatru Rozrywki pokazany zostanie spektakl w całości zagrany w dialekcie śląskim.
29-12-2015
Sztuka Chapmana i Cooney'a "po naszymu"
Zaolzie. W sobotę 14 listopada trudno było wejść do sali Domu Kultury w Ligotce Kameralnej. Tak bywa co roku w listopadzie na każdym przedstawieniu teatrzyku działającego przy Miejscowym Kole PZKO. Zespół zagrał tym razem komedię "Skok z łóżka" (z podtytułem "Bajka dla dorosłych"), którą wyreżyserował Aleksander Przeczek.
15-12-2015
Kraków. W SCKM premiera "Odcienia ciemności"
20 grudnia Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na premierę spektaklu tanecznego "Odcienie ciemności" w reżyserii Zuzanny Witkowskiej i Mirosława Mazura. To drugi spektakl taneczny Grupy Artystycznej "Przesztuka" działającej od 2014 roku.
12-12-2015
W promieniowaniu miłosierdzia
Przedstawienie alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej "Wczoraj. Dziś. Zawsze" ukazujące wydarzenia z życia św. Maksymiliana Kolbego wpisuje się w szerszy kontekst zdarzeń, zarówno tych z pogranicza transcendencji, jak i rzeczywistości zewnętrznej. Tej, w której dziś żyjemy - pisze Temida Stankiewicz- Podhorecka w Naszym Dzienniku.
11-12-2015
Dla lepszego życia
- Ciekawsze jest dla mnie to, co rodzi się i żyje poza instytucją - teatr niezawodowy. Dlaczego ludzie, dla których teatr nie jest profesją, uprawiają go z takim zamiłowaniem? Dlaczego się nim zajmują, czasami kosztem wyrzeczeń? - z Lechem Śliwonikiem, znawcą i badaczem teatru ochotniczego, rozmawia Paweł Płoski w miesięczniku Teatr.
04-12-2015
Toruń. Skonfrontują się młode teatry z całego regionu
W sobotę odbędzie się finał XXIV Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR w Toruniu. Widzowie obejrzą w tym roku aż trzynaście spektakli - w tym pięć monodramów.
03-12-2015
Żabno. Lubią swój teatr
Grupa teatralna AD HOC, działająca w Żabnie, przygotowała i zaprezentowała publiczności swoją piątą produkcję. Spektakl "Sąsiedzi" w reżyserii Elżbiety Kijowskiej, wystawiony premierowo 21 listopada br. na deskach Gminnego Centrum Kultury zdobył uznanie i zgromadził komplet widzów.
01-12-2015
Warszawa. Rozpoczął się Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny
Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza na Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny - GAPA.
27-11-2015
Tyczyn. Finał projektu "Horror w teatrze"
Grupa Miłośników Teatru, Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie serdecznie zapraszają na finał projektu edukacji teatralnej w postaci strasznego spektaklu teatralnego pt.: "HORROR ...aaaaaaaa... W teatrze"
19-11-2015
Warszawa. 10-lecie Teatru Politechniki Warszawskiej
24 listopada o godzinie 19:00 Teatr Politechniki Warszawskiej będzie obchodził swój jubileusz.
17-11-2015
"Antygona" w trzech wersjach - pasjonujący sceniczny pasjans
Wczoraj w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim trzema inscenizacjami "Antygony" Sofoklesa rozpoczął się finał przeglądu Teatralny Pasjans. Przegląd organizowany jest z myślą o mobilizowaniu miłośników twórczości teatralnej z różnych środowisk do podejmowania prób inscenizacji wybranych tekstów literackich z klasyki polskiego i światowego dramatu - pisze Henryk Tronowicz w Polsce Dzienniku Bałtyckim.
13-11-2015
Czasem teatr potrafi trzymać człowieka przy życiu
Prawie 30 lat temu młoda instruktorka kulturalna z Domu Młodego Robotnika Krystyna Wroniewicz przyszła do dyrektora Nyskiego Domu Kultury Czesława Orlopa z prośbą. Chciała otworzyć zespół młodzieżowy, taki jak znana wtedy Gawęda - pisze Krzysztof Strauchmann w Nowej Trybunie Opolskiej.
02-11-2015
Zielonka. Zgłoszenia na XVIII Maraton Teatralny
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce ogłosił regulamin zgłoszeń na XVIII Maraton Teatralny. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną, za pomocą formularza, do 5 listopada.
29-10-2015
Sosnowiec. Finał warsztatów "I ty możesz zostać aktorem"
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbywały się warsztaty teatralne, zorganizowane w ramach I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Sześć spotkań poprowadzili aktorzy Teatru Zagłębia - Michał Bałaga i Przemysław Kania.
29-10-2015
Warszawa. Seniorzy w Teatrze ME/ST
2 listopada o godz. 18.00 Teatr ME/ST zaprasza na spektakl "Turnus Kreatywnego Seniora" zrealizowany z warszawskimi seniorami.
27-10-2015
Wrocław. Wieczór z Ekstrawersją
Grupa amatorów założyła Teatr Ekstrawersja, który od października gra w różnych częściach Wrocławia. W czwartek umożliwi zaprezentowanie się na scenie w klubie Manana wszystkim, którzy będą mieli pomysł na występ inspirowany hasłem "Z rękami do góry nogami" podczas wydarzenia DramaJam.
23-10-2015
Warszawa. Projekt "Everyman Warszawa"
Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych przygodą z teatrem dokumentalnym.
21-10-2015
Gorzów Wlkp. "Sekret" młodych na scenie
Spektakl poruszający problemy profilaktyki uzależnień pokażą w Teatrze Osterwy młodzi wolontariusze.
16-10-2015
Wiśniowa. Weekend z teatrami wiejskimi
Jutro i w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich. Chcąc zachęcić młodzież z terenu gminy do liczniejszego udziału organizator ogłosił konkurs na recenzję ze spektaklu. Można wygrać tablety i książki.
25-09-2015
Chojnice. III Przegląd Teatrów "Zdrzadnio Tespisa"
Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Przeglądu Teatrów Kaszubskich "Zdrzadnio Tespisa". Po raz kolejny amatorscy twórcy i aktorzy z Kaszub spotkają się w Chojnickim Centrum Kultury, aby zaprezentować swoje produkcje, ale i zdobywać kolejne szlify w pracy aktora i reżysera.
18-09-2015
Opole. Teatr Zapadnia wygrał międzynarodowy przegląd w Kanadzie
Widowisko "Kamień cierpliwości" opolskiego Teatru Zapadnia zostało uznane za najlepszy spektakl 7. edycja International Theatre Festival of Mont-Laurier. - Atmosfera rozdania nagród była jak na Oscarach! - piszą na swoim profilu na Facebooku.
26-08-2015
Legnica. Premiera młodzieżowego musicalu "Śpiąca"
W czwartkowy wieczór 27 sierpnia na Scenie Gadzickiego w Legnicy dolnośląska grupa Młodzież Tworzy Musical premierowo zaprezentuje spektakl muzyczny inspirowany baśnią "Śpiąca królewna", który przygotowywała przez całe wakacje w legnickim teatrze.
17-08-2015
Warszawa. "Piff Puff" w Starej Prochowni
"Piff Puff" to druga edycja wakacyjnego projektu teatralnego organizowanego w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przez formację Dziwna Trupa.
19-06-2015
Olsztyn. Noc Teatralna i Festiwal Pod Brzozą
W ten weekend chętni mogą się wybrać na Plenerową Noc Teatralna im. Krystyny Spikert lub X Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą".
17-06-2015
Cieszyn. Dzieci zatańczą Aladyna
W Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie będzie można obejrzeć musical "Czarodziejska lampa". To adaptacja znanej opowieści z "Baśni tysiąca i jednej nocy" w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych - według pomysłu Izabeli Tymich.
10-06-2015
Rzeszów. Wykładowcy WSPiA grają w "Rewizorze"
Na deskach klubu studenckiego Zemsta Docenta wykładowcy zaprezentowali swoją interpretację "Rewizora" Mikołaja Gogola.
09-06-2015
Tak trzymać!
"Inicjatywa młodych adeptów sztuki musicalowej już w momencie podjęcia decyzji zmierzenia się z tak ogromnym materiałem teatralno-muzycznym budzi ogromny szacunek i podziw" - o spektaklu "Miss Saigon" w reż. Antoniusza Dietziusa ze Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie w Teatrze Studio pisze Wiesław Kowalski w serwisie Teatr dla Was.
29-05-2015
Warszawa. "Radiowy" Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka Polskie Radio przygotowało dla najmłodszych wyjątkową zabawę. W niedzielę 31 maja w warszawskim Ogrodzie Jordanowskim w godzinach 11.00-16.00 odbędzie się jedyny w swoim rodzaju "radiowy" Dzień Dziecka. W programie imprezy znajdą się: konkursy, zabawy, przedstawienia, turnieje oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne dla całej rodziny! W rolę animatorów wcielą się prezenterzy Polskiego Radia Dzieciom. Wstęp wolny.
20-05-2015
Warszawa. Wielki festiwal dzieci i młodzieży na Bródnie
W niedzielę, 24 maja o godz. 12.00 rusza w Parku Bródnowskim 7. Festiwal Dzieci i Młodzieży "Artystyczny Targówek". Określany mianem święta edukacji i animacji z udziałem blisko 1000 dzieci i młodzieży, 47 prezentacji scenicznych i udziałem 20 placówek kulturalnych.
19-05-2015
Bielsko-Biała. Laureaci Bielskich Spotkań Teatralnych
W Domu Kultury w Bielsku-Białej Kamienicy odbyły się XXV Bielskie Spotkania Teatralne. "Srebrną Kurtynę" i nagrodę 400 zł otrzymała Krzepicka Scena Teatralna "Sotie".
15-05-2015
Szczecin. Teatr Brzozaki w Kanie
16 maja w Teatrze Kana spektakl i spotkanie w ramach projektu Scena Równoległa. Tym razem gościem projektu będzie Teatr Brzozaki tworzony przez dzieci i młodzież pochodzącą z małych kaszubskich wsi. Zobaczymy spektakl "Ślady 237".
14-05-2015
Warszawa. Noc Muzeów w Domu Spotkań z Historią
W Noc Muzeów w Domu Spotkań z Historią zapraszamy naszych gości w symboliczną podróż po bezdrożach kultur, wierzeń i zwyczajów, które poszły w zapomnienie lub giną na naszych oczach. Będzie to opowieść o duchowej strony ludzkiej natury. Będzie także Słowiański Teatr Cieni.
06-05-2015
Gdańsk. VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST w czerwcu
W dniach 29 czerwca - 1 lipca Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST oraz Teatr Miniatura zapraszają amatorskie zespoły teatralne na szóstą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST - konfrontacji amatorskich młodzieżowych grup teatralnych.
25-03-2015
Kielce. Międzynarodowy Dzień Teatru w Ciekotach
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Kielcach zaprasza 29 marca na teatralne popołudnie.
17-03-2015
Starachowice. Nieznane negatywy anatorskiego teatru
137 nieznanych negatywów fotografii z lat 50. i 60. ze spektakli amatorskiego teatru działającego przy Zakładowym Domu Kultury w Starachowicach trafiło do tamtejszego Muzeum Przyrody i Techniki. To dar rodziny nieżyjącego od 22 lat, znanego fotografika Stanisława Lipki
14-03-2015
Częstochowa. Monodram Pawła Bilskiego
W sobotę 14 marca o godz. 17 Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30) zaprasza na monodram Pawła Bilskiego "Zapiski szaleńca" (według Mikołaja Gogola). Wstęp wolny.
12-03-2015
Cigacice. Premiera na jubileusz Teatru Wielkiego
Księgowy, nauczyciel, policjant i inni, czyli aktorzy amatorzy pod kierownictwem kabareciarza Dariusza Kamysa utworzyli we wsi Cigacice Teatr Wielki. W miejscowej podstawówce rozśmieszają spektaklami już od dziesięciu lat. Na jubileusz przygotowali kolejną premierę. Grają dwa razy, bo zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania.
10-03-2015
Borzechowo. Stefan Giełdon z "Kociewskim piórem"
W minionym tygodniu w Borzechowie po raz kolejny rozdano "Kociewskie pióra", nagrody za działalność kulturalną związaną z Kociewiem. Za całokształt działalności kapituła uhonorowała Stefana Giełdona, twórcę teatru lalek "Baśniowy Świat" i Biesiady Lalkarskiej w Nowem.
05-03-2015
Czarna. Prapremiera "Przystojniaczka"
7 marca o godz. 19 w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, odbędzie się polska prapremiera "Przystojniaczka" Carlesa Alberoli. Tłumaczenie Rubi Birden, reżyseria Damian Janusz.
21-02-2015
Zespół teatralnych zapaleńców z Chorzowa
"Rajzentasza, krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu, a jedna nie" Amatorskiego Teatru Reduta Ślaska. Takie przedstawienie nie zdarza się często. I wcale nie trzeba mówić po śląsku, żeby zrozumieć, o co chodzi w spektaklu chorzowskiej Reduty - pisze Henryka Wach-Malicka w Polsce Dzienniku Zachodnim.
22-12-2014
Chorzów. Reduta Śląska znowu gra
Rajzentasza, Besuch s Reichu i Komisorz Hanusik i warszawiok to trzy śląskie krótkie sztuki (pisane gwarą), które można oglądać od soboty w Chorzowie, w Centrum Kultury.
12-12-2014
Stalowa Wola. "Antygona w Nowym Jorku"
Miejski Dom Kultury, 14 grudnia (niedziela), g. 18. Bilety: 8 zł. Jan Kott, krytyk literacki i teoretyk teatru, zaliczył "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego do grona trzech najważniejszych sztuk ostatnich lat - obok "Emigrantów" Sławomira Mrożka i "Do piachu" Tadeusza Różewicza.
10-12-2014
Poznań. "Nibylandia" i "Granica" na deskach
Dwie premiery, z nieco innej bajki, zwiastują bardzo ciekawy weekend w poznańskich teatrach. W Nowym już w piątek zobaczymy "Nibylandię" - drugi spektakl amatorskiej grupy aktorskiej z Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie. Z kolei w niedzielę Teatr Polski pokaże po raz pierwszy "Granicę".
10-12-2014
Tyczyn. "Pastorałka dla Woła i Osła"
Grupa Miłośników Teatru czyli Zofia Domino, Zakia Cieślicka-Majka, Tomasz Chlebek, Podkarpackie Stowarzyszenie Pracowników Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej zapraszają na premierę spektaklu "Pastorałka dla Woła i Osła" (na podstawie tekstu Pawła Paliwody)
08-12-2014
Teatr z głębi nocy
W Kaliszu wciąż jeszcze nie przywykliśmy do tego, że teatr może występować poza budynkiem teatru i nie mieć z nim nic wspólnego. Tak stało się w przypadku przedstawień "Kalisz - Jerusza Szalom" i "Wojaczek Plath" - pisze Robert Kordes w Życiu Kalisza.
25-11-2014
Toruń. Teatralni amatorzy skonfrontują się w Od Nowie
Osiem, w tym siedem konkursowych, spektakli przygotowanych przez teatry amatorskie z całego województwa zobaczą widzowie przeglądu "Teatr" w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu, których organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.
24-11-2014
Melpomena w Środzie Wlkp.
Teatr im. Stefana Batorego z Chorzowa zdobywcą Grand Prix Melpomena 2014. Swoim "Manifestem" podbili serca widzów i Komisji Artystycznej. W tegorocznej Melpomenie wzięło udział 10 zespołów z Łekna, Chorzowa, Gryfina, Słupcy, Czerwonaka, Przeźmierowa, Krakowa, Czarnkowa Gdyni i Warszawy.
24-11-2014
Olsztyn. Fundacja Środowisk Twórczych rozdała Talenty Roku
Muzy greckie patronują nagrodzie Talent Roku, które przyznaje Fundacja Środowisk Twórczych w Olsztynie. W sobotę, 22 listopada, wręczono je na gali w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.
22-11-2014
Szczecin. Warsztaty i monodram "Niewidka"
W czwartek biblioteka ProMedia organizuje akcję "Biblioteka przyjazna niewidomym" - dzień otwarty (w godz. 14-19) dla osób niewidomych i ich rodzin. Wieczór zakończy prezentacja monodramu "Niewidka" w wykonaniu Alicji Czarnuszki, która należy do grupy recytatorskiej Espero - PZN.
21-11-2014
Zakopane. Przedwyborczy happening
Przedstawienie "Etiuda Rewolucyjna" wystawione przez Scenę A2 zabrało widzów w czas walki klas.
17-11-2014
Zapisy do grupy teatralnej "Poza słowami"
13-11-2014
Poznań. Kolada w Tłustej Languście
15 i 16 listopada o godz. 20 w Tłustej Languście będzie można obejrzeć spektakl "Merylin Mongoł" w wykonaniu Grupy T_ART.
07-11-2014
Racibórz. "Zemsta" na deskach "Strzechy"
W poniedziałek 10 listopada o godz. 18.00 w Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się spektakl "Zemsta" Aleksandra Fredry w reżyserii Teresy Okaj w wykonaniu grupy teatralnej TE-REG-REC, działającej na co dzień w Raciborskim Centrum Kultury.
04-11-2014
Płock. Seniorki wystawią komedię Fredry o wyborach
Sekcja teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku szykuje trzecią premierę. Po poprzednim spektaklu "Wszystko o kobietach" przyszedł czas na wierszowaną komedię "Brytan Bryś" Aleksandra Fredry.
29-10-2014
Wejherowo. Werdykt 9. Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka
"W gobelinie wielokulturowości. Odsłona II. Dom" Protokół obrad jury IX. Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie.
22-10-2014
Wejherowo. Przegląd Małych Form Teatralnych w WCK
W dniach 24-26 października w Wejherowskim Centrum Kultury odbędzie się 9. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka.
17-10-2014
Górzno. Seniorzy zrobią przedstawienie
Co to jest teatr? Odpowiedzi na to pytanie były różne. Zapytanym kojarzyły się z dużą salą, widowiskiem, sceną, kotarą, widzami, aktorami, suflerem itp. Zagadnienia te rozpatrywano na warsztatach teatralnych, jakie zorganizowano w Górznie. Seniorzy wspólnie z dziećmi miejscowej szkoły chcą przygotować szekspirowski spektakl teatralny.
16-10-2014
Warszawa. Teatralnie na Saskiej Kępie
Klub Kultury Saska Kępa zaprasza w październiku na spektakle i słuchowiska.
14-10-2014
Siemianowice Śl. Laureaci "Karbidki"
W Parku Tradycji zakończył się II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form "Karbidka", podczas którego zaprezentowało się dziewięć teatrów z różnych stron Polski. Jurorzy przyznali dwie nagrody.
08-10-2014
Siemianowice Śl. Festiwal Teatrów Małych Form "Karbidka"
W piątek, 10 października, w SCK Parku Tradycji, odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form "Karbidka", podczas którego zaprezentują się grupy m.in. z Będzina, Mysłowic, Chorzowa, Wrocławia oraz Katowic.
26-09-2014
Warszawa. Spektakl o Powstaniu Warszawskim
DK Zacisze, ul. Blokowa 1, zaprasza 27 września (sobota) o godz. 18.00 na spektakl dla dzieci: "Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego". Wstęp wolny.
22-09-2014
Stargard Szczeciński. Krzywa Scena wyrusza na podbój Mińska
Młodzi aktorzy stargardzkiego teatru offowego Krzywa Scena: Agnieszka Głowacka, Natalia Wiśniewska, Radosław Barczyk, Szymon Loduchowski, Michał Rybak i Adrian Szkutnik ze swoją reżyser Tatianą Malinowską-Tyszkiewicz dziś, w sobotę, wyruszają na podbój wschodniej Europy.
11-09-2014
Chojnice. 10 lat Studia Rapsodycznego
Trudno w to uwierzyć, ale Chojnickie Studio Rapsodyczne ma już dziesięć lat. Już od piątku Studio zaczyna świętowanie. Pokaże 16 spektakli, w tym trzy premiery.
26-08-2014
Legnica. Młodzieżowe "Musicale, musicale" u Modrzejewskiej
Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych dolnośląskich miłośników musicali rozpoczęła ostatnie próby przed premierową prezentacją widowiska muzycznego, które trzykrotnie (28-30 sierpnia) zaprezentowane zostanie na teatralnej Scenie Gadzickiego.
05-08-2014
Bielsk Podlaski. Zgłoszenia na festiwal "Decha"
Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski zaprasza we wrześniu na I Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Nieprofesjonalnych ,,Decha''
10-07-2014
Bydgoszcz. Musical "Fabryka Talentów" w MCK
35 nastolatków z całej Polski od początku lipca śpiewa, tańczy i rozwija inne talenty pod okiem artystów prowadzących warsztaty w Bydgoszczy i Biskupinie. W piątek na scenie MCK-u pokażą, na co ich stać.
07-07-2014
Bielsko-Biała. Młodzieżowy "Skarb"
18 czerwca na Dużej Scenie Teatru Polskiego odbyły się dwa premierowe przedstawienia widowiska "Skarb" z udziałem ponad dwudziestu młodych aktorów w wieku od 7 do 17 lat, którzy przez dziewięć miesięcy pracowali pod okiem profesjonalnych artystów związanych zawodowo z naszym miastem.
04-07-2014
Prapremiera światowa!
Jedziemy z Zaczkiem samochodem do Bierunia. Muzyczka sączy się z radia. Jest cicho i miło. Jedziemy na premierę do amatorskiego "Teatru dla dorosłych" w Bieruniu. Co tam premierę, to prapremiera światowa! Nie wiem, czy bym uwierzył cztery lata temu, kiedy wpadł mi do głowy pomysł konkursu na jednoaktówki po śląsku, że któregoś dnia będę w teatrze na prapremierze którejś z nich - pisze Ingmar Villqist w Gazecie Wyborczej - Katowice.
20-06-2014
Lubelskie. Dawne obrzędy na Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych
Dawne obrzędy i zwyczaje - np. darcie pierza, swatanie par - w dawnej gwarze, z zachowaniem tradycyjnych strojów i sprzętów pokażą uczestnicy 41. Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, który rozpocznie się w sobotę w Stoczku Łukowskim.
06-06-2014
Toruń. Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej
W piątek, 13 czerwca o godz. 120 w sali toruńskiej Od Nowy odbędzie się finał przeglądu "Opowiedziane tańcem" organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu.
29-05-2014
Warszawa. Dzieci o Powstaniu Warszawskim
Dom Kultury "Zacisze" zaprasza 29 maja o g. 17.45 na spektakl dla dzieci: "Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego "
26-05-2014
Warszawa. Dziś wręczenie Nagród ITI
Zarząd Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI (International Theatre Institute) zaprasza 26 maja 2014 o godz. 18:00 na uroczystość wręczenia dyplomów laureatom nagród przyznanych przez Sekcję Krytyków PO ITI z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
23-05-2014
Łódź. Studencki teatr po francusku
14 czerwca w Teatrze Nowym przedstawienie "Co soir on joue Le Roi se meurt" (Dziś wieczór gramy Król umiera) zagra trupa teatralna przy Katedrze Filologii Romańskiej (w języku francuskim).
21-05-2014
Gdynia. Powarsztatowa premiera w CK
Centrum Kultury w Gdyni zaprasza w sobotę, 24 maja, na premierę spektaklu "Miłość bliźniego" w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek, w którym grają amatorzy - uczestnicy warsztatów teatralnych "W Kaczych Butach".
14-05-2014
Gdynia. Premiera "Miłości bliźniego" w Centrum Kultury
Za tydzień w Centrum Kultury w Gdyni odbędzie się kolejna teatralna premiera. Tym razem na scenie staną uczestnicy warsztatów "W Kaczych Butach".
12-05-2014
Brzeźno. "Intryga" w Gminnym Ośrodku Kultury
16 i 17 maja miłośnicy teatru będą mieli kolejną okazję, by obejrzeć spektakl "Intryga". Spektakl jest zwieńczeniem ponad półrocznej pracy nad sztuką, której premiera odbyła się 12 kwietnia.
06-05-2014
Białystok.Teatr Cieni gościnnie na Wydziale Pedagogiki
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w środę (7.05) na spektakl "Studnia" w wykonaniu grupy teatralnej MiniAmulet.
02-05-2014
Bielsko-Biała. Teatr Bez Granic wystawia Moliera
Profesjonalny zespół aktorów nieprofesjonalnych - tak nazywają sami siebie artyści z Teatru Bez Granic: licealiści, studenci i emeryci, których miłość do teatru zaowocowała założeniem własnej grupy teatralnej. 6 maja na deskach Bielskiego Centrum Kultury pokażą "Chorego z urojenia" Moliera.
29-04-2014
Ostrołęka. Recytatorzy z Lubelszczyzny walczą o finał
Dobra dykcja, odświętny ubiór i dumna postawa. Recytacja najczęściej kojarzy się z kipiącym patosem apelem i sztywną szkolną akademią. Z takim stereotypem walczą uczestnicy 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek i środę eliminacje wojewódzkie w Lublinie.
24-04-2014
Warszawa. Najazd nowego pololenia
Najazd Nowego Pokolenia jest skromną odpowiedzią paru śmiałków z Stowarzyszenia Dworzec Kultury na 'aktualność' we współczesnym teatrze. To festiwal teatralny z wyraźnie zaznaczoną granicą - pokazujemy tylko sztuki napisane po '89.
14-04-2014
Łódź. Zwycięzcy Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych
W niedzielę (13 kwietnia) w Centrum Kultury Młodych poznaliśmy laureatów tegorocznych XXXII Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych.
11-04-2014
Łódź. Przegląd Teatrów Młodzieżowych
Od piątku (11 kwietnia) do niedzieli (13 kwietnia) w Centrum Kultury Młodych (ul. Lokatorska 13) będą trwały XXXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2014. Podczas przeglądu zaprezentuje się 12 teatrów m.in. z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego czy Piotrkowa Trybunalskiego.
10-04-2014
Tarnów. Jędrzej Hycnar nagrodzony
Nagrody dla najlepszego aktora przywiózł z Inowrocławia Jędrzej Hycnar. Tarnowianin wystąpił w przedstawieniu pt. "Dłoń", reprezentując Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie.
03-04-2014
Andrychów. Laureaci Festiwalu Kocioł Teatralny
Protokół z obrad jury IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży Kocioł Teatralny.
02-04-2014
Brzeźno. Hiszpański kryminał na scenie GOK-u
W sobotę, 12 kwietnia o godz. 19 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, odbędzie się premiera spektaklu "Intryga", autorstwa Jaime Saloma.
02-04-2014
Rzeszów. Filharmonia dla młodych: "Edyp", "Cebulka" i "Baśń w operze"
Młodzi miłośnicy tańca już 2, 3 i 4 kwietnia obejrzą widowisko baletowe pt."Cebulka", w maju - teatr tańca współczesnego "Edyp" dla młodzieży, na Dzień Dziecka warto przyjść na spektakl ze śpiewem.
27-03-2014
Lublin. Ruszył Festiwal Spotkań Teatralnych "Zwierciadła"
Ruszyła XI odsłona Festiwalu Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Impreza przygotowana została w całości przez młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego i Fundację Teatrikon.
25-03-2014
Goleniów. Laureaci Festiwalu Łaknienia"
w niedzielę, zakończyła się piąta edycja Festiwalu Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA 2014.
24-03-2014
Opole. Teatr Zapadnia szuka sponsorów na festiwal w Korei
Teatr Zapadnia został zakwalifikowany do międzynarodowego festiwalu w Korei Południowej. Na drodze do spełnienia marzeń grupy pasjonatów stoją jednak finanse: koszt wyjazdu to około 40 tysięcy złotych. - To jedyna szansa w naszym życiu. Wierzymy, że ktoś pomoże spełnić nasze teatralne marzenie - mówi aktorka Zuzanna Kochanek.
21-03-2014
Rzeszów. Za miesiąc wspólna premiera uczniów i profesjonalistów
16 kwietnia w Zespole Szkół Energetycznych im. gen. Władysława Sikorskiego odbędzie się prapremiera sztuki "Skrzek. Przypadkowy tytuł roboczy z niedokończonym gestem" autorstwa i reżyserii Damiana Janusza - (młodego dramaturga, reżysera, aktora, poety).
18-03-2014
Olsztyn. III Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne Zwierciadł
W olsztyńskiej Bursie nr 3 w dniach 19-20 marca odbędą się III Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne Zwierciadła. Weźmie w nich udział około stu uczestników.
18-03-2014
Podlaskie. Łapski Tydzień Teatru
Szykuje się nie lada gratka dla miłośników sztuki teatralnej. Już w najbliższą niedzielę rusza XVII Łapski Tydzień Teatru.
14-03-2014
Gorzów Wlkp. Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne
Po co POKOT? Po to, aby prezentować spektakle przygotowane przez amatorskie teatry z województwa lubuskiego. Te, które powstały w roku artystycznym 2013/2014. Początek kilkudniowej imprezy dziś.
13-03-2014
Białogard. Teatr Lalek Marko zaprasza na "Koziołka"
Tym razem będzie to "Koziołek Matołek w Japonii". Premiera zaplanowana została na 10 kwietnia, ale miejsca należy rezerwować już dziś.
11-03-2014
Andrychów. Wkrótce Wiosna w Teatrze 2014
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na Wiosnę w Teatrze 2014 - Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne.
10-03-2014
Wymysłowo. Wesprzyj projekt "Teatr w szczerym polu"
Agata Urbańska-Krasowska wystartowała w programie "Polak Potrafi" z projektem "Teatr w szczerym polu". - Chcemy ściągnąć tutaj, do Wymysłowa grupę teatralną i zorganizować spektakl na łące wśród pól, dla mieszkańców i nie tylko. Dla wszystkich i za darmo - mówi.
07-03-2014
Gdańsk. "Sanatorium" w Projektorni
W piątek 7 marca Projektornia GAK (zaprasza o godz. 17 na spektakl "Sanatorium". W sztuce występują przede wszystkim seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Starsi.
06-03-2014
Jabłonka. Posiady Teatralne na Orawie 2014
Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu wspólnie z Orawskim Centrum Kultury organizuje II Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne
04-03-2014
Poznań. Dwa dni z Festiwalem Marcinek
8 i 9 marca w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego przy ul. Bukowskiej w Poznaniu odbędzie się XIV Poznański Festiwal Teatrów Marcinek 2014.
28-02-2014
Płock. Pracownik techniczny z Jagiellonki reżyseruje sztukę uczennicy
Sześć sytuacji, troje aktorów i reżyser. Przy LO im. Władysława Jagiełły powstała Niezależna Grupa Teatralna Format A3. Artyści pracują nad debiutanckim spektaklem opartym na motywie klatki.
27-02-2014
Warszawa. W marcu startuje "START"
Od dziś można rezerwować bilety na Festiwal Teatrów Studenckich "START". Impreza odbędzie się W Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym w Warszawie.
17-02-2014
Goleniów. Wkrótce Gala Oskara
Teatr Kingdom of Curvy Fork zaprasza na "II Goleniowską Galę Oskara" - minifestiwal teatralno-muzyczny. Podczas II edycji tego wydarzenia będziemy mogli zobaczyć 5 spektakli teatralnych i uczestniczyć w 4 wydarzeniach muzycznych.
14-02-2014
Nowy Targ. "Zabawa jak nigdy" - premiera w MOK
Po raz kolejny Scena Teatralna MOK zaprosiła w niedzielny wieczór na premierę swojej sztuki. W tym roku nowotarscy aktorzy-amatorzy pod wodzą Marcina Kalisza z krakowskiego Teatru Starego wzięli na tapetę dramat Williama Saroyana "Zabawa jak nigdy".
05-02-2014
Nowe. Jasełka w CK "Zamek"
W styczniu grupa miłośników teatru amatorskiego dała kolejny występ w Centrum Kultury "Zamek" w Nowem. Widzowie w ich wykonaniu zobaczyli przedstawienie jasełkowe.
24-01-2014
Wałbrzych. Młodzież na scenie u Szaniawskiego
Warsztaty i pokazy przedpremierowe etiud teatralnych zaprezentują młodzi twórcy Trzeciego Teatru.
20-01-2014
W Tykocinie potrafią... Sto lat teatru, w którym grają sąsiedzi
Przemieszały się epoki i postaci w sobotę (18.01) na Zamku w Tykocinie. Dawna kierowniczka muzeum - w kapeluszu ze spektaklu o paskudnym Hamanie, mieszkanka miasteczka - w stroju przekupki, ktoś tam w chałacie, młodzież w barokowych strojach, kasztelan zamku - w strojnym płaszczu... Przeniknęły się różne światy, rzeczywistość i misterium, jak to w teatrze. Bo też i było to święto teatru - Tykociński Teatr Amatorski świętował stulecie istnienia - pisze Monika Żmijewska w Gazecie Wyborczej- Białystok.
18-01-2014
Sąsiad zagra sąsiadowi, czyli o pewnej tradycji w małym miasteczku
Sami szyli tałesy, uczyli się żydowskich obrzędów i wierszy. Po pracy nauczycielka zamieniała się w złośliwą kucharkę Rachelę, ekonomistka - w chłopca z pejsami, szefowa muzeum - w natrętnego sprzedawcę pończoch. A Tykocin - np. w magiczną Kasrylewkę. W miasteczku za sprawą Tykocińskiego Teatru Amatorskiego dzieją się rzeczy przedziwne. I tak już, z przerwami, od stu lat - pisze Monika Żmijewska w Gazecie Wyborczej - Białystok.
18-01-2014
Tykocin. Jubileusz Tykocińskiego Teatru Amatorskiego
100-lecie powstania obchodzi w tym roku Tykociński Teatr Amatorski, który pielęgnuje tradycje dwóch teatrów: polskiego i żydowskiego, działających w miasteczku w przeszłości. Uroczystości odbyły się w sobotę wieczorem w Tykocinie (Podlaskie).
02-12-2013
Gdańsk. "Senior tańczy butoh" w Letnicy
7 grudnia o godz. 18 w Szkole Podstawowej w Gdańsku-Letnicy odbędzie się spektakl "Ukryte wśród liści", podsumowujący warsztaty z japońskiego tańca współczesnego "Senior tańczy butoh", realizowanego w ramach projektu "Let's art" .
21-11-2013
Gdańsk. Zielona Gęś w Domu Zarazy
W grudniu mija 60 lat od śmierci K. I. Gałczyńskiego. Z tej to okazji mieszkańcy Oliwy (w tym i seniorzy 70 + i 80 +), uczestnicy warsztatów recytatorskich w Domu Zarazy, wystawiają "Teatrzyk Zielona Gęś".
19-11-2013
Wrocław. Uczniowski "Don Juan" po angielsku. Oraz prawdziwi aktorzy
Już po raz kolejny na ten jeden wieczór gimnazjaliści i licealiści zamienią się w gwiazdy - kurtyna idzie w górę, zapalają się światła, a aktorzy wychodzą na scenę Uczniowie z Zespołu Szkół nr 14 wystawią dziś spektakl muzyczny "Don Juan", odegrany w języku angielskim.
06-11-2013
Wyznania nawróconego mizogina po wizycie w "Perfumerii Lady Makbet"
W epoce rozbuchanego, pełnego pretensji do świata, Boga i nas, mężczyzn, "wyuzdanego" feminizmu, ciekawą propozycją, starającą się wielowątkowo ukazać nam tę nieco ulepszoną, sklonowaną z żebra Adama, wersję nieudanego dzieła szóstego dnia stworzenia, jest spektakl pań tworzących teatralną grupę "Chórraa" - pisze Zbigniew Radosław Szymański w Gazecie Świętojańskiej.
04-11-2013
Gdynia. "Perfumeria Lady Makbet" gościnnie w Muzycznym
4 listopada o godz. 19 na Nowej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się spektakl "Perfumeria Lady Makbet" w wykonaniu formacji teatralnej Chórraa, w skład której wchodzą amatorki teatru, w różnym wieku i różnych zawodów.
30-10-2013
Seriale w Trwam, czyli ojciec Tadeusz w prajm tajmie
"Włączenie telewizji często równa się dziś wpuszczeniu wroga do domu" - można przeczytać w "Naszym Dzienniku". Dlatego wchodząca na multipleks TV Trwam szykuje własne seriale, które mają kształtować świadomość Polaków. O aktorski narybek ojciec dyrektor nie musi się martwić. W tym roku na kierunku kulturoznawstwo na jego toruńskiej uczelni ruszyła nowa specjalność - techniki aktorskie i reżyseria. Warsztaty prowadzi tu Halina Łabonarska, warszawska aktorka teatralna, filmowa i serialowa (m.in. "Barwy szczęścia"). Na WSKSiM działa też teatr studencki Dobry Wieczór - pisze Jacek Hołub w Gazecie Wyborczej.
21-10-2013
Lidzbark Warmiński. Rebelia Kultury na zamku
Nastrojowa sceneria historycznej twierdzy, teksty Ignacego Krasickiego, stroje z epoki, dworska muzyka na żywo... To wszystko przygotował Teatr Dworski podczas przedstawienia "Z Bajki Krasickiego".
19-10-2013
Kraków. Nabór do zespołu artystycznego
Nieformalny zespół teatralny KRAKOWSKI TEATR ABSURDU ogłasza nabór do zespołu!
18-10-2013
Nowe. Jutro XXI Biesiada Lalkarska
19 października w Centrum Kultury "Zamek" w Nowem nad Wisłą odbędzie się Biesiada Lalkarska. Początek o godz. 10.
17-10-2013
Aktorzy bezdomni
Weźmy katechetkę, fotografa, ochroniarza, profesora resocjalizacji, reżyserkę teatralną, schronisko dla bezdomnych i huśtawkę. Co otrzymamy? Teatr - piszą Magda Serafin i Aneta Wawrzyńczak w Polityce.
24-09-2013
Opole. Teatr Zapadnia pojedzie na międzynarodowy festiwal
Teatr Zapadnia z Młodzieżowego Domu Kultury jako jedyny z Polski zakwalifikował się do Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. To nie pierwszy ich sukces tego typu.
23-09-2013
Tykocin. Obchody żydowskiego święta Sukot
W Tykocinie można było wziąć udział w niedzielę w świętowaniu radosnego święta żydowskiego Sukot. Przy tamtejszej zabytkowej synagodze stanął tradycyjny szałas, symbol Sukot. Tykociński Teatr Amatorski pokazał spektakl o żydowskich zwyczajach.
09-09-2013
Tyczyn. Rusza projekt "Strefa Teatru"
Inicjatywa "D1 Grupa Miłośników Teatru", za sprawą dofinansowania z programu "Działaj Lokalnie" Amerykańsko-Polskiej Fundacji Wolności właśnie prowadzi zapisy do projektu "Strefa Teatru" wśród dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.
06-09-2013
Tyczyn. Warsztaty "Strefa teatru"
Co prawda Lato w Teatrze w Tyczynie mamy już za sobą ale to nie koniec naszej przygody z teatrem. Inicjatywa Dl Grupa Miłośników Teatru ma przyjemność zaprosić dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat do STREFY TEATRU.
30-08-2013
Bartąg. Festiwal Teatrów Amatorskich
Teatralne popisy amatorów "Pod Brzozą" w Bartągu. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają w sobotę od godz. 16.
22-07-2013
Puńsk. Festiwal Teatrów Stodolanych
Siedem teatrów z Polski i Litwy wzięło udział w 22. Festiwalu Teatrów Stodolanych, który odbył się w niedzielę w skansenie w Puńsku. Miejscowość ta nazywana jest stolicą Litwinów w Polsce.
10-07-2013
Łódź. PaT także z teatrem
VIII Ogólnopolski Przystanek PaT rozpoczął się we wtorek w łódzkiej Atlas Arenie. To część realizowanego przez Komendę Główną Policji programu "Profilaktyka a Ty", który ma na celu m.in. tworzenie społeczności młodych ludzi promującej modę na życie bez uzależnień i przemocy.
05-07-2013
Bukowina Tatrzańska. Udany sejmik teatrów wiejskich
- Moim zdaniem teatr amatorski to jeden z najpiękniejszych działów sztuki - mówi Bartłomiej Koszarek, dyrektor Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej.
02-07-2013
Supraśl. Teatr ze społecznością Supraśla
W dniach 2 - 7 lipca 2013r. w Supraślu odbywają się warsztaty adresowane do osób z całej Polski, działających na polu edukacji kulturalnej, a także otwarte dla wszystkich zainteresowanych prezentacje dotyczące pracy ze społecznością metodami teatralnymi.
21-06-2013
Częstochowa. Frytka Off czyli festiwal sztuki niezależnej
Zaczyna się Festiwal Kultury Alternatywnej "Frytka Off". Nie szukajcie go jednak na słynnej "alei frytkowej", czyli ul. Piłsudskiego. W tym roku z powodu remontów impreza przeniesie się na Promenadę im. Niemena.
21-06-2013
Nieciecza. Kinoteatr otwarty
Na przełomie maja i czerwca oddano do użytku budynek z salą kinową przystosowaną do projekcji filmów w technologii 6D, z nowoczesną sceną teatralną oraz z powierzchnią biurową.
06-06-2013
Krasne. Kukły 2013
Serdecznie zapraszamy na finał V edycji Konkursu Plastyczno - Teatralnego "Kukły 2013", który rozpocznie się 7 czerwca (piątek) o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem.
04-06-2013
Konin. 34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca
Ponad 2 tys. młodych artystów głównie z Polski, ale także z 11 krajów europejskich z weźmie udział w 34. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca, który w czwartek rozpocznie się w Koninie.
04-06-2013
Warszawa. Teatr tańca w MCKiS
"Opowieść o studni" oraz "Skórki pomarańczy", oba spektakle w reżyserii i choreografii Katarzyny Kryczki, to interesujące widowiska ruchowe, aktorek, które tańczą swój inny kosmos (inoj to prasłowiański inny).
03-06-2013
Słupsk. Gwiżdże z nagrodą w Puławach
Grupa teatralna "Gwiżdże" z Teatru Rondo ponownie przywiozła do Słupska nagrody. Tym razem młodzi "rondowcy" okazali się godni laurów na 45. Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach (23-26 maja 2013).
27-05-2013
Olsztyn. Teatry dziecięce w konkursie
31 maja 7. konkurs teatrzyków dziecięcych Światowych Dni Bajki organizowany przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Bajka".
25-05-2013
Białystok. Polacy i Czeczeni przygotowują spektakl
Opowieść o wojnie, o życiu w nowym kraju i o tym, dlaczego czasem nagle wyjeżdżają - to treść zbudowanego z osobistych przeżyć przedstawienia, które razem ze Stowarzyszeniem Widok przygotowuje kilkoro czeczeńskich nastolatków - pisze jame w Gazecie Wyborczej - Białystok.
24-05-2013
Kraków. Finał Ligii Teatrów Studenckich
Teatr Studencki Graciarnia, Scena Tęcza oraz Stowarzyszenie MANKO zapraszają na Wielki Finał festiwalu Liga Teatrów Studenckich, który odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca.
21-05-2013
Płock. "Obrazki z krainy Kwitnącej Wiśni" w MDK
Z Grupą teatralną Spod znaku Króla Maciusia pracuje już od 30 lat. W jej spektaklach zagrało 700 dzieci. Niektóre z nich przysyłają teraz swoje pociechy, by uczyły się aktorstwa od Romy Ludwickiej.
20-05-2013
Bydgoszcz. Laureaci OSTJA "Monodram" w Pałacu Młodzieży
Znamy wyniki V Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora "Monodram 2013". Wśród laureatów są bydgoszczanie.
16-05-2013
Teatr Muzyczny Tintilo poszukuje menedżera
14-05-2013
Warsztaty Artystyczne dla do dzieci i młodzieży
07-05-2013
Rzeszów. Sukces Adamskiej i aktorów ze Stalowej Woli
Czego dotknie się Aneta Adamska zamienia się w złoto, a konkretnie - w sztukę wartą Grand Prix. Kolejny jej spektakl odniósł sukces na festiwalu.
26-04-2013
Szczecin. Święto studenckich teatrów w Kanie
Najlepsze akademickie spektakle z Polski oraz koncerty będziemy mogli zobaczyć podczas II Zjazdu Ligi Teatrów Studenckich.
25-04-2013
Warszawa. Premiery w Białołęckim Zagłębiu Teatralnym
W Białołęckim Zagłębiu Teatralnym praca wre jak w ulu. Skumulowany wysiłek całego zespołu, intensywne próby, ostatnia prosta i... długo wyczekiwane premiery możemy w końcu oglądać na scenie.
19-04-2013
Gdańsk. Spektakl seniorów na scenie Projektorni
Grupa gdańskich seniorów "Starsi" przy pomocy młodych twórców przygotowała spektakl o życiu w sanatorium. Amatorski spektakl odważnie opowiada o wszystkich aspektach życia w uzdrowisku.
19-04-2013
PUMA zaprasza grupy przedszkolaków
18-04-2013
Gdańsk. Seniorzy przygotowują spektakl
Zaczęli spotykać się we wrześniu ubiegłego roku, by przy kawie i cieście powspominać swój pobyt w sanatorium. Z rozmów, wspomnień i anegdot wyłonił się scenariusz spektaklu "Sanatorium" przygotowywanego przez seniorów w klubie Projektornia GAK . Premiera w piątek, 19 kwietnia.
18-04-2013
Gitetrzwałd. "Chłopcy" Grochowiaka na 20-lecie teatru
Teatr wiejski z Gietrzwałdu pod Olsztynem, który tworzą amatorzy - na co dzień rolnicy, nauczyciele, właściciel drukarni i bibliotekarz - obchodzi swoje 20-lecie.
18-04-2013
Warszawa. Najazd Nowego Pokolenia w DK Rakowiec
Najazd Nowego Pokolenia jest skromną odpowiedzią paru śmiałków na 'aktualność' we współczesnym teatrze. To druga edycja imprezy, zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Dworzec Kultury.
13-04-2013
Zakopane. Rywalizują o Złote Kierpce
Ponad 500 młodych góralek i górali zrzeszonych w 14 zespołach bierze udział w tegorocznym IV Tatrzańskim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych "O Złote Kierpce", który rozpoczął się w sobotę w Zakopanem.
11-04-2013
Katowice. XI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej
"Sztuka czytania" będzie tematem wiodącym tegorocznego XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej w Katowicach. Uczniowie będą mieli okazję pokazać własne prezentacje teatralne, muzyczne oraz taneczne.
03-04-2013
Rzeszów. Festiwal Sztuk i Sztuczek dla Dzieci
Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza w środę i czwarek na Festiwal Sztuk i Sztuczek dla Dzieci "Teatralny Młynek". Wezmą w nim udział teatry z Rzeszowa, Krasnego, Turzego Pola, Jarosławia. Wstęp wolny.
26-03-2013
Zielona Góra. Grymas najlepszy na Pokocie
Pokot, czyli Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne, to dla młodych lubuskich scen spora szansa na zaprezentowanie się szerszemu gronu. Przez trzy dni sala Teatru Lubuskiego pękała w szwach. Zobaczcie, kto stanął na pudle!
25-03-2013
Lublin. Spektakl o Koziołku Matołku
Dzieci zagrają w spektaklu o słynnym koziołku z Pacanowa. Dziś pokaz.
21-03-2013
Toruń. Premiera z Jackiem Poniedziałkiem
"Szklaną menażerią" w reżyserii Katarzyny Markowskiej wystawi grupa teatralna działająca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza" przy Rynku Staromiejskim w sobotę o godz. 18. Gościem na premierze będzie Jacek Poniedziałek, autor przekładu sztuki.
20-03-2013
Bytom. Konkurs Małych Form Teatralnych "Teatroida"
Już po raz kolejny "Fundacja Klub KONTRA" będzie miała zaszczyt gościć młodych pasjonatów teatru w ramach III Regionalnego Konkursu Małych Form Teatralnych "Teatroida". S
19-03-2013
Łapy. Artyści sceny zjechali na Dzień Teatru
Niedaleko Białegostoku, w łapskim Domu Kultury od 17 do 24 marca trwa 16. XVI Łapski Tydzień Teatru.
19-03-2013
Warszawa. Premiera "Za kulisą" Teatru Mimochodem
Młodzi entuzjaści z grupy teatralnej Mimochodem zapraszają na swój najnowszy spektakl "Za kulisą" -groteskową komedię przeplataną refleksją o dzisiejszym teatrze.
19-03-2013
Warszawa. Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowskiej
Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowskiej powstał z inicjatywy uczniowskiej. Daje szanse młodzieży zetknąć się niejako od środka z magią teatru. Zapraszamy w dniach 21-23 marca.
14-03-2013
Olsztyn. Teatr amatorski ma się dobrze
Plotki, że teatr umarł, są nieprawdziwe. Wczoraj w Bursie nr 3 przy ul. Pstrowskiego rozpoczęły się II Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne Zwierciadła. Bierze w nich udział 11 zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. -
13-03-2013
Gryfino. Patryk Kowalczyk na festiwalu w Poznaniu
Kolejny spektakl Teatru Jednego Aktora z Gryfińskiego Domu Kultury zaistniał w ogólnopolskim przeglądzie. Na scenie XIII Poznańskiego Festiwalu "Marcinek" Patryk Kowalczyk wystąpił z monodramem "Obserwuję cię, Karolku!".
12-03-2013
Opole. Nagrody dla Teatru Piktogram
Teatr Piktogram z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu zdobył najwyższe laury przeglądu Krzykowisko, który odbył się w miniony weekend na Pomorzu. To jedna z najważniejszych imprez teatrów amatorskich w Polsce.
08-03-2013
Warszawa. Teatr Pora na Seniora na Smolnej
Teatr Pora na Seniora z Białołęckiego Ośrodka Kultury istnieje od 2005 r. Obecnie liczy 18 osób. Coś, co na początku miało być tylko zabawą i miłym spędzaniem czasu, stało się prężną instytucją o charakterze nie tylko lokalnym.
07-03-2013
Częstochowa. Nabór do studenckiego teatru
Studenckie Koło Teatralne "naJana" zaprasza w swoje szeregi. Osoby, które pasjonują się teatrem, w tych dniach mogą pokazać, na co je stać.
07-03-2013
Warszawa. Poranek familijny w DKS Śródmieście
Żartobliwa historia spotkania negatywnych postaci z wielu bajek. Przedstawienie zrealizowano w konwencji kabaretowej, tak aby również dorośli mogli się pobawić formą teatralną.
02-03-2013
Żabno. Konkurs o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki
Kilkanaście dziecięcych i młodzieżowych teatrów lalkowych zaprezentuje się 15 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie (powiat tarnowski) podczas 28. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych. Teatry będą walczyć w konkursie o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.
26-02-2013
Warszawa. "Biuro matrymonialne" na Hożej
Kabaretowa grupa artystyczna powstała w 2007 roku w trakcie spotkań 50-latków w Domu Kultury Śródmieście. Zaprasza 26 lutego na spektakl "Biuro matrymonialne".
25-02-2013
Chorzów. Reduta Śląska reaktywacja
Pamiętacie Redutę Śląską? Towarzyszyła mieszkańcom Śląska od 1933 roku. To był teatr amatorski, który rozsławiał Chorzów, dawał rozrywkę, edukował. Około 20 lat temu zniknął.
19-02-2013
Opole. Ruszają Zimowe Spotkania Teatralne
Jubileuszowa, dziesiąta już edycja Zimowych Spotkań Teatralnych rusza w najbliższy czwartek. Opolanie będą mogli zobaczyć spektakle przygotowane przez grupy teatralne działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.
15-02-2013
Goleniów. Przegląd "Gala Oskara"
Teatr Kingdom of Curvy Fork zaprasza na przegląd artystyczny "Gala Oskara",który odbędzie się 23 lutego (sobota) 2013, o godzinie 17.00 w Goleniowie przy ulicy Zielona Droga 9.
02-02-2013
Cigacice są małe, ale teatr mają wielki
Teatr Wielki w Cigacicach - oto jeden z nominowanych w plebiscycie trzech redakcji Ale Sztuka! Grupą aktorów amatorów, złożoną z miejscowych księgowych, nauczycieli i policjantów, kieruje kabareciarz Dariusz Kamys. Powstają tam rzeczy niezwykłe. Na spektakle przybywają tłumy, a bilety sprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Tych pasjonatów naprawdę warto poznać! - pisze Paulina Nodzyńska w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.
09-01-2013
Rzeszów. Autorska premiera w teatrze szkolnym
16 stycznia Szkolny Klub Poetycki im. Józefa Szajny w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie zaprasza na premierę sztuki Damiana Janusza "Skąd ja mam to wiedzieć!?"
08-01-2013
Rzeszów. "Przetańczyć zmierzch"ze Stalowej Woli
Zapraszamy serdecznie na spektakl "Przetańczyć zmierzch" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli, który odbędzie się 12 stycznia 2013 o godz.18.00 w Teatrze Przedmieście w Rzeszowie.
04-01-2013
Zielona Góra. "Żarek" dla najmłodszych w bibliotece
W nowym roku Teatr Idy Ochockiej nie spoczywa na laurach. Mali aktorzy szykują się właśnie do premiery swojego najnowszego spektaklu "Żarek". Sceniczna historia kończy się pięknym morałem: nie ważne, jak wyglądasz - ważne, co masz w sercu.
27-12-2012
Gietrzwałd. 20-lecie Wspaniałego Teatru bez Nazwy
Kilkanaście osób, w tym rolnik, nauczycielka, właściciel drukarni, bibliotekarz i biznesmen, od 20 lat tworzą wiejski teatr w podolsztyńskim Gietrzwałdzie. Na jubileusz zespół Wspaniałego Teatru Bez Nazwy przygotowuje "Chłopców" Stanisława Grochowiaka.
21-12-2012
Lublin. Tancerze z ogniska baletowego tańczyli we Lwowie
Społeczne Ognisko Baletowe prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca po raz drugi gościło we Lwowie na zaproszenie Lwowskiej Państwowej Szkoły Baletowej. Na scenie Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie odbył się wspólny koncert ukraińskich i polskich tancerzy zatytułowany "Podarunki Świętego Mikołaja".
18-12-2012
Nowy Sącz. Spektakl i wystawa "Moda w czasach Marcina Kromera"
Kostiumy noszone przez polskich dworzan w XVI w. można od wtorku oglądać w Domu Gotyckim u na wystawie "Moda w czasach Marcina Kromera". Ekspozycja została przygotowana w 500. rocznicę urodzin pisarza i będzie czynna do 28 stycznia. W planach spektakl związany z pisarzem.
17-12-2012
Toruń. Teatr Jednorazowy w pubie Pamela
W toruńskim Hard Rock Pub Pamela przy ul. Legionów 36 wystąpi w poniedziałek nowo powstała grupa teatralna Teatr Jednorazowy.
15-12-2012
Klasyczne baśnie dla każdego, czyli jak działa Scena 138
Krajobraz teatralny Gdyni nie kończy się na Teatrze Muzycznym i Teatrze Miejskim. W Centrum Kultury w Gdyni działa Scena SAM, na której co jakiś czas podziwiać można amatorów, którzy niemal przez rok przygotowują swoje spektakle.
14-12-2012
Warszawa. Reaktor Kultury w Starej Drukarni M65
Stara Drukarnia M65 zaprasza na "Reaktor Kultury", który odbędzie się w weekend 15-16 grudnia br. (sobota: godz. 12:00-24:00 / niedziela: godz. 12:00-18:00) w budynku SDM65 przy ulicy Mińskiej 65. Uroczyste otwarcie planowane jest 15 grudnia o godz. 18:00.
12-12-2012
Białystok. Kultowe "Żywoty świętych osiedlowych" w Cabarecie
"Żywoty świętych osiedlowych" to doskonała powieść Lidii Amejko przesycona absurdalnym humorem o nietypowych świętych. Tekst na warsztat wzięli uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku, którzy działają w Teatrze Kumonoque.
07-12-2012
Częstochowa. "Senior: projekt człowiek" premierowo
Na premierę spektaklu "Senior: projekt człowiek" w reżyserii Julii Liszewskiej zaprasza w środę 12 grudnia o godz. 18 OPK "Gaude Mater" (ul. Dąbrowskiego 1). Gościnnie wystąpi Michał Kula, znakomity aktor Teatru im. Mickiewicza. Wstęp wolny.
06-12-2012
Płock. Dramat "Dom Bernardy Alby" w SDK
Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku w Spółdzielczym Domu Kultury w niedzielę o godz. 15 zaprezentuje dramat sceniczny na podstawie "Domu Bernardy Alby" Frederico Garcii Lorki, słynnego hiszpańskiego poety i dramaturga.
03-12-2012
Środa Wlkp. Nagrody IX Konkursu Teatrów Młodzieżowych Melpomena
Grand Prix - statuetkę Melpomena 2012, nagrodę rzeczową oraz nagrodę finansową w wysokości 750 zł otrzymała Grupa Teatralna Koło za spektakl "Śpiąca Królewna".
01-12-2012
Częstochowa. Kulturalni z dyplomami i statuetkami
"Pokaz mody na kulturę" odbył się 30 listopada na scenie Teatru im. Mickiewicza. Zamiast modelek na scenę wyszli organizatorzy najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych tego roku w regionie częstochowskim.
26-11-2012
Toruń. XXI KATAR w ośmiu odsłonach
W sobotę 1 grudnia w toruńskiej "Od Nowie" odbędzie się przegląd finałowy Teatr XXI Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Początek przeglądu o godzinie 1100. Organizatorem Konfrontacji jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.
24-11-2012
Kielce. Trzydniowy maraton teatralny w Kubusiu
Od soboty do poniedziałku kielecki Teatr Lalki i Aktora Kubuś otwiera swoją scenę dla innych teatrów. Efektem jest zaproszenie na łącznie siedem spektakli, które zostaną wystawione w ciągu trzech dni.
20-11-2012
Białystok. Wyróżniony Adam Karasiewicz
Autor sztuk i reżyser amatorskich zespołów teatralnych otrzymał nagrodę marszałka województwa podlaskiego za dotychczasową pracę na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży w Łapach.
16-11-2012
Krasne. Premiera u Pacynek
18 listopada o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odbędzie się premiera sztuki Izabeli Degórskiej "Wszystkie smoki o tym wiedzą" w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej "Pacynka".
19-10-2012
Radom. "Związek otwarty" w Teatrze Poczekalnia
"Związek otwarty", przedstawienie w humorystyczny sposób ilustrujące komunikację damsko-męską, już dziś można obejrzeć w Domu Kultury "Borki".
16-10-2012
Kraków. Premierowy "Faust" u studentów
Studenci II roku Wiedzy o Teatrze Wydziału Polonistyka UJ, 12 października zadebiutowali na scenie prapremierowym przedstawieniem "Fausta" wg Leszka Kołakowskiego.
28-09-2012
Bydgoszcz. Premiera spektaklu o ks. Popiełuszce
Dramat o męczenniku przygotowują wspólnie Wyższa Szkoła Gospodarki, fundacja Wiatrak i Zespół Szkół Katolickich. Premiera w piątek (28 września). Wystawią sztukę Mirosława Antoniego Glazika pt. "Ksiądz Jerzy. Modlitwa ostateczna".
25-09-2012
Bydgoszcz. Spektakl o Popiełuszce na WSG
W piątek w Wyższej Szkole Gospodarki zobaczymy dramat o ks. Jerzym Popiełuszce. "Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Modlitwa Ostateczna" to spektakl w reżyserii Mirosława Antoniego Glazika. Autor dramatu i reżyser w jednym wystawiał przedstawienie już 25 razy na terenie całej Polski.
25-09-2012
Lublin. Hamlet na emeryturze
W piątek, 28 września o godz. 17.00, Teatr Arlekin zaprasza widzów dorosłych na pokaz fragmentu spektaklu pt. "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" z udziałem seniorów z Dziennego Domu Opieki Społecznej nr. 2 przy ul. Pozytywistów w Lublinie.
14-09-2012
Częstochowa. Studenci z grupy naJana zapraszają na premierę
Działają już sześć sezonów, mają w dorobku kilka ciekawych spektakli. W piątek 14 września zapraszają na kolejną premierę. Tym razem Studenckie Koło Teatralne "naJana" wystawi "Pozytywkę".
11-09-2012
Nabór do Lesznowolskiego Teatru Podmiejskiego
27-08-2012
Bartąg. Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą"
Teatr nie musi wcale grać na wielkiej scenie, może nawet na tak małych, jak tutaj, na wsi. To słowa Janusza Kijowskiego, który w sobotę, 25 sierpnia otworzył VII Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą" w Bartągu.
27-08-2012
Białystok. Teatralna Mikstura po raz czwarty
Teatr TrzyRzecze i magazyn na Węglowej staną się miejscem działań 4. Festiwalu Teatrów Amatorskich "Mikstura". Zaprezentuje się ponad 10 zespołów teatralnych, będą też warsztaty, projekcje filmów i akcent muzyczny. Start już jutro (wtorek 28 sierpnia)
17-08-2012
Warszawa. Spektakl Fundacji Strefa WolnoSłowa
Już 18 sierpnia w ramach projektu Azyl Warszawa odbędzie się premiera spektaklu "Przywiozę tu swoje podwórko". - Wyrusz w teatralną podróż z migrantami i uchodźcami po niewidzialnych miastach na Bródnie, w dzielnicy Targówek - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
02-08-2012
Wąchock. Musical o mieście?
Wojciech Głuch, aranżer, dyrygent i kompozytor zawodowo związany z departamentem baletu i teatru przy Folkuniversitet w Goeteborgu, chce stworzyć musical, którego akcja będzie się toczyć w Wąchocku.
30-07-2012
Puńsk. 21. Festiwal Teatrów Stodolanych
Osiem teatrów z Polski i Litwy wzięło udział w 21. Festiwalu Teatrów Stodolanych, który odbył się w niedzielę w skansenie w Puńsku (Podlaskie), nazywanym stolicą Litwinów w Polsce.
05-07-2012
Bydgoszcz. Teatr Raban debiutuje na scenie w MCK
Spektakl o pozorach przyjaźni między młodymi ludźmi w niedzielę, 8 lipca, pokaże teatralna grupa Raban. Ich przygoda ze sceną zaczęła się w grudniu, gdy Miejskie Centrum Kultury postanowiło stworzyć własny zespół teatralny dla amatorów.
02-07-2012
Rędziny. Młodzież na scenie
Co się stanie, kiedy Pajac zakocha się w dziewczynie z rogami i ogonem? Czy taka para będzie mogła żyć długo i szczęśliwie? Perypetie związku córki diabła i Pajaca pokazali na scenie młodzi aktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach.
26-06-2012
Radom. Przyznano Radomską Nagrodę Kulturalną
Kapituła Radomskiej Nagrody Kulturalnej ogłosiła w poniedziałek zwycięzcę. Wyróżnienie za aktywną działalność na rzecz radomskiej kultury w 2011 otrzymała Izabella Mosańska.
12-06-2012
Białystok. Musical "Let's rock"
Największe rockowe przeboje kultowych zespołów zostaną wplecione w opowieść o problemach młodzieży. Na scenie będzie blisko 60 muzyków, przy czym najmłodszy ma 6 lat! Do tego 5-metrowa gitara. Taki musical właśnie przygotowuje Fundacja Rock&Roll Dzieciom przy współpracy z Akademią Rock&Roll'a.
11-06-2012
Krasne. Finał konkursu "Kukły 2012"
Finał IV edycji Konkursu Plastyczno - Teatralnego "Kukły 2012", odbędzie się 13 czerwca o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem.
08-06-2012
Ruda Śląska. Powstał spektakl o Janie Karskim
Spektakl pod tytułem "Człowiek przez duże C" poświęcony życiu i misji legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego Jana Karskiego powstał w ramach warsztatów teatralnych zorganizowanych dla młodych ludzi przez Instytut Karskiego z Rudy Śląskiej.
06-06-2012
Częstochowa. Monodramy Teatru w Drodze - Agrada
Galeria Teatr from Poland (Al. NMP 2) zaprasza w niedzielę 10 czerwca na występ Teatru w Drodze - Agrada. Program złożony z dwóch monodramów rozpocznie się o godz. 19. Bilety (15 i 10 zł) sprzedawane będą przed spektaklem.
05-06-2012
Kraków. V Krakowski Maraton Teatralny
W siedzibie Teatru Zależnego (ul. Kanonicza 1) odbędzie się we wtorek i środę (5-6 czerwca) V Krakowski Maraton Teatralny.
31-05-2012
Gostycyn. Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego
Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy i Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie zapraszają 2 czerwca na Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego.
25-05-2012
Warszawa. "Maria" Grupy Teatralnej Pomysły
Grupa Teatralna Pomysły zaprasza na spektakl "Maria", który odbędzie się w Domu Kultury Stokłosy oraz w Śnie Pszczoły.
24-05-2012
Warszawa. "Wściekły Kot" zaprasza na "Dolinę Jozafata"
Jak wygląda piekło? Ostatnia szansa, żeby się o tym przekonać nadejdzie 27 maja o g. 20 w warszawskim klubie Medyk (ul. Oczki 5), gdzie odbędzie się spektakl "Dolina Jozafata" Grupy Teatralnej "Wściekły Kot".
18-05-2012
Bydgoszcz. Rusza "Monodram 2012"
W sobotę (19.05) w Bydgoszczy ruszają 4. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Monodram 2012".
12-05-2012
Cigacice. Premiera "Kabaretowego second-handu"
Katecheci, maturzyści, sędziowie, poloniści, kamieniarze. Co ich łączy? A to, że mieszkają w Cigacicach i po godzinach grają w Teatrze Wielkim pod wodzą kabareciarza Dariusza Kamysa.
09-05-2012
Warszawa. Losy bezdomnych w spektaklu "Na huśtawce"
Historie ludzi bezdomnych, ich refleksje i obserwacje stały się podstawą fabuły sztuki "Na huśtawce" Marii Lewandowskiej, w reżyserii Marioli Daszkiewicz-Konopczyńskiej. Warszawską premierę spektaklu zaplanowano na 5 czerwca.
09-05-2012
Warszawa. P.U.M.A. po raz czwarty
Przedszkole nr 343, Warszawa- Ursus zaprasza na 4 edycję P.U.M.A.
18-04-2012
Warszawa. Najazd Nowego Pokolenia na Rakowcu
Już w najbliższy piątek, 20 kwietnia Scena warszawskiego Domu Kultury Rakowiec zostanie opanowana przez młodych twórców teatralnych, którzy zaprezentują się publiczności w ramach festiwalu Najazd Nowego Pokolenia.
16-04-2012
Warszawa. "Maria" w DK Stokłosy
Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5 zaprasza 21 kwietnia o godzinie 19:00 na spektakl "Maria" Grupy Teatralnej Pomysły na sztuki.
10-04-2012
Poznań. Projekt "Wielkopolska: rewolucje"
12 kwietnia o godz. 14.00 w sali nr 141 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, bud. B, I piętro odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca projekt "Wielkopolska: rewolucje". Gospodarzem spotkania będzie Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a uczestniczyć w nim będzie Agata Siwiak - kurator projektu.
28-03-2012
Kraków. Komisja będzie oceniać ulicznych artystów
Rynek Główny bez tancerzy i mimów? To prawdopodobne, bo od czerwca będą oni musieli określać, kiedy wystąpią. - Jak mamy to robić, skoro nasza praca zależy od pogody?! - denerwują się artyści, których czeka też specjalna selekcja. O tym, komu należy się miejsce na chodniku, zdecyduje specjalna komisja.
26-03-2012
Lublin. Dzień Teatru z Fundacją Teatrikon
Międzynarodowy Dzień Teatru świętowany będzie także w Fundacji Teatrikon, która przgotowała atrakcyjne wydarzenia teatralne.
05-03-2012
Lublin. Zmarła Alina Stanowska
2 marca zmarła Alina Stanowska, pedagog, animator amatorskiego ruchu lalkarskiego, więzień lubelskiego Zamku. Miała 82 lata.
23-02-2012
Warszawa. Kulturalny Dzień Kobiet w BOK
Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na uczczenie święta estrogenu, znajdziesz go w Białołęckim Ośrodku Kultury. Tam, 10 i 11 marca teatralną i muzyczną sceną zawładnie kobiecość.
20-02-2012
Stargard Szczeciński. Teatr Krzywa Scena nagrodzony
Krzysztof Gładysz z Art Cafe, Iwona Marciszak ze Związku Ukraińców oraz teatr Krzywa Scena, to laureaci nagrody prezydenta Stargardu w dziedzinie kultury. Są też nagrody za całokształt i za mecenat.
01-02-2012
Młodzi niezbyt gniewni
Musical zwraca uwagę na funkcję wychowawczą szkoły, na konieczność poświęcania młodzieży większej uwagi, wreszcie - na to, że nie ma złych dzieci - o "Okruchach życia" w reż. Karola Świtajskiego pisze Agnieszka Serlikowska z Nowej Siły Krytycznej.
13-01-2012
Warszawa. Teatr 59 Minut w Bemowskim Centrum Kultury
Teatr 59 Minut zaprasza 15 stycznia na spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku".
02-01-2012
Częstochowa. Gospodynie tańczą "Jezioro łabędzie"
Członkinie zespołu Barbórki ze wsi Kopalnia już zasłynęły w całym kraju brawurowymi wykonaniami "Jeziora łabędziego" czy kankana. Znowu gościły w Telewizji Polskiej, program z ich udziałem pokazany zostanie 21 stycznia.
09-12-2011
Białystok. Rozpoczęły się 12. Dni Zamenhofa
Promocja wydawnictw w języku esperanto, wystawa o poczcie esperanckiej, wykład o bibliotekach esperanckich czy msza św. w tym języku - to niektóre z wydarzeń 12. Dni Zamenhofa, które w piątek rozpoczęły się w Białymstoku. Wieczorem zaplanowano przyjęcie urodzinowe oraz spektakl w esperanto "Tryptyk rzymski", w wykonaniu artystów Teatru Robotniczego z Nowego Sącza.
28-11-2011
Toruń. Przegląd teatrów województwa w Od Nowie
3 i 4 grudnia w klubie Od Nowa w Toruniu odbędzie się przegląd teatralny w ramach XX Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR 2011.
22-11-2011
Radom. Wystawiają "Lailonię" Kołakowskiego
Teatr Amatorski "Proscenium" działający przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej zaprezentuje dziś spektakl "Pewnego razu w Lailonii" według "13 bajek Królestwa Lailonii" Leszka Kołakowskiego
20-10-2011
Warszawa. "Przygody Rycerza Szaławiły" na Stokłosy
Teatr Wolandejski zaprasza 23 października na bajke "Przygody Rycerza Szaławiły" Jana Brzechwy.
26-09-2011
Opole. Sukces amatorskiego teatru Piktogram
Opolski teatr Piktogram działający przy Młodzieżowym Domu Kultury wygrał ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Dorosłych "Trybuna Teatru".
20-09-2011
Środa Wlkp. VIII Ogólnopolski Konkurs Teatrów Młodzieżowych Melpomena
Już za niecałe dwa miesiące do Środy Wielkopolskiej zawita kilkanaście zespołów teatralnych z całej Polski. Spośród 30 zgłoszeń komisja kwalifikacyjna wybrała 13 przedstawień, które będą gościć na deskach Ośrodka Kultury w dniach 17-19 listopada 2011.
12-09-2011
Ciechanów. Kolejne wystawienia "Janulki"
23 i 24 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki TEATR EXODUS wystawi przedstawienie "Janulka, córka Fizdejki" na podstawie dramatu Witkacego.
09-09-2011
Warszawa. Teatr w Białołęckim Domu Kultury
Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza 17 i 18 września o godz. 18.00 na "Sen nocy letniej" Williama Szekspira Teatru Działań Twórczych oraz 18 września o godz. 13.00 na Białołęcką Scenę dla Dzieci na "Planetę Miłość - czyli skąd się biorą dzieci" Teatru Stonka.
05-09-2011
Warszawa. Teatrzyk malucha w OKO
Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat na zajęcia w Teatrzyku Malucha, które startują już 8 września.
02-09-2011
Pyskowice. Teatr Carpe Diem wyróżniony
31 sierpnia br. podczas XI sesji Rady Powiatu Gliwickiego pyskowicki Teatr Carpe Diem został wyróżniony nagrodą Bene Meritus za całokształt działalności kulturalnej i artystycznej promującej Pyskowice oraz powiat gliwicki
02-09-2011
Sanok. "Ożenek" Gogola z pantomimą
Oprócz młodzieży z Sanoka i okolic w spektaklu "Ożenek" Gogola zagrają m.in. człowiek ze schroniska dla bezdomnych i restaurator.
02-09-2011
Warszawa. Spektakle dla dzieci w plenerze
BOK proponuje dwa ostatnie spektakle w ramach cyklu imprez plenerowych pn. "Białołęckie place zabaw dla dzieci".
30-08-2011
Wrocław. Familijne warsztaty teatralne
Dziadkowie, ich dzieci i wnuki mogą wspólnie spróbować swych sił w teatrze. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na międzygeneracyjne warsztaty teatralne. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 września.
05-07-2011
I Policki Festiwal "Teatralna Elipsa Kreatywności"
Zawsze chciał zrobić taki happening. Marzyła mu się platforma z artystami, która przemierza główne ulice miasta. Artyści śpiewają, tańczą, wciągają do zabawy mieszkańców Polic. I coś takiego się urzeczywistniło, choć bez platformy. Ten pomysł Zygmunta Zdanowicza został zrealizowany przez jego następców, ale on barwnego happeningu na ulicach miasta już nie zobaczył - pisze Marek Osajda w Kurierze Szczecińskim.
05-07-2011
Ostrołęka. Przystanek Profilaktyka a Teatr
We wtorek o godz. 17 w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce (ul. Traugutta 1) zostanie zainaugurowana szósta edycja przystanku PaT - policyjnego programu profilaktycznego "Profilaktyka a Ty".
27-06-2011
Myszków. "Shrek" przy nadkompletach
Na scenie Miejskiego Domu Kultury odbyła się premiera musicalu "Shrek". Był już pokazywany cztery razy, zawsze przy nadkompletach i stał się już lokalną legendą.
27-06-2011
Włocławek. Polonijny Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży
Ponad 120 młodych artystów weźmie udział w 6. Polonijnym Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się we Włocławku. W tegorocznej edycji imprezy biorą udział teatry z Litwy, Białorusi i Ukrainy.
24-06-2011
Police. Teatralna Elipsa Kreatywności
Kolorowym korowodem policzan rozpocznie się w czwartek Pierwszy Policki Festiwal Teatralna Elipsa Kreatywności (TEK. Wymarsz spod polickiego MOK-u (ul. Siedlecka 1A) o godz. 18. Po powrocie, na placu przed MOK nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu.
15-06-2011
Warszawa. Przegląd "Zderzenia teatralne"
W dniach 24-26 czerwca odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich "Zderzenia Teatralne".
14-06-2011
Warszawa. Przegląd teatrów przedszkolnych
Co robi hipis w kinie, czym jest arbiterium i dokąd zmierza "chodzący po ścianie", pokażą dziś na Festiwalu Filmoteki Szkolnej nastolatki. A przedszkolaki staną od jutra na scenie w przeglądzie Księżyc w Misce.
11-06-2011
Cigacice. Premiera "Grochu z kapustą"
To już szósta premiera Teatru Wielkiego z Cigacic. Na co dzień policjanci, nauczyciele, kierowcy. Po godzinach? Znakomity zespół aktorów amatorów pod wodzą Dariusza Kamysa z kabaretu Hrabi. Właśnie przygotowali nowy spektakl "Groch z kapustą".
10-06-2011
Płock. Ruszył festiwal teatralny "Heca"
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego po raz 22. organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "Heca". Impreza ruszyła w czwartek i potrwa do soboty.
09-06-2011
Warszawa. "Dorosłe dzieci" w Piwnicy Pod Harendą
12 i 13 czerwca o godz.19:00 w Piwnicy pod Harendą Teatr Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego przypomni polskie piosenki z lat 60. i nie tylko.
09-06-2011
Warszawa. "Jak za dawnych lat" na Smolnej
16 czerwca i 27 czerwca o godz. 19.00 w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie na Scenie na Smolnej 9 nastąpi inauguracja cyklu "Jak za dawnych lat" spektaklem "Nalej mi wina!" Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.
08-06-2011
Stara Iwiczna. Premiera spektaklu "Słodko-kwaśny"
"Słodko-kwaśny", spektakl dyplomowy Katarzyny Krakowiak, będzie miał uroczystą premierę 12 czerwca w podwarszawskiej Starej Iwicznej.
07-06-2011
Gdańsk. Licealiści wystawiają "Naszą klasę"
Teatr w Oknie zaprasza 16 czerwca o godz. 19 na spektakl "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Marzeny Wojciechowskiej-Orszulak.
06-06-2011
Łódź. "Szury" na Scenie Off Bałuckiego Ośrodka Kultury
Scena Off Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza na na spektakl Grupy Teatralnej 25. godziny "Szury" według Białoszewskiego, który odbędzie się 10 czerwca o godz.19.
03-06-2011
Warszawa. Premiera Warszawiaków
11 czerwca o godz.19.00 w Ośrodku Kultury Ochoty odbędzie się premiera spektaklu "Cafe pod Minogą" grupy teatralnej Warszawiaki.
03-06-2011
Warszawa. Z poprawczaka na scenę
Najpierw był olbrzymi sukces "Audiostacji Falenica", w której dziewczyny z podwarszawskiego poprawczaka opowiadały o swoim życiu w rytmach hip-hopu. A 4 czerwca wyjdą na scenę warszawskiego Nowego Wspaniałego Świata by na jedynym koncercie zaprezentować swoją twórczość publiczności w spowitym multimedialnymi projekcjami koncercie.
02-06-2011
Warszawa. "Casting" w OKO
5 czerwca o godz. 20.00 w Ośrodku Kultury Ochoty odbędzie się spektakl "Casting".
02-06-2011
Warszawa. "Pif-paf" na 3. Ursynowskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
W dniach 2-4 czerwca w odbędzie się 3. Ursynowski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, podczas którego zobaczyć będzie można niezwykły spektakl oparty na sztuce "Pif paf jesteś trup" w reżyserii Eweliny Kaufmann.
30-05-2011
Warszawa. "Mironia" na Smolnej
4 czerwca o godz.19.00 na Scenie na Smolnej 9 Domu Kultury Śródmieście w Warszawie odbędzie się spektakl "Mironia" Teatru Cokolwiek.
30-05-2011
Warszawa. Premiera Teatru Pisca-Pisca
1 czerwca o godz.19.00 w Centrum Łowicka będzie miała miejsce premiera spektaklu na podstawie tekstu Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Pisca-Pisca.
26-05-2011
Warszawa. Premiery w Białołęckim Domu Kultury
Dzięki Białołęckiemu Zagłębiu Teatralnemu rozkwitło życie kulturalne Białołęki. Do końca sezonu został zaledwie miesiąc. Sprężone białołęckie teatry zaprezentują ostatnie premiery. Będzie też kilka wznowień oraz wyjątkowy wieczór wspomnień.
19-05-2011
Warszawa. Festiwal Teatrów Dziecięcych
"Księżyc w Misce" to hasło tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Teatrów Dziecięcych, organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Baby City. Około 200 młodych aktorów wystąpi w dniach 15-16 czerwca 2011 r. na deskach Teatru IMKA w Warszawie.
18-05-2011
Warszawa. Festiwal Teatrów Dziecięcych
"Księżyc w Misce" to hasło tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Teatrów Dziecięcych, organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Baby City. Około 200 młodych aktorów wystąpi w dniach 15-16 czerwca 2011 r. na deskach Teatru IMKA w Warszawie.
12-05-2011
Warszawa. PUMA - Przegląd Utalentowanych Młodych Aktorów
We wtorek 17 maja o g. 9.10 w przedszkolu nr 343 w Warszawie będzie miał miejsce 3. Przegląd Utalentowanych Młodych Aktorów (PUMA).
21-04-2011
Sanok. Wieczór z Teatrem Formy PARRA
Po raz kolejny w Bazarze Sztuki, galerii rzeczy i wydarzeń rozmaitych w Sanoku przy ul. 2 Pułk. Strzelców Podhalańskich 1, odbędzie się wieczór z Teatrem Formy PARRA. Początek o godz. 20.
19-04-2011
Łódź. "Nie(winna) na scenie Off
Teatr PST zaprasza na swój spektakl "Nie(winna)w ramach Sceny Off, który odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19.00 w Bałuckim Ośrodku Kultury
15-04-2011
Brzesko. Mrożek w MOK-u
Dwie nowe propozycje przygotowało koło teatralne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. W obu przypadkach są to jednoaktówki Sławomira Mrożka - "Na pełnym morzu" i "Męczeństwo Piotra Oheya".
15-04-2011
Wrocław. Konkurs talentów aktorskich z Pszoniakem
Dziś startuje XII Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA 2011. Atrakcją imprezy będzie występ Wojciecha Pszoniaka.
07-04-2011
Wałbrzych. "Nie jest źle być żoną oficera" w WOK-u
Spektakl jest próbą opowiedzenia o nieuchronności ludzkiego losu i historii tej bliższej - z 10 kwietnia 2010 - jak i dalszej, z kwietnia 1940 i 1943 roku. Autorzy amatorzy z grupy Sfinxjego chcieli pokazać, co czują Ci, którzy zostają i czekają na wiadomość o swoich bliskich.
07-04-2011
Wrocław. Spotkania Teatrów Młodzieżowych "Chochoł"
"Chochoł" to festiwal skierowany do młodych miłośników teatru. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, prezentując różne formy związane z teatrem - od spektakli dramatycznych, przez muzyczne, po teatr ruchu.
05-04-2011
Kraków. Festiwal Artystyczny Młodzieży
Wczoraj na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy zainaugurowany został XXXI Festiwal Artystyczny Młodzieży. Pierwszy dzień zmagań artystycznych upłynął pod znakiem tańca.
31-03-2011
Warszawa. "Oj przydałby się ktoś na przyczepkę" w DK Zacisze
DK Zacisze zaprasza 2 kwietnia na dwa spektakle dla małej i dużej publiczności: "Oj przydałby się ktoś na przyczepkę".
30-03-2011
Białystok. Amatorski teatr dobrze promuje miasto
Amatorska grupa teatralna Kumonoque z Białegostoku zdobyła prestiżowe nagrody na festiwalu teatralnym w Inowrocławiu. W naszym mieście działa sporo tego typu grup.
29-03-2011
Radom. Nowy spektakl Teatru Poszukiwań
Jak wyglądałby świat, gdyby nie było śmierci? O marzeniach, które czasem się spełniają, i o porządku świata opowiada najnowszy spektakl Teatru Poszukiwań "Śmiertka na gruszy" w reżyserii Włodzimierza Mancewicza
26-03-2011
Rapować każdy może
Rzucić dyskiem jak Konopacka, być agentką jak Skarbek i rapować - tego chcą dziewczyny z poprawczaka w Falenicy. Przygotowują więc grę i muzyczny spektakl - pisze Anna Maziuk w Życiu Warszawy.
22-03-2011
Teatralna uczta
Powiatowym Przeglądem Teatrów Amatorskich i Wieczorem Premier Teatralnych świętowano w Dębnowskim Ośrodku Kultury Międzynarodowy Dzień Teatru. Aktorzy imponowali scenicznymi kreacjami i zaprosili widzów do wspólnej zabawy na scenie pisze R. Rzepczak w Kurierze Szczecińskim.
21-03-2011
Wadowice. XXXVIII Spotkania Teatralne zapraszają amatorskie grupy teatralne
Wadowickie Spotkania Teatralne powoli budzą się do życia! Zapraszamy do udziału amatorskie grupy teatralne z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
07-03-2011
Puńsk-Sejny. Po Festiwalu Litewskich Teatrów Dziecięcych
Prawie 300 dzieci z Puńska i Sejn oraz z Litwy uczestniczyło w 20. Festiwalu Litewskich Teatrów Dziecięcych, który zakończył się w niedzielę w Domu Kultury Litewskiej w Puńsku. Dzieci otrzymały na koniec upominki od przedstawicieli MSZ Litwy.
01-03-2011
Kłobuck. "Romeo i Julia" w MOK
Otruli się! Tacy młodzi! A tak pięknie się kochali! Do tragedii doszło w niedzielę w Kłobucku. Wszystko poszło śpiewająco... Nic jednak dziwnego, bo dramatyczne wydarzenia miały miejsce na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
01-03-2011
Krasne. "Medea w GOK-u
Serdecznie zapraszamy na spektakl "Medea" na podstawie dramatu Eurypidesa w wykonaniu Teatru A propos, który odbędzie się 4 marca 2011 r. (piątek) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem.
26-02-2011
Zielona Góra. Kopciuszek w glanach
Na trzy dni profesjonaliści oddali zielonogórską scenę Teatru Lubuskiego młodym aktorom. W Ponoworocznych Konfrontacjach Teatralnych POKOT zobaczymy 21 szkolnych, młodzieżowych i studenckich zespołów z lubuskich miast.
25-02-2011
Zielona Góra. Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne
W piątek rusza POKOT, czyli scenicznie pięć minut dla amatorskich formacji z woj. lubuskiego. Na zielonogórskiej scenie zaprezentują się m.in. PiiP, Marek Krukowski Presents, Efemeryczny Smok.
19-02-2011
Sędziszów. Licealiści robią musical
Zaczęli od upiora z paryskiego teatru, na chwilę odwiedzili mroczną Transylwanię, po to, by znów zagościć nad Sekwaną. Licealny Teatr Muzyczny z Sędziszowa Małopolskiego robi furorę swoim najnowszym przedstawieniem "Dzwonnik z Notre"
07-02-2011
Szczecin. Poruszający monodram nastolatki
W najbliższy czwartek w szczecińskiej Willi Lentza odbędzie się niecodziennie przedstawienie. Sztuka "Chomik i Anioł" to monodram w wykonaniu 13-letniej Viktorii Zmysłowej z grupy artystycznej Afrik.
04-02-2011
Warszawa. Nabór do Studia Teatru Ruchu i Pantomimy STRiP
9 lutego w Ośrodku Kultury Ochoty odbędzie się nabór do powstającego teatru pod nazwą Studio Teatru Ruchu i Pantomimy STRiP.
28-01-2011
Częstochowa. Jasełka z Matką Boską w spodniach
Na kolejną premierę zaprasza teatr Minutka z z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych.
28-01-2011
Warszawa. Premiera "Wieczoru z Czechowem" w DK Rakowiec
DK "Rakowiec" zaprasza na premierę spektaklu "Wieczór z Czechowem" przygotowaną przez grupę T-Art w DK Rakowiec, w reżyserii Artura Jasińskiego.
25-01-2011
Białystok. Sukces aktorów z Młodzieżowego Domu Kultury
Paulina Nikitiuk, Magdalena Raducha, Kinga Tymińska, Agnieszka Kamińska, Przemysław Leszczyński oraz Kornel Rynkowski wspólnie odnieśli sukces zdobywając nagrodę na XXXII Biesiadzie Teatralnej - Konfrontacje zespołów teatralnych małych form.
25-01-2011
Rzeszów. Premiera na finał projektu "Musical w meloniku"
W środę na deskach "Siemaszkowej" premiera "Różowego pokoiku". Przedstawienie powstało w ramach projektu "Musical w meloniku" realizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury
25-01-2011
Warszawa. Premiera Teatru Re:Akcji
Teatr Re:Akcji zaprasza na premierę spektaklu "Obrazki z Baudelaire'a".
18-01-2011
Kto wymyślił moją twarz?
Młodzi ludzie z zespołem Downa (wśród nich dziewczyna autystyczna) rozmawiają z nami jakby ponad swoim ograniczeniem. Teatr sprawia, że upośledzenie staje się maską - pisze Tadeusz Sobolewski w Gazecie Wyborczej Stołecznej.
17-01-2011
Warszawa. Festiwal Młodzieżowych Teatrów Tańca w Dorożkarni
To już dwa lata, gdy na warszawskiej scenie nie ma Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi - imprezy, która promowała młode teatry tańca. Teraz pojawia się alternatywa - choć zajmująca się nieco innymi zespołami
24-12-2010
Bukowina Tatrzańska. W niedzielę premiera "Zatraceńca"
W Domu Ludowym trwają ostatnie przygotowania do premiery "Zatraceńca". Z pewnością niejeden widz, po obejrzeniu spektaklu, będzie ocierał łzy wzruszenia.
18-12-2010
Łódź. Teatry na jubileuszu spółdzielni
Wyjątkowo artystycznie jubileusz swojego piętnastolecia zakończy Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Jagiełły. Przez trzy dni będzie u siebie gościć litewskie, ukraińskie oraz białoruskie teatry. Wezmą one udział w Teatraliach Jagiellońskich między 28 a 30 grudnia.
17-12-2010
Wrocław. Dzieci zagrają "Dzieci z Bullerbyn"
Przygody Lissy, Britty i Bossego z Bullerbyn doczekały się kolejnej scenicznej adaptacji. Od soboty (18 grudnia) mali wrocławianie mogą śledzić perypetie szwedzkich rówieśników na deskach teatru Centrum Inicjatyw Artystycznych (Sienkiewicza 8a).
15-12-2010
Wrocław. Dzieci zagrają w opowieści o Golemie
Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań zaprasza na spektakl "O Golemie" oraz wystawę prac dzieci z warsztatów.
13-12-2010
Turek. Laureaci Czwartej Ściany
Spektakl "Dylematy" w wykonaniu grupy teatralnej Przebudzeni z Ostródy zdobył główną nagrodę zakończonych w sobotę w Turku 17. Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych Czwarta Ściana.
11-12-2010
Rzeszów. "Baśń krośnieńska" w RCKP
Jak w artystyczny sposób opowiedzieć o mieście? O jego legendach i tajemnicach? Lampach, dzwonach i tragicznych kochankach? Jak pokazać coś, co stanowi o magii i uroku miejskich zaułków? Tego trudnego zadania podjęli się artyści amatorzy związani z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.
11-12-2010
Turek. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Czwarta Ściana"
Spektakl "Spotkanie z aniołem" w wykonaniu Teatru Wyobraźnia z Tuliszkowa zainaugurował w piątek w Turku 17. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Czwarta Ściana".
03-12-2010
"Moralność pani Dulskiej" przy pełnej sali
Mieszkańcy Zielonki Pasłęckiej nie muszą jechać do miasta, by obejrzeć spektakl teatralny. W minioną niedzielę, przy pełnej sali, wystawili tam "Moralność pani Dulskiej". Na widowni siedział Edmund Leśniewicz, który grał pana Dulskiego przed ponad 50 laty też w Zielonce Pasłęckiej - pisze Grażyna Wosińska w Dzienniku Elbląskim.
26-11-2010
Rzeszów. "Utrechta, Czyli Ptasia Kaszanka" w MDK-u
Jak lepiej zrozumieć Gombrowicza? Można wybrać się w piątek do rzeszowskiego MDK-u na spektakl "Utrechta, Czyli Ptasia Kaszanka" na motywach jego "Historii".
28-10-2010
Warszawa. "ziomSTORY" w OSW
30 października (w sobotę) o godz. 19.00 w Okęckiej Sali Widowiskowej (ul. 1 Sierpnia 36A)można będzie obejrzeć hip-hopowy musical "ziomSTORY" w wykonaniu włochowskiej młodzieży.
27-10-2010
Warszawa. Nagrody za projekty dotyczące edukacji kulturalnej
Przełamujący bariery film o niesłyszących dziewczynach i spektakl z piosenkami Ordonki, śpiewanymi przez wychowanki zakładu poprawczego w Falenicy, są wśród przedsięwzięć uhonorowanych Nagrodami m.st. Warszawy za projekty z zakresu edukacji kulturalnej.
26-10-2010
Białystok. Finisaż Przeglądu Teatrów Amatorskich
II Przegląd Teatrów Amatorskich MIKSTURA dobiega końca, zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji.
25-10-2010
Kraków. Spotkanie Nocnych Marków
26 października o godzinie 20.00 w krakowskiej Rotundzie (dolna sala) odbędzie się pierwszy wieczór poezji z cyklu "Spotkania Nocnych Marków", przygotowany przez zespół Teatru Remedium UJ.
01-10-2010
Bezdomni robią teatr dla aresztantów
Na scenie szpitalne łóżko, w którym śpi mężczyzna. Za chwilę ma się rozpocząć spektakl, ale sala nie jest wyciemniona... Schodzą się mężczyźni, ale nie są ubrani "jak do teatru". Tym razem Grupa Wizyjna Dżak Nikolson występuje w poznańskim Areszcie Śledczym, gdzie obowiązują specyficzne warunki - pisze Stefan Drajewski w Polsce Głosie Wielkopolskim.
30-09-2010
Szczecin. Festiwal teatrów amatorskich Pro-Contra
12 grup z siedmiu europejskich krajów. Od piątku młodzi i zdolni zaprezentują najnowsze i najlepsze spektakle amatorskich grup teatralnych. Rusza festiwal "Pro-Contra".
17-09-2010
Warszawa. Nabór do projektu Turbulencje
Nabór do projektu Turbulencje w Domu Kultury Dorożkarnia. Po castingu na zajęcia w Ośrodku Pracy Teatralnej Theaterwerk w Albstedt pojedzie 13 osób.
20-08-2010
Krasne. Plenerowa "Medea"
Serdecznie zapraszamy na spektakl plenerowy "Medea" wg dramatu Eurypidesa w wykonaniu Grupy Teatralnej "A propos", który odbędzie się 27 sierpnia 2010 r. (piątek) na skwerze za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krasnem.
05-08-2010
Ruda-Huta. Peszek na Wyżynie Teatralnej
Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie Hucie przygo-towujejedyną w swoim rodzaju w regionie imprezę, nazwaną Wyżyna Teatralna. Tegoroczna potrwa od dzisiaj do niedzieli. Weźmie w niej udział dziewięć różnego rodzaju teatrów. A gościem specjalnym będzie Jan Peszek, który wystąpi w monodramie według Bogusława Schaeffera "Scenariusz dla nieistniejącego ale możliwego aktora instrumentalnego".
02-08-2010
Ruda-Huta. Młodzież na Wyżynie Teatralnej
Młodzieżowe teatry z różnych regionów kraju spotkają się na festiwalu Wyżyna Teatralna w otoczonej lasami miejscowości Ruda-Huta.
21-07-2010
Tadeusz Bugaj 1944-2010
Tadeusz zmarł 3 lipca 2010 roku w Krakowie. Był znakomitym aktorem krakowskiego Teatru Kolejarza. Wyjątkowo uzdolniony, obdarzony muzyczną intuicją o renesansowych przymiotach charakteru, toteż w trakcie 27 lat pracy w teatrze wykreował dziesiątki niezapomnianych postaci scenicznych - wspomina Marek Zabiegaj w Gazecie Wyborczej - Kraków.
05-07-2010
Srebrna fala
W Europie zachodniej seniorzy i seniorki to podstawowa część publiczności kulturalnej, w niemieckim teatrze jest na to nawet specjalne określenie: "srebrna fala" - od widoku pokrytych siwizną głów na widowni. W Polsce z powodów ekonomicznych i społecznych starsi ludzie wciąż nie są postrzegani jako pełnoprawni uczestnicy życia kulturalnego i mało kto myśli o nich jako o potencjalnych odbiorcach kultury - o "Sztuce na Woli" pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej
28-06-2010
I staje się magia
Jest małe miasteczko gdzieś w Polsce, gdzie dzieciaki, uciekając od domowych problemów, wstąpiły do gangu ulicznego. Wplątały się w drobne kradzieże, a zyski z ich naiwności czerpał przywódca gangu. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło. Do szkoły przyszedł nowy nauczyciel, który postanowił im pokazać, że życie to coś więcej niż pogoń za pieniądzem i zło - o młodzieżowym musicalu "Okruchy życia" pisze Ilona Truszyńska w Polsce Dzienniku Bałtyckim.
24-06-2010
Wrocław. Teatr Młodzieżowy zaprasza na spektakl
29 czerwca Teatr Młodzieżowy, działający przy Ośrodku Działań Twórczych "Światowid" na wrocławskim Biskupinie zaprasza na spektakl "Między".
22-06-2010
Opole. Teatralna Noc Świetojańska w MDK
- Z Nocą Kupały wiąże się pewna tajemniczość, a cecha ta jest również cechą teatru, bardzo często poruszającego się w strefie metafory - mówi Dariusz Kowcun z Młodzieżowego Domu Kultury, reżyser jednego ze spektakli, które zostaną zaprezentowane w ramach Świętojańskiej Nocy Teatralnej.
18-06-2010
Stoczek Łukowski. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
19 i 20 czerwca w Stoczku Łukowskim odbędzie się XXXVII Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.
16-06-2010
Katowice. Laureaci I Przeglądu Małych Form Teatralnych
Oglądanie finałowych przedstawień I Przeglądu Małych Form Teatralnych Z EFSem scenę, to była przyjemność. We wtorek w katowickim Kinoteatrze Rialto, zaprezentowało się sześć najlepszych zespołów amatorskich, które otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, pozostającego w gestii marszałka województwa śląskiego.
14-06-2010
Lanckorona. Zakończył się Festiwal "Wózek Tespisa"
Lanckorona znów żyła teatrem. Wczoraj zakończył się bowiem VI Festiwal "Wózek Tespisa".
14-06-2010
Ostrów Maz. X Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich
W najbliższy weekend rusza X Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, największa impreza tego rodzaju w naszym województwie.
14-06-2010
Przyjaciele wspominają Zofię Klonowską-Zientkiewicz
W styczniu tego roku pożegnaliśmy na leszczyńskim cmentarzu śp. Zofię Klonowska-Zientkiewicz. Była leszczynianką od urodzenia w 1938 roku, osobą znaną i dość popularną w naszym mieście w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Należała w tym okresie do ścisłego grona aktorskiego - Leszczyńskiego Zespołu Satyryków. Celowo omijam tu słowo "amatorskiego", ponieważ leszczyńscy satyrycy wystawiali swoje przedstawienia na profesjonalnym poziomie.
11-06-2010
Wielopole Skrzyńskie. Prezentacje Teatrów Poszukujących
VI Podkarpackie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora organizowane są od 2000 roku. W tym roku do Wielopola przyjedzie kilkanaście teatrów z całej Polski.
11-06-2010
Zachodniopomorskie. Jędrzej Opozda nominowany do Talentu Roku
Aktor białogardzkiego teatru RÓŻ działającego przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie Jędrzej Opozda, został nominowany do prestiżowej Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Talent Roku". Wyróżnienie przyznawane jest najlepszym wykonawcom przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego.
10-06-2010
Lanckorona. VI Festiwal "Wózek Tespisa"
Znów spektakle w Lanckoronie! Przed nami - od dziś - VI Festiwal "Wózek Tespisa".
10-06-2010
Łódź. Laureaci XXVIII Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych
Zakończyły się XXVIII Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych - Centrum 2010 - III Edycja Ogólnopolska.
09-06-2010
Lanckorona. Weekendowe warsztaty z pedagogiki teatru
Zapraszamy na weekendowe warsztaty z pedagogiki teatru organizowane w ramach VI Festiwalu Teatrów Amatorskich "Wózek Tespisa" (Lanckorona, 11-13 czerwca 2010).
04-06-2010
Ciechanów. Witkacy na 10-lecie Teatru Exodus
10 i 11 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki Teatr Exodus wystawi "Wariata i zakonnicę" - swoje pierwsze przedstawienie w nowej obsadzie i nowej oprawie reżyserskiej. 12 czerwca o godz. 18.00 na tej samej scenie sztuka zostanie zderzona z "Szaloną lokomotywą", która miała premierę w ubiegłym roku. Bilety w cenie 20 zł są już do nabycia w kasie kina.
31-05-2010
Krosno. Laureaci Festiwalu Teatrów Młodzieżowych
Z Otwartą Złotą Kurtyną do domu pojedzie Teatr Tańca Es z Lublina. Podczas czterodniowego Festiwalu INNY publiczność miała okazję obejrzeć kilkanaście przedstawień konkursowych, spektakle plenerowe i koncerty.
26-05-2010
Łódź. Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w nowym terminie
Planowane w dniach 16 - 18. 04 XXVIII Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych - Centrum 2010 - III Edycja Ogólnopolska odbędą się w Centrum Kultury Młodych w nowym terminie w dniach 28 - 30.05..
25-05-2010
Gdańsk. I Festiwal Akcept w GAK-u
W dniach 27-29 maja w Gdańskim Archipelagu Kultury odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Akcept.
20-05-2010
Kraków. Mrożek w ramach projektu "Sztuka konfliktu"
Teatr Wspólny zaprasza 22 maja o godz. 17 na spektakl "Tygrys ludojad w łazience"
20-05-2010
Michałków. 11. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych
16 teatrów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Katowic, Sopotu, Białegostoku, Bydgoszczy i Lublina uczestniczy w rozpoczętym w czwartek w Michałkowie (Wielkopolska) 11. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych.
14-05-2010
Bydgoszcz. Spotkania Monodram 2010 w Pałacu Młodzieży
"Monodram 2010" to II Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, które Pałac Młodzieży organizuje 15 maja od godz. 10. Wstęp wolny.
14-05-2010
Dąbrowa Górnicza. Przegląd Umiejętności Artystycznych DPS-ów
Aż 57 zespołów z Polski i zagranicy wzięło udział w zakończonym w czwartek I Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej.
14-05-2010
Łódź. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych "Dziatwa"
12-05-2010
Lublin. Scena Młodych w Centum Kultury
Scena Młodych organizowana jest przez Centrum Kultury już po raz 32! Jako pierwsze w konkursowe szranki stanęły młodzieżowe teatry i kabarety, które rywalizowały w kwietniu, w minioną sobotę zmierzyli się wykonawcy poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.
08-05-2010
Lublin. Dionizje Studenckie z teatrem
Studencki Teatr Opętanych Pseudo-Artystów "STOPA" postanowił walczyć z lenistwem studentów za pomocą teatru i zorganizował Dionizje Studenckie. Ich początek 10 maja.
07-05-2010
Warszawa. Scena Małego Aktora w DK Zacisze
Dom Kultury Zacisze zaprasza 8 maja, sobota o godz. 10.00 na Scenę Małego Aktora. Wstęp wolny.
06-05-2010
Opole. Polsko-niemiecki projekt teatralny dla młodych
"Listy z domu starców" to tytuł polsko-niemieckiego projektu teatralnego, jaki zawiązał się między Opolem a Berlinem. Przez cały miesiąc młodzi ludzie będą mogli uczyć się sztuki aktorskiej i pracując z zawodowymi aktorami i reżyserami tworzyć przedstawienie o kulturowym postrzeganiu starości.
05-05-2010
Miały straszyć, a rozśmieszają - Potwory z Cigacic
Teatr Wielki z Cigacic pod Zieloną Górą wystawił właśnie piątą już premierę. Tym razem aktorzy postawili na bardzo czarny humor. Idąc ich śladem: to optymiści, którzy na cmentarzu zamiast krzyży widzą same plusy - pisze Paulina Nodzyńska w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.
05-05-2010
Opole. Teatr Piktogram laureatem Tyskich Spotkań Teatralnych
Młodzi Twórcy do Tych pojechali ze spektaklem "Recykling czyli noclegownia nr 5" na podstawie dramatu Sławomira Mrożka "Striptease".
30-04-2010
Białystok. Aktorska Mikstura na deskach Dramatycznego
Druga edycja imprezy pokazała, że na Podlasiu nie brakuje utalentowanych aktorów. Po raz pierwszy natomiast mogliśmy oglądać teatry spoza województwa podlaskiego. Na Tegorocznym Przeglądzie Teatrów Amatorskich zaprezentowały się grupy z Białegostoku, Sztabina, Będzina, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy i Częstochowy
30-04-2010
Kraków. Debiutuje Teatr Wspólny
1 maja 2010r. na scenie salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie zainauguruje swoją działalność Teatr WSPÓLNY. Obecnie w Krakowie, Kielcach, Rabce i Tarnowie trwają ostatnie próby.
29-04-2010
Płock. Młodzieżowy musical z MDK-u najlepszy w San Remo
Wielki sukces płocczan w ogóle, a Młodzieżowego Domu Kultury w szczególności. MDK-owski musical "Drogi życia", od libretta, poprzez muzykę, po choreografię nasz własny, lokalny, wygrał Międzynarodowy Festiwal Twórczości Szkolnej, czyli GEF 2010 w San Remo.
29-04-2010
Warszawa. "Tajemnice państwa Norbery" w Teatrze Ochoty
W poszukiwaniu nowych teatralnych wrażeń warto sprawdzić, jak na scenie radzą sobie aktorzy nieprofesjonalni, traktujący granie jak hobby.
26-04-2010
Łódź. "Mitologiczny Cyrk doktora Papa-Geno" w Teatrze Napięcie
Teatr Napięcie zaprezentuje w maju w niezwykle utajnionej przestrzeni premierę rozhukanej komedii pt. "Mitologiczny Cyrk doktora Papa-Geno"
24-04-2010
Białystok. II Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura
W poniedziałek, 26 kwietnia, wernisażem fotografii "Kulisy" Bernarda Macieja Bani, aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku, rozpocznie się II Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura.
24-04-2010
Białystok. II Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura
W poniedziałek, 26 kwietnia, wernisażem fotografii "Kulisy" Bernarda Macieja Bani, aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku, rozpocznie się II Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura.
21-04-2010
Białogard. "Pinokio" teatru lalek Marko
W niedzielę 25 kwietnia swój nowy spektakl "Pinokio" zaprezentuje białogardzki teatr lalek Marko, działający przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. Początek o godz. 17.
20-04-2010
Gostycyn. Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego
24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbędzie się Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego. Początek o godz. 10.
10-04-2010
W amatorskim Teatrze Proscenium każdy grać może
Przedstawienia z tak dużą liczbą aktorów trudno obejrzeć na największych scenach w kraju. W każdym spektaklu amatorskiego teatru Proscenium prowadzonym przez Izabellę Mosańską bierze udział kilkadziesiąt osób - o radomskiej grupie pisze Karolina Stasiak w Gazecie Wyborczej - Radom.
09-04-2010
Stalowa Wola. Molier bez kurtyny i kulis
"Świętoszka" prezentuje Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli.
08-04-2010
Cigacice. Premiera Amatorskiego Teatru Wielkiego
Amatorski Teatr Wielki w Cigacicach pod przewodnictwem kabareciarza Dariusza Kamysa przygotował kolejną, piątą już premierę. Tytuł najnowszego spektaklu to "Potwory z Cigacic".
02-04-2010
Kielce. Kryminał Teatru Hybrydy w DŚT
Emitowany w czwartkowe wieczory teatr sensacji w latach 50. i 60. gromadził przed telewizorami olbrzymią widownię. Dom Środowisk Twórczych, nawiązując do telewizyjnej Kobry, zaprasza na cykl spektakli sensacyjnych.
26-03-2010
Gdańsk. Studencka "Łysa śpiewaczka"
Studencki Teatr Poczekalnia - działający przy Akademickim Centrum Kultury Alternator UG - przygotował na Międzynarodowy Dzień Teatru premierę "Łysej śpiewaczki" Eugene Ionesco, francuskiego współtwórcy teatru absurdu, jednego z najważniejszych dramaturgów XX wieku.
26-03-2010
Słupsk. Międzynarodowy Dzień Teatru w Tęczy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku przygotował dla widzów atrakcje.
15-03-2010
Częstochowa. Spektakl "Kadisz jatom" w MDK
Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się w niedzielę kolejna teatralna premiera. Zespół pod kierunkiem Adama Łoniewskiego pokazał spektakl "Kadisz jatom".
05-03-2010
Krasne. "Orfeusz i Eurydyka" w Domu Kultury
Grupa Teatralna "A Propos" przedstawi w sobotę spektakl "Orfeusz i Eurydyka"
04-03-2010
Białystok. Teatr bez barier - projekt z wykorzystaniem audiodeskrypcji
Przygotowanie przez teatr amatorski spektaklu dla dzieci z wykorzystaniem audiodeskrypcji, warsztaty teatralne z udziałem dzieci z niepełnosprawnością wzroku - m.in. takie przedsięwzięcia znajdą się w białostockim projekcie "Teatr bez barier".
04-03-2010
Suchy Las. Przystanek Teatr w Ośrodku Kultury
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Ośrodek Kultury w Suchym Lesie zaprasza młodzież oraz widzów dorosłych na spotkania teatralne pod hasłem "Suchy Las - Przystanek Teatr". Tym razem wydarzenie to obejmie dwa marcowe wieczory w naszym Teatrze na Palecie (Suchy Las, ul. Poziomkowa 11).
02-03-2010
Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura
Już niedługo w Białymstoku rusza II Przegląd Teatrów Amatorskich Mikstura (26-29 kwiecień 2010).
01-03-2010
Białystok. Pokusa próbuje na Węglowej
Będzie to rzecz o tęsknotach, pragnieniach i współczesnej miłości. Spektakl "After party-wszystko się już wydarzyło a jednak czegoś mi brak" zobaczymy już w tym miesiącu w dawnych składach wojskowych na Węglowej. Wystawi go niezależna grupa teatralna "Pokusa".
26-02-2010
Warszawa. "Okno" w DK Rakowiec
DK "Rakowiec", ul. Wiślicka 8 zaprasza 26 i 27 lutego o godz. 19.00 na spektakl "Okno" wg. Ireneusza Iredyńskiego w wykonaniu Grupy T-Art. Wstęp wolny.
24-02-2010
Zielona Góra. Przegląd teatrów amatorskich
W najbliższy piątek rusza czwarta edycja Ponoworocznych Konfrontacji Teatralnych, w skrócie POKOT. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się 15 grup z woj. lubuskiego.
23-02-2010
Zielona Góra. Uczniowska "Balladyna" w Lubuskim
Uczniowie zielonogórskiego "ekonomika" i Fundacji Aktywnej Rehabilitacji na poważnie zmierzyli się ze Słowackim. Na zawodowej scenie wystawili "Balladynę".
19-02-2010
Warszawa. Przedstawienie paradokumentalne "Wola kobiet"
- Chciałabym opowiedzieć historie osób, które żyły i żyją dookoła mnie. Z pozoru szarych, ale wyjątkowych - mówi 76-letnia Barbara Golc, która przyszła na casting do przedstawienia paradokumentalnego "Wola kobiet".
18-02-2010
Słupsk. W Tęczy Czechow z GOKu w Kępicach
W sobotę, 20 lutego o godz. 17, w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku zaprezentowany zostanie spektakl "Oświadczyny" w reż. Jerzego Bohatkiewicza, w wykonaniu zespołu teatralnego, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kępicach.
11-02-2010
Warszawa. Casting do "Woli kobiet"
To nie reklama mydła czy nowy serial - do tego castingu kobiety mogą zgłaszać się bez przygotowania. Wystarczy, że mają wolę do pracy nad spektaklem i Wolę... w meldunku.
05-02-2010
Tarnowskie Góry. Młodzi robią teatr
Spektakl stworzony przez młodzież to propozycja Tarnogórskiego Centrum Kultury. Premiera sztuki Roberta Jarosza "W beczce chowany" w reżyserii Barbary Kwas odbędzie się 5 lutego.
05-02-2010
Warszawa. "Sen nocy letniej" w Pracowni Wschodniej
Pracownia Wschodnia zaprasza 7 lutego o g. 19 na otwartą próbę spektaklu "Sen nocy letniej" w wykonaniu nieformalnej grupy badawczej.
30-01-2010
Kalisz. Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum
Kalisz. Zespół "Horrendus" z Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie otrzymał Grand Prix i puchar Ministerstwa Edukacji Narodowej zakończonego w piątek w Kaliszu 32. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum. Jury oceniało 26 zespołów z 13 województw.
29-01-2010
Pińczów. "Rewizor" Teatru Ciut Frapującego
"Rewizor" w reżyserii Wojciecha Jurewicza - najnowsza premiera Teatru Ciut Frapującego w Pińczowie - ma śmieszyć, urzekać oraz obnażać prawdę o człowieku i jego naturze. Pierwszy pokaz już w sobotę.
26-01-2010
Warszawa. Za tydzień rusza "Zima w mieście"
Balem karnawałowym w hali "Arena-Ursynów" rozpocznie się tegoroczna akcja "Zima w mieście" w Warszawie. Przez 12 dni ferii 150 dzieci będzie brać udział w zajęciach teatralnych na scenie Teatru Staromiejskiego i Starej Prochowni. Ich efektem będzie musical pt. "Warszawski Sen", który będzie wystawiony 12 lutego o godz. 13 w Sali Kongresowej.
25-01-2010
Opole. Powstaje nowy teatr studencki
Dwa castingi wyłoniły dziewięć studentek, które chcą wystąpić na scenie. Są zalążkiem nowego teatru studenckiego, który w przeciwieństwie do scen współczesnych nie zamierza widza szokować
09-01-2010
Łańcut. Warsztaty teatralne dla kobiet
Żeńska część Teatru Przedmieście z Łańcuta zaprasza wszystkie panie od 16 lat wzwyż na warsztaty teatralne.
14-12-2009
Turek. Bydgoskie Lemury laureatem Spotkań "Czwarta Ściana"
Spektakl "Piaskownica" według Michała Walczaka, w wykonaniu Teatru Lemury w Bydgoszczy zdobył główną nagrodę zakończonych w sobotę wieczorem w Turku (Wielkopolska) 16. Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych "Czwarta Ściana".
12-12-2009
Turek. Rozpoczęły się Spotkania Teatralne Młodych
Dwanaście zespołów i około 140 młodych artystów uczestniczy w 16. Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych Młodych "Czwarta ściana", które w piątek rozpoczęły się w Turku.
11-12-2009
Warszawa. Musical o młodych ludziach z podwórka
Grupa gimnazjalistów z Włoch i Ursusa wraz z pedagogami i instruktorami stworzyła musical opowiadający historie młodych ludzi z podwórka.
03-12-2009
Warszawa. Turniej Jednego Wiersza
Potyczki warszawskich poetów i spektakl teatralny o Simonie Molu - Kameruńczyku, który świadomie zarażał kobiety wirusem HIV zobaczyć będzie można w piątek o godz. 19.30 w klubie Wetlina przy ul. Wałbrzyskiej 11 (w Centrum Handlowym Land). Po raz szósty odbędzie się tam impreza pod hasłem "Turniej Jednego Wiersza czyli Wiersze Na Stół".
20-11-2009
Bydgoszcz. Teatry offowe w klubie Yakiza
Od piątku na scenie klubu Yakiza zaprezentują się bydgoskie teatry niezależne. W ramach imprezy "Alternator 2.0.0.9" obejrzeć będzie można teatr dla dzieci, pantomimę, monodram, teatr dźwięku, ognia i kabaret
19-11-2009
Elbląg. I Festiwal Szkolnych Inscenizacji Dramatów Juliusza Słowackiego
Do udziału w I Festiwalu Szkolnych Inscenizacji Dramatów Juliusza Słowackiego "A jednak zachwyca" zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Młodzieżowy Dom Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Elblągu. Impreza odbędzie się 27 marca przyszłego roku.
19-11-2009
Słupsk. Impresje na temat kotów grupy teatralnej Forma
"Rudolf Tygrys Kopytko" to tytuł nowego spektaklu, który przygotowała Alternatywna Grupa Teatralna Forma w Słupsku. Pięcioro nastolatków przedstawi w nim swoje impresje na temat kotów.
18-11-2009
Warszawa. Premiera "Okna" w DK Rakowiec
18 listopada o godz. 19.00 w DK "Rakowiec", ul. Wiślicka 8 odbędzie się premiera "Okna" wg Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Artura Jasińskiego w wykonaniu amatorskiej Grupy T-Art. Drugi pokaz - 19 listopada 2009, godz. 19.00. Wstęp wolny.
17-11-2009
Częstochowa. Przeczytają Tomasza Mana
18 listopada klub "Iluzja" i SKT "naJana" gorąco zaprasza Państwa na drugie już "Spotkanie z dramatem", kolejny z wieczorów poświęconych prezentacji współczesnych utworów dramatycznych.
17-11-2009
Częstochowa. Studenci bawią się w teatr
Studenckie Koło Teatralne "naJana" ma sporo pomysłów. Szuka też chętnych do amatorskiej zabawy w teatr.
06-11-2009
Łuków. Mali czeczeńcy w szkolnym spektaklu
Premierę czeczeńskiego spektaklu zagranego w Łukowie przez małych uchodźców oklaskiwali na widowni ich rodacy i polscy koledzy szkolni. Wkrótce młodzi Czeczeni i Polacy będą razem występowali na jednej scenie.
16-10-2009
Częstochowa. Chłopcy z DPSu robią teatr
Tytuł przedstawienia wyjaśnia wszystko: "Ufoludki podglądają ziemię". Grała grupa teatralna Minutka z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Braci Albertynów.
14-10-2009
Białystok. Kino Syrena za drogie dla Teatru Arkadia
Znów nie ma chętnych na dzierżawę pomieszczeń po kinie Syrena, choć ofertą zainteresowany był Teatr Arkadia. Chciał organizować weekendowe zajęcia dla dzieci i rodziców, ale koszty wynajęcia i ogrzania budynku przerosły możliwości artystów.
14-10-2009
Bydgoszcz. "Krzesiwo" w kinie Adria
We wtorek (13.10) w kinie Adria coś dla dzieci i dorosłych - spektakl "Krzesiwo" na podstawie tekstu Andersena pokażą młodzi aktorzy amatorzy z naszego miasta.
12-10-2009
Gdańsk. Premiera Teatru Seniora w DPS "Pod Cisem"
W poniedziałek premiera spektaklu Teatru Seniora, który w gdańskim domu pomocy "Pod Cisem" wystawią cztery emerytki. Panie działające w Gdańskim Archipelagu Kultury pokażą nie tylko dobre przedstawienie, ale jak aktywnie żyć na emeryturze.
07-10-2009
Łódź. Scena OFF w Bałuckim Ośrodku Kultury
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z teatrem w ramach cyklu Scena Off.
30-09-2009
Łódź. "Opera Dożynki" stymuluje układ nerwowy
Na nietypowy spektakl zaprasza łódzki Teatr Napięcie.
23-09-2009
Warszawa. Prosto z Nibylandii
Dom Kultury "Kadr" ul. Gotarda 16 zaprasza dziś o g. 18.30 na przedstawienie "Piotruś Pan" w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Kadr z Piotrusiem Panem i Kapitanem Hakiem w rolach głównych. Wstęp wolny.
17-09-2009
Łódź. Teatr Napięcie ma swój przegląd
Teatr Napięcie, który niedawno wyprowadził się z Łódzkiego Domu Kultury, postanowił pokazać swoją twórczość w szerszym kontekście. W sobotę i niedzielę zobaczymy zatem cztery sztuki teatru w różnych, nieteatralnych miejscach.
12-09-2009
Będzin. Obywatele, młodzież i aktorzy w plenerowym spektaklu
Ponad 80 mieszkańców wystąpi w plenerowym spektaklu o pierwszych dniach wojny, który rozegra się na ulicach Będzina w sobotę. Wszystko w ramach VII Dni Kultury Żydowskiej.
11-09-2009
Warszawa. Hłasko na ulicy
"Pierwszy krok w chmurach" Marka Hłaski pokazany zostanie w sobotę przy ulicy imienia pisarza na Marymoncie. Spektakl wystawi Studencki Młody Teatr. Godz. 18. Wstęp wolny.
07-09-2009
Łódź. Przegląd spektakli Teatru Napięcie
Teatr Napięcie wraz z PATIO Centrum Sztuki AHE, Discovery Center "Experymentarium", Kinem-Galerią Charlie oraz Galerią Manhattan zapraszają w dniach 19-20 września na przegląd spektakli Teatru Napięcie odbywający się pod nazwą TEATR NAPIĘCIE - PRZEDSTAWIENIA.
07-09-2009
Otwock. Teatr Stajnia, czyli naturszczycy górą
Okazuje się, że nie trzeba być zawodowym aktorem, by grać profesjonalne przedstawienia. Komedia "Nasz los w naszych rękach", której premiera odbyła się w sobotę, to najlepszy spektakl w dorobku Teatru Stajnia, który tworzą i finansują miłośnicy sceny z Otwocka i okolic.
04-09-2009
Glinoludy
Gliniadę wymyślił mim Bogdan Nowak, który był aktorem w zespole słynnego Marcela Marceau i jego osobistym asystentem. Ulokował ją na Dolnym Śląsku, w Bolesławcu - mieście ceramiki. Bo gliniada to parada ludzi fantazyjnie wymalowanych od stóp do głów masą ceramiczną - pisze Grażyna Hanaf w Polityce.
03-09-2009
"Antygona" dla Szymkowa
- Musiało minąć trochę czasu, zanim zdobyłem zaufanie młodych ludzi. Oni doskonale pamiętali pracę z Tadziem Szymkowem, który był dla nich postacią niezwykle bliską. Wcale tutaj nie przesadzam - mówi Robert Gonera o sobotniej premierze "Antygony w Nowym Jorku" w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.
27-08-2009
Rzeszów. Festiwal Teatrów Amatorskich 2009
W dniach 27-29 sierpnia odbędzie się III edycja Festiwal Teatrów Amatorskich Rzeszów 2009. Przyjeżdżają do nas teatry z całej Polski, więc zapowiada się wyśmienita uczta teatralna - przyjdź i zobacz sam:
06-08-2009
Rudka. Zaczyna się Wyżyna Teatralna
W czasie urlopu można poleżeć pod gruszą, można też skoczyć do Rudki, w gminie Ruda Huta. Nie tylko dla malowniczych wiejskich widoków. Dziś rozpoczyna się tam Wyżyna Teatralna - impreza plenerowa z teatrem amatorskim w roli głównej.
29-07-2009
Częstochowa. Teatr i kręgielnia w podziemnym parkingu domu handlowego
29-07-2009
Podlasie. Wertep czyli festiwal wędrujący
Zaraz po żniwach w kilku przygranicznych miejscowościach zapowiada się wielkie świętowanie. Do Hajnówki, Białowieży i Kleszczel zawita festiwal teatralny, jakiego współczesne Podlasie nie miało. Festiwal wędrujący, przywracający tradycję teatru na rubieżach, tzw. wertep.
29-07-2009
Rudka. Wakacje z teatrem zapaleńcow
Teatry Lubelszczyzny na start! Za kilkanaście dni, w Rudce w powiecie chełmskim, powstanie największa letnia scena teatralna po wschodniej części Wisły.
28-07-2009
Czarnia. Nowe widowisko obrzędowe Carniaków
Kurpiowskiemu Zespołowi Folklorystycznemu Carniacy nieobce są sceny polskie i zagraniczne.
28-07-2009
Rudka. "Wyżyna teatralna" w sierpniu
Druga edycja projektu "Wyżyna teatralna", który służy wsparciu i promocji lokalnego ruchu teatralnego odbędzie w Rudce koło Rudy-Hut.
25-07-2009
Warszawa. Przedstawienie o Chopinie
Język, przepona i gardło wystarczą, by zabrzmiała muzyka Chopina. Kto nie wierzy, niech przyjdzie w sobotę pod pomnik kompozytora w Łazienkach.
17-07-2009
Wieś bardzo teatralna
Przez Teatr na Końcu Świata przewinęli się niemal wszyscy mieszkańcy wsi. W spektaklach grają nawet sołtys i radna gminy o grupie teatralnej z Nieszczyc pisze Lucyna Róg w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
16-07-2009
Zmęczenie Witkacym
Duch Witkiewicza w tym spektaklu był wyraźnie odczuwalny. Aby urealnić wydarzenia, umiejętnie zastosowano też efekty pędzącego pociągu, katastrofy - o spektaklu "Szalona lokomotywa" w reż. Katarzyny Dąbrowskiej w Teatrze Exodus w Ciechanowie pisze Marek Żbikowski w Tygodnik Ciechanowskim.
14-07-2009
Wybudzanie Zajdla
Spektakl zaproponowany przez Waćkowskiego to realne, pozbawione amatorszczyzny, zaproszenie na Paradyzję - o spekraklu "Paradyzja" Grupy Teatralnej Straponten z Warszawy pisze Krzysztof Głuch w Nowej Fantastyce.
04-07-2009
Bukowina Tatrzańska. XXV Sejmik wiejskich zespołów teatralnych
Osiem amatorskich zespołów teatralnych z województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego zaprezentuje się podczas rozpoczętego w sobotę w Bukowinie Tatrzańskiej XXV Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych.
04-07-2009
Opole. Nie będzie festiwalu Czas Teatru
Festiwalu Czas Teatru, prawdziwego artystycznego okna na świat dla młodzieży, w tym roku w Opolu nie będzie. I być może zniknie na dobre z naszego miasta. - To byłaby wielka strata - podkreślają artyści z wielu krajów.
29-06-2009
Lanckorona. V Wózek Tespisa
Lanckorona dała się uwieść spektaklom. Wszystko dzięki V Festiwalowi Teatrów Amatorskich "Wózek Tespisa".
26-06-2009
Poznań. Seniorzy zagrają w komedii Szekspira
- Chcemy przygotować się dobrze, bo Szekspir to poważna sprawa - mówi Joanna Szweda, członkini klubu Aktywny Senior. W październiku zagra w reżyserowanym przez Piotra Kruszczyńskiego [na zdjęciu] "Śnie nocy letniej".
22-06-2009
Ciechanów. Premiera "Szalonej lokomotywy"
24, 25 i 26 czerwca 2009 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki ciechanowski zespół Exodus wystawi "Szaloną lokomotywę".
19-06-2009
Warszawa. "Wiersze Baby z Bloku" na Mironaliach
Wśród rozmaitych imprez, jakie w najbliższą niedzielę odbędą się na ulicy Tarczyńskiej na warszawskiej Ochocie w związku z corocznymi Mironaliami, nie może zabraknąć teatru. Niezaprzeczalnym dorobkiem dzielnicy Ochota w tej dziedzinie jest teatr klubu seniorów pod nazwą "Oko Mirona", który zaprezentuje spektakl "Wiersze Baby z Bloku".
18-06-2009
Warszawa. Miron wraca na Tarczyńską
Już w najbliższą niedzielę ulicę Tarczyńską na Ochocie wypełni wielobarwny tłum poetów, malarzy i zwykłych ludzi, którym bliski jest duch twórczości Mirona Białoszewskiego.
15-06-2009
Sejny. Nagrody Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Baltic-Satelid"
Teatry Studio teatralne siódemka z Bydgoszczy oraz "Figle Migle" z Troszyna zdobyły główne nagrody 18. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Baltic-Satelid" w Sejnach (Podlaskie), który rozpoczął się w środę w tym mieście.
09-06-2009
Ostrów Maz. Nagrody IX Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich
Na IX Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich II nagrodę w kategorii zespołów młodzieżowych przyznano Teatrowi Paragraf za spektakl "To jest silniejsze" w reżyserii Zofii Sitkiewicz, a I nagrodę Ostrołęckiej Scenie Autorskiej OSA za spektakl "Teoria Równowagi" w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego. Natomiast Grand Prix otrzymał - Teatr Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej za spektakl " Bolero" w reżyserii Rafała Swaczyny.
08-06-2009
Krosno. Inny - festiwal teatralny
W niedzielę w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczyna się festiwal młodzieżowych zespołów teatralnych działający przy szkołach, ośrodkach i domach kultury, stowarzyszeniach.
08-06-2009
Lublin. Noc Kultury 2009
Było jak w poprzednich latach: po ulicach Lublina płynęły tłumy ludzi chłonących wydarzenia Nocy Kultury. Impreza odniosła kolejny sukces i wygrała nawet z kapryśną pogodą.
08-06-2009
Warszawa. Ordonka i młode raperki na stacji kolejowej
Duchy, damy w eleganckich etolach i raperki pojawiły się w sobotni wieczór na starej stacji kolejowej w Falenicy. W spektaklu "Błękitny Express", opartym na piosenkach Hanki Ordonówny, wystąpiły podopieczne z miejscowego poprawczaka i schroniska dla nieletnich.
08-06-2009
Warszawa. Tydzień z Hłaską
Wystawa poświęcona Markowi Hłasce, spacer po Warszawie śladami pisarza, akcje uliczne i spektakl teatralny przygotowują w ramach akcji "Teraz Hłasko" studenci ze stowarzyszenia MłodaRP.
06-06-2009
Płock. Jubileuszowa Heca
Młodzi artyści z całej Polski przyjechali do Płocka zaprezentować swoje dokonania. Wszystko w ramach 20. ogólnopolskiego przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych Heca 2009.
05-06-2009
Krosno. Festiwal teatrów młodzieżowych z KTO
W niedzielę w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczyna się festiwal młodzieżowych zespołów teatralnych działający przy szkołach, ośrodkach i domach kultury, stowarzyszeniach.
04-06-2009
Kielce. Spektakl z inicjatywy policjantów w WDK
Spektakl oparty na scenariuszu napisanym przez policjanta wystawili we wtorek na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury licealiści z kieleckiego "Norwida".
03-06-2009
Warszawa. "Błękitny Express" w zakładzie poprawczym
"Błękitny Express" to projekt artystyczny prowadzony przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w Zakładzie Poprawczym. Finałem projektu jest stworzenie multimedialnego musicalu opartego na tangach z Międzywojnia we współczesnych aranżacjach. Premiera musicalu odbędzie się 6 czerwca 2009 w hali stacji kolejowej w Falenicy.
01-06-2009
Ostrów Maz. IX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich
W dniach 5-6 czerwca odbędzie się Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich.
18-05-2009
Warszawa. I Przegląd Teatrów Studenckich
Pierwszy Przegląd Teatrów Studenckich odbędzie się będzie 18 i 19 maja. Wystąpią: Teatr PW, Teatr Akademicki, Teatr Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Teatru Hybrydy i Teatr SGH. Przedstawienia odbędą się w Klubie DGW na al. Niepodległości 141 (parter).
16-05-2009
Warszawa. Premiera w Teatrze Hybrydy
Uniwersytecki Teatr Hybrydy zaprasza 18 maja o godz. 18 na premierę przedstawienia "List do ojca" w reż. Grzegorza Suskiego.
08-05-2009
Białystok. Studencki teatr gra w restauracji
27-04-2009
Dziewczyny z poprawczaka robią musical
Wiolka ćpała, a Kaśka kradła. Teraz robią musical. Wiolka: - Z Ordonki po zmiksowaniu wychodzi ciekawie brzmienie. Dodamy beatbox i będziemy wymiatać. Wszystko wypieścimy. Będzie git - pisze Grzegorz Miecznikowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
17-04-2009
Kielce. Premiera "Jeszcze pożyjemy" w Pegazie
Grupa młodych ludzi ma niepowtarzalną możliwość zrobienia kariery. To dla nich życiowa szansa, ale droga do celu nie jest uczciwa. Czy mimo to spróbują zrealizować marzenia? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć spektakl teatru Pegaz "Jeszcze pożyjemy" Andrzeja Skorupskiego.
15-04-2009
Warszawa. Teatr studentów
Tylko jeden - gra Wiewiórkę - jest z Politechniki, reszta aktorów studiuje na Uniwersytecie Medycznym. Próbują co poniedziałek w Teatrze Lalka, w maju w Centrum Zdrowia Dziecka dadzą premierę "Czerwonego Kapturka".
11-04-2009
Teatr Wielki robią w Cigacicach nad Odrą
Premiera "Miłości" była jak zwykle w Cigacicach. W sali lustrzanej w szkole zebrało się tylu ludzi, że trzeba było grać dwa razy. Sprzedali 250 biletów. Pieniądze poszły na remont w szkole. Dochód z przedstawienia w sulechowskim zborze przeznaczyli na budowę placu zabaw - pisze Mirosława Dulat w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.
08-04-2009
Zielona Góra. Charytatywny musical "Studenty"
Anioł, Rektor, Barman, Przystojniak, Motocykliści... - wystąpią w środę w premiera zielonogórskiego musicalu "Studenty". - Przygotowania kosztowały nas bardzo dużo wysiłku, ale myślę, że efekty naszej pracy będą widoczne - mówi reżyser Grzegorz Hryniewicz.
06-04-2009
Warszawa. Akcja "Teatr na spadochronie" w SGH
Przedstawienia, warsztaty teatralne, szkoła charakteryzacji, mnóstwo masek i pacynek. A to wszystko w Szkole Głównej Handlowej [na zdjęciu]. - Nie samą ekonomią człowiek żyje - mówią studenci.
28-03-2009
Białystok. Romantyczna Wiosna Teatru Narwal
Romantyczną wiosnę można będzie odczuć na własnej skórze w sobotę, w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Teatr Narwal zaprasza na taneczno-poetyckie widowisko "Romantyczna Wiosna - jak zrozumieć i pokochać romantyzm".
27-03-2009
Pińczów. "Upiór w kuchni" Teatru Ciut Frapującego
Co się wydarzyło w hotelu Lotus? I jaką rolę odegrał w tym tajemniczy komiwojażer Mike Speely? Wyjaśnienie tajemnicy widzowie znajdą w spektaklu "Upiór w kuchni" Teatru Ciut Frapującego z Pińczowa.
26-03-2009
Zakopane. Wystawili sztukę Juliana Reimschussela
Sztukę Juliana Reimschussela "Piekielnica" w reżyserii Józefa Pitonia można było obejrzeć w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej.
26-03-2009
Zielona Góra. Rusza POKOT w Lubuskim Teatrze
W dniach 27-29 marca w Lubuskim Teatrze odbędzie się POKOT czyli Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne.
20-03-2009
Warszawa. Amatorzy na scenie
6. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Spontan 2009, Teatr Muzyczny Roma, ul. Nowogrodzka 49, wstęp wolny, poniedziałek (23.03), godz. 10
11-03-2009
Bydgoska krucjata antymusicalowa
W Bydgoszczy i okolicach trwa wielka mobilizacja w obronie Jezusa Chrystusa oraz fundamentów katolickiej wiary. Tym, co zagraża katolicyzmowi na Kujawach, jest spektakl teatralny "Superstar with Jesus Christ" - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
09-03-2009
Myślenice. Teatr imienia ks. Karola Wojtyły
Leszek Pniaczek, aktor scen krakowskich założył w Myślenicach teatr. Grają w nim zarówno dzieci, jak i dorośli.
05-03-2009
Bydgoszcz. Casting do spektaklu "7 Grzechów"
Bydgoszczanie mogą wziąć udział w warsztatach teatralnych i zagrać w przedstawieniu na temat grzechów współczesnego człowieka. Aktor Teatru Polskiego szuka amatorów do studenckiego spektaklu.
05-03-2009
Kielce. Młodzieżowy spektakl o biblijnej Rut
Chociaż historia jest wzorowana na Biblii, będzie się toczyć w 2019 r. Młodzież z Kielc przed premierą spektaklu o losach Rut.
24-02-2009
Bydgoszcz. List biskupa w sprawie musicalu o Jezusie
Bydgoski ordynariusz krytykuje kontrowersyjny musical "Superstar with Jesus Christ".
24-02-2009
Jedlińsk. Ścięcie Śmierci na koniec karnawału
Mieszkańcy Jedlińska koło Radomia symbolicznie pożegnali dziś karnawał. Tradycyjnie - w przeddzień środy popielcowej - w obrzędzie ludowym została ścięta Śmierć (na zdjęciu).
20-02-2009
Warszawa. "Paradyzja" w Centrum Łowicka
Grupa Teatralna Straponten zaprasza 21 lutego o g. 19 do Centrum Łowicka na premierę "Paradyzji" według powieści Janusza A. Zajdla.
20-02-2009
Warszawa. Urodziny Dorożkarni
Urodziny Dorożkarni, Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28, informacje: tel. 022 841 91 22, premiera spektaklu "Mały Książę" Grupa Tańca Nowoczesnego Exceed, sobota (21.02) - niedziela (22.02), godz. 19; "Królowa Śniegu" Teatr Tańca Flex, wtorek (24.02), godz. 19.
18-02-2009
Białystok. "Burza Zmysłów" uczniów białostockich szkół
Jutro o godz. 12 w Teatrze Dramatycznym Akademia Tańca "Szał" wystawi po raz kolejny spektakl "Burza Zmysłów" dla uczniów białostockich szkół. Jego premiera odbyła się 30 stycznia. Patronował jej "Poranny".
15-02-2009
Jezus w dżinsach? Nie u nas!
Twórcy "Superstar with... Jesus Christ" przerwali próby. Do Wielkanocy nie zdążą przygotować przedstawienia. I nie wiadomo, czy w ogóle pokażą je w naszym mieście - piszą Marta Krygier i Aleksandra Lewińska w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
07-02-2009
Próba sił
Teatr amatorski to duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli amator teatru, taki jak ja, ciągle się mądrzy i poucza profesjonalistów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 chodzą na zajęcia w kółkach teatralnych od 20 lat, od kiedy istnieje placówka. Ale czy, organizując galę jubileuszową, powinienem zgodzić się na szkolne przedstawienie? - pisze Jarosław Wanecki, lekarz pediatra, o przygotowaniach do wystawienia 'Chłopców z Placu Broni".
03-02-2009
Bydgoszcz. Nie mają gdzie próbować musicalu o Jezusie
Głosowanie sms-ami nad losem Jezusa Wyższa Szkoła Gospodarki uznała za pomysł zbyt kontrowersyjny. Uczelnia odmówiła reżyserowi spektaklu "Superstar with Jesus Christ" użyczenia sali do prób. Reżyser Jakub Jaworski chce teraz pracować nad projektem poza Bydgoszczą.
31-01-2009
Poznań. Grupa Wizyjna Dżak Nikolson w Ósemkach
Grupa Wizyjna Dżak Nikolson powstała sześć lat temu z inicjatywy nieżyjącej aktorki Krystyny Feldman. Od początku teatr tworzyli głównie ludzie bezdomni, którzy opowiadali na scenie o swoich problemach. W sobotę [31 stycznia] w Teatrze Ósmego Dnia ponownie zobaczymy ich spektakl "Tryptyk Ucieczki".
30-01-2009
Kielce. "Serenada" Mrożka wg licealistów
"Serenada" według komedii Sławomira Mrożka to najnowsza propozycja Teatru Oboczności. Młodzi aktorzy wystąpią dziś na scenie Domu Kultury "Zameczek".
29-01-2009
Toruń. Otwarta Scena Alternatywna edukuje
Fundacja "Pro Theatro" założyła w Toruniu Otwartą Scenę Alternatywną. Pierwszy spektakl przygotowało 60 amatorów w różnym wieku
29-01-2009
Warszawa. "Przygody Maciusia" w Kongresowej
Ferie w Warszawie tradycyjnie już zakończy widowisko muzyczne przygotowane przez uczestników dwutygodniowych Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych. Efektem ich pracy w tym roku będzie multimedialny show pt. "Przygody Maciusia" na podstawie powieści Janusza Korczaka pt. "Król Maciuś I".
24-01-2009
Żywiec. Rozpoczęły się 40. "Żywieckie Gody"
Ponad 300 kolędników przeszło w sobotę w barwnym korowodzie ulicami Żywca (Śląskie). W ten sposób rozpoczął się oficjalnie 40. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych. To jedna z najważniejszych imprez kulturalnych na Żywiecczyźnie.
23-01-2009
Białystok. Charytatywna "Pokusa" w Węgierce
Współczesny moralitet na motywach baśni o Aladynie i zaczarowanej lampie zaprezentują we wtorek białostoccy tancerze i aktorzy. Cel jest charytatywny.
09-01-2009
Lelis. Zapisy na "Darcie Pierza"
Lelis będzie po raz czwarty gospodarzem Regionalnego Przeglądu Widowisk "Darcie Pierza", które przedstawiają fragmenty życia dawnych Kurpi.
07-01-2009
Przasnysz. Vip-y w jasełkach
Na przedstawienie w wykonaniu przasnyskich vip-ów przyszły do Miejskiego Domu Kultury prawdziwe tłumy. Jasełka odbyły się 6 stycznia. Nie brakowało śmiesznych dialogów i dowcipnych scen, przez co przedstawienie było oryginalne i ciekawe.
23-12-2008
Bydgoszcz. Nie wystawią kontrowersyjnego musicalu?
Bydgoskie kościoły protestanckie, prawosławny i polskokatolicki protestują przeciwko musicalowi "Superstar with Jesus Christ". Tak jak katolicy, nie chcą, by odbył się na Starym Rynku. Wszystko wskazuje na to, że ratusz tych próśb posłucha.
05-12-2008
Turek. Spotkania Teatralne Młodych "Czwarta ściana"
Ponad stu młodych artystów z jedenastu zespołów uczestniczy w 15. Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych Młodych "Czwarta ściana", które w piątek rozpoczęły się w Turku (Wielkopolska).
02-12-2008
Katolicy nie pozwolą publicznie sądzić Jezusa
Stowarzyszenie Unum Principium nawołuje wiernych z kraju i zagranicy do modlitw w intencji Bydgoszczy. Reżyserzy, którzy w swoim spektaklu zaplanowali SMS-owy sąd nad Jezusem, sami oddali scenariusz do prokuratury. Chcą wiedzieć, czy obrażają uczucia religijne - piszą Marta Krygier i Aleksandra Lewińska w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
26-11-2008
Bydgoszcz. Narodowcy nie chcą musicalu
Bliżej nieznane stowarzyszenie Unum Principium z Łochowa protestuje przeciwko wystawianiu musicalu "Superstar with... Jesus Christ".
26-11-2008
Warszawa. "Sen nocy letniej" niedzielnym wieczorem
Teatr Wolandejski zaprasza warszawiaków na "Sen nocy letniej" Shakespeare'a.
24-11-2008
Bydgoszcz. Środowiska kościelne oprotestują musical?
Widzowie ulicznego musicalu "Superstar with... Jesus Christ" mają decydować w SMS-owym głosowaniu, czy ukrzyżować Jezusa. Organizacje katolickie już szykują ogólnopolski protest.
24-11-2008
Młodzi z pasją spełniają aktorskie marzenia
Widzowie zgromadzeni w sobotę w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych na II Festiwalu Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur przekonali się, że młodzi aktorzy to nie tylko pasjonaci. Ci ostatni zaprzeczyli wyobrażeniu, że teatry działające w szkołach albo w gminnych ośrodkach kultury są tylko zabawą. Młodzi aktorzy to nie dzieci, które niezgrabnie recytują tekst albo zapominają dialogi, ale świadomi twórcy, którzy doskonale interpretują swoje role - pisze Marta Bełza w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.
24-11-2008
Warszawa. Polibuda robi artystyczny festiwal
Nie samą techniką człowiek żyje - mówią studenci Politechniki Warszawskiej i robią artystyczny festiwal. Będzie poezja śpiewana, teatr, recytacja i dużo muzyki.
21-11-2008
Bydgoszcz. Casting do amatorskiego musicalu o Jezusie
Paulina Majewska przyjechała z Torunia i zaśpiewała piosenkę z musicalu "Gorączka sobotniej nocy". Krzysztof Filasiński zdecydował się na fragment "Skrzypka na dachu". Oboje startowali w castingu do bydgoskiego musicalu "Superstar with Jesus Christ"
19-11-2008
Bydgoszcz. Casting do musicalu o Jezusie
"Superstar with... Jesus Christ" to interaktywne widowisko, które amatorski zespół wystawi na Starym Rynku wiosną przyszłego roku. Tego wieczoru SMS-em zadecydujesz o losie Jezusa, a już dziś możesz dołączyć się do śpiewającej ekipy.
31-10-2008
Elbląg. Musical "Polskie Kolory Ciszy" w Światowidzie
We wtorek, 11 listopada o godz. 18 w "Światowidzie" odbędzie się premiera autorskiego musicalu pod tytułem "Polskie Kolory Ciszy".
29-10-2008
Opole. Tydzień Kultury Niebanalnej
Spektakl, który w niedzielę i poniedziałek można było zobaczyć na deskach Teatru Lalki i Aktora, powstawał od pół roku. "Oppelner Strasse, albo kim był Emin Pasza?" ukazuje przeżycia ludzi, którzy, wędrując, poszukują domu. Całe przedsięwzięcie to efekt polsko-niemieckiego projektu
20-10-2008
Łomianki. "Ułani u Ani" Stajniaków
Okazuje się, że prywatną scenę mogą z sukcesem prowadzić także amatorzy. Rzemieślnik, budowlaniec, absolwent Akademii Rolniczej, geofizyk, bibliotekarz, anglistka, architekt, psychologowie i gimnazjaliści - zamiast narzekać na brak oferty kulturalnej, założyli teatr. W sobotę zaprezentowali swój spektakl w Łomiankach.
15-10-2008
Teremiski. Teatr w stodole i książka
Najpierw zebrali opowieści od mieszkańców wsi, potem zrobili z nich spektakl, teraz wydają książkę. Uroczysta promocja - a jakże, odbędzie się we wsi, od której wszystko się zaczęło - w Teremiskach pod Białowieżą. Będzie też spektakl. W piątek, 17 października, o godz. 19
02-10-2008
Casting do musicalu "Trzepak Show"
29-09-2008
Bodzentyn. Premiera spektaklu "Dawid Rubinowicz"
Premiera spektaklu "Dawid Rubinowicz", opartego na wojennym pamiętniku żydowskiego chłopca, odbyła się w niedzielę wieczorem w Bodzentynie (Świętokrzyskie). Wystąpili kilkunastoletni aktorzy.
27-09-2008
Kopina. Projekt "Wyżyna teatralna"
W budynku nieczynnej od dziesięciu lat szkoły w Kopinie spotykają się w weekend animatorzy ruchu teatralnego małych miejscowości Lubelszczyzny. To druga część programu "Wyżyna teatralna" organizowanego przez Henryka Kowalczyka z WOK i finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
29-08-2008
Białystok. ESPEZOO próbuje w parku
W Białymstoku artyści są zależni od ośrodków kulturalnych, my chcemy to zmienić! - mówi Michał Dąbrowski, jeden z członków grupy ESPEZOO. Pomysł zrodził się niedawno. Grupa nastolatków zakochanych w teatrze postanowiła zrobić coś w wolnym czasie. W Internecie zamieścili informację o swoim projekcie. Ku ich zaskoczeniu przyszło bardzo dużo ludzi.
29-08-2008
Rzeszów. "Macondo" na Festiwalu RzeszOFF In Plus
Przed nami ostatnia odsłona wakacyjnego Festiwalu RzeszOFF In Plus. M.in. z premierowym spektaklem "Macondo" inspirowanym literaturą Gabriela Marqueza zaprezentuje się Teatr Gestu z Rzeszowa.
14-08-2008
Tańczące z emocjami
Teatr Tańca "Gest" istnieje już 23 lata, przewinęła się przezeń gromada młodych ludzi, którzy sporo jeździli, również za granicę, często odnosili sukcesy. Takie życie pociąga młodych. Tymczasem teraz skład zespołu to tylko trzy dziewczyny: Kalina Porazińska, Sandra Lewandowska i Patrycja Lewandowska! - pisze Katarzyna Kabacińska w Expressie Bydgoskim.
02-08-2008
Bielina. Projekt "Spod strzech w objęcia Melpomeny"
30 mieszkanek gminy Bieliny (Świętokrzyskie) uczestniczy w projekcie "Spod strzech bielińskich w objęcia Melpomeny" współfinansowanym przez Unię Europejską.
25-07-2008
Ostrołęka. Dzieciaki robią spektakl
Scena rozwija, skłania do współpracy. Dlatego warto posłać dzieci na zajęcia teatralne.
19-07-2008
Warszawa. Kreatywne łodzianki dostały stypendium
Trzy młode artystki z województwa łódzkiego zostały nagrodzone w trzeciej edycji programu stypendialnego Dolina Kreatywna, organizowanego przez Telewizję Polską.
04-07-2008
Bukowina Tatrzańska. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
XXIV Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych rozpoczyna się w sobotę w Bukowinie Tatrzańskiej. Na scenie Domu Ludowego zaprezentuje się 11 najlepszych amatorskich zespołów teatralnych z woj. małopolskiego, śląskiego podkarpackiego i opolskiego.
14-06-2008
Ale HECA
Całkiem niedawno poznałem Romę Ludwicką, a mam wrażenie, że znam ją 25 lat i widzę, jak wytrwale stoi w kulisie i tłumaczy swoim artystom kolejne układy sceniczne. Czas płynie, a wokół królowej "Grupy Teatralnej spod znaku Króla Maciusia" niezmiennie przez 60 premier i ponad 600 przedstawień gromadzą się ciekawi teatralnego języka - dzieci, młodzież, współpracownicy od scenografii i muzyki - pisze Jarosław Wanecki w Gazecie Wyborczej - Płock.
14-06-2008
Suwałki. Rusza Międzynarodowy Wigraszek
Nawiązanie wzajemnych kontaktów zespołów dziecięcych i młodzieżowych, polskich i zagranicznych, poprzez sztukę teatralną to główny cel VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Wigraszek". Od niedzieli do 18 czerwca br. trwać on będzie w Suwałkach.
13-06-2008
Słupsk. Premiera Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Wczoraj odbyła się prapremiera "Moich dni" - spektaklu przygotowanego przez sekcję teatralną Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku.
10-06-2008
Częstochowa. Monika Stalens szuka aktorów
Monika Stalens [na zdjęciu] szuka aktorów. Casting na początku sierpnia. Spektakl we wrześniu.
10-06-2008
Łódź. "Medea" Teatru Officium w ŁDK
13 czerwca o g. 18.00 Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18 zaprasza na spektakl Teatru Officium "Medea" według Eurypidesa i H. Müllera w reżyserii Michała Rzepki.
07-06-2008
Bydgoszcz. Festiwal Form Teatralnych w języku francuskim
7 czerwca (sobota) od godz.9 do 15 odbywa się w Bydgoszczy Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych w języku francuskim "AbrAcAdAbrA".
05-06-2008
Puńsk. Teatr Stodolany obchodzi jubileusz
Minęło 50 lat funkcjonowania Teatru Stodolanego Domu Kultury Litewskiej w Puńsku. To wyjątkowy teatr, nie tylko na terenie województwa podlaskiego. Aktorami są tu amatorzy - ludzie, którzy sztuki aktorskiej nauczyli się od swoich dziadów i rodziców.
04-06-2008
Co nam zostało z Kantora?
Dzięki Wojewódzkiemu Domowi Kultury w Rzeszowie, wielopolskiemu GOK-owi z dyr. Marcinem Świeradem, dzięki artyście malarzowi Adamowi Syplowi (członek jury) i wielu innym, co dwa lata odbywają się Podkarpackie Prezentacje Teatrów Poszukujących o nagrodę nazwaną imieniem Kantora. Właśnie zaliczyliśmy piąty konkurs - pisze Marek Pękala w Gazecie Codziennej Nowiny
31-05-2008
Kopina. Powstaje teatralna wioska
W opuszczonej szkole w Kopinie, gmina Cyców, powstaje kolejna po Gardzienicach i Nadrzeczu wioska teatralna na Lubelszczyźnie. Jej twórcą jest Henryk Kowalczyk, reżyser i założyciel teatru Scena 6 z Lublina. Przedsięwzięcie ma służyć nieprofesjonalnym artystom i ośrodkom kultury z małych miejscowości naszego regionu.
30-05-2008
Trzy pokolenia na jednej scenie zagrały "Eden"
Emerytka Aleksandra nauczyła się od 11-letniej Julki pewności siebie, a Julka od Aleksandry pewności w posługiwaniu się rekwizytami. Spotkały się w spektaklu na podstawie opowiadania Stanisława Lema. I nie tylko one, bo również 27 innych osób. To był wyjątkowy projekt - łączenie pokoleń - pisze Renata Radłowska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
30-05-2008
Wielopole Skrzyńskie. Podkarpackie Prezentacje Teatrów Poszukujących
Około 100 osób z ośmiu amatorskich teatrów młodzieżowych weźmie udział w rozpoczynających się w piątek wieczorem w rodzinnej miejscowości Tadeusza Kantora - w Wielopolu Skrzyńskim - Podkarpackich Prezentacjach Teatrów Poszukujących, popularnie zwanych Kantoraliami.
23-05-2008
Krosno. Festiwal Teatrów Młodzieżowych
Festiwal Teatrów Młodzieżowych obchodzi w 2008 roku swoje pięciolecie. Tak jak w poprzednich latach do Krosna przyjeżdżają teatry z całej Polski, ale tym razem festiwal "wyjdzie" także poza mury budynków.
19-05-2008
Puńsk. 50-lecie litewskiego Teatru Stodolanego
50-lecie istnienia Teatru Stodolanego działającego przy Domu Kultury Litewskiej (na zdjęciu) obchodziła w niedzielę mniejszość litewska. Uroczystość odbyła się w Skansenie w Puńsku (podlaskie), w miejscowości nazywanej stolicą Litwinów w Polsce.
17-05-2008
Kopina. Henryk Kowalczyk tworzy ośrodek kultury i sztuki
Bez rozgłosu, dzięki systematycznej pracy z pasjonatami teatru ze wsi i małych miasteczek, Henryk Kowalczyk tworzy nowy ośrodek twórczy kultury i sztuki w nieznanej nikomu Kopinie.
17-05-2008
Wrocław. Manufaktura o Edith Piaf
W niedzielę na scenie dawnego teatru Kalambur zobaczymy najnowszy spektakl Niezależnej Manufaktury Tanecznej.
15-05-2008
Warszawa. XX Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży
Do czwartku 15 maja przyjmowane są zgłoszenia do jubileuszowej XX Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Organizowana przez zakon pijarów Parafiada jest miejscem zawierania przyjaźni i integracji młodzieży różnych kultur, języków, a nawet wyznań oraz miejscem współzawodnictwa umysłowego i sportowego. Finały tegorocznej imprezy potrwają od 5 do 13 lipca w Warszawie.
12-05-2008
Ostrołęka. Obcowali z teatrem
W czwartek i piątek ( 8 i 9 maja) Ostrołęckie Centrum Kultury przemieniło się w świątynię teatru. W sali widowiskowej OCK odbyły się półfinały VIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich.
19-04-2008
Katowice. Policjanci robią teatr dla uczniów
Dzieci, które świetnie się zapowiadały, marnie skończyły, a chuligan został policjantem. - Tak mogło zdarzyć się tylko w teatrze - komentowały taki obrót sprawy katowickie nastolatki.
25-03-2008
Cigacice. Amatorzy z Teatru Wielkiego
Grają nauczyciele, kierowca, konserwator maszyn biurowych, pracownica sądu, operator wózka widłowego, kamieniarz...
18-03-2008
Gdańsk. Zmarł Jan Gackowski
Znany gdański fotografik Jan Gackowski zmarł w sobotę 15 marca. Oprócz fotografii Jan Gackowski pasjonował się rzeźbą, grafiką i teatrem - był dyrektorem, scenografem i aktorem gdańskiego teatru Kugaro.
13-03-2008
Warszawa. Wrzenie młodych scen
Wyraźne ożywienie widać ostatnio wśród grup teatralnych działających przy uczelniach wyższych. Spektakle przyciągają tłumy, bo ich atutem jest młodość i pasja.
11-03-2008
Warszawa. Powstała grupa teatralna na SGH
Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie założyli przy pomocy Teatru Konsekwentnego pierwszą w historii grupę teatralną. Frekwencja na spotkaniu informacyjnym przerosła oczekiwania wszystkich, zarówno organizatorów jak i uczestników.
28-02-2008
Warszawa. Projekt "Sąsiedzi, Młodzież, Teatr"
Dom Kultury "Kadr" organizuje międzynarodowe warsztaty teatralne, których głównym celem jest integracja młodzieży z Polski, Niemiec i Litwy . Wspólna praca trzech grup młodzieży rozwinie edukację międzykulturową, poszerzy wiedzę i umiejętności w zakresie polskiej, niemieckiej i litewskiej kultury.
25-02-2008
Warszawa. Po co radiolog gra w "Czerwonym Kapturku"
Studenci medycyny założyli własną trupę. Niedługo będzie ich można zobaczyć na deskach Teatru Lalka. Wystawią bajkę Charles'a Perraulta.
20-02-2008
Łódź. Na politechnice powstaje nowy teatr
20-02-2008
Świdnik. Spotkania Młodego Teatru
Słynnym spektaklem "Głosy" [na zdjęciu] w wykonaniu teatru Krzyk z Maszewa zaczną się dziś II Wojewódzkie Spotkania Młodego Teatru w Świdniku. Przegląd dokonań scenicznych naszego regionu potrwa cztery dni.
19-02-2008
Gietrzwałd. Piętnastolecie Wspaniałego Teatru Bez Nazwy
Salwy śmiechu towarzyszyły występowi Wspaniałego Teatru Bez Nazwy z Gietrzwaldu, który w sobotę wystawił w GOK premierę. "Gąska" Nikolaja Kolady w reżyserii Andrzeja Fabisiaka uwieńczyła obchody piętnastolecia tego amatorskiego zespołu.
19-02-2008
Świdnik. Happening upamiętniający świdnickie spacery
Aktorzy teatru Puk-Puk Miejskiego Ośrodka Kultury i Teatru 30 w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 urządzili wczoraj w Świdniku happening upamiętniający świdnickie spacery.
18-02-2008
Młodzi na scenie pokazują, czego się boją
Druga edycja Pokotu za nami. Organizatorzy zgodnie twierdzą, że poziom był wysoki. Szkoda tylko, że do udziału zgłosiło się jedynie 15 grup. Zwłaszcza że w naszym województwie działa ok. 190 amatorskich teatrów. Podobnie było z widownią. Pokot śledzili właściwie uczestnicy Pokotu - pisze Paulina Nodzyńska w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.
16-02-2008
Nowy Targ. Górale wystawią Misterium Męki Pańskiej
Po raz siódmy górale z Nowego Targu wystawią Misterium Męki Pańskiej, któremu w tym roku będą towarzyszyć słowa ,,Bądźmy uczniami Chrystusa". Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę 16 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Potem spektakl powtórzony zostanie jeszcze siedem razy.
16-02-2008
Zielona Góra. Ruszył POKOT 2008
Ruszyła kolejna edycja Ponoworocznych Konfrontacji Teatralnych Pokot 2008. Amatorzy z gimnazjów, liceów i ośrodków pomocy społecznej pokazują swoje spojrzenie na życie przez pryzmat teatru.
15-02-2008
Gietrzwałd. Kolada we Wspaniałym Teatrze bez Nazwy
Wspaniały Teatr Bez Nazwy w Gietrzwałdzie zaprasza w sobotę [16 lutego] o godz. 18 do Gietrzwałdzkiego Ośrodka Kultury na premierę spektaklu "Gąska" Nikołaja Kolady [na zdjęciu] w reżyserii Andrzeja Fabisiaka.
04-02-2008
To jest tylko zabawa w teatr
- To, co oni robią, to jest przede wszystkim zabawa w teatr, a na drugim planie spełnianie pewnego posłannictwa w dziele upowszechnienia teatru na wsi. Wspaniały Teatr Bez Nazwy trwa dzięki temu, że to co robią jego członkowie ciągle ich pasjonuje - mówi ANDRZEJ FABISIAK o amatorskim teatrze z Gietrzwałdu.
20-11-2007
Teatralny ruch amatorski to pasja zapracowanych na co dzień ludzi
- Ruch amatorski wynika wyłącznie z pasji - mówi ANDRZEJ FABISIAK, który jest prezesem Zarządu Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej, a na co dzień wicedyrektorem Teatru Jaracza. - We Wspaniałym Teatrze bez Nazwy w Gietrzwałdzie, który prowadzę, działają zapracowani na co dzień ludzie.
20-10-2006
Gietrzwałd. Licealiści gośćmi Wspaniałego Teatru Bez Nazwy
Młodzi aktorzy amatorzy z Teatru Nieskromnego zagrają na deskach Wspaniałego Teatru Bez Nazwy - też amatorskiej grupy teatralnej, ale dorosłych.
26-05-2006
Gietrzwałd. Pracują nad nową premierą
Nową sztukę przygotowuje, pod kierownictwem Andrzeja Fabisiaka z Teatru im. Stefana Jaracza, Wspaniały Teatr Bez Nazwy. Jest to komedia "Gąska" autorstwa rosyjskiego pisarza Nikołaja Kolady.