powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Finał "Dotknij Teatru" w Manufakturze

Dwóch aktorów, żywy ogień, bańki mydlane, prosta, ale wyrazista scenografia. W najbliższy piątek (30 marca) o godz. 17.00 na rynku Manufaktury Fundacja FORM.ART zaprezentuje spektakl "Telefon do Egiptu", który zakończy trwającą w Łodzi od kilkunastu dni akcję "Dotknij Teatru".

"Telefon do Egiptu" to widowisko na dwóch aktorów, utrzymane w konwencji teatru plastycznego i komiksu. Jest groteskowym przeglądem dawnych i współczesnych sposobów odkrywania i poznawania świata. Przewodnikiem w tej podróży jest Człowiek-Odkrywca, a podróżującymi - widzowie. Jak zapewniają twórcy przedstawienia - Fundacja FORM.ART - spektakl ma jasny i klarowny przekaz, jest prosty w odbiorze, w związku z czym jest propozycją dla osób w różnym wieku, bez względu na ich preferencje artystyczne. Sceną dla trwającego 45 minut widowiska będzie rynek Manufaktury. "Telefon do Egiptu", zacznie dzwonić o godz. 17.00.

Spektakl jest finałowym wydarzeniem ogólnopolskiego Festiwalu "Dotknij Teatru" - obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Łodzi.