Transmisje światowych oper w systemie HD live w polskich miastach

08-02-2008
09-03-2020
Lublin. "Holender tułacz" live z MET
Na kolejną transmisję z Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaprasza Teatr Stary. 14 marca będzie można zobaczyć operę Richarda Wagnera "Holender tułacz".
26-02-2020
Kraj. "Agrypina" na żywo z Met w kinach sieci Multikino
Transmisję jednej z najbardziej znanych oper Georga Friedricha Händla będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już w sobotę, 29 lutego o godz. 18.55. W roli tytułowej fenomenalna Joyce DiDonato.
25-02-2020
Lublin. "Agrypina" Georga Friedricha Händla live
29 lutego, w ramach transmisji Live in HD z Metropolitan Opera, na scenie Teatru Starego będzie można zobaczyć operę "Agrypina", którą wyreżyserował Sir David McVicar.
04-02-2020
Rybnik. Retransmisja opery "Porgy i Bess" z Met
Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się "murzyńska opera" George'a Gershwina - "Porgy i Bess".
29-01-2020
Lublin. "Porgy i Bess" live z Met
W kolejnej transmisji z nowojorskiej Metropolitan Opera będzie można zobaczyć operę George'a Gershwina "Porgy i Bess". Testr Stary zaprasza 1 lutego.
28-01-2020
Kraj. "Porgy i Bess na żywo z Met
Na ten tytuł wielu miłośników opery czekało od początku sezonu. Po raz pierwszy na transmisja na żywo do kin i dopiero drugi raz na scenie The Metropolitan Opera - "Porgy i Bess" Gershwina w wybranych kinach sieci Multikino w sobotę, 1 lutego o godz. 18.55.
15-01-2020
Kraj. Nowości na żywo w kinach
Transmisje i retransmisje do kin ze światowych scen cieszą się wciąż rosnącym powodzeniem. Polscy widzowie najczęściej czekają na przekazy na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera, moskiewskiego Teatru Bolszoj i londyńskiego National Theatre. Ogromną popularność zyskały też kinowe koncerty holenderskiego skrzypka André Rieu. W pierwszej połowie 2020 roku polskie kina pokażą wiele nowości, a wszystkie z udziałem gwiazd.
10-01-2020
Lublin. "Wozzeck" - premiera sezonu w The Metropolitan Opera
11 stycznia o godz. 18.55 w Teatrze Starym odbędzie się premiera sezonu "The Met: Live in HD" - "Wozzeck" Albana Berga w reż. Williama Kentridge'a.
10-01-2020
Śląskie. Na teatralnych i muzycznych afiszach
W Gliwicach będzie można posłuchać hitów wylansowanych przez Teatr Buffo z Warszawy, w Sosnowcu - Magdy Umer i Mumio śpiewających Przyborę, zaś w wybranych instytucjach - zobaczyć premierę opery "Wozzeck" prosto z Metropolitan Opery w Nowym Jorku.
09-01-2020
Białystok. "Wozzeck" z MET w Operze Podlaskiej
W sobotę, 11 stycznia w ramach transmisji z na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera w Operze i Filharmonii Podlaskiej obejrzymy "Wozzecka", trzyaktową operę z muzyką i librettem Alana Berga. Będzie to premiera tegorocznego sezonu MET.
09-01-2020
Kraj. "Wozzeck" z MET w kinach
Już w najbliższą sobotę (11 stycznia) transmisja HD LIVE premierowego "Wozzecka" Albana Berga z The Metropolitan Opera do ponad 2000 kin na całym świecie, w tym do 31 polskich ośrodków.
08-01-2020
Kraj. "Wozzeck": pierwsza operowa transmisja live w Multikinie
Pierwsza transmisja live z Met w 2020 roku - "Wozzeck" Albana Berga w interpretacji dyrektora Met Yannicka Nézet-Séguina - na żywo, prosto z Nowego Jorku już w sobotę, 11 stycznia o godz. 18:55 w wybranych kinach sieci Multikino.
04-12-2019
Białystok. "Czarodziejski flet" z MET w OiFP
W okresie mikołajkowym The Metropolitan Opera przypomina widzom "Zaczarowany flet" Mozarta w reżyserii Julie Taymor.
03-12-2019
Kraj. Gwiazdkowe pokazy "Dziadka do orzechów" z Teatru Bolszoj i "Zaczarowanego fletu" z MET w ponad 50 kinach
NAZYWOWKINACH.PL jak co roku zaprasza w grudniu przed ekrany kin dziecięcą widownię. Tym razem mali widzowie zobaczą specjalnie dla nich przygotowaną wersję baśniowej opery Mozarta w wykonaniu jednego z najlepszych teatrów operowych świata - nowojorskiej Met. Powróci także przepiękny balet Czajkowskiego. Zatańczą go artyści moskiewskiego Teatru Bolszoj. Obie retransmisje pokażą kina studyjne oraz sieć Multikino.
02-12-2019
Kraj. Teatr, opera i balet w grudniu w Multikinie
Wielka sztuka na wielkich ekranach Multikina gości od lat. W grudniu sieć zaprezentuje Widzom aż cztery bestsellerowe spektakle - w wybranych kinach, na wielkim ekranie, będzie można zobaczyć teatr, operę i balet, a wszystko to w wykonaniu gwiazd światowej sławy.
02-12-2019
Lublin. "Zaczarowany flet" z Met
Kolejny spektakl w ramach transmisji Live in HD to "Zaczarowany flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Teatr Stary zaprasza 6 grudnia.
22-11-2019
Lublin. "Echnaton" live w Teatrze Starym
Opera Philipa Glassa pokazana zostanie 23 listopada w ramach transmisji Live in HD z nowojorskiej Metropolitan Opera.
20-11-2019
Kraj. Transmisja rewolucyjnego "Echnatona" Philipa Glassa z MET
W najbliższą sobotę (23 listopada) dzięki przekazowi satelitarnemu z nowojorskiej The Metropolitan Opera widzowie 31 polskich kin będą mogli obejrzeć minimalistyczne arcydzieło Philipa Glassa.
07-11-2019
Kraj. "Madame Butterfly" na żywo z Nowego Jorku
Już w najbliższą sobotę, 9 listopada w cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" widzowie Multikina będą mogli zobaczyć na żywo, transmitowaną z Nowego Jorku, operę "Madame Butterfly" - kolejne dzieło Pucciniego w 14 sezonie transmisji z najsłynniejszej sceny operowej świata.
05-11-2019
Białystok. "Madame Butterfly" Pucciniego na żywo z MET w OiFP
"Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego powraca w nowej obsadzie na scenę nowojorskiej The Metropolitan Opera, transmisję na żywo obejrzymy w Operze i Filharmonii Podlaskiej w sobotę, 9 listopada.
05-11-2019
Lublin. "Madame Butterfly" live z MET
Nowojorski spektakl w nowej obsadzie pokaże 9 listopada Teatr Stary w cyklu "The Met: Live in HD".
04-11-2019
Kraj. Transmisja live "Madame Butterfly" z MET
W najbliższą sobotę, 9 listopada, kolejna transmisja z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD". Tym razem, dzięki nazywowkinach.pl, widzowie 31 polskich kin i ponad 2.000 na całym świecie obejrzą na żywo jedną z najsłynniejszych oper świata: "Madame Butterfly" Giacoma Pucciniego.
24-10-2019
Kraj. Artur Ruciński w transmisji live z MET
W ten weekend widzowie 30 polskich miast będą mieli okazję obejrzeć w kinach dwie transmisje HD LIVE. W sobotę 26 października nowojorska The Metropolitan Opera nada za pomocą satelity do 2.000 kin na całym świecie "Manon" Masseneta.
23-10-2019
Białystok. "Manon" z Arturem Rucińskim - transmisja z Met w OiFP
Polską, ale zapewne i podlaską publiczność, z pewnością zelektryzuje wznowienie jednej z piękniejszych realizacji Metropolitan Opera - "Manon" Jules'a Masseneta, także ze względu na udział barytona Artura Rucińskiego. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na transmisję "Manon" w najbliższą sobotę, 26 października o godz.18.55.
21-10-2019
Lublin. "Manon" z Met w Starym
26 października Teatr Stary zaprasza na "Manon", kolejny spektakl w ramach transmisji live z nowojorskiej Metropolitan Opera.
08-10-2019
Lublin. "Turandot" z Met w Starym
W ramach nowego sezonu transmisji live z nowojorskiej Metropolitan Opera. Teatr Stary zaprasza 12 października na "Turandot" w reż. Franca Zeffirellego.
07-10-2019
Kraj. 12 października rusza nowy sezon transmisji do kin z nowojorskiej MET
nazywowkinach.pl zaprasza na sezon 2019-20 transmisji kinowych ze słynnej Met. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć polskich śpiewaków, biorących udział w transmitowanych na cały świat spektaklach. W "Manon" wystąpi Artur Ruciński, a w "Marii Stuart" Andrzej Filończyk.
02-10-2019
Peter Gelb: mamy najliczniejszą ze wszystkich oper międzynarodową publiczność
- Transmisje kinowe miały wzmocnić więzi Met z widzami w kraju i zagranicą. 70 proc. naszej widowni ogląda nas w kinach poza Stanami Zjednoczonymi. Mamy najliczniejszą ze wszystkich oper międzynarodową publiczność - powiedział PAP dyrektor generalny nowojorskiej Metropolitan Opera Peter Gelb.
01-10-2019
Kraj. Nowy sezon transmisji na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera
14. sezon cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" rozpocznie się 12 października 2019 roku transmisją jednej z operowych wizytówek Met - "Turandot" Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego.
03-09-2019
Kraj. "Aida" z MET w wybranych kinach sieci Multikino
"Aida" Verdiego to ostatni tytuł pokazywany w Multikinie w tegorocznym cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD Encore". Sezon letnich powtórek zamyka pokaz pełen rozmachu, w rolach głównych Anna Netrebko i Anita Rachvelishvili.
06-08-2019
Kraj. Sierpień w Multikinie w rytmie muzyki
Multikino od lat pokazuje, że kino to nie tylko filmy, zapraszając widzów na koncerty, spektakle teatralne, operowe i baletowe, a także inne wydarzenia specjalne pokazywane na kinowym ekranie. W wakacje sieć nie zwalnia tempa - w sierpniu widzowie będą mogli zobaczyć klasykę opery, koncert uwielbianego mistrza walca oraz balet w wykonaniu najlepszych tancerzy światowej sceny.
03-08-2019
Opery, balety, stradivarius
Już po raz dziewiętnasty dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie przez cały lipiec niemal codziennie gromadził nie tylko warszawian, ale i turystów przebywających w tym czasie w stolicy. A to z tego powodu, że tu, pod rozstawionym wielkim białym namiotem - zwanym pawilonem koncertowym - jak co roku miał miejsce Festiwal Ogrody Muzyczne, prezentujący retransmisje dzieł operowych i baletowych, m.in. z Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Teatru Bolszoj w Moskwie - pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
12-07-2019
Częstochowa. Letnie powtórki z Metropolitan Opera
Przed nowym sezonem transmisji na żywo z Nowego Jorku już tradycyjnie Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja" organizuje latem powtórki najciekawszych tytułów. W ramach tego cyklu w sobotę 13 lipca pokaże "Cyganerię" Pucciniego.
11-06-2019
Lublin. "Adriana Lecouvreur" z MET
15 czerwca Teatr Stary zaprasza na retransmisję live opery "Adriana Lecouvreur" z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
09-05-2019
Białystok. "Dialogi karmelitanek" z MET w Operze Podlaskiej.
W sobotę, 11 maja o godz.18.00 Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na transmisję "Dialogów karmelitanek" Francisa Poulenca na żywo z Metropolitan Opera.
08-05-2019
Kraj. "Karmelitanki" z Met i "Carmen" z Bolszoj na finał sezonu transmisji
Dwiema transmisjami HD LIVE - operową i baletową - nazywowkinach.pl kończy sezon 2018-19. Już w najbliższą sobotę (11.05) widzowie w ponad 30 kinach całej Polski będą mogli obejrzeć na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera wstrząsające "Dialogi karmelitanek", którymi zadyryguje sam szef nowojorskiej sceny.
08-05-2019
Lublin. "Dialogi karmelitanek" z MET w Teatrze Starym
Kolejna transmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku - 11 maja widzowie obejrzą na ekranie "Dialogi karmelitanek".
07-05-2019
Kraj. "Dialogi karmelitanek" live z MET
"Dialogi karmelitanek" na scenie The Metropolitan Opera to spełnienie jednego z marzeń nowego dyrektora muzycznego nowojorskiej sceny Yannicka Nézet-Séguina. Transmisja do kin w całej Polsce odbędzie się 11 maja.
02-04-2019
Warszawa. Nagłe zamknięcie Kina Praha
Nazywowkinach.pl informuje o nagłym zamknięciu Kino Praha. Zaplanowane tam transmisje i retransmisje prezentowanych cykli nie odbędą się.
28-03-2019
Kraj. Operowa "Gra o tron" na żywo z Met w polskich kinach
Miłośnicy opery w Polsce będą mogli obejrzeć w sobotę spektakl "Walkirii" Richarda Wagnera transmitowany do kin z nowojorskiej Metropolitan Opera . Odtwórczyni głównej roli Christine Goerke w rozmowie z PAP porównała przedstawienie do serialu telewizyjnego "Gra o Tron".
25-03-2019
Kraj. "Walkiria" w nowej inscenizacji Roberta Lepage'a w kinach
"Walkiria", drugie ogniwo tetralogii Richarda Wagnera "Pierścień Nibelunga", w multimedialnej inscenizacji Roberta Lepage'a i w nowej obsadzie będzie transmitowana do kin na żywo z The Metropolitan Opera już 30 marca.
25-03-2019
Lublin. "Walkiria" z Met w Teatrze Starym
30 marca o godz. 17 kolejna transmisja na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Tym razem widzowie Teatru Starego będą mieli okazję zobaczyć "Walkirię" Richarda Wagnera.
15-03-2019
Słupsk. Weekend operowy i operetkowy
Przeboje operowe usłyszymy na żywo i z ekranu. Słupscy artyści zagrają w klubie i na teatralnej scenie. W weekend jest gdzie się wybrać.
28-02-2019
Kraj. "Córka pułku" Donizettiego z Metropolitan Opera w kinach
Sopranistka Pretty Yende, tenor Javier Camarena, Kathleen Turner oraz aria "Ah! Mes amis..." słynąca z 9. dźwięków wysokiego C to największe atrakcje "Córki pułku" w Metropolitan Opera. Dzięki sobotniej transmisji na żywo będzie prezentowana w polskich kinach.
28-02-2019
Kraj. Transmisja "Córki Pułku" już 2 marca w Multikinie
The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję dzieła Geatano Donizettiego "Córka Pułku", która odbędzie się 2 marca o godz. 18.55 w wybranych kinach sieci Multikino.
26-02-2019
Kraj. "Córka pułku" z MET na żywo w kinach w sobotę
Skrząca się dowcipem i pięknym śpiewem "Córka pułku" na żywo z The Metropolitan Opera. Spektakl powraca w transmisji do kin 2 marca.
25-02-2019
Lublin. "Córka pułku" live z Met w Teatrze Starym
2 marca o godz. 18.55 transmisja opery Gaetano Donizettiego "Córka pułku".
25-02-2019
Lublin. "Córka pułku" live z Met w Teatrze Starym
2 marca o godz. 18.55 transmisja opery Gaetano Donizettiego "Córka pułku".
22-02-2019
Kraj. Barytonowa ofensywa Polaków
Znamy już plany transmisji z Metropolitan do Polski atrakcji przyszłego sezonu. Wśród gwiazd są Artur Ruciński i zaledwie 24-letni Andrzej Filończyk.
21-02-2019
Kraj. Gwiazdy na żywo z The Metropolitan Opera w twoim kinie
14. sezon cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" rozpocznie się 12 października 2019 roku transmisją jednej z operowych wizytówek Met - "Turandot" Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego. Spektakl poprowadzi dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny Yannick Nézet-Séguin.
12-02-2019
Kurzak w MET i w każdym kinie
Transmitowanie spektakli z Metropolitan Opera w polskich kinach okazało się doskonałym biznesem, bo ludziska walą drzwiami i oknami, bilety są droższe niż w polskich teatrach operowych, a rzeszom operowych kinomanów dostarczono satysfakcji i poczucia, że odwiedzili najsławniejszy teatr operowy i to z jego aktualnymi gwiazdami oraz najnowszymi produkcjami - pisze Sławomir Pietras w Tygodniku Angora.
07-02-2019
Nieśmiertelny Bizet i jego ognista Cyganka w nowojorskiej Metropolitan Opera
Rolę Micaëli po raz pierwszy w Nowym Jorku zachwycająco zagrała nasza wybitna sopranistka Aleksandra Kurzak - o "Carmen" Georges'a Bizeta w reżyserii Sir Richarda Eyre'a w ramach cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD" pisze Anna Czajkowska w Teatrze dla Wszystkich.
04-02-2019
Brawurowy debiut Aleksandry Kurzak w transmisji z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD"
Ważną rolę miała do odegrania Aleksandra Kurzak. Jej piękny głos idealnie pasował do roli świadomej swego dziewczyny, która walczy o mężczyznę - pisze Wojciech Giczkowski na blogu Teatralna Warszawa.
29-01-2019
Kraj. Aleksandra Kurzak w transmisji z The Metropolitan Opera do kin
Przed nami kolejna, po brawurowej "Adrianie Lecouvreur" z Piotrem Beczałą (12.01.2019), transmisja do kin z udziałem polskiego śpiewaka. ALEKSANDRA KURZAK, która w najbliższej transmisji "Carmen" wcieli się w postać Micaëli, od lat śpiewa w The Metropolitan Opera.
12-01-2019
Piotr Beczała: mam jeszcze wiele przed sobą
- Mam jeszcze wiele przed sobą. Konsekwentnie wchodzę w repertuar włoskiego weryzmu, Wagnera i chcę kontynuować rozwój w tym kierunku - mówi PAP tenor Piotr Beczała, śpiewający w transmitowanej 12 stycznia z nowojorskiej Metropolitan Opera "Adrianie Lecouvreur".
11-01-2019
Śląskie. Na teatralnych afiszach
W Teatrze Ziemi Rybnickiej transmisja premiery sezonu z Metropolitan Opera. Będzie to "Adriana Lecouvreur" Francesco Cilei. W Teatrze Korez gościnny monodram Teatru Rawa na podstawie "Niekończącej się historii" Michaela Ende. Na katowickim afiszu też "Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny" z krakowskiego Teatru STU, a w Chorzowie - "Dwoje na huśtawce".
11-01-2019
Wrocław. Kina zapraszają nie tylko na filmy
Filmowe poranki dla dzieci, seanse dla seniorów i rodziców z małymi dziećmi oraz pokazy w ramach uznanych i popularnych cykli - to niektóre z propozycji wrocławskich kin na ten tydzień.
10-01-2019
Gdańsk. Balet i opera na wielkim ekranie
Hollywoodzkie przeboje i głośne polskie produkcje nie są jedynymi atrakcjami w trójmiejskich kinach w styczniu. Przed wielkim ekranem zasiąść mogą także miłośnicy opery, baletu oraz muzyki.
10-01-2019
Białystok. Beczała i Netrebko na żywo z MET
W sobotę, 12 stycznia w "Adrianie Lecouvreur" F. Cila, premierze sezonu The Metropolitan Opera transmitowanej w OiFP na żywo z Nowego Jorku, zobaczymy Piotra Beczałę, polskiego tenora o międzynarodowej sławie, który osiągnął już chyba wszystko, co możliwe w karierze śpiewaka operowego
07-01-2019
Nowy Jork. Piotr Beczała w owacyjnie przyjętej "Adrianie Lecouvreur" w Metropolitan Opera
Piotr Beczała występuje w operze "Adriana Lecouvreur" w nowojorskiej Metropolitan Opera z Anną Netrebko - sopran - w roli tytułowej. Publiczność nagradza artystów owacją na stojąco. Opera będzie transmitowana na żywo do Polski 12 stycznia.
22-10-2018
Kraj. Transmisja "Dziewczyny z Dzikiego Zachodu"
Światowej klasy tenor Jonas Kaufmann powraca do nowojorskiej The Metropolitan Opera w westernowym dziele Giacoma Pucciniego. Szeryf, bandyta, złoto, poker, konie i wielka miłość to tematy "Dziewczyny z Dzikiego Zachodu", którą nowojorska scena będzie transmitować na żywo do kin na całym świecie już 27 października.
19-10-2018
Śląskie. Premiera za oceanem, stand-up i o sztuce aktorskiej
Co teatromanów czeka w weekend w kinie Amok w Gliwicach, kinoteatrze Rialto w Katowicach i w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosbnowcu? Sprawdźcie.
02-10-2018
Kraj. Rusza sezon 2018/2019 transmisji z The Metropolitan Opera
nazywowkinach.pl zaprasza publiczność w Polsce na nowy sezon transmisji i retransmisji oper, baletów, koncertów i sztuk teatralnych w kinach.
01-10-2018
Białystok. "Aida" Verdiego rozpoczyna sezon transmisji MET w OiFP
13. sezon cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpocznie 6 października 2018 roku transmisja sztandarowego spektaklu Met - "Aidy" Verdiego z Anną Netrebko w roli tytułowej.
01-10-2018
Kraj. "Aida" rozpocznie nowy sezon transmisji z Nowego Jorku
Nowy sezon transmisji ze słynnej The Metropolitan Opera otworzy 6 października 2018 roku monumentalny spektakl "Ady" Verdiego w nowej, jak zawsze gwiazdorskiej obsadzie.
19-07-2018
Gdańsk. "Don Giovanni" z Włoch pod chmurką
W ramach popularnego cyklu "Opera na Targu Węglowym" 21 lipca o godz. 20.00 obejrzymy operę "Don Giovanni" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wcześniej, o godz. 12.00, można będzie poznać Operę Bałtycką od kulis podczas specjalnych, oprowadzań po budynku.
17-07-2018
Gdańsk. Opera Mozarta na Targu Węglowym w sobotę
W sobotę, 21 lipca, będzie okazja, by zobaczyć wybitne dzieło operowe w znakomitym wykonaniu, w wyjątkowej odsłonie. Na dużym ekranie na Targu Węglowym zobaczymy "Don Giovanniego" Wolfganga Amadeusza Mozarta, w wykonaniu włoskiego Teatro Lauro Rossi. To nie koniec atrakcji - wcześniej można będzie poznać Operę Bałtycką od kulis. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
30-06-2018
Warszawa. Rusza Festiwal Ogrody Muzyczne
Opera, balet, film i koncerty - na żywo i na ekranie. W sobotę 30 czerwca rozpoczyna się 18. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu Zamku Królewskiego.
28-06-2018
Katowice-Chorzów. Shirley, farsa o korporacji i Trubadur
W Teatrze Żelaznym zagrają "Shirley Valentine", na ekranie Kosmosu retransmisja opery "Trubadur" z Met, a w Rozrywce ostatnie przedwakacyjne pokazy musicalu "Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając".
07-05-2018
Gdańsk. Wybierz operę na Targu Węglowym
Wzorem ostatnich lat to czytelnicy portalu Trojmiasto.pl wybierają operę, której projekcję chcieliby zobaczyć w lipcu na Targu Węglowym w Gdańsku.
26-04-2018
Kraj. "Kopciuszek" z MET kończy sezon "Na żywo w kinach"
Sezon 2017-18 transmisji z The Metropolitan Opera zakończy 28 kwietnia "Kopciuszek" Jules'a Masseneta. Gwiazdą tego przedstawienia będzie amerykańska mezzosopranistka Joyce DiDonato.
26-04-2018
Kraj. "Makbet" z Rorym Kinnearem z National Theatre w 28 polskich kinach
nazywowkinach.pl - dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin - 10 maja zaprasza na transmisję HD LIVE tragedii Szekspira "Makbet" w reżyserii Rufusa Norrisa.
24-04-2018
Kraj. The Met Live in HD: transmisja "Kopciuszka" w Multikinie
The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję opery "Kopciuszek", która odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.55 w wybranych kinach sieci Multikino.
30-03-2018
Gliwice. Mozart z MET w kinie Amok
"Cosi fan tutte" - jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, W.A. Mozarta będzie można zobaczyć w Wielką Sobotę na ekranie kina Amok w ramach transmisji z Metropolitan Opera.
29-03-2018
Częstochowa. "Cosi fan tutte" w wesołym miasteczku
Nową inscenizację Mozartowskiego dzieła przygotowała nowojorska Metropolitan Opera. To jedna z premier sezonu. Met pokaże ją widzom na całym świecie w... Wielką Sobotę. Częstochowian też zaprasza. Transmisja "Cosi fan tutte" zacznie się w Ośrodku Kultury Filmowej o godz. 18.55.
23-03-2018
Alfabet teatru na dzień Teatru
L jak loża cesarska w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, G jak generalna próba, J jak Janda Krystyna, M jak Marzec '68. i Z jak zaangażowanie. Z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru po raz drugi publikujemy Alfabet Teatru. Tym razem z wydarzeniami, którymi w tym sezonie żyje teatr i jego widzowie.
05-03-2018
Kraj. "Semiramida" na żywo z The Metropolitan Opera w kinach
Wielka opera seria Gioachina Rossiniego "Semiramida" po 25 latach wraca na scenę The Metropolitan Opera. 10 marca do obejrzenia w polskich kinach.
23-02-2018
Śląskie. Teatralny weekend - premiery, goście i transmsija
Co na scenie? Premiera w Czeskim Cieszynie, nowy spektakl Integry, transmisja w Rybniku i komedia w Rozrywce
23-02-2018
Kraj. "Cyganeria" Franca Zeffirellego na żywo z Met
Kultowa inscenizacja "Cyganerii" Giacoma Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego po raz trzeci wraca w transmisji do kin, ale w nowej obsadzie. Transmisja HD Live - sobota, 24 lutego, g.18.30
20-02-2018
Łódź. "Cyganeria" z Met w filharmonii
Miłośnicy opery w sobotni wieczór, 24 lutego, poznają losy bohaterów "Cyganerii" Pucciniego. Opera w ramach transmisji z Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej.
16-02-2018
Marek Weiss: Operowe transmisje to zaprzeczenie teatru
- Czym innym jest oglądanie aktora, wielkiego artysty w teatrze, a czym innym oglądanie serialu w telewizji - uważa Marek Weiss, reżyser operowy, teatralny, pisarz, były dyrektor Opery Bałtyckiej.
15-02-2018
Białystok. "Cygarneria" z MET w OiFP
W sobotę, 24 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej spotkają się dwie "Cyganerie" G. Pucciniego. Jedna - na dużej scenie w reżyserii Marii Sartovej, druga - w słynnej inscenizacji Franco Zeffirellego, transmitowana będzie prosto z Metropolitan Opera w sali kameralnej przy ulicy Odeskiej 1. Transmisji z Nowego Jorku rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18.30.
15-02-2018
Kraj. Największe gwiazdy na żywo z MET w twoim mieście
Transmisje na żywo z The Metropolitan Opera będzie można zobaczyć na całym świecie w ponad 70 krajach. Polscy widzowie obejrzą nowojorskie spektakle z udziałem największych gwiazd wokalistyki w blisko 40 ośrodkach Przed nami nowy sezon transmisji z Met i sezon letnio-jesiennych powtórek.
05-02-2018
Kraj. "Napój miłosny" znowu na ekranach
Po styczniowej transmisji nowej inscenizacji "Toski", którą obejrzało około ćwierć miliona widzów na całym świecie, The Metropolitan Opera wznawia i transmituje kolejny hit z żelaznego repertuaru. "Napój miłosny" Gaetana Donizettiego w nowej obsadzie obejrzymy ponownie już 10 lutego br. Rezolutna Adina znów przekona się do miłości poczciwego Nemorina.
27-01-2018
Kraj. "Tosca" z Nowego Jorku na żywo w kinach
Nieśmiertelny operowy thriller "Tosca" Giacoma Pucciniego powraca na scenę The Metropolitan Opera w nowej, arcyklasycznej inscenizacji Sir Davida McVicara. Transmisja spektaklu do kin na całym świecie 27 stycznia.
26-01-2018
Katowice-Rybnik. Weekendowy afisz teatralny
"Letni dzień" wg Sławomira Mrożka, komedia "Ludzie inteligentni" i bezpośrednia transmisja opery "Tosca" Giacomo Pucciniego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku - to wszystko w ten weekend w naszym regionie.
13-11-2017
Kraj. "Anioł zagłady" na żywo z The Metropolitan Opera
Najnowsza opera Thomasa Adsa "Anioł zagłady" (prapremiera na Salzburger Festspiele w 2016 roku) na podstawie surrealistycznego filmu Luisa Buuela z 1962 roku będzie transmitowana na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera już 18 listopada.
09-10-2017
Kraj. "Czarodziejski flet" z MET live w kinach
Baśniowy "Czarodziejski flet" Mozarta w inscenizacji Julie Taymor i w obsadzie młodych utalentowanych śpiewaków już 14 października na żywo z The Metropolitan Opera.
06-10-2017
Świat. Opera, balet i dramat na ekranie
Uwielbiana przez Amerykanów Sondra Radvanovsky będzie w sobotę 7 października gwiazdą transmisji otwierającej sezon w Metropolitan Opera. Na żywo w kinach będą także dostępne spektakle baletowe i teatralne, koncerty oraz wycieczki po wystawach.
04-10-2017
Częstochowa. Po wakacjach Met znów nadaje na żywo
Na sobotę, 7 października, częstochowski OKF ma w programie dwie i pół godziny belcanta: zaprasza na operę Belliniego "Norma". Zaczyna nią już trzeci sezon transmisji bezpośrednich z nowojorskiej Metropolitan Opera. Początek o godz. 18.55. Bilety kosztują 55 zł.
03-10-2017
Kraj. Nowy sezon transmisji z MET
Rozpoczyna się Nowy sezon transmisji do kin z The Metropolitan Opera, Teatru Bolszoj, National Theatre, Comédie-Française, Filharmonii Berlińskiej oraz ze słynnych muzeów i galerii sztuki.
02-10-2017
Kraj. "Norma" Belliniego z MET na żywo w kinach
"Norma" Vincenza Belliniego w nowej inscenizacji Sir Davida McVicara i w gwiazdorskiej obsadzie na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera otwiera sezon 2017-18 transmisji HD LIVE.
06-09-2017
Nowy Sącz. Jesienno-zimowa Trans-Opera w MCK Sokół
14 września Małopolskie Centrum Kultury Sokół rozpocznie nową edycję cyklu transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali TRANS-OPERA.
02-09-2017
Lublin. Widowisko "Carmen" w Multikinie
Już 5 września o godz. 18 w lubelskim Multikinie (Galeria Olimp, Al. Spółdzielczości Pracy 36 B) odbędzie się kolejny pokaz z cyklu The MET: Live in HD. Zobaczymy widowisko Carmen z MET Opery.
18-08-2017
Katowice. Teatr na cały tydzień
W najbliższym czasie będzie okazja podziwiać talent aktorski i operowy nie tylko na scenie, ale również w kinach! Sprawdźcie, co w repertuarze.
02-08-2017
Warszawa. Światowy teatr na Placu Defilad
Od czerwca trwa czwarty sezon projektu Plac Defilad, czyli ponad 120 dni darmowych wydarzeń w samym sercu miasta.
17-07-2017
Klasa dojrzałej damy
Publiczność wypełniająca widownię opery na Targu Węglowym po brzegi inscenizacją "Cyganerii" Giacomo Pucciniego nie mogła poczuć się rozczarowana. Najdłużej grany w tej samej inscenizacji spektakl The Metropolitan Opera to klasyka opery na bardzo dobrym poziomie. Oprócz frekwencji dopisała też pogoda - pisze Łukasz Rudziński w portalu Trójmiasto.pl.
14-07-2017
Warszawa. Festiwal Ogrody Muzyczne
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego trwa festiwal Ogrody Muzyczne, a na nim koncerty, spotkania z cenionymi muzykami i reżyserami i codzienne pokazy na wielkim ekranie filmów o tematyce muzycznej, w tym przede wszystkim retransmisji przedstawień operowych i baletowych z Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Teatru Bolszoj w Moskwie.
12-07-2017
Gdańsk. Wieczór z "Cyganerią" na Targu Węglowym
W sobotę 15 lipca na Targu Węglowym po raz ósmy obejrzymy projekcję opery na Targu Węglowym. Barwna "Cyganeria" prosto z Metropolitan Opera poprzedzona będzie wstępem Jerzego Snakowskiego i Katarzyny Hołysz. Projekcja rozpocznie się o 20 i potrwa około 2,5 godziny. Wstęp wolny.
22-06-2017
Częstochowa. Zobaczmy i posłuchajmy jeszcze raz "Poławiaczy pereł"
Znów burza oklasków będzie reakcją na śpiew polskiego barytona Mariusza Kwietnia. "Poławiaczami pereł" z jego udziałem Częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja" zaczyna letni cykl retransmisji z nowojorskiej Metropolitan Opera.
07-06-2017
Nowy Sącz. "Uprowadzenie z Seraju" z Opery Paryskiej
MCK Sokół zaprasza 8 czerwca na retransmisję opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Uprowadzenie z Seraju". Będzie to ostatni pokaz w ramach zimowo-wiosennej edycji Trans-Opery.
11-05-2017
Kraj. Ostratnia transmisja z MET
"Kawaler z różą" Richarda Straussa w nowej inscenizacji Roberta Carsena i w gwiazdorskiej obsadzie na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera zamknie kolejny sezon transmisji HD LIVE.
10-05-2017
Częstochowa. "Kawaler z różą" Straussa z MET live
Transmisja na żywo z Nowego Jorku zaczyna się w sobotę 13 maja o godz. 18.30. Widzowie częstochowskiego OKF zobaczą to samo, co widzowie Metropolitan Opera - "Kawalera z różą" Ryszarda Straussa. Popisową rolę ma tam słynny sopran Renée Fleming.
09-05-2017
Kraj. "Kawaler z różą" i "Święta Joanna" w Multikinie
13 maja w wybranych kinach sieci Multikino, po raz pierwszy zagości "Kawaler z różą" w reżyserii Roberta Carsena z The Metropolitan Opera. A 18 maja British Council i Multikino zapraszają ponownie na spektakl "Święta Joanna" z Gemmą Arterton.
23-03-2017
Kraj. "Idomeneusz..." Mozarta z MET w kinach
W sobotę, 25 marca "Idomeneusz, król Krety" Mozarta w inscenizacji Jean-Pierre'a Ponelle'a i pod batutą Jamesa Levine'a na żywo na ekranach kin.
25-02-2017
Częstochowa. Nowojorska "Rusałka" z MET w kinie
Kolejne transmisja na żywo z Metropolitan Opera będzie bajkowa. To premiera sezonu nowojorskiej sceny - "Rusałka" Antonina Dworzaka z Kristine Opolais w roli tytułowej. OKF Częstochowa zaprasza w sobotę 25 lutego o godz. 18.55. Bilety: 55 zł.
22-02-2017
Częstochowa. Nowojorska "Rusałka" na ekranie kina
Kolejne transmisja na żywo z Metropolitan Opera będzie bajkowa. To premiera sezonu nowojorskiej sceny - "Rusałka" Antonina Dvorzaka z Kristine Opolais w roli tytułowej. OKF Częstochowa zaprasza w sobotę 25 lutego o godz. 18.55. , Bilety: 55 zł.
18-02-2017
Nowy Jork. Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo
Dwunasty już sezon cieszącego się na całym świecie wielką popularnością cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" rozpocznie się 7 października transmisją nowej inscenizacji "Normy" Vincenza Belliniego z Sondrą Radvanovsky w roli tytułowej.
19-01-2017
Kraj. "Romeo i Julia" z Met w kinach live
Opera Gounoda w nowej inscenizacji Met w reżyserii Bartletta Shera będzie transmitowana w sobotę 21 stycznia do 37 kin w całej Polsce.
07-01-2017
Kraków. Verdi, "Nabucco" i Placido Domingo z MET
Dziś o godz. 18.45 w kinie Kijów.Centrum na widzów czeka kolejna transmisja ze słynnej Metropolitan Opera. Tym razem na dużym ekranie zobaczymy jedną z najsłynniejszych oper świata - "Nabucco" Giuseppe Verdiego.
28-12-2016
Kielce. Muzyka klasyczna, filmowa i swing - zimą w filharmonii
Przeboje muzyki filmowej, musicalowej oraz swing będą rozbrzmiewały zimą podczas koncertów w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wśród propozycji są też arcydzieła klasyki, autorstwa m. in. Wieniawskiego i Moniuszki.
06-12-2016
Nowy Jork. Fińskie arcydzieło opery współczesnej na scenie MET
Współczesna opera "Miłowanie z daleka" fińskiej kompozytorki w ultranowoczesnej inscenizacji dzięki transmisji satelitarnej zagościła nie tylko na nowojorskiej scenie. Już 10 grudnia będą ją mogli obejrzeć widzowie ponad 30 kin w Polsce.
19-10-2016
Kraj. Arcydzieło Mozarta w nowej obsadzie z MET
"Don Giovanni" Wolfganga Amadeusa Mozarta wraca do cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD" w nowej obsadzie i znów pod batutą FABIA LUISIEGO, głównego dyrygenta Met. spektakl będzie można obejrzeć 22 października.
07-10-2016
Białystok. "Tristan i Izolda" z MET w Operze Podlaskiej
Ledwie nieco tydzień temu Mariusz Treliński otwierał z sukcesem sezon w Metropolitan Opera w Nowym Jorku inscenizacją "Tristana i Izoldy" Wagnera, a już w sobotę o godz. 18 to dzieło zobaczyć mogą białostoczanie.
06-10-2016
Kraj. The Metropolitan Opera i Teatr Bolszoj znów w kinach
W październiku rozpoczynają się nowe sezony transmisji operowych z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku i baletowych z Teatru Bolszoj w Moskwie. W Polsce będzie je można oglądać już w ponad 30 ośrodkach. Dodatkowo nowojorska Met zapewni polskie napisy.
06-10-2016
Kraj. Nowy sezon "The Met: Live in HD"
"Tristanem i Izoldą" Richarda Wagnera rozpoczyna się jedenasty sezon transmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Spektakl w reżyserii Mariusza Trelińskiego będzie transmitowany na cały świat 8 października. To setny przekaz w ramach cyklu "The Met: Live in HD".
05-10-2016
Częstochowa. "Tristan i Izolda" Wagnera w OKF
Częstochowski OKF po wakacjach wraca do transmitowania na żywo oper z Nowego Jorku. W sobotę 8 października ma dla widzów coś specjalnego - dzieło Wagnera, którego inscenizację Met zamówiła w... Polsce. I którym otworzyła z pompą sezon artystyczny 2016/17.
03-10-2016
Olsztyn. Transmisje z MET w Multikinie
W sezonie 2016-17 transmisje spektakli odbywać się będą w Multikinie. Już 8 października zobaczymy "Tristana i Izoldę" Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Spektakl przygotowano w koprodukcji z Teatrem Wielkim-Operą Narodową.
30-09-2016
Kraj. Transmisja "Tristana i Izoldy" z MET
8 października odbędzie się transmisja opery "Tristan i Izolda" Richarda Wagnera w reż. Mariusza Trelińskiego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
28-09-2016
Nowy Jork. Były owacje, ale i pojedyncze gwizdy
"Za każdym razem, gdy niecierpliwiłem się w trakcie tego spektaklu, niektóre jego aspekty z powrotem mnie przyciągały" - napisał recenzent gazety "New York Times".
27-09-2016
Nowy Jork. Owacje w MET dla "Tristana i Izoldy" Wagnera/Trelińskiego
Nowojorska Metropolitan Opera otworzyła jubileuszowy sezon polską produkcją - "Tristanem i Izoldą" Richarda Wagnera. "To - jedna z najważniejszych oper" - powiedział PAP twórca inscenizacji Mariusz Treliński. Widownia Met przyjęła premierę owacją na stojąco.
27-09-2016
Nowy Jork. "Tristan i Izolda" Trelińskiego otwiera sezon w Metropolitan Opera
Na ten dzień czekaliśmy od roku. Po Baden-Baden i Warszawie wczoraj Nowy Jork pokazał "Tristana i Izoldę" Richarda Wagnera w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. Jej amerykańska premiera otworzyła nowy sezon artystyczny "Tristanem i Izoldą" w Metropolitan Opera. Żaden polski reżyser nie dostąpił przed Trelińskim tego zaszczytu, przynajmniej od stu lat.
07-09-2016
Kraj. "Tristan i Izolda" Trelińskiego otworzy sezon transmisji MET
Sezon 2016-17 transmisji z cyklu "The Met: Live in HD" startuje 8 października nową inscenizacją "Tristana i Izoldy" Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego i pod kierownictwem muzycznym Sir Simona Rattle'a.
06-09-2016
Kraków. Opery z MET na ekranie w ICE
Transmisje spektakli operowych z Metropolitan Opera w Nowym Jorku cieszą się wielkim powodzeniem. Szczególnie od momentu, gdy na scenie zaczęli występować Polacy, m.in. Mariusz Kwiecień. Kijów Centrum, które 11 sezon będzie transmitowało te wspaniałe spektakle zapewne, będzie pękało w szwach.
06-09-2016
Lublin. "Don Kichot" z Teatru Bolszoj w Multikinie
Taneczne popisy, stylizowane hiszpańskie tańce i zabawne sceny pantomimiczne - to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto zobaczyć retransmisję baletu "Don Kichot" zarejestrowanego w legendarnym Teatrze Bolszoj. Pokaz zagości we wtorek w lubelskim Multikinie.
20-05-2016
Nowy Sącz. Opera Vincenzo Belliniego z Hiszpanii
W ramach wiosenno-letniej edycji transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali w MCK Sokół 1 czerwca kolejny spektakl - "I Capuleti e i Montecchi" z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.
17-05-2016
Bielsko-Biała. "Czarodziejski flet" z Metropolitan Opera na finał MFSL
18 maja rozpoczyna się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej. Festiwal - jubileuszowy, bo odbywający się 50 lat po pierwszym, zorganizowanym w 1966 roku przez Jerzego Zitzmana - zakończy się nietypowo. Na finał widzowie obejrzą nie spektakl, lecz retransmisję spektaklu "Czarodziejski flet" z nowojorskiej Metropolitan Opera.
28-04-2016
Nowy Sącz. "Łucja z Lammermooru" z Barcelony
W wiosenno-letniej edycji transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów kolejny pokaz - 6 maja w Małopolskim Centrum Kultury Sokół zobaczymy "Łucję z Lammermooru" z Gran Teatre del Liceu.
27-04-2016
Częstochowa. Transmisja nowojorskiej "Elektry" w OKF
Na koniec serii przedstawień transmitowanych na cały świat w cyklu "Met Live in HD" Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaplanowała jedną z premier sezonu 2015/16 - "Elektrę" Richarda Straussa.
27-04-2016
Kraj. "Elektra" kończy jubileuszowy sezon transmisji z MET
"Elektrą" Richarda Straussa zakończy się jubileuszowy sezon transmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Sezon 2016-17 rozpocznie się 8 października satelitarnym przekazem "Tristana i Izoldy" Richarda Wagnera w reż. Mariusza Trelińskiego. W obydwu operach główną partię wykona Nina Stemme.
19-04-2016
Śląskie. Na scenie i na ekranie
W kinie Kosmos będzie okazja zobaczyć "Jane Eyre" z National Theatre w Londynie, w Tarnogórskim Centrum Kultury "Zaczarowany flet" z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, a do Bielskiego Centrum Kultury przyjedzie Ballet Magnificat z tanecznym spektaklem "Syn marnotrawny".
13-04-2016
Kraj. Prapremiera "Roberta Devereux" Donizettiego z MET na żywo w kinach
Nowa inscenizacja "Roberta Devereux" Donizettiego wyreżyserowana przez Sir Davida McVicara na scenie The Metropolitan Opera zachwyca przepychem i historyczną wiarygodnością scenografii i kostiumów. Na transmisję spektaklu na żywo z Nowego Jorku do kin nazywowkinach.pl zaprasza 16 kwietnia.
13-04-2016
Lublin. Opera na żywo w Teatrze Starym
Teatr Stary zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu "The Met Live In HD". W sobotę, 16 kwietnia o godz. 18:55 zobaczymy transmisję na żywo opery "Roberto Devereux" z nowojorskiej The Metropolitan Opera.
12-04-2016
Nowy Sącz. Wiosenno-letnia edycja Trans-Opery
W Małopolskim Centrum Kultury Sokół rozpoczyna się wiosenno-letnia edycję transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali. Pierwszy pokaz już 14 kwietnia - będzie to "Holender tułacz" z opery w Zurychu.
31-03-2016
Częstochowa. "Madame Butterfly" live w OKF
2 kwietnia szykuje się kolejna transmisja na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera. Zebrani na widowni częstochowskiego OKF obejrzą "Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego. Początek o godz. 18.55. Ceny biletów: 55 zł i 50 zł.
31-03-2016
Kraj. "Madame Butterfly" na żywo z Nowego Jorku
"Madame Butterfly" Pucciniego powraca w nowej obsadzie na scenę nowojorskiej The Metropolitan Opera oraz - za pośrednictwem satelity - na ekrany kin całego świata. Transmisja HD live: sobota, 2 kwietnia o godz. 18.55.
02-03-2016
Kraj. Transmisja "Manon Lescaut"
Już w najbliższą sobotę w wybranych kinach odbędą się kolejne transmisje sezonu The Met: Live in HD 2015-2016. Będzie to "Manon Lescaut" Pucciniego z udziałem Kristine Opolais i Roberto Alagny.
01-03-2016
Warszawa. Retransmisja opery "Manon Lescaut" w Kinie Praha
Kino Praha zaprasza na jubileuszowy sezon transmisji spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD 2015/2016". 5 marca o godz. 18.30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego "Manon Lescaut" Giacomo Pucciniego w reż. sir Richarda Eyre.
19-02-2016
Nowy Jork. Spektakl Mariusza Trelińskiego w 70 krajach
"Tristana i Izoldę" polskiego reżysera obejrzy milion widzów. Nowojorska Metropolitan ogłosiła program transmisji w sezonie 2016-2017.
11-02-2016
Nowy Sącz. "Kawaler srebrnej róży" z Wiednia
MCK Sokół zaprasza na ostatnią reatransmisję w jesienno-zimowej edycji Trans-Opery. 18 lutego br. zobaczymy operę komiczną z muzyką Richarda Strauss'a "Kawaler srebrnej róży".
03-02-2016
Rzeszów. Nieudana trasmisja z MET i spór o zwrot biletów
Sobotnia transmisja na żywo opery z Nowego Jorku była fatalnej jakości. Kierowniczka kina na jednej z przerw zaproponowała zwrot pieniędzy za bilety, ale już po zakończeniu opery odmówiła go stałym bywalczyniom. - Te panie również mają prawo do reklamacji - uważa miejski rzecznik praw konsumentó
29-01-2016
Białystok. "Turandot" z MET w Operze Podlaskiej
Fantastyczny wieczór szykuje Opera i Filharmonia Podlaska. W sobotę (30.01) - kolejny pokaz z cyklu transmisji na żywo prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zobaczymy legendarną operę Pucciniego - "Turandot, przygotowaną dla MET przez słynnego reżysera włoskiego Franco Zeffirellego, który zaprojektował także baśniową scenografię, nadal zachwycającą widownię.
26-01-2016
Kraj. Transmisja na żywo opery "Turandot" z MET
30 stycznia o 18.55 w wybranych polskich kinach odbędzie się transmisja na żywo opery "Turandot" Giacoma Pucciniego w reż. Franca Zaffirellego.
19-01-2016
USA. Rekordowi "Poławiacze pereł"
Transmisja kinowa "Poławiaczy pereł" z The Metropolitan Opera, która odbyła się w ubiegłą sobotę, w samych tylko Stanach Zjednoczonych osiągnęła frekwencję 104 tysięcy widzów i zarobiła tam 2.2 miliona dolarów.
18-01-2016
Trzy magiczne godziny w Nowym Jorku z poławiaczami
Ledwie dwa tygodnie temu, w sylwestra, w Metropolitan Opera w Nowym Jorku odbyła się premiera "Poławiaczy pereł" Bizeta. A już w sobotni wieczór (16.01) ten sam spektakl mogliśmy zobaczyć w Białymstoku, razem z milionami widzów w 1700 salach w 54 krajach na całym świecie. I to na żywo! Jak to możliwe? Białostocka opera dołączyła właśnie do projektu transmisji z MET, jako pierwsza opera w Polsce - pisze Monika Żmjewska w Gazecie Wyborczej - Białystok.
16-01-2016
Częstochowa. "Poławiacze pereł" z Mariuszem Kwietniem z MET
Częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja" znów zamieni się w scenę operową. W sobotę 16 stycznia transmitował będzie z Metropolitan Opera "Poławiaczy pereł" Georges'a Bizeta. Początek o godz. 18.55. Bilety kosztują 55 i 50 zł.
13-01-2016
Lublin. "Poławiacze pereł" na żywo z Nowego Jorku
Transmisja opery Bizeta w ramach "The Met: Live in HD" 16 stycznia w Teatrze Starym.
13-01-2016
Warszawa. "Turandot" Giacomo Pucciniego w Kinie Praha
Kino Praga zaprasza na jubileuszowy sezon transmisji spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD 2015/2016". 30 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się transmisja spektaklu operowego "Turandot" Giacomo Pucciniego.
13-01-2016
Kraj. "Poławiecza pereł" z MET w sobotę
The Metropolitan Opera stary rok zamknęła premierą "Poławiaczy pereł" Bizeta. Teraz spektakl obejrzą widzowie kin na całym świecie. Dla polskich miłośników opery magnesem będzie występ barytona Mariusza Kwietnia.
08-01-2016
Kraj. "Poławiacze pereł" z MET na ekranie
16 stycznia w kinach będzie można obejrzeć transmisję HD Live spektaklu operowego "Poławiacze pereł" Georges'a Bizeta z The Metropolitan Opera. Od tej transmisji spektakle z nowojorskiej opery, dzięki przekazowi satelitarnemu, prezentować będzie także Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.
30-12-2015
Białystok. W styczniu transmisje z MET w Operze Podlaskiej
The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to najważniejszy teatr operowy świata, który jest wyznacznikiem najwyższego poziomu i klasy. Tam występowały takie legendy opery, jak Maria Callas, Enrico Caruso czy Polacy - bracia Reszke. Teatr gra dziś ok. 250 spektakli w sezonie. Sześć z nich będzie można obejrzeć w Białymstoku.
30-12-2015
USA. Kwiecień w "Poławiaczach pereł" z Metropolitan Opera
31 grudnia w premierowym przedstawieniu "Poławiaczy pereł" Georgesa Bizeta w Meropolitan Opera zaśpiewa Mariusz Kwiecień. Transmisje tego przedstawienia polscy widzowie zobacza 16 stycznia 2016 r. Met prezentowała tę operę przed 100 laty z legendarnym włoskim tenorem Enrico Caruso.
08-12-2015
Kraj. "Zaczarowany flet" z MET na ekranach kin
12 grudnia jubileuszowa retransmisja z okazji 10-lecia a cyklu "The Met: live in HD". Do polskich kin trafi baśniowa realizacja "Zaczarowanego fletu" Mozarta, która jako pierwsza w 2006 roku była transmitowana drogą satelitarną w jakości HD. Wtedy spektakl był dostępny tylko w kinach Stanów Zjednoczonych, dziś z okazji jubileuszu - na całym świecie.
18-11-2015
Lublin. Skandalizująca "Lulu" z MET live
Kontrowersyjną operę Albana Berga "Lulu" w reż. Williama Kentridge'a zobaczymy w Teatrze Starym 21 listopada w ramach cyklu The Metropolitan Opera. Dyryguje James Levine.
18-11-2015
Nowy Sącz. Dziś "Czarodziejski flet" z Austrii
Dziś o godz. 19 w MCK Sokół retransmisja opery "Czarodziejski flet" z Bregenzer Festspiele.
17-11-2015
Kraj. Transmisja multimedialnej "Lulu"
Nowa inscenizacja "Lulu" Albana Berga w reż. Williama Kentridge'a, której premiera miała miejsce 5 listopada w nowojorskiej The Metropolitan Opera, już zebrała wyśmienite recenzje. W sobotę 21 listopada zobaczymy ją na żywo na ekranach kin.
12-11-2015
Kraj. "Carmen" z Royal Opera Hause w Multikinie
Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 12 listopada widzowie będą mogli zobaczyć mieszany program baletowy. W programie mix krótkich dzieł oraz światowa premiera "Carmen" w baletowej adaptacji Carlosa Acosty. Transmisja odbędzie się w 15 wybranych kinach.
30-10-2015
Kraj. Jutro "Tannhäuser" z MET w kinach
31 października spektakl "Tannhäusera" Wagnera - pierwszy od dekady na scenie The Metropolitan Opera poprowadzi legendarny szef muzyczny nowojorskiej sceny James Levine. Spektakl można zobaczyć w polskich kinach dzięki transmisjom na żywo. Początek o godz. 17.
28-10-2015
Lublin. "Tannhäuser" live w Teatrze Starym
31 października w ramach transmisji live z Metropolitan Opera zobaczymy operę Wagnera z 1977 roku.
28-10-2015
Olsztyn. "Tannhäuser" z MET w Filharmonii
W sobotę (31 października, godz. 17) będzie okazja zobaczyć transmisję "na żywo" opery "Tannhäuser" Richarda Wagnera z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
20-10-2015
Kraj. Sukces frekwencyjny transmisji "Hamleta" i "Otella"
Dwie ostatnie transmisje do kin ("Hamlet" z Benedictem Cumberbatchem z Barbican Theatre w Londynie i "Otello" z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku) osiągnęły niezwykły sukces frekwencyjny.
16-10-2015
Warszawa. "Otello" z Metropolitan Opera w Studio
Teatr Studio zaprasza 17 października o g. 18.30 na transmisję opery "Otello" z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
13-10-2015
Kraj. "Hamlet" z Londynu i "Otello" z MET na ekranie
Teatralno-operowa uczta live na ekranach polskich kin. Napierw "Hamlet" Shakespeare'a z Benedictem Cumberbatchem - 15 października, a potem "Otello" z The Metropolitan Opera - 17 października.
02-10-2015
Lublin. "Czas kobiety" po raz ostatni
Pierwszy tydzień października to oficjalny początek nowego sezonu w Teatrze Starym. W ciągu najbliższych dni scena przy Jezuickiej zapewni lublinianom sporo atrakcji.
01-10-2015
Częstochowa. Opera z Anną Netrebko na żywo
Słynną sopranistkę zobaczymy w częstochowskim kinie studyjnym już 3 października. Szarpiącą się z barytonem. Annie Netrebko w operze "Trubadur" partneruje Dmitri Hvorostovsky. To nie tylko bardzo znany i bardzo ceniony śpiewak; magazyn "People" umieścił go także w gronie 50 najpiękniejszych znanych ludzi na świecie.
30-09-2015
Kraj. "Trubadur" prosto z Nowego Jorku w kinach
Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się inauguracja sezon transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W sobotę będzie można obejrzeć "Trubadura" Verdiego.
29-09-2015
Warszawa. "The Metropolitan Opera: Live in HD" w kinie Praha
3 października "Trubadurem" w Kinie Praha rozpocznie się trzeci sezon "The Metropolitan Opera: Live in HD". Na afiszu także m.in. "Otello", "Lulu" i "Zaczarowany flet".
28-09-2015
Kraj. "Wesele Figara" w Multikinach
Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 z Royal Opera House w Londynie. 5 października widzowie będą mogli zobaczyć operę "Wesele Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta w 15 wybranych kinach sieci.
21-09-2015
Kraj. Najlepsi śpiewacy świata na żywo z Met po raz 10.
3 października rusza 10., jubileuszowy sezon transmisji spektakli z nowojorskiej The Metropolitan Opera do kin, teatrów i filharmonii. W Polsce przedstawienia ze sławnej Met zobaczymy w ponad 20 miastach.
18-09-2015
Szczecinek. Opery z MET w kinie Wolność
Już 3 października Szczecinek dołączy do grona miast, w których oglądać będzie można na kinowym ekranie telewizyjne transmisje "na żywo" najlepszych przedstawień z nowojorskiej Metropolitan Opery!
11-09-2015
Nowy Sącz. Szwajcarska opera w Małopolskim Centrum Kultury Sokół
W ramach jesienno-zimowej edycji Trans-Opery czyli transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali - 15 września pokaz "Wesela Figara" z Zürich Opera House.
19-08-2015
Kraj. "Łucja" z MET w Multikinie
"Łucja z Lammermooru" na wielkim ekranie w Multikinie 24 sierpnia w 17 kinach sieci. Niepowtarzalna szansa spotkania z muzycznym romantyzmem dzięki retransmisji nagrania zrealizowanego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku 7 lutego 2009 roku. W roli tytułowej zobaczymy Annę Netrebko oraz Piotra Beczałę jako Edgara, ukochanego Łucji.
27-07-2015
Kraj. Oniegin z MET w Multikinie
27 lipca - Eugeniusz Oniegin na wielkim ekranie. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w retransmisji nagrania zrealizowanego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku 5 października 2013 roku.
10-07-2015
Nowy Sącz. "Carmen" live z greckiego teatru
W środę 15 lipca, w Małopolskim Centrum Kultury Sokół obędzie się transmisja na żywo opery "Carmen" Georgesa Bizeta prosto z antycznego, greckiego teatru w Taorminie.
08-07-2015
Kraj. Letnie retransmisje z The Metropolitan Opera
The Metropolitan Opera co roku wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień transmitowanych w ubiegłych latach i organizuje letni sezon operowy. Specjalnie dla polskich widzów Met udostępniła do prezentacji w naszych kinach dwa tytuły operowe z udziałem Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia.
08-07-2015
Piotr Beczała: Bardzo lubię klasyków - jestem w grupie Beatlesowców
- Jestem wielkim zwolennikiem transmisji z MET. Nie tylko przysparzają one operze nowej publiczności, ale przede wszystkim dają możliwość obejrzenia na żywo spektakli z najlepszej opery świata. Nie każdego stać przecież na przylot do Nowego Jorku - mówi tenor Piotr Beczała.
22-06-2015
Kraj. Retransmisje polskich spektakli z Metropolitan Opera
Bezpośrednie transmisje przedstawień z najsłynniejszego teatru operowego cieszą się w ponad siedemdziesięciu krajach świata taką popularnością, że Metropolitan postanowiła, iż w tym roku nie będzie urlopowej przerwy.
20-06-2015
Częstochowa. Opera Donizettiego na ekranie
W maju częstochowski OKF rozpoczął cykl "Opera na ekranie - The Met: Live in HD". Publiczność z zachwytem obejrzała "Eugeniusza Oniegina". Teraz pora na "Łucję z Lammermooru". Spotkanie z operą zaplanowano na niedzielę 21 czerwca. Początek o godz. 18.30.
19-06-2015
Warszawa. Operowe lato 2015 w kinie Praha
Kino Praha zaprasza na drugi sezon letnich retransmisji przedstawień operowych "The Metropolitan Opera: Live in HD". Wakacyjne powtórki najciekawszych spektakli ubiegłych sezonów to już tradycja. Operowe lato 2015 rozpocznie się 25 czerwca retransmisją spektaklu "Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego.
12-05-2015
Lublin. "Makbet" z MET w Teatrze Starym
16 maja, w ramach transmisji HD LIVE z The Metropolitan Opera, będzie można obejrzeć "Makbeta". Śpiewają m. in. Anna Netrebko, Joseph Calleja, Željko Lučić i René Pape.
22-04-2015
Kraj. Transmisja "Rycerskości wieśniaczej" i "Pajaców"
w najbliższą sobotę (25 kwietnia) w szesnastu polskich miastach obejrzeć będzie można na żywo z Nowego Jorku słynne "Rycerskość wieśniaczą" oraz "Pajace" - w ramach cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD".
21-04-2015
Częstochowa. Spektakle MET w OKFie
Do ośrodków prezentujących spektakle operowe z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku na kinowym ekranie dołączyła Częstochowa. W Ośrodku Kultury Filmowej odbędą się retransmisje spektakli z ubiegłych sezonów tworząc "Letni sezon retransmisji".
21-04-2015
Lublin. MET live w Teatrze Starym
Najlepsi śpiewacy świata na żywo z Nowego Jorku. W najbliższą sobotę transmisja dwóch spektakli - "Rycerskości wieśniaczej" oraz "Pajaców"z w reżyserii Davida McVicara i w doborowej obsadzie MET.
09-04-2015
Nowy Sącz. Paryski "Faust" live
W Małopolskim Centrum Kultury Sokół trwa wiosenno-letnia edycja cyklu "Trans-Opera sezon 2014/2015" - transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali. 17 kwietnia "Faust" z Opery Paryskiej.
19-03-2015
TVP Kultura. "Manon" z Anną Netrebko wkrótce
W każdy ostatni wtorek miesiąca TVP Kultura zaprasza na spektakl operowy z cyklu "Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia". 31 marca - "Manon", pięcioaktowa opera Julesa Masseneta do libretta Henriego Meillaca i Philippe'a Gille'a wg powieści Antoine-Françoisa Prévosta d'Exilesa z popisową rolą rosyjskiej śpiewaczki - Anny Netrebko.
13-03-2015
Kraj. Transmisja "Pani jeziora" z MET
Joyce DiDonato i Juan Diego Flórez są niekwestionowanymi gwiazdami nowojorskiego przedstawienia arcytrudnego dzieła bel canto Rossiniego "Pani jeziora". Opera ta po raz pierwszy w historii będzie transmitowana na żywo do kin całego świata 14 marca. W Polsce pokaże ją 16 miast.
09-03-2015
Lublin. "Pani jeziora" live
W cyklu "The Metropolitan Opera Live in HD" 14 marca Teatr Stary zaprezentuje "Panią Jeziora" Gioachino Rossiniego.
24-02-2015
Kraj. Retransmisja opery Donizettiego z Baden-Baden
26 lutego Multikino zaprasza na retransmisję opery komicznej Gaetano Donizettiego pt. "Napój miłosny". Operę zobaczymy po raz pierwszy w 16 kinach sieci. Nagranie zrealizowano w 2012 roku w Baden-Baden.
19-02-2015
USA. Met ogłosiła program transmisji sezonu 2015-2016
Mariusz Kwiecień będzie gwiazdą dwóch premier transmitowanych z nowojorskiej Met w przyszłym sezonie. Znamy już plan cieszących się ogromną popularnością transmisji przedstawień z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w sezonie 2015-2016.
14-02-2015
Śpiewanie Hitchcockiem
- Opera jest ostatnim miejscem sakralnego odbioru sztuki. Teatr nie ma już takiej siły, do kina wchodzimy z popcornem - mówi Mariusz Treliński. Jego inscenizacja "Tristana i Izoldy" otworzy sezon 2016 w nowojorskiej Metropolitan Opera.
14-02-2015
USA. Transmisja spektaklu Mariusza Trelińskiego z The Metropolitan Opera
W sobotę, 14 lutego, na żywo z Nowego Jorku "Jolanta" i "Zamek Sinobrodego", w ramach cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD". To pierwsza w historii koprodukcja nowojorskiej sceny i Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
12-02-2015
Olsztyn. "Jolanta/Zamek..." z Met w Filharmonii
W niedzielę (15 lutego o godz. 17) Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprezentuje retransmisję z Metropolitan Opera z Nowego Jorku dwóch oper - Piotra Cząjkowskiego "Jolanta" oraz Beli Bartoka "Zamek Sinobrodego" w reżyserii Mariusza Trelińskiego, dyrektora Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.
10-02-2015
Kraj. "Czarodziejski flet" w Multikinie
17 lutego w wybranych kinach sieci Multikino odbędzie się pierwsza retransmisja opery w 2015 roku. Tego dnia zobaczymy dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. "Czarodziejski flet". Nagranie zrealizowano w 2013 roku na Festiwalu w Bregencji.
03-02-2015
Kraj. Opera i Balet HD w Multikinie odlutego do czerwca
Pierwsza połowa 2015 r. w Multikinie to transmisje i retransmisje najciekawszych tytułów operowych z najlepszych scen świata w technologii High Definition. W repertuarze znajdą się m.in.: "Czarodziejski flet", "Napój miłosny", "Don Giovanni", "Śpiąca królewna". Opery HD będzie można zobaczyć w 17 kinach sieci Multikino.
16-01-2015
Kraj. "Wesoła wdówka" z MET w kinach
w najbliższą sobotę, 17 stycznia, w ramach cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD" obejrzymy na żywo nowojorską "Wesołą wdówkę" z Renée Fleming.
05-01-2015
Nowy Sącz. "Napój miłosny" z Baden-Baden
Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza na jesienno-zimową edycję transmisji i retransmisji oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali. Wszystkie pokazy odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego. W styczniu zaprezentowany zostanie "Napój miłosny" z Festspielhaus Baden-Baden.
02-01-2015
Lublin. Na scenie i na ekranie w Teatrze Starym
Transmisje spektakli z nowojorskiej Metropoliitan Opera, koncert diwy Półwyspu Iberyjskiego Luz Casal, spektakle Teatru Poloniia i Teatru Dramatycznego. To wszystko zimą i wiosną w teatrze przy ul. Jezuickiej 18
17-12-2014
Nowy Sącz. Piotr Beczała na żywo z Wiednia
Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza na transmisję opery "Rigoletto" Giuseppe Verdiego. W roli Księcia Mantuiego wystąpi robiący światową karierę polski tenor Piotr Beczała - laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.
12-12-2014
Kraj. "Śpiewacy norymberscy" na żywo z The Metropolitan Opera
W sobotę, 13 grudnia, transmisja na żywo "Śpiewaków norymberskich" z The Metropolitan Opera do kin, teatrów i filharmonii na całym świecie. Dzieło to, niewystawiane w Polsce od czasów II wojny światowej, poprowadzi James Levine, legendarny szef muzyczny MET.
03-12-2014
Internet. Fanpage teatralnych transmisji na żywo
Dystrybutor cykli transmisji i retransmisji spektakli i koncertów z nowojorskiej The Metropolitan Opera, moskiewskiego Teatru Bolszoj, londyńskich National theatre i The Globe, a także z Filharmonii Berlińskiej informuje, że uruchomony został fanpage tych wydarzeń na Facebooku pod nazwą "na żywo w kinach" ( nazywow kinach.pl)
21-11-2014
Tarnów. Prosto z Metropolitan Opera
22 listopada w dąbrowskim kinie "Sokół" czekać będzie nie lada gratka dla miłośników przedstawień operowych. O godzinie 18.30 rozpocznie się bezpośrednia transmisja z Metropolitan Opera "Cyrulika sewilskiego".
20-11-2014
Kraj. "Cyrulik sewilski" na żywo z Nowego Jorku
W najbliższą sobotę (22 listopada) w ramach cyklu transmisji "The Metropolitan Opera: Live in HD" obejrzymy na żywo nowojorskiego "Cyrulika sewilskiego" w reż. Bartletta Shera.
12-11-2014
Opera dla 15 milionów
Piotr Beczała śpiewa w Nowym Jorku, a w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach - słuchają go w Dolby, widzą w HD i biją brawo na żywo - pisze Dorota Szwarcman w tygodniku Polityka.
27-10-2014
Snobizm kulturalny
Najważniejszy problem z tekstem pana Nowaka mam taki, że dostęp do kultury postrzega on jako elitarny. Jest we mnie silna niezgoda na taki stan. Uważam, że im powszechniejszy dostęp do kultury, tym lepiej dla wszystkich - z felietonem Macieja Nowaka w Gazecie Wyborczej Stołecznej polemizuje Katarzyna Paprota na swoim blogu.
24-10-2014
Bartłomiej Majchrzak odpowiada na felieton Macieja Nowaka
Czyżby Pan Maciej Nowak chciał zostać cenzorem i decydować, co się w Polsce powinno grać czy pokazywać, a co jest absolutnie zabronione? Poza tym warto byłoby zapoznać się z opiniami widzów chodzących na transmitowane i retransmitowane przedstawienia, bo jednak widz swój rozum ma - Bartłomiej Majchrzak z Dystrybucji Sztuki odpowiada na felieton Macieja Nowaka o cyklu transmisji i retransmisji "National Theatre Live".
24-10-2014
Bolesny kac Macieja Nowaka
Ze zdumieniem przeczytałem felieton Pana Macieja Nowaka "Transmisji spektaklu w kinie mówię "nie". Mało wykwintny język tego "dzieła" i niezbyt kulturalny sposób wypowiedzi przedstawiciela kultury składam na karb tego co sam Autor napisał w ostatnim zdaniu swojego tekstu: "... do fatalnych spraw i życzeń opisywanych na początku, dokładam jeszcze bolesnego kaca po mieszaniu rozmaitych typów alkoholu...". Tylko bowiem "bolesny kac" może być wytłumaczeniem formy, momentami celnych, przemyśleń PT Autora na łamach Gazety - pisze Tadeusz Deszkiewicz na swoim blogu.
17-10-2014
Warszawa. Transmisje spektakli operowych w kinie Praha
Kino Praha zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD"
16-10-2014
Kraj. "Wesele Figara" live pod batutą Levine'a
James Levine, legendarny dyrektor muzyczny Met, poprowadzi błyskotliwą operę Mozarta opartą na rewolucyjnej sztuce Beaumarchais'go. Transmisja live w sobotę.
10-10-2014
Warszawa. Opera transmitowana wprost z Nowego Jorku
W sobotę Teatr Studio i kino Praha inaugurują nowy sezon transmisji przedstawień prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Na początek spektakl "Makbet" Verdiego z Anną Netrebko.
07-10-2014
Kraj. "Makbet" na początek transmisji z Metropolitan Opera
Sezon 2014/15 transmisji z nowojorskiej Met rozpocznie się 11 października "Makbetem" Verdiego, pełną emocji operową adaptacją jednej z najbardziej znanych tragedii Shakespeare'a.
26-09-2014
Warszawa. Retransmisja z Metropolitan Opera w Muranowie
Najbardziej znana historia miłosna pod batutą Plácido Domingo. "Romeo i Julia" prezentowana przez The Metropolitan Opera to dzieło dopracowane w każdym szczególe. W role głównych bohaterów wcielili się najwspanialsi artyści nowojorskiej MET - Anna Netrebko oraz Roberto Algana.
25-09-2014
Rzeszów. Opera w kinie: Eugeniusz Oniegin
Transmisja z najsłynniejszej na świecie opery - Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W obsadzie Anna Netrebko (sopran) w roli Tatiany, Mariusz Kwiecień (baryton) jako Oniegin oraz Piotr Beczała (tenor) jako Leński. Zorza, dziś, godz. 19.
17-09-2014
Kraj. "Benvenuto Cellini" English National Opera
Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają na operę "Benvenuto Cellini". Operę Hectora Berlioza zrealizowaną przez English National Opera w reżyserii Terry'ego Gilliama będzie można zobaczyć 25 września tylko w 13 kinach sieci Multikino.
09-09-2014
Warszawa. Metropolitan Opera na ekranie Kina Muranów
Kina Muranów zaprasza na retransmisję "Otella" Verdiego.
04-09-2014
Warszawa. Szalone dni dla melomanów
Dwie sławne orkiestry, premiera operowa, na którą czekamy od lat, muzyka dawna i nowa nowa na Warszawskiej Jesieni. Na brak dobrych i ważnych koncertów nie możemy narzekać.
26-08-2014
Warszawa. The Metropolitan Opera w Muranowie
Kino Muranów zaprasza 31 sierpnia o g. 14.00 na retransmisję "Rigoletta" Verdiego.
14-08-2014
Warszawa. Światowa opera w kinie Muranów
W kinie Muranów druga połowa lata upłynie pod znakiem opery. Obejrzymy hity z Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Teatru Bolszoj w Moskwie.
07-08-2014
Kraj. "Peter Grimes" z English National Opera w Multikinie
Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają na operę "Peter Grimes". Operę Benjamina Brittena zrealizowaną przez English National Opera będzie można zobaczyć 19 sierpnia tylko w 13 kinach sieci Multikino.
02-08-2014
Warszawa. Metropolitan Opera i Teatr Bolszoj na ekranie Muranowa
Wybrane opery wystawione na nowojorskiej scenie Metropolitan Opera - np. "Rigoletto", "Romeo i Julia" - oraz przedstawienie baletowe moskiewskiego Teatru Bolszoj "Spartakus" od 17 sierpnia, dzięki retransmisjom, będzie można oglądać w warszawskim kinie Muranów.
15-07-2014
Nowy Jork. Metropolitan odwołała transmisję opery
Po licznych protestach nowojorska Metropolitan odwołała transmisję do ponad 40 krajów spektaklu "Śmierć Klinghoffera".
10-07-2014
Warszawa. Retransmisja "Jaskółki" w kinie Praha
Zapraszamy na retransmisje spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" w Kinie Praha. 10 lipca o godz. 18.30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego "Jaskółka" Giacomo Pucciniego. Wystąpi wybitny solista operowy Roberto Alagna jako Rugger, a partnerować mu będzie słynna śpiewaczka Angela Gheorghiu jako Magda.
26-06-2014
Warszawa. Retransmisja "Rigoletta" w kinie Praha
W czwartek 26. czerwca o godz.18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego "Rigoletto" Giuseppe Verdiego. Wystąpi wybitny polski solista operowy Piotra Beczała jako Książę, a partnerować mu będzie słynny śpiewak Željko Lučić jako Rigoletto.
16-06-2014
Kraj. Retransmisja "Don Carla" z Salzburga
26 czerwca Multikino zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - retransmisję opery "Don Carlo" Giuseppe Verdiego. Nagranie zrealizowana w 2013 roku w Salzburgu, podczas corocznego największego festiwalu muzycznego w Europie. W roli tytułowej Jonas Kaufmann.
06-06-2014
Warszawa. Transmisja "Rusałki" w kinie Praha
Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" w Kinie Praha. 7. czerwca o godz. 18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego "Rusałka" z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.
27-05-2014
Warszawa. Kino Praha zaprasza na drugi sezon MET Live in HD
Zapraszamy do Kina Praha na drugi sezon "The Metropolitan Opera: Live in HD" - na transmisje spektakli operowych jednego z najsłynniejszych teatrów świata w najwyższej jakości dźwięku i obrazu.
23-05-2014
Warszawa. Retransmisja "Eugeniusza Oniegina" w kinie Praha
W sobotę, 24 maja o godz.18:30 w kinie Praha odbędzie się retransmisja spektaklu operowego - "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Wystąpią wybitni polscy soliści operowi: Mariusz Kwiecień jako Eugeniusz Oniegin oraz Piotra Beczała jako Włodzimierz Leński. Partnerować im będzie rosyjska diwa Anna Netrebko jako Tatiana.
12-05-2014
Kraj. "Eugeniusz Oniegin" z Salzburg Festiwalu w Multikinie
15 maja Multikino zaprasza na niezwykłe wydarzenie - retransmisje najpopularniejszej słowiańskiej opery - "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Nagranie zostało zrealizowano w 2007 rok podczas letniego festiwalu muzyki i teatru w austriackim Salzburgu. W roli głównej widzowie zobaczą Petera Mattei.
09-05-2014
Warszawa. Live in HD w kinie Praha
W sobotę, 10. maja o godz.18:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego "Kopciuszek" Gioacchino Rossini. Wystąpią wybitni soliści operowi: Joyce DiDonato jako Kopciuszek i Juan Diego Flórez jako książę.
08-05-2014
Kraj. Ostatnia transmisja z MET w sezonie 2013-14
Gwiazdy bel canta, Joyce Didonato i Juan Diego Flórez, w pełnej wokalnej ekwilibrystki operze Rossiniego. Wzruszający "Kopciuszek" był już transmitowany w ramach cyklu "The Met: Live in HD", a ponieważ został wyjątkowo życzliwie przyjęty przez Publiczność, dyrekcja Met postanowiła go powtórzyć.
02-05-2014
Kraj. "Eugeniusz Oniegin" i "War Horse" w Multikinie
15 maja Multikino zaprasza na niezwykłe wydarzenie - retransmisje najpopularniejszej słowiańskiej opery - "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Nagranie zostało zrealizowano w 2007 rok podczas letniego festiwalu muzyki i teatru w austriackim Salzburgu. Natomiast 29 maja odbędą się specjalne pokazy "War Horse" National Theatre.
25-04-2014
Kraj. Transmisja "Cosi fan tutte" z MET
Wieloletni dyrektor muzyczny Met JAMES LEVINE zadyryguje komediowym "Cosi fan tutte" ["Tak czynią wszystkie"], jednym z arcydzieł Mozarta, genialnego klasyka wiedeńskiego.
25-04-2014
Warszawa. Transmisja "Cosi fan tutte" i "Spartakusa" w kinie Praha
W sobotę, 26 kwietnia o godz. 18.30 w kinie Praha odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego "Cosi fan tutte" (na zdjęciu) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Całość poprowadzi światowej klasy dyrygent James Levine. W niedzielę, 27. kwietnia o godz. 15:45 odbędzie się retransmisja przedstawienia baletowego moskiewskiego Teatru Bolszoj - "Spartakus" w choreografii Jurija Grigorowicza. Przed spektaklem baletowym zapraszamy na taneczny występ na żywo tancerzy Polskiego Baletu Narodowego. Fragment baletu "Spartakus" zatańczą Ana Kipshidze i Eduard Bablidze.
23-04-2014
Elbląg. Opera Mozarta z Metropolitan w Światowidzie
"Cosi fan tutte" czyli "Tak czynią wszystkie" to tytuł opery komicznej Wolfganga Amadeusza Mozarta, w której dwóch młodych mężczyzn sprawdza wierność swoich narzeczonych. Przedostatnia w tym sezonie transmisja operowa z Metropolitan Opera w Nowym Jorku już w najbliższą sobotę, o godz. 18.45, w Kinie Światowid.
16-04-2014
Nowy Sącz. Otello w sieci intryg
22 kwietnia o godz. 20.30 Sokół zaprasza na operę Verdiego "Otello" transmitowaną na żywo z Teatro San Carlo di Napoli z Włoch. Jest to już przedostatni wieczór w ramach cyklu TRANS-OPERA: sezon 2013/2014.
16-04-2014
Wrocław. Kwiecień i Beczała w "Oniegine" na wielkim ekranie
Retransmisja "Eugeniusza Oniegina" z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku w Kinie Nowe Horyzonty 21 kwietnia. Leńskiego śpiewa Piotr Beczała. Występują też Mariusz Kwiecień i Anna Netrebko.
10-04-2014
Kraj. Sukcesy transmisji The Metropolitan Opera: Live in HD
Transmitowana w ostatnią sobotę (5 kwietnia) na cały świat "Cyganeria" G. Pucciniego z The Metropolitan Opera zarobiła w samej tylko Ameryce Północnej 2,1 miliona dolarów. Sobotni spektakl oglądano na żywo w ponad 1.700 salach kinowych, teatralnych i filharmonicznych na świecie.
09-04-2014
Kraj. "Otello" Verdiego z Neapolu w Multikinie
22 kwietnia Multikino zaprasza na transmisje opery "Otello" Giuseppe Verdiego ze słynnego Teatru San Carlo we włoskim Neapolu. W roli głównej - Marco Berti. Opera wystawiana jest w nowej inscenizacji w koprodukcji z Teatrem Massimo z Palermo.
04-04-2014
Warszawa. "Cyganeria" z MET w Kinie Praha
5 kwietnia o godz. 18:30 w kinie Praha odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego "Cyganeria" Giacomo Puccini z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.
02-04-2014
Kraj. 15-milionowy widz na "Cyganerii" w cyklu "The MET: Live in HD"
"Cyganeria" będzie transmitowana na żywo już po raz drugi w ramach cyklu "The Met: Live in HD", lecz w nowej, bardzo obiecującej obsadzie (HARTIG, GRIGOLO, PHILLIPS, CAVALLETTI).
13-03-2014
Kraj. "Werter" w cyklu The Metropolitan Opera Live in HD
Już w najbliższą sobotę (15.03) kolejna transmisja na żywo z The Metropolitan Opera do kin, teatrów i filharmonii na całym świecie. Tym razem nowojorski zespół pokaże "Wertera" Masseneta.
11-03-2014
Warszawa. "Werter" z Metropolitan Opera w kinie Praha
15 marca o godz. 17.30 w ramach cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" w Kinie Praha odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego "Werter" Julesa Masseneta.
05-03-2014
Kraj. Po sukcesie "Kniazia Igora" z MET, wkrótce "Werter"
Transmisja LIVE "Kniazia Igora", przygotowanego przez zespół nowojorskiej The Metropolitan Opera, którą w zeszłą sobotę (01.03) obejrzeli widzowie kilkudziesięciu krajów świata, w samej tylko Ameryce Północnej przyniosła wpływ ze sprzedanych biletów w wysokości 1,61 miliona dolarów.
05-03-2014
Kniaź Igor na Monte Cassino
Nie ma czegoś takiego, jak prawdziwa pierwotna wersja "Kniazia Igora", ponieważ tej swojej jedynej opery Borodin po prostu nie ukończył. Realizatorzy spektaklu w Met też ukształtowali ją po swojemu - pisze Dorota Szwarcman na blogu "Co w duszy gra", po transmisji spektaklu z Metropolitan Opera.
28-02-2014
Kraj. "Kniaź Igor" w makach live
Jutro, 1 marca, transmisja na żywo "Kniazia Igora" Borodina z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Na scenie m.in. Ildar Abdrazakov i Oksana Dyka w morzu maków.
27-02-2014
Poznań. Transmisje z Metropolitan Opera w CK Zamek
Międzynarodowe projekty, festiwale artystyczne i unikatowe wydarzenia mają przyciągać w tym roku amatorów kultury i sztuki do Centrum Kultury Zamek. Zaplanowano m.in. transmisje spektakli z nowojorskiej Metropolitan Opera.
14-02-2014
USA. Z MET na cały świat
Metropolitan ogłosiła listę spektakli, które świat dzięki transmisjom będzie oglądał w przyszłym sezonie. Jest na niej także premiera Mariusza Trelińskiego - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
13-02-2014
64 kanały dźwięku na sali kinowej
- Duże ekrany kinowe na pewno są w stanie świetnie oddać obraz, a dobre nagłośnienie może wzorowo oddać dźwięk, jednak wadą kina są pewne przyzwyczajenia kulturowe: widzowie zwykli chrupać popcorn czy popijać napoje - Paweł Okopień, redaktor serwisu Spider's Web o transmisjach kinowych przedstawień operowych. Rozmowa w Rzeczpospolitej.
13-02-2014
Tarnów. Operowa rusałka z Nowego Jorku w kinie
Opera "Rusałka" - znakomite dzieło Antoniego Dvoraka - w retransmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w cyfrowym kinie Sokół to propozycja Dąbrowskiego Domu Kultury.
12-02-2014
Nowy Sącz. "Cyrulik sewilski" prosto z Parmy
"Cyrulik sewilski" Rossiniego to jedno z najwybitniejszych arcydzieł opery komicznej. Retransmisja w MCK 19 lutego.
10-02-2014
Operowe igrzyska w HD nie w Trójmieście
Zza ściany dochodził ryk telewizora. To sąsiedzi kibicowali sportowcom, którzy walczyli w Soczi w obiektach sportowych godnych XXI wieku. W tym czasie ja miałem oddać się staroświeckiej rozrywce, czyli piciu herbaty i słuchaniu transmisji radiowej. Ale nie z igrzysk w Rosji. Miała to być transmisja operowa z drugiego końca świata czyli Nowego Jorku - pisze Jerzy Snakowski w portalu Trójmiasto.pl.
08-02-2014
Śląskie. "Rusałka" na wielkim ekranie
W sobotę 8 lutego w kinie Amok w Gliwicach i Kosmos w Katowicach o godz. 18.55 transmisja na żywo z samej Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
05-02-2014
Kraj. "Rusałka" Dvořáka w The Metropolitan Opera: Live In Hd
Renée Fleming, pierwszy sopran Ameryki, w roli, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Tytułowej "Rusałce" w baśniowej operze Dvořáka towarzyszyć będzie na scenie polski tenor liryczny PIOTR BECZAŁA. Transmisja Live: sobota, 8 lutego 2014, 18:55
04-02-2014
Piotr Beczała - elegancki, namiętny tenor uwiódł Nowy Jork
Cudowny, elegancki, namiętny tenor - pisał krytyk "New York Times" zachwycając się rolą księcia Piotra Beczały w "Rusałce" Dvoraka. Polak znowu odniósł sukces w Metropolitan Opera, ale w rozmowie z PAP zaznacza, że do Nowego Jorku przeprowadzić się nie chce.
03-02-2014
Elbląg. "Rusałka" Dvoraka z Beczałą live in HD
"Rusałka", najsłynniejsze dzieło operowe Antonina Dvoraka, od ponad 20 lat nie schodzi z afisza MET. To inspirowana czeskimi podaniami ludowymi i Andersenowską "Małą syrenką", melancholijna baśń o istocie z wodnego królestwa zakochanej w człowieku. Na pokaz live prosto z Nowego Jorku kino "Światowid" zaprasza 8 lutego.
01-02-2014
Wrocław. Spektakl Teatru Bolszoj na żywo w kinie
W kinie Nowe Horyzonty przeniesiemy się do Moskwy, wprost do słynnego Teatru Bolszoj mieszczącego się nieopodal Placu Czerwonego. W tę niedzielę transmisja na żywo spektaklu "Stracone złudzenia".
16-01-2014
Nowy Sącz. "Zemsta nietoperza" live
Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" zaprasza 17 stycznia o godz. 19.00 na kolejną retransmisję w ramach cyklu Trans-Opera - tym razem na słynną operetkę Johanna Straussa z Wiener Staatsoper.
08-01-2014
Spektakularne osiągnięcia i największe buble polskiej kultury
Tradycyjnie zwracamy się do osób aktywnych w życiu społecznym i kulturalnym o wytypowanie wydarzeń, dzieł i osób przynoszących w minionym roku polskiej kulturze chlubę, a także o zwrócenie uwagi na artystyczne buble i ewidentne porażki - redakcja tygodnika Przegląd punktuje sukcesy i klęski minionego roku.
14-12-2013
Nowy Jork. "Falstaff" pod batutą Jamesa Levine'a live
James Levine, dyrektor muzyczny nowojorskiej MET, po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą, zagości na ekranach ponad 1.900 ośrodków na całym świecie. W sobotę poprowadzi "Falstaffa" Giuseppe Verdiego w ramach cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD".
09-12-2013
Elbląg. "Falstaff" w Światowidzie
Po dłuższej przerwie, spowodowanej chorobą, wraca za dyrygencki pulpit legenda Met, jej wieloletni dyrektor muzyczny, James Levine. Maestro poprowadzi operę "Falstaff" - jedno z najlepszych dzieł Giuseppe Verdiego. Na ostatnią w tym roku transmisję z The Metropolitan Opera kino "Światowid" zaprasza w sobotę, 14 grudnia o godz. 18.55.
09-11-2013
Olsztyn. Tosca z Nowego Jorku i Penderecki w filharmonii
To wydarzenia, które nie powinny umknąć uwadze melomanów w ten weekend. Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza najpierw 9 listopada o godz. 18.55 na transmisję "na żywo" z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dzień później filharmonię zaszczyci mistrz Krzysztof Penderecki. Koncert z cyklu "Podróże z muzyką. Witold Lutosławski" odbędzie się 10 listopada 2013 r. od godz. 18.
09-11-2013
Warszawa. Z MET w Nowym Jorku do Teatru Studio
Szansa na posłuchanie gwiazd operowych: bez wydatków na samolot, nocleg i bilet do teatru za 300 dolarów. W sobotę w Teatrze Studio odbędzie się kolejna transmisja prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku - tym razem "Tosca" z Roberto Alagną.
05-11-2013
Kraj. Kontrowersyjna "Tosca" z gwiazdami znowu na ekranie
Jedna z najsłynniejszych oper świata "Tosca" Pucciniego tym razem z Patricią Racette i Robertem Alagną w głównych rolach. Kontrowersyjna inscenizacja operowego thrillera będzie transmitowana 9 listopada po raz drugi, w ramach cyklu "The Met: Live in HD" w kilku miastach.
21-10-2013
Kraj. "Nos" Szostakowicza live
W najbliższą sobotę, 26.10.2013, nowojorska Metropolitan Opera zaprezentuje w ramach cyklu "The Met: Live in HD" niezwykle oryginalną operę młodego Szostakowicza, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku.
16-10-2013
Nowy Sącz. Trans-Opera 2013/2014
W Małopolskim Centrum Kultury Sokół rusza kolejny sezon transmisji operowych. W panie 7 spektakli transmitowanych na żywo oraz retransmitowanych z renomowanych teatrów i festiwali operowych w całej Europie w okresie od października 2013 do czerwca 2014 roku.
07-10-2013
Kraków. Polskie otwarcie MET na kinowym ekranie
Tego jeszcze nie było w historii opery. Dwóch doskonałych polskich śpiewaków: baryton Mariusz Kwiecień i tenor Piotr Beczała, u boku Anny Netrebko, otworzyło sezon w Metropolitan Opera w Nowym Yorku. Mieszkańcy Krakowa mogli tego doświadczyć dzięki sobotniej transmisji w Kijów.Centrum.
05-10-2013
Kraj. The Metropolitan Opera: Live in HD - nowy sezon
8. sezon transmisji przedstawień operowych z Nowego Jorku - w jakości High Definition i Dolby Digital Surround - otworzą Polacy, występując w nowej inscenizacji "Eugeniusza Oniegina".
04-10-2013
Zamość. Oniegin w "Stylowym"
Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu organizuje kolejną transmisję na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera. W sobotę, 5 października, wystawiana będzie słynna opera Piotra Czajkowskiego "Eugeniusz Oniegin".
01-10-2013
Kraków. Od soboty transmisje z Metropolitan Opera
Kino Kijów. Centrum w Krakowie w najbliższą sobotę rozpocznie transmisje spektakli operowych z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w sezonie 2013/2014. Od 5 października do 11 maja przyszłego roku zaplanowano 10 przedstawień, z czego cztery będą nowymi produkcjami.
30-09-2013
Nowy Jork. Polacy otworzyli sezon w Metropolitan Opera
- Metropolitan Opera to jest absolutny top wśród scen operowych świata, duma nas rozpiera! - mówią śpiewacy Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała, którzy występują w dwóch głównych rolach otwierającego sezon nowojorskiej opery przedstawienia "Eugeniusz Oniegin". Polacy zbierają świetne recenzje i zachwycają publiczność.
24-09-2013
Nowy Jork. "Oniegin" z polskimi gwiazdami i polityką w tle
Nowojorska Metropolitan Opera otwiera sezon premierą "Eugeniusza Oniegina" z udziałem śpiewaków Mariusza Kwietnia i Piotra Beczały. O przedstawieniu już jest głośno za sprawą petycji przeciw rosyjskiej ustawie dyskryminującej homoseksualistów.
18-09-2013
Kraków. Sezon z nowojorską operą
3,5 miliona. Tylu widzów gościła w ubiegłym sezonie nowojorska The Metropolitan Opera. A to za sprawą transmisji spektakli, docierających do najbardziej odległych zakątków świata. Wśród publiczności nie mogło zabraknąć melomanów z Krakowa. Tu bowiem organizowane są specjalne pokazy nowojorskich oper.
30-08-2013
Kraków. Wieści z teatrów. Druga część Lubiewa, piknik z Tuwimem
Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi kończy się Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalonych STEN. Łaźnia Nowa zaprasza na piknik, a Teatr Nowy na premierę prasową drugiej części Lubiewa. Przedstawiamy tydzień (30 sierpnia - 5 września) w teatrach.
05-08-2013
Wrocław. Bilety na nowy sezon transmisji z MET
Rozpoczęła się sprzedaż biletów i karnetów na nowy sezon transmisji oper z Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty
19-07-2013
Katowice. Wieczór z Metropolitan Opera
Jedną z największych operowych intryg, przebieranek i omyłek - słynnego "Cyrulika Sewilskiego" w obsadzie z takimi gwiazdami jak Joyce DiDonato i Juan Diego Flórez - będzie można oglądać w sobotni (20 lipca) wieczór w Katowicach.
19-07-2013
Kraków. "Napój miłosny" z Kwietniem
W niedzielę w kinie Kijów. Centrum można obejrzeć nagranie spektaklu "Napój miłosny" z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
08-07-2013
Wrocław. "Rigoletto" na wielkim ekranie
We wtorek w kinie w Pasażu Grunwaldzkim widzowie będą mogli zobaczyć na żywo transmisję opery "Rigoletto" z Teatru Antycznego w Taorminie.
01-07-2013
Carmen podbiła Gdańsk - o operze Bizeta na Targu Węglowym
Piękna Carmen uwiodła publiczność, która bardzo licznie wypełniła Targ Węglowy. Było warto. Nagranie opery z nowojorskiej Metropolitan Opera to dzieło wybitne - pisze Łukasz Rudziński w portalu Trójmiasto.pl.
28-06-2013
Gdańsk. Jutro "Carmen" na Targu Węglowym
Ta impreza, firmowana przez Instytut Kultury Miejskiej, zainaugurowana już kilka sezonów temu i odbywająca się bez wielkiego rozgłosu, zaczyna właśnie ów rozgłos coraz skuteczniej zdobywać. Bo z roku na rok przybywa chętnych do tego, żeby u progu lata oglądać w plenerze na wielkim ekranie słynne opery w iście mistrzowskim wykonaniu.
26-06-2013
Olsztyn. Trzy razy "Traviata" i trzy transmisje z Nowego Yorku
To razem, jak łatwo policzyć, daje w najbliższych dniach sześć wieczorów z operą w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na zakończenie jej 67. sezoniu.
15-06-2013
Warszawa. MET w Teatrze Studio
Teatr Studio od niedawna przyciąga do siebie też melomanów. Hitem okazały się transmisje z nowojorskiej Metropolitan Opera. W sobotę rozpoczyna się sprzedaż biletów na nowy sezon operowy.
07-05-2013
Nowy Sącz. Paryska "La Gioconda" live
Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza na zakończenie sezonu "Trans-Opera". 13 maja o g. 19 transmisję na spektaklu z Opery Paryskiej
27-04-2013
Rzeszów. Ostatnia transmisja z MET
W sobotę 27 kwietnia po raz ostatni w kinie Zorza obejrzymy spektakl operowy transmitowany na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera. Początek o godz. 18:00.
23-04-2013
Gdańsk. Projekcja "Carmen" na Targu Węglowym
Czytelnicy Trojmiasto.pl przez tydzień głosowali na operę, której nagranie będzie można obejrzeć 29 czerwca na Targu Węglowym. Wiemy już, że wybór internautów padł na ognistą "Carmen" w realizacji słynnej The Metropolitan Opera.
19-04-2013
Nowy Jork. Polski początek w MET
Na inaugurację przyszłego sezonu operowego cyklu transmisji "The Met: Live in HD", która odbędzie się 5 października, dyrekcja Metropolitan Opera w Nowym Jorku wybrała operę "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego z udziałem Polaków.
18-04-2013
Nowy Sącz. "Jaś i Małgosia" z Paryża w MCK Sokół
22 kwietnia w o g. 19 w cyklu Trans-Opera transmisja na żywo spektaklu "Jaś i Małgosia" Engelberta Humperdincka z Opera National de Paris.
16-02-2013
Nowy Jork. Beczała live
- Nie lubię eksperymentów, jeśli odbiegają od intencji kompozytora i librecisty - mówi PAP Piotr Beczała, który śpiewa w nowej inscenizacji "Rigoletta" w Metropolitan Opera. W sobotę transmisję nowojorskiej produkcji można oglądać także w Polsce.
15-02-2013
Nowy Sącz. "Cyganeria" z Beczałą live
W ramach cyklu Trans-Opera 21 lutego w MCK Sokół retransmisja przedstawienia "Cyganeria" ("La Boheme") Giacomo Pucciniego. Wystąpi w nim znakomity polski śpiewak Piotr Beczała.
17-01-2013
Rzeszów. "Maria Stuart" z MET Opera
Zapraszamy na kolejny w tym miesiącu spektakl operowy transmitowany na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera w Kinie Zorza. Transmisja w najbliższą sobotę, 19 stycznia 2013 r. o godz. 18.55
03-01-2013
Kraków. "Trojanie" z MET w Kinie Kijów
5 stycznia o godz. 17.45 krakowskie Kino Kijów.Centrum zaprasza na transmisję opery Hectora Berlioza pt. Trojanie na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
13-12-2012
Nowy Sącz. "Carmen" z Opera de Paris
Dziś o godz. 19 w MCK Sokół można będzie podziwiać na żywo transmisję inscenizacji "Carmen" Georges'a Bizeta (reżyseria Yves Beaunesne) z Opera National de Paris.
07-12-2012
Nowy Sącz. "Carmen" na żywo z Paryża
13 grudnia (czwartek, godz. 19) w MCK SOKÓŁ można będzie podziwiać na żywo transmisję inscenizacji "Carmen" Georges'a Bizeta (reżyseria Yves Beaunesne) z Opera National de Paris.
07-12-2012
Nowy Sącz. CK Sokół promuje sztukę operową
Wirtualny kontakt z operą oraz transmisje widowisk operowych zapewnia mieszkańcom Sądecczyzny i odwiedzającym region turystom Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
13-11-2012
Gliwice. Nederlands Dans Theater HD w kinie Amok
Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino Amok zapraszają miłośników tańca na wyjątkowe wydarzenie: transmisje Live in HD z Nederlands Dans Theater z Hagi. Pierwsza - 15 listopada.
08-11-2012
Kraj. Retransmisja "Orfeusza" z La Scali w Multikinach
Sieć kin Multikino zaprasza 15 listopada na pokaz opery w czterech aktach "Orfeusz" (tyt. oryg. L'Orfeo). Została ona nagrana w 2009 roku w słynnej La Scali.
08-11-2012
Rzeszów. "The Tempest" z MET kinie Zorza
Już w najbliszą sobotę, 10 listopa w kinie Zorza kolejna transmisja na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć spektakl operowy "The Tempest" -Thomasa Ads'a.
07-11-2012
Nowy Sącz. Trans-Opera w MCK
Transmisje i retransmisje oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali to nowy projekt Małopolskiego Centrum Kultury Sokół.
27-10-2012
Kraków. Sezon w pełni - teatry w listopadzie
Ten miesiąc należeć będzie do znakomitych twórców teatru plastycznego, których prace obejrzymy podczas drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Forma-Maska. Krakowskie teatry nie oddają jednak pola i szykują dla nas kilka premier. Warto dowiedzieć się również, co dzieje się za granicami Krakowa i zajrzeć do kin na taneczne i operowe transmisje.
24-10-2012
Gliwice. Transmisja na żywo z teatrów w Rosji, USA i Holandii
Opery oraz spektakle baletowe będą na żywo transmitowane do Gliwic z nowojorskiej Metropolitan Opera, moskiewskiego Teatru Bolszoj oraz Nederlands Dans Theater w Hadze - poinformował PAP Gliwicki Teatr Muzyczny. Spektakle będą pokazywane w Kinie Amok.
24-10-2012
Kraj. "La Traviata" w Multikinie
Od dziś w kinie sieci Multikino widzowie będą mogli zobaczyć po raz pierwszy w Polsce pokaz opery w trzech aktach "La Traviata". Została ona nagrana latem 2011 roku w słynnej Arena di Verona.
11-10-2012
Olsztyn. Transmisję z Metropolitan Opera w Filharmonii
Transmisją z przedstawienia opery "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego Warmińsko-Mazurska Filharmonia w sobotę rozpoczyna cykl przekazów na żywo operowych przedstawień z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
09-10-2012
Cały świat odwiedza jeden teatr
Rozpoczyna się sezon transmisji z Metropolitan w Nowym Jorku. Przygotowano aż 12 przedstawień. W Polsce obejrzą je widzowie w 10 miastach. To najbardziej spektakularny sukces ostatnich lat, zmieniający sposób odbioru elitarnej sztuki, za jaką uchodziła opera - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
09-10-2012
Wrocław. Spektakle Metropolitan Opera live
Transmisję "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego, spektaklu nowojorskiej Metropolitan Opera, będzie można w sobotę zobaczyć we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty. To pierwszy z cyklu 12 spektakli, których bezpośrednie transmisje odbędą się we Wrocławiu.
03-10-2012
Kraków. Efektowne transmisje z największej opery świata
W Małopolsce znów będzie można zobaczyć największe wydarzenia operowe świata transmitowane z Metropolitan Opera z Nowego Jorku. Pierwsza emisja na żywo w Kijów Centrum 13 października.
01-10-2012
Gliwice. Bolszoj i Metropolitan Opera w kinie Amok
Moskiewski Teatr Bolszoj czy nowojorska Metropolitan Opera to teatry wielkie i solidne. W tym sezonie gliwickie kino studyjne Amok będzie transmitowało na żywo wybrane ich przedstawienia. Pierwsza transmisja 13 października.
24-09-2012
Kraków. Opera w kinowym zaciszu
Od kilku lat nowojorska The Metropolitan Opera jest bowiem obecna w kinach i teatrach całego świata. Również w Krakowie, gdzie już piąty sezon widzowie mogą oglądać transmisje operowych spektakli.
10-09-2012
Wrocław. W Heliosie The Metropolitan Opera live
Wrocławskie kino Helios Nowe Horyzonty będzie na żywo transmitować spektakle z nowojorskiej Metropolitan Opera. Pierwsza projekcja - inscenizacji "Napoju miłosnego" Gaetano Dionizettiego - odbędzie się 13 października.
04-09-2012
Łódź. Operetka w kinie i "Rzeczy" Teatru Logos
Rejestrację filmową znakomitej operetki "Wesoła wdówka", wystawionej w 2007 r. w San Francisco pokaże kino Łódzkiego Domu Kultury.
26-07-2012
Bydgoszcz. "Cyganeria" prosto z Salzburga
Bydgoskie Multikino pokaże transmisję na żywo z Festiwalu Operowego w Salzburgu. W środę (02.08) melomani będą mogli obejrzeć operę Pucciniego.
11-07-2012
Kraków. Operowa "Zaczarowana wyspa" w kinie Kijów
W niedzielę 15 lipca obejrzymy retransmisję operowego szlagieru z The Metropolitan Opera w Nowym Yorku. "Zaczarowana Wyspa" to niezwykłe dzieło łączące libretto doskonałego reżysera i kompozytora Jeremy'ego Samsa złożone z dwóch dzieł Szekspira (Sen nocy letniej oraz Burzy) w oprawie muzyki Haendla i Vivaldiego.
10-07-2012
Gdańsk. Opera "Norma" na żywo z Sycylii
We wtorek o godz. 21.30 w gdańskim Multikinie będzie można zobaczyć "Normę" Vincenza Belliniego na żywo z Teatru Antycznego w Taorminie.
23-06-2012
Kielce. Od jesieni transmisje z Royal Opera House
W Kieleckim Centrum Kultury melomanii będą moglioglądać na żywo od października transmisje spektakli operowych i baletowych z Royal Opera House w Londynie.
20-06-2012
Kielce. Od jesieni opery i balety na żywo z Londynu
Na miłośników oper i baletów czeka nie lada niespodzianka - w Kieleckim Centrum Kultury będzie można oglądać na żywo relacje z widowisk w Operze Królewskiej w Londynie.
20-06-2012
Kraj. "Jezioro Łabędzie" w wersji 3D
Legendarny spektakl Matthew Bourne'a, najdłużej wystawiana produkcja baletowa w światowej historii tańca i kamień milowy współczesnej sztuki scenicznej - zarejestrowany w ultranowoczesnej technologii w wersji 3D - już 26 czerwca w wybranych kinach sieci Multikino.
30-05-2012
Wrocław. Rusza pierwszy wielosalowy arthouse w Polsce
Pierwszy w Polsce wielosalowy arthouse, czyli multipleks, prezentujący kino artystyczne, ruszy w październiku. Prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Roman Gutek zapowiedział, że zapełni obiekt, który w 9 salach kinowych może pomieścić 2,5 tys. widzów
07-05-2012
Opera w trampkach oglądana
Transmisje opery w jakości HD dają globalnej publiczności dostęp do wysokiej sztuki. Dzięki nim wszyscy możemy przeżywać ludzką doskonałość spełnionych artystów - pisze Krzysztof Kłopotowski w Rzeczpospolitej.
14-04-2012
Olsztyn. "Traviata z MET w filharmonii
Warto w sobotę wieczorem wybrać się do olsztyńskiej filharmonii, by zobaczyć "na żywo" operę z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem transmitowana będzie "La Traviata" Giuseppe Verdiego.
06-04-2012
Elbląg. "La Traviata" z Nowego Jorku w Światowidzie
14 kwietnia w cyklu "MET Live in HD" w sali kina Światowid transmisja opery Giuseppe Verdiego "La Traviata".
27-03-2012
Zamość. "La Traviata" na żywo z Nowego Jorku
14 kwietnia w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" będziemy mogli obejrzeć słynną "La Traviatę" Giuseppe Verdiego, transmitowaną bezpośrednio z nowojorskiej Metropolitan Opera.
19-01-2012
Kraków. "Zaczarowana wyspa" z MET w kinie Kijów
Światowa premiera pastiszu z XVIII wieku, a na scenie m.in. Placido Domingo i Luca Pisaroni. W sobotę (godz. 18.45) Kijów.Centrum (al. Krasińskiego 34) zaprasza na kolejną transmisję z nowojorskiej Metropolitan Opera.
19-01-2012
Gliwice. Prapremiera prosto z MET w kinie Amok
21 stycznia w ramach kolejnego seansu z cyklu transmisji na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku widzowie będą mieli okazję zobaczyć prapremierową realizację "Zaczarowanej wyspy", opery do muzyki barokowej i nowego libretta, opartego na dwóch arcydziełach Szekspira - "Burzy" i "Śnie nocy letniej".
09-12-2011
Olsztyn. "Faust" prosto z Nowego Jorku
W olsztyńskiej filharmonii w sobotę odbędzie się druga po "Don Giovannim" transmisja z Metropolitan Opery. Tym razem będzie to "Faust" Johanna W. Goethego.
07-12-2011
Elbląg. "Faust" z MET w Światowidzie
Jedna z dwudziestu najczęściej wystawianych i najbardziej melodyjnych oper - "Faust" w ramach cyklu "The Metropolitan Opera. Live in HD" już w najbliższą sobotę, 10 grudnia w kinie Światowid.
06-12-2011
Gliwice. "Faust" z MET w kinie Amok
10 grudnia Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino studyjne Amok zapraszają na "Fausta" Gounoda w transmisji z Metropolitan Opera.
30-11-2011
Gliwice. "Rodelinda" z MET w kinie Amok
Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino studyjne Amok zapraszają na kolejną transmisję na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 3 grudnia o g. 18.15 zobaczymy "Rodelindę" Georga Friedricha Händela met-logo.jpg
19-11-2011
Elbląg. Opera Glassa w HD
"Satyagraha" to 3-aktowa opera Philipa Glassa, skomponowana w 1979 roku i inspirowana luźnymi faktami biograficznymi z życia Mahatmy Gandhiego. Będzie ją można zobaczyć w najbliższą sobotę (19 listopada) o godz. 19 w elbląskim kinie Światowid, w ramach cyklu "The Metropolitan Opera. Live in HD".
19-11-2011
Rzeszów. Opera Glassa na żywo z MET
Ponad cztery godziny współczesnej opery czeka miłośników przekazów na żywo z nowojorskiej MET w sobotę o godz. 18.45 w kinie Zorza. Tym razem zobaczą transmisję współczesnego amerykańskiego dzieła Philipa Glassa - operę "Satyagraha".
17-11-2011
Gliwice. Opera Phipipa Glassa w kinie Amok
W sobotę, 19 listopada o godz. 18.45, Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino studyjne Amok zapraszają na kolejny pokaz z cyklu The Metropolian Opera HD: - "Satyagraha" opera Philipa Glassa
17-11-2011
Warszawa. Transmisja z Metropolitan Opera w Studio
W sobotę 19 listopada, kolejna w Teatrze Studio transmisja z nowojorskiej The Metropolitan Opera - "Satyagraha" Philipa Glassa.
31-10-2011
Gliwice. "Zygfryd" Wagnera z MET
Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino studyjne Amok zapraszają na kolejną transmisję na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 5 listopada, ZYGFRYD Richarda Wagnera, Scena Bajka - Kino Amok, 16.45
29-10-2011
Olsztyn. Filharmonia rozpoczyna transmisje z Metropolitan Opera
Przedstawieniem opery "Don Giovanni" w sobotę Warmińsko-Mazurska Filharmonia rozpoczyna cykl transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
28-10-2011
Don Giovanni Kwiecień
"Don Giovanniego" wystawiano w nowojorskiej Metropolitan Opera sześć razy, słynnego uwodziciela śpiewali tam najwięksi: Ezio Pinza, Cesare Siepi, Thomas Hampson, Samuel Ramey... A teraz ja - mówi polski baryton MARIUSZ KWIECIEŃ.
27-10-2011
Gliwice-Katowice. Don Giovanni z MET
Jeśli ktoś przegapił najświeższą premierę w Metropolitan Opera, może nadrobić zaległości już w sobotni (29 października) wieczór i dzięki technologii cyfrowej obejrzeć dokładnie to samo co zgromadzeni w tym czasie na spektaklu nowojorczycy.
26-10-2011
Nowy Jork. Mariusz Kwiecień wraca na scenę Metropolitan Opera
Baryton Mariusz Kwiecień wrócił we wtorek na scenę Metropolitan Opera po operacji dysku, która uniemożliwiła mu 13 października udział w nowej premierze Mozarta "Don Giovanni". O perypetiach zdrowotnych polskiego śpiewaka pisze "New York Times".
24-10-2011
Gliwice. Mariusz Kwiecień jako Don Giovanni w Kinie Amok
W sobotę, 29 października na Scenie Bajka - Kina Amok "Don Giovanii" z Metropilitan Opera w Nowym Jorku z Mariuszem Kwietniem w roli tytułowej.
14-10-2011
Kraków. Opery z Nowego Jorku zobaczymy w kinie Kijów
Nie musimy już wyjeżdżać do Nowego Jorku, by oglądać najlepsze przedstawienia operowe wystawiane w Metropolitan Opera. Wystarczy włożyć strój wieczorowy i wybrać się do kina Kijów. Tam premierowe amerykańskie produkcje będą transmitowane na żywo w jakości HD.
12-10-2011
Olsztyn. Transmisje z MET w Filharmonii
Na olsztyńskiej filharmonii stanął ogromny talerz satelitarny do transmisji premierowych przedstawień z Metropolitan Opera
11-10-2011
Warszawa. Transmisje z Metropolitan Opera w Studio
W nowym sezonie Teatr Studio planuje realizację cyklu transmisji na żywo w jakości HDTV oper z nowojorskiej Metropolitan Opera. Cykl zainauguruje 15 października transmisja "Anny Boleny" Gaetano Donizettiego.
04-10-2011
Gliwice. Transmisja spektakli operowych z Nowego Jorku na żywo
Jedenaście spektakli operowych będzie na żywo transmitowanych do Gliwic ze słynnej nowojorskiej Metropolitan Opera. W trakcie pierwszej transmisji melomani obejrzą premierę spektaklu "Anna Boleyn".
13-09-2011
Kraków. Transmisja z National Theatre w Londynie
Transmisje (HD) spektakli z National Theatre w Londynie w kinie Mikro. Przedstawienia z czołowej brytyjskiej sceny transmitowane są do blisko 300 sal kinowych na świecie.
29-08-2011
Rzeszów. MET: Live in HD w Zorzy
Najsłynniejsze w historii muzyki arie szaleństwa na scenie Metropolitan Opera wykona rosyjska sopranistka Anna Netrebko. Premierowy spektakl z jej udziałem tego samego wieczora będzie można posłuchać w rzeszowskim kinie Zorza, podczas transmisji na żywo z Nowego Jorku.
11-08-2011
Kraków. Opera w kinie
Kino Kijów.Centrum zaprasza na kolejną wakacyjną transmisję z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W niedzielę o godz. 17 pokazana zostanie opera komiczna Gioacchina Rossiniego "Hrabia Ory".
21-07-2011
Warszawa. Transmisja live z włoskiego festiwalu w Multikinie
9 sierpnia w Multikinie odbędzie się transmisja na żywo z inscenizacji opery "Nabucco" Giuseppe Verdiego.
17-06-2011
Lublin. "Tosca" z Walencji na Starym Mieście
W poniedziałek (13 czerwca) o godz. 20.00 na placu Po Farze uczestniczyć będziemy w jednym ze spektakularnych wydarzeń europejskich - transmisji na żywo opery "Tosca" Giacoma Pucciniego, prosto z hiszpańskiej Walencji.
28-05-2011
Lublin. "Tosca" z Walencji na placu po Farze
Miłośnicy opery nie mają w Lublinie łatwego życia. Mają tylko dwie opcje: wybrać na rzadko wystawianą "Traviatę" w Teatrze Muzycznym, albo pójść do Empiku, po kosztowne DVD. 13 czerwca to opera wyjdzie do nich, a za oglądanie "Toski" Pucciniego nadawanej na żywo z Walencji nie zapłacą ani grosza.
28-04-2011
Multikino. "Krwawe Gody" i "Suite Flamenca" live z Madytu
"Krwawe Gody" i "Suite Flamenca" - dwie znakomite inscenizacje baletowe światowej sławy choreografa Antonio Gadesa już 9 maja w Multikinie podczas transmisji live z Madrytu!
20-04-2011
Elbląg. Strauss w HD
Ostatnie dzieło operowe Straussa, w którym partię Hrabiny, wymagającą od śpiewaczki zarówno umiejętności muzycznych jak aktorskich, wykonywały największe soprany XX wieku. "Capriccio" już w najbliższą sobotę 23 kwietnia o 19 w kinie Światowid w ramach cyklu "The Metropolitan Opera. Live In HD".
06-04-2011
Kraków. Transmisja opery "Hrabia Ory"
W sobotę 9 kwietnia o godzinie 19:00 w KIJÓW.CENTRUM odbędzie się transmisja opery "Hrabia Ory", której autorem jest Gioacchinno Rossini.
25-02-2011
Łódź. "Ifigenia w Taurydzie" z MET
Placido Domingo w Filharmonii Łódzkiej? Jak najbardziej możliwe! Tym razem dzięki cyklowi transmisji MET Live in HD z Opery Nowojorskiej.
03-02-2011
Dąbrowa Tranowska. "Don Pasquale" z MET Live
5 marca Dąbrowski Dom Kultury zaprasza na pierwszy pokaz operowy, który będzie transmitowany z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Jako pierwsza zostanie zaprezentowana opera Gaetano Donizettiego "Don Pasquale".
02-12-2010
Kraków. "Don Carlos" - transmisja z Metropolitan Opera
Po raz kolejny kino Kijów.Centrum będzie transmitowało operę z najbardziej prestiżowego teatru operowego na świecie The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem widzowie obejrzą "Don Carlosa" Giuseppe Verdiego.
12-11-2010
Łódź. MET na ekranie
Czas na kolejną transmisję ze słynnej nowojorskiej Metropolitan Opera. Na żywo, w cyfrowej jakości pbrazu i dźwięku, będzie można ujrzeć w łódzkiej filharmonii operę buffo "Don Pasąuale" Gaetana Donizettiego.
08-10-2010
Kraków. Nowy sezon transmisji oper w kinie Kijów
To już kolejny rok wirtualnych wizyt w najbardziej prestiżowym teatrze operowym na świecie The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Od października w kinie Kijów. Centrum melomani będą mogli obejrzeć aż 12 transmisji przedstawień.
06-10-2010
Katowice. "Złoto Renu" na żywo w CSF
"Złoto Renu" Richarda Wagnera zainauguruje w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach nowy sezon transmisji na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
14-09-2010
Elbląg. Dwanaście transmisji przedstawień z Metropolitan Opera
W tym sezonie na wielkim ekranie w elbląskim kinie Światowid znowu będzie można oglądać spektakle operowe, transmitowane na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera.
30-07-2010
Elbląg. Transmisje z Metropolitan Opera w Światowidzie
Po wakacyjnej przerwie w elbląskim kinie Światowid znowu będzie można oglądać na żywo spektakle operowe, transmitowane z nowojorskiej Metropolitan Opera. Widzów czeka 11 przedstawień, wszystkie grane będą w oryginalnych językach, ale z napisami w językach polskim i angielskim.
21-05-2010
Szczecin. Premiera Teatru Nie Ma w Krypcie
We wtorek - 25 maja - na deskach Teatru Krypta gościnnie premiera "Lennie" Teatru Nie Ma.
07-05-2010
Łódź. Royal Opera House w Cinema City
Kolejną pozycją w repertuarze cyklu Cinemaestro, w łódzkim kinie Cinema City, będzie "Don Giovanni" W. A. Mozarta. Ekstrawagancką i prawdziwie ognistą (na scenie płonie żywy ogień) realizację dzieła wybitnego kompozytora, prosto z The Royal Opera House z Londynu, zobaczymy już dziś o godz. 19.30.
06-04-2010
Kraj. "Cyganeria" z Covent Garden w kinach Cinema City
Już od piątku, 9 kwietnia, genialna opera Giacomo Pucciniego "Cyganeria" (na zdjęciu) zagości w wiosennym repertuarze cyklu CineMAESTRO. Wybrane kina Cinema City zaprezentują znakomitą realizację dzieła włoskiego kompozytora prosto z legendarnego The Royal Opera House w londyńskim Covent Garden. Spektakl został zarejestrowany na żywo w grudniu 2009 roku, a już w kwietniu i maju 2010 roku będzie można go zobaczyć w wybranych kinach Cinema City.
24-03-2010
Cinema City. Oratorium "Mesjasz" Händla z z King's Chapel w Cambridge
Już 26 marca, widzowie wybranych kin Cinema City będą mogli doświadczyć niezwykłej atmosfery uroczystych obchodów Wielkanocy w historycznej King's Chapel w Cambridge.
05-03-2010
Łódź. "Cyrulik sewilski w Cinemacity
Kolejną odsłoną kinowego cyklu Cinemaestro, przedstawiającego perełki największych scen operowych Europy, będzie "Cyrulik sewilski" Gioacchino Rossiniego. Premiera tej wysmakowanej realizacji w wykonaniu madryckiego Teatro Real już dzisiaj, o godz. 19, w łódzkim kinie CiemaCity.
02-03-2010
Opera. "Cyrulik sewilski" w cyklu CineMAESTRO
Już 5 marca o godzinie 19:30 wybrane kina Cinema City zapraszają widzów na premierę "Cyrulika sewilskiego" - wysmakowanej realizacji opery Gioacchino Rossiniego prosto z madryckiego Teatro Real - teatru o bogatej i burzliwej historii.
22-02-2010
Kraj. "Śpiąca królewna" w Cinema City
26 lutego o godz. 19.00 na ekranach kin Cinema City zagości słynny zespół The Royal Ballet, który wytańczy romantyczną baśń Piotra Czajkowskiego według klasycznej choreografii Mariusa Petipy. "Śpiąca królewna" jest pierwszym baletem cyklu CineMAESTRO, w ramach którego przedstawiane są widzom największe dzieła opery i baletu z najznamienitszych scen Europy.
19-02-2010
Kraków. "Purytanie" z La Scali w Multikinie
Transmisję pięknego spektaklu operowego pt. "Purytanie" z La Scali obejrzeć będą mogli w niedzielę, o godz. 1i9 widzowie w Multikinie.
02-02-2010
Warszawa. Ferie i opera w Cinema City
W czasie zimowych ferii, które w województwie mazowieckim rozpoczęły się w poniedziałek, na wszystkich uczniów, którzy pojawią się w kinach Cinema City, czeka niezwykła moc atrakcji.
23-01-2010
Łódź. "Wesele Figara" w Cinema City
Udany cykl Cinemaestro powraca do Łodzi. Prezentujący opery i balety z najlepszych scen teatralnych Europy, a w tym roku również koncerty rockowe, rozpocznie się już dzisiaj, o godz. 19.30, w kinie Cinema City. Cykl zainauguruje "Wesele Figara", Wolfganga A. Mozarta.
22-01-2010
CINEMAESTRO - rok z operą w kinach Cinema City
Kina Cinema City zapraszają na kolejną odsłonę największych dzieł Mozarta, Bizeta, Prokofiewa czy Czajkowskiego w inscenizacji najlepszych scen operowych Europy i nie tylko - londyńskiego Royal Opera House Covent Garden, a także Teatro Real Madrid, the Chapel of King's College w Cambridge i Paris Opéra Ballet w Palais Garnier.
22-01-2010
Łódź. "Wesele Figara" inauguruje Cinemaestro
Udany cykl Cinemaestro powraca do Łodzi. Prezentujący opery i balety z najlepszych scen teatralnych Europy, a w tym roku również koncerty rockowe, rozpocznie się już dzisiaj, o godz. 19.30, w kinie Cinema City. Cykl zainauguje "Wesele Figara", Wolfganga A. Mozarta.
15-01-2010
Łódź. "Carmen" z MET
Już jutro w łódzkiej filharmonii odbędzie się transmisja z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. O godz. 19 dla łódzkich melomanów, na dużym ekranie zostanie wyświetlona Carmen Georges 'a Bizeta.
14-01-2010
Nowy Jork. Sukcesy Polaków w MET
Bardzo dobre recenzje za występy w przedstawieniach na scenie Metropolitan zbierają Andrzej Dobber i Mariusz Kwiecień [na zdjęciu].
12-01-2010
Katowice. "Carmen" z MET w HD
Śląscy melomanii podobnie jak fani opery ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii mają szansę wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach przygotowuje się do transmisji "Carmen" wprost z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
08-01-2010
Kraków. Nowe transmisje z MET w kinie Kijów
Na melomanów czekają również w tym roku doskonałe spektakle transmitowane bezpośrednio z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
06-01-2010
Elbląg. Opera Straussa z MET w Światowidzie
Kolejną odsłoną cyklu "The Metropolitan Opera. Live in HD" organizowanego przez CSE Światowid, będzie dzieło Richarda Straussa - "Kawaler Srebrnej Róży". Do obejrzenia bezpośredniej transmisji tej muzycznej komedii w trzech aktach zapraszamy w sobotę, 9 stycznia o godzinie 19.00.
18-12-2009
Rzeszów. "Opowieści Hoffmanna" z MET w Kinie Zorza
Już 19 grudnia o godzinie 19:00 odbędzie się kolejna transmisja opery na żywo ze słynnego Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem zaprezentujemy Państwu "Opowieści Hoffmanna" Jacques'a Offenbacha - to opera w trzech aktach z prologiem.
12-10-2009
Elbląg. "Tosca" z Metropolitan Opera w Światowidzie
W sobotę 10 października na ekranie kina Światowid można było zobaczyć pierwszą z oper pokazywanych w ramach "The Metropolitan Opera. Live in HD". Pokaz - na żywo, prosto z Nowego Jorku - jednej z najlepszych scen operowych na świecie, idealnie łączącej nowoczesność z tradycją, obejrzało około 150 osób.
08-10-2009
Łódź. Kolejny sezon transmisji z MET
Już trzeci sezon odbywać się będą bezpośrednie transmisje przedstawień z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Oprócz Filharmonii Łódzkiej, która je zapoczątkowała w 2008 roku, transmisje będzie można oglądać w Warszawie (kino Muranów), Krakowie (kino Kijów), Elblągu (centrum kultury Światowid), Rzeszowie (kino Zorza). Sezon 2009/2010 obejmuje dziewięć transmisji, pięć z nich to premiery sezonu.
05-10-2009
Rzeszów. Bezpłatna retransmisja z MET
Największym hitem ubiegłorocznego sezonu operowego "Madame Butterfly" kino Zorza promować będzie rozpoczynający się za tydzień nowy cykl transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
18-09-2009
Rzeszów. Opery z MET wracają do kina Zorza
18 września o godz. 19:30 odbędzie się darmowy pokaz słynnej opery "Madame Butterfly" na rzeszowskim rynku, organizowany przez kino Zorza. Tym pokazem kino chce rozpocząć i zachęcić widzów do udziału w całym cyklu transmisji na żywo ze słynnego Metropolitan Opera w Nowym Jorku, który będzie kontynuowany w kinie Zorza od 10 października 2009 do 1 maja 2010.
11-09-2009
Rzeszów. Wrcaja opery MET na Rynku
Znakomici śpiewacy ze słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaśpiewają na rzeszowskim Rynku! Od października do maja będzie ich można podziwiać w kinie Zorza średnio raz w miesiącu. Naturalnie jest to możliwe wyłącznie dzięki przekazowi satelitarnemu.
09-07-2009
Elbląg. Transmisje z Metropolitan Opera w Światowidzie?
Elbląskie centrum kultury "Światowid" [na zdjęciu widownia] przymierza się do realizacji nowego pomysłu - transmisji "na żywo" oper z jednego z najsłynniejszych teatrów operowych świata, The Metropolitan Opera.
09-05-2009
Rzeszów. Ostatnia w sezonie transmisja z MET
W sobotę kino Zorza zaprasza na ostatnią w tym sezonie bezpośrednią transmisję spektaklu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem będzie to "Kopciuszek" Gioacchina Rossiniego.
08-05-2009
Warszawa. Muzyczne wizyty w słynnych teatrach
To będzie już ostatnia przed wakacjami bezpośrednia transmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zyskały one dużą popularność, więc dla miłośników opery mamy dobrą wiadomość: kino Muranów ogłosiło plan transmisji w sezonie 2009/2010.
08-04-2009
Guleghina udusiła dyrygenta
Wykonanie sceny czytania listu, którą zostawiła na koniec koncertu, było wokalnym majstersztykiem i wielkim popisem: długie frazy, piękne legato, potężne forte i delikatne piana, rozległa skala w każdym rejestrze pełna blasku i mocy - o koncercie gwiazdy MET Marii Guleghiny w Łodzi pisze Michał Lenarciński na swoim blogu.
06-04-2009
Łódź. Śpiewała Maria Guleghina
Przez wielu uznana za najwybitniejszą sopranistkę naszych czasów, Maria Guleghina [na zdjęciu], przyjechała do Polski, aby zaśpiewać w minioną sobotę na ostatnim w tym sezonie koncercie z cyklu "Gwiazdy z Met w Filharmonii Łódzkiej".
03-04-2009
Łódź. Zaśpiewa gwiazda MET Maria Guleghina
Maria Guleghina [na zdjęciu], słynna sopranistka, która zaśpiewa w sobotę w Filharmonii Łódzkiej, spotkała się z dziennikarzami. Maria Guleghina oraz Carlo Montano byli już po próbach z łódzką orkiestrą przed sobotnim koncertem z cyklu "Gwiazdy Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej".
19-03-2009
Aria w kinie
Dlaczego transmisje są tak atrakcyjne? Nie tylko z powodów muzycznych, ale i ze względu na jakość przekazu: czujemy się, jakbyśmy byli w Met nie ruszając się ze swego miasta i za dużo niższą cenę. Widzimy też więcej: bliski plan - pisze Dorota Szwarcman w Polityce.
18-03-2009
Kraków. Ostatnia premiera MET w kinie Kijów
Sezon operowy 2008/2009 powoli zmierza ku końcowi. Ostatnią premierą sezonu będzie "Lunatyczka" Vincenzo Belliniego. Transmisję będzie można obejrzeć już w tą sobotę 21 marca, tym razem o godzinie 18:00.
16-03-2009
Polska Łucja z Met
Tego doprawdy jeszcze nie było! Bodajże od czasów braci Reszke - a więc od z górą stu lat - nie zdarzyło się, aby w przedstawieniu Metropolitan Opera w głównych rolach męskich wystąpili - i to ze znakomitym sukcesem, aż dwaj polscy śpiewacy - po transmisji "Łucji z Lammermoor" z nowojorskiej Metropolitan Opera pisze Józef Kański w Ruchu Muzycznym.
09-03-2009
Oglądaj operę i gryź popcorn
Teatry operowe na świecie decydują się na bezpośrednią transmisję swych przedstawień do sal kinowych. W Polsce w najbliższych dniach pokazy zorganizują Multikina w trzech miastach. Spektakle z udziałem sław trafiają też do Internetu - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
12-02-2009
Beczała rzucił MET na kolana
Wielkim triumfem okazał się transmitowany na cały świat sobotni występ Piotra Beczały w "Łucji z Lammermoor" na deskach najsłynniejszego domu operowego świata. Polski tenor w ostatniej chwili zastąpił przeziębionego gwiazdora z Meksyku - pisze Zbigniew Basara w Gazecie Wyborczej.
09-02-2009
"Łucja" z polskimi akcentami
Polscy śpiewacy: Piotr Beczała i Mariusz Kwiecień, zdominowali sobotnie przedstawienie "Łucji z Lammermoor" Gaetana Donizettiego w nowojorskiej Metropolitan Opera, które transmitowane było w systemie "Live in HD" do Polski, siedmiu krajów Europy oraz Japonii i Kanady. Aria Edgara "Tombe degli avi miei" z ostatniej sceny w wykonaniu Piotra Beczały wywołała burzliwą owację - pisze Adam Czopek w Naszym Dzienniku.
07-02-2009
Na Śląsku nie chcą MET?
MET przygotowuje cały sezon transmisji dla miłośników muzyki na całym świecie. W Polsce jako pierwsza umowę podpisała Filharmonia Łódzka. Od tego sezonu opery z Nowego Jorku pokazywane są również w kinach w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. Na Śląsku nikt tak nie zadbał o miłośników opery - skarży się Regina Gowarzewska- Griessgraber w Polsce Dzienniku Zachodnim.
07-02-2009
Rzeszów. Dzisiaj Łucja..." z MET
Kolejny spektakl operowy transmitowany na żywo z Metropolitan Opery w Nowym Jorku odbędzie się już w sobotę o godz. 19. Tym razem miłośnicy sztuki operowej będą mieli niepowtarzalna okazję obejrzeć i usłyszeć operę Gaetana Donizettiego " Łucja z Lammermooru".
06-02-2009
Warszawa. "Łucja z Lammermooru" z MET w Muranowie
"Łucja z Lammermooru", kino Muranów, ul. Andersa 1, bilety: 50 zł, rezerwacje: tel. 022 831 03 58, sobota (7.02), godz. 19
30-01-2009
Gwiazdor chrypi i traci głos
Szykowało się wydarzenie nie tylko sezonu w nowojorskiej Metropolitan, lecz wręcz operowy hit roku na świecie. Zamiast tego była konsternacja i wręcz artystyczny skandal - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
23-01-2009
Warszawa. Transmisja z Metropolitan Opera w Muranowie
"Orfeusz i Eurydyka", kino Muranów, ul. Andersa 1, bilety: 50 zł, rezerwacje: tel. 022 831 03 58, sobota (24.01), godz. 19
22-01-2009
Czarująca Garanca, czarodziejskie fagoty
Znakomity początek cyklu "Gwiazdy Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej". Inauguracja należała do pięknej Eliny Garancy, ale miano bohaterów wieczoru należy się także Orkiestrze Kameralnej z Bazylei, perfekcyjnie prowadzonej przez Karla Marka Chichona - pisze Jędrzej Słodkowski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
21-01-2009
Łódź. Elina Garanca rozpoczęła koncerty gwiazd MET
Arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu niebieskookiej Eliny Garancy rozpoczęły cykl "Gwiazdy Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej". Pełna sala gorąco oklaskiwała Łotyszkę o zaskakująco donośnym głosie już od pierwszej arii "Alma grande e nobile core".
21-01-2009
Wielki świat zawitał do Łodzi
Długo wczoraj nie można się było przekonać, że gwiazda światowej wokalistyki, mezzosopranistka Elina Garanca, w ogóle jest w Łodzi. Najpierw nie pojawiła się na konferencji prasowej z dziennikarzami, mimo że miała być jej główną bohaterką. Nie potrzebowała także próby, później zabroniła wykonywania sobie zdjęć - nawet podczas śpiewania - o pierwszym koncercie z cyklu "Gwiazdy MET w Łodzi" pisze Dariusz Pawłowski w Polsce Dzienniku Łódzkim.
20-01-2009
Łódź. Dziś zaśpiewa Elina Garanca
Elina Garanca [na zdjęciu] zaśpiewa dziś w ramach koncertu "Gwiazdy MET w Łodzi".
19-01-2009
Łódź. Koncert Eliny Garancy
Zaczęło się od transmisji spektakli z Metropolitan Opera, ale oprócz przekazów satelitarnych łódzcy melomani będą mieli okazję usłyszeć tych, którzy zaznaczyli swoją obecność na legendarnej scenie. Prezentowała się Aleksandra Kurzak, polska obiecująca artystka, a jutro wystąpi jedna z najznakomitszych gwiazd - 32-letnia, piękna łotewska śpiewaczka Elina Garanca [na zdjęciu].
16-01-2009
Łódź. Koncerty gwiazd Metropolitan Opera
Mezzosporanistka Elina Garanca, baryton Andrzej Dobber i sopranistka Maria Guleghina - Filharmonia Łódzka zaprasza w najbliższych tygodniach na występy solistów Metropolitan Opera.
16-01-2009
Łódź. Maria Guleghina w koncercie solistów MET
Operowa sława, Maria Guleghina [na zdjęciu] nazywana jest "wokalnym cudem". To jedna z niewielu na świecie przedstawicielek tzw. rosyjskiej szkoły wokalnej, zdolna kreować nowe oblicze klasycznej muzyki włoskiej. Artystka zaśpiewa 4 kwietnia w koncercie "Gwiazdy Metropolitan Opera w Łodzi".
16-01-2009
Łódź. Wystąpi operowa gwiazda "Seksu w wielkim mieście"
Elina Garanca [na zdjęciu] wystąpi w 20 stycznia w ramach koncertu "Gwiazdy Metropolitan Opera w Łodzi".
16-01-2009
Łódź. Zaśpiewa Andrzej Dobber
Agenda artystyczna Andrzeja Dobbera [na zdjęciu] jest szczelnie wypełniona na najbliższe pięć lat i wciąż uzupełniana o nowe propozycje. Na razie kończy się na 2013 roku, kiedy wielki polski baryton zagra w Liryc Opera of Chicago popisową rolę Rigoletta z opery Giuseppe Verdiego. Artysta zaśpiewa 13 marca w ramach koncertu "Gwiazdy Met w Łodzi".
16-01-2009
W Łodzi spełniają się marzenia
- Jakkolwiek za przykładem naszej filharmonii poszło kilka kin w kraju, z czego zresztą się ogromnie cieszę, to słuchacze, którzy oglądali transmisje z Met w kinach i porównują je z doznaniami z Łodzi, mówią jednoznacznie: to nie ten sam wymiar. Sala koncertowa, ze swoją elegancją i szczególnym wystrojem, do której przychodzi się specjalnie po to, by słuchać muzyki, stwarza szczególną atmosferę w odbiorze opery - mówi Andrzej Sułek, dyrektor Filharmonii Łódzkiej w rozmowie z Jędrzejem Słodkowskim z Gazety Wyborczej - Łódź.
12-01-2009
Łódź. Kolejny rok z gwiazdami Metropolitan Opera
Zapoczątkowane przez Filharmonię Łódzką w poprzednim sezonie transmisje przedstawień z nowojorskiej The Metropolitan Opera odniosły duży sukces. Zrobiło się o nich głośno nie tylko w Łodzi, ale i w innych miastach. Do tego stopnia, że śladem łódzkiej instytucji, kolejne podpisały umowę z MET - transmisje z Nowego Jorku mogą oglądać melomani na ekranach kin Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Krosna.
08-01-2009
Operowo - muzyczne wzloty i upadki 2008
Mijający rok nie zapisze się w operowych annałach ani spektakularnymi wydarzeniami artystycznymi, ani sensacyjnymi debiutami czy głośnymi klęskami. Choć te ostatnie czasami się zdarzały. Jednym słowem było średnio zarówno na światowych, jak i polskich scenach. Ale jednocześnie było się na co zżymać i o czym dyskutować. Był to rok obchodów 150. rocznicy urodzin Marceliny Sembrich-Kochańskiej, największej śpiewaczki operowej w historii polskiej wokalistyki - pisze Adam Czopek w Naszym Dzienniku.
08-01-2009
Operowo - muzyczne wzloty i upadki 2008
Mijający rok nie zapisze się w operowych annałach ani spektakularnymi wydarzeniami artystycznymi, ani sensacyjnymi debiutami czy głośnymi klęskami. Choć te ostatnie czasami się zdarzały. Jednym słowem było średnio zarówno na światowych, jak i polskich scenach. Ale jednocześnie było się na co zżymać i o czym dyskutować. Był to rok obchodów 150. rocznicy urodzin Marceliny Sembrich-Kochańskiej, największej śpiewaczki operowej w historii polskiej wokalistyki - pisze Adam Czopek w Naszym Dzienniku.
06-01-2009
Rzeszów. Kolejny spektakl MET w kinie Zorza
Kolejny spektakl operowy w Kinie Zorza bezpośrednio z Metropolitan Opery w Nowym Jorku odbędzie się 10.01.2009 o godz. 19.00. Będzie to opera "Jaskółka", która jest dziełem wybitnego włoskiego kompozytora Giocoma Pucciniego . Jest to premiera sezonu 2008/2009.
17-12-2008
Rzeszów. "Thais" z MET w kinie Zorza
Już w najbliższą sobotę 20 grudnia o godz.18.00 w kinie Zorza odbędzie się kolejna transmisja na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem miłośnicy sztuki operowej będą mieli okazję podziwiać dzieło Julesa Masseneta "Thais".
20-11-2008
Warszawa. Gwiazdy nadają z Nowego Jorku
Najsłynniejsze głosy, wielkie inscenizacje - to wszystko na ekranie kina Muranów od soboty za sprawą transmisji prosto z Metropolitan Opera.
19-11-2008
Warszawa. Metropolitan Opera w Muranowie
Kino Muranów zaprasza na "Potępienie Fausta", pokaz realizowany w ramach przedsięwzięcia The Metropolitan Opera: Live in HD.
14-10-2008
Nie jesteśmy przyzwyczajeni do oper
Metropolitan Opera zrobiła totalną klapę w Krośnie. Słaba frekwencja była też w Rzeszowie. W sobotę w dwóch podkarpackich kinach: rzeszowskiej Zorzy i krośnieńskim Sokole, odbyła się pierwsza transmisja na żywo z największej sceny operowej świata. Czy będą następne? - pyta Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
10-10-2008
Kraków. MET Opera w kinie Kijów
Najsłynniejsze głosy i najlepsze spektakle operowe w Krakowie? To możliwe, choć na razie tylko w kinie. Już w najbliższą sobotę na ekranie Kijów.Centrum zobaczymy muzyczne widowisko z Metropolitan Opera.
08-10-2008
Kraków. Od soboty MET w Kijów. Centrum
W sobote 11 października o godz. 19.00 w KIJÓW. CENTRUM odbędzie się niecodzienny spektakl. Będzie to transmisja w jakości HD Live opery "Salome" z The Metropolitan Opera.
03-10-2008
Łódź. Transmisje z nowojorskiej MET
11 października odbędzie się pierwsza w tym sezonie bezpośrednia transmisja satelitarna przedstawienia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Pierwszym dziełem, jakie będzie można zobaczyć na specjalnym ekranie zainstalowanym w sali Filharmonii Łódzkiej, będzie "Salome" R. Straussa z Karitą Mattila w partii tytułowej.
19-09-2008
Łódź. Aleksandra Kurzak jako gwiazda MET
Dzięki transmisji spektakli z Metropolitan Opera o Filharmonii Łódzkiej zrobiło się głośno w całej Polsce. Teraz artyści nowojorskiej scenyznów wystąpią wŁodzi, ale tym razem na żywo. W piątek o godz. 19 koncertem Aleksandry Kurzak [na zdjęciu] rozpocznie się cykl "Gwiazdy Met w Łodzi".
02-09-2008
Łódź. Gwiazdy opery i hity filharmonii
Midori, Ivo Pogorelić, Elina Garanca, Aleksandra Kurzak, Andrzej Dobber [na zdjęciu], Piotr Anderszewski - to nazwiska wielkich gwiazd, które urozmaicą nowy sezon artystyczny w Filharmonii Łódzkiej. Przewidziano w nim 129 wielkich i kameralnych wydarzeń. To niespotykana w historii filharmonii liczba!
01-09-2008
Rzeszów-Krosno. Metropolitan Opera w kinach
Rewelacja dla melomanów: w Rzeszowie i Krośnie będzie można zobaczyć przedstawienia operowe transmitowane na żywo prosto z nowojorskiej Metropolitan Opera, jednej z największych scen świata.
19-05-2008
Łódź. Koniec sezonu z Metropolitan Opera live
Sezon "Metropolitan Opera: Live in HD" w Filharmonii Łódzkiej właśnie zakończył się.
01-03-2008
Teatr autorski - co to takiego?
Przenoszenie akcji dzieł operowych z dawnych epok w czasy dzisiejsze oraz ubieranie Zygfrydów, Edgarów, Nemorinów w dżinsy przestało być aktem odwagi i oryginalności, a stało się swego rodzaju sztampą - pisze Józef Kański w Ruchu Muzycznym.
14-02-2008
Łódź. "Manon Lescaut" z MET w sobotę
"Makbetem" Verdiego przekazywanym na żywo wprost z Metropolitan Opera, zaczęła się współpraca między legendarną nowojorską sceną i Filharmonią Łódzką. W sobotę, o godz. 19, zasiadając na widowni FŁ, przed ekranem 6 na 11 metrów, publiczność będzie uczestniczyła w przekazie spektaklu "Manon Lescaut" G. Pucciniego.
08-02-2008
Łódź. "Manon Lescaut" z MET
"Manon Lescaut" Giacomo Pucciniego to kolejna opera z nowojorskiej Metropolitan Opera House, jaką już 16 lutego będziemy mogli obejrzeć w Filharmonii Łódzkiej.
05-02-2008
Łódź. "Manon Lescaut" z Metropolitan Opera
Obejrzeć któryś ze spektakli słynnej Metropolitan Opera bez konieczności wyprawy do Nowego Jorku? Jak najbardziej możliwe. Wystarczy wybrać się do Filharmonii Łódzkiej, gdzie odbywają się przekazy satelitarne koncertów z najsłynniejszej sceny operowej świata. Najbliższa transmisja 16 lutego.
18-01-2008
Łódź. Bilety na Met w filharmonii
Od 18 stycznia kasy Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22) sprzedają bilety na cztery transmisje z serii "Live in HD" z Metropolitan Opera: "Manon Lescaut" Pucciniego (16 lutego), "Peter Grimes" Brittena (15 marca), "Cyganerię" Pucciniego (5 kwietnia) i "Córkę pułku" Donizettiego.
14-01-2008
Kino domowe na dużym ekranie
Zaklinanie, że to opera, nic nie pomoże. Opera jest teatrem. Transmisja w filharmonii, nawet na żywo, jest telewizją. Kryterium? Transmisja z Metropolitan Opera jest jednostronna. Siedząc w Filharmonii Łódzkiej nie mam najmniejszego wpływu na to, co dzieje się w Nowym Jorku. Ten brak, a nie dystans przestrzenny wykonawców i widzów decyduje, że nie obcujemy z teatrem, lecz z aparturą podłączoną do kontaktu - pisze Leszek Karczewski z Gazety Wyborczej - Łódź po transmisji "Makbeta" z MET.
14-01-2008
Łódź. Obejrzeli "Makbeta" z MET
Satelitarną transmisję opery "Makbet" Giuseppe Verdiego ze słynnej nowojorskiej Metropolitan Opera obejrzeli i wysłuchali w sobotę wieczorem [5 grudnia] melomani w Filharmonii Łódzkiej. Była to pierwsza w Polsce transmisja spektaklu z nowojorskiej opery.
14-01-2008
W pięć sekund po Nowym Jorku
Łódzcy melomani oglądali transmisję "Makbeta" z MET z 5-sekundowym opóźnieniem. To tylko czas dotarcia sygnału - o muzycznym wydarzeniu w łódzkiej filharmonii rozmawia Jędrzej Słodkowski z Gazety Wyborczej- Łódź z Andrzejem Pasowskim z firmy Toya.
10-01-2008
Łódź-Nowy Jork. Transmisja z Metropolitan Opera w sobotę
Na ekranie o wymiarach 6 na 11 m umieszczonym w Filharmonii Łódzkiej będzie można w sobotę obejrzeć "Makbeta" Verdiego bezpośrednio z nowojorskiej Metropolitan Opera. Najlepszą jakość dźwięku zapewni system Dolby Digital 5.1 Surround. Do końcu sezonu zaplanowano transmisje czterech innych przedstawień.
08-01-2008
Łódź. Metropolitan Opera w Filharmonii
W bezpośrednim przekazie z legendarnej nowojorskiej Metropolitan Opera w gmachu Filharmonii Łódzkiej prezentowany będzie "Makbet" Verdiego. Relacja na ekranie o wymiarach 6 na 11 metrów w sobotę o godz. 19.
04-01-2008
Łódź. Operowe transmisje z Nowego Jorku
Kiedy większość łodzian odpoczywała w domach po sylwestrowych szaleństwach, kilkanaście osób w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej oglądało operę "Jaś i Małgosia" transmitowaną prosto z Nowego Jorku.
03-01-2008
Łódź. Bliżej Metropolitan Opera
W Filharmonii Łódzkiej już za dziesięć dni będzie można obejrzeć pierwsze (z planowanych sześciu) przedstawienie operowe nowojorskiej Metropolitan Opera House. To, obok mediolańskiej La Scali, najważniejsza scena operowa w świecie. Spektakle MET będą transmitowane bezpośrednio i emitowane w czasie rzeczywistym na ekranie o powierzchni 66 mkw., umieszczonym nad estradą.
06-12-2007
Łódź. Transmisje z Metropolitan Opera
W Filharmonii Łódzkiej rozpoczęto sprzedaż biletów na przedstawienia operowe nowojorskiej Metropolitan Opera House. To, obok mediolańskiej La Scali, najważniejsza scena operowa w świecie. Spektakle MET będzie można obejrzeć nie ruszając się z Łodzi.
01-12-2007
Łódź. Metropolitan Opera live
Najlepszych artystów operowych świata będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w Filharmonii Łódzkiej. Dzięki bezpośrednim satelitarnym transmisjom z nowojorskiej Metropolitan Opera - pisze Jędrzej Słodkowski w Gazecie Wyborczej - Łódź.