powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. "Dotknij Teatru" z Powszechnym

Teatr Czytany, Dzień otwarty w teatrze, "Kolacja dla głupca" połączona z czytaniem orientalnej poezji to wydarzenia w ramach projektu "Dotknij teatru".

W dniach 17-29 marca 2012 Łódź świętować będzie 51. Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku, trzecia już edycja akcji "Dotknij teatru", która zrodziła się w Łodzi, uzyskała rangę ogólnopolską. Dołączyły do nas województwa: śląskie, mazowieckie i wielkopolskie i dzięki współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, łódzkie założenia wcielane są w życie przez partnerów z innych miast. Łódzkie środowisko artystyczne po raz kolejny przygotowało bogatą ofertę dla mieszkańców naszego miasta. Wierzymy, że w propozycjach "Dotknij Teatru" Teatru Powszechnego każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpoczynamy w piątek o godz. 13.00 specjalną premierą Teatru Czytanego. W niedzielę 25 marca o godz. 15.00 wszystkich miłośników teatru, oraz tych którzy bywają w nim okazjonalnie, zapraszamy na Dzień otwarty podczas, którego będzie można poznać historię teatru, zobaczyć jego kulisy i pracownie, oraz dowiedzieć się na czym polega praca, tych których nie widzimy na scenie podczas spektaklu, ale bez których pracy nie mogłoby się odbyć żadne przedstawienie.

Natomiast w sam Międzynarodowy Dzień Teatru, we wtorek 27 marca, o godz. 19.00 zapraszamy na sztukę Kolacja dla głupca. Za scenariusz tej, cieszącej się ogromną popularnością komedii, jej autor Francis Veber zdobył nagrodę Cezara. Przed spektaklem o godz. 18.30 zapraszamy na specjalną odsłonę dobrze znanego przez naszych widzów cyklu Moja -nasza ulubiona poezja. Tym razem zapraszamy Państwa na orientalną podróż z wierszami wybranymi przez Pana Masakatsu Yoshidę.

Zapisy na Dzień otwarty prosimy kierować pod adres: emilia.marciniak@powszechny.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia "Dotknij Teatru" jest bezpłatny! Szczegółowy program obchodów dostępny na stronie: http://www.dotknij-teatru.pl/