powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Śląskie. Rusza ogólnopolska akcja kulturalna "Dotknij teatru"

Konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zainauguruje ogólnopolską akcję kulturalną "Dotknij teatru" w województwie śląskim. Akcja potrwa do 29 marca.

"Dotknij teatru" to różnorodne, specjalnie na tę okoliczność przygotowane działania: spektakle, spotkania, warsztaty, czytania, próby otwarte, wystawy, zwiedzanie kulis, czy projekcje, dzięki którym widzowie mają wyjątkową okazję poznania teatru "od kuchni". Artystom i animatorom kultury zaś akcja daje możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, zaprezentowania dotychczasowych projektów oraz poznania potrzeb i wrażliwości widowni.

W programie śląskiej edycji znajdą się także: warsztaty teatralne, prezentacje, spektakle dla dzieci i dorosłych, próby czytane, zwiedzanie teatru, czy wykłady.

Projekt "Dotknij teatru" został zainicjowany przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku. W tegorocznej edycji wezmą udział także teatry instytucjonalne, muzea, ośrodki kultury oraz fundacje, stowarzyszenia, teatry i artyści niezależni z województw mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Zadaniem projektu jest promocja teatru w Polsce oraz zachęcenie publiczności do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Więcej informacji o projekcie i szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie internetowej: www.dotknij-teatru.pl

Dotknij teatru ŚLĄSKIE | 15.03 -29.03

Dotknij teatru ŁÓDŹ | 17.03-29.03

Dotknij teatru MAZOWIECKIE | 23.03-1.04

Dotknij teatru WIELKOPOLSKIE | 24.03-31.03