powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Debata nt. przyszłości i finansowania kultury

15 marca 2012 r. Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich w Polsce zaprasza na debatę "Kto zapłaci za kulturę?".

Jaki wpływ na kształtowanie projektów kulturalnych ma państwo i państwowe instytucje kultury? Czy finansowanie kultury ze środków publicznych i funduszy europejskich jest jedynym rozwiązaniem, by kultura pozostała projektem społecznym? Jak rozwija się kultura w czasach, kiedy rolę mecenasa coraz częściej przejmują firmy prywatne?

W dyskusji udział wezmą: Frédéric Martel, francuski socjolog i dziennikarz rozgłośni France Culture, autor książki, która ukazała się w Polsce Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie? (Czarna Owca, 2011), Krzysztof Czyżewski, producent teatralny, eseista, wydawca, twórca i dyrektor Fundacji Pogranicze i Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, dyplomata i menedżer kultury, wydawca i producent muzyczny. Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk, dziennikarz tygodnika Polityka, badacz współczesnych form komunikacji i wpływu nowych technologii na życie społeczne.

Czwartek 15 marca 2012 r

Debata publiczna "Kto zapłaci za kulturę?", o godz. 18.00

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66 (sala 316).

Wstęp wolny. Tłumaczenie symultaniczne.

Więcej informacji: http://www.okf.uw.edu.pl/pl/wydarzenia/kto-zapaci-za-kultur.html