powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polskie Radio. Koncert "Gdy aktor zachoruje"

26 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Gdy aktor zachoruje", którego współorganizatorem jest Teatr Polskiego Radia. Radiowa Jedynka zaprasza na jego retransmisję 4 marca o godz. 21.05.

Celem przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego na rzecz aktorów zmagających się z ciężkimi chorobami. Wspólnie z Teatrem Polskiego Radia wydarzenie zorganizowały Fundacja im. Darii Trafankowskiej, reprezentowana przez Dorotę Landowską, oraz Stowarzyszenie K40 Ewy Telegi.

W koncercie, prowadzonym przez Pawła Sztompkę, Artura Andrusa i Kubę Strzyczkowskiego, wspieranych przez Katarzynę Pakosińską, wystąpi wielu wybitnych muzyków i aktorów Teatru Ateneum. Na scenie pojawią się m.in.: Stanisław Soyka, Anna Sroka, Włodzimierz Nahorny, Katarzyna Skrzynecka i Ewa Konstancja Bałhak. Teatr Ateneum przedstawi spektakl "Brel. Młynarski", w którym udział wezmą: Dorota Nowakowska, Marian Opania, Grzegorz Damięcki, Wojciech Brzeziński i Andrzej Poniedzielski. Gościem specjalnym przedstawienia będzie Wojciech Młynarski.

Pomiędzy występami artystów zostanie przeprowadzona licytacja cennych przedmiotów ofiarowanych przez m.in. Prezydentów RP: Bronisława Komorowskiego, Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, a także przez prezesa Zarządu Polskiego Radia - Andrzeja Siezieniewskiego oraz laureatów Wielkiego Splendora, nagrody przyznawanej corocznie przez Teatr Polskiego Radia wybitnym aktorom sceny radiowej.

Cegiełki wartości 100 złotych, uprawniające do wstępu na koncert, są dostępne w przedsprzedaży w Teatrze Ateneum, na stronie www.k40.org.pl oraz w dniu koncertu od godz.16.00 w kasie Studia im. W. Lutosławskiego przy ul. Z. Modzelewskiego 59 w