Konkurs na dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi

19-12-2007
12-11-2009
Łódź. Tajemniczy kandydat na szefa artystycznego Teatru Nowego
Komisja konkursowa wyłoniła w czwartek kandydata na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - poinformowała p.o. dyrektora wydziału kultury łódzkiego magistratu Grażyna Bolimowska. Teraz jego osoba zostanie rekomendowana prezydentowi miasta Jerzemu Kropiwnickiemu. Nazwisko kandydata zostanie podane do końca listopada.
03-11-2009
Łódź. Sześciu kandydatów na dyrektora Teatru Nowego
12 listopada w łódzkim Teatrze Nowym odbędzie się koncert Marka Dyjaka, znanego barda i twórcy muzyki do spektakli Nowego, będący pierwszym akordem świętowania 60. urodzin teatru.
24-08-2009
Teatr dla ludzi czy wbrew ludziom
Odwołanie Zbigniewa Brzozy ze stanowiska dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi ma wymiar nie tylko lokalny. Dowodzi bowiem niebezpiecznych związków między światami kultury i polityki. Pokazuje wszechwładzę urzędników i i przekonuje, że obiecywana niezależność i decentralizacja to nic niewarte mity - pisze Jacek Wakar w Dzienniku.
21-07-2009
Wyniszczający konflikt w łódzkim Teatrze Nowym
W Nowym wrze. Jeden wyrok może na powrót pogrążyć teatr w niebycie. Nie sądzę, by Łukaszewicz chciał wejść w szyte mu buty. Ale obawiam się, że i to nie powstrzyma prezydenta Kropiwnickiego. Byłby to groźny precedens - dowód, że ręcznym sterowaniem można poważnie zaszkodzić nie tylko lokalnej kulturze - o sytuacji w Teatrze Nowym pisze Jacek Wakar w Dzienniku.
11-07-2009
Naści, piesku, kiełbaski
- To, co wydarzyło się w Jeleniej, dziś dzieje się w innych miejscach w Polsce. Takie miasta jak Koszalin czy Łódź pozbywają się dyrektorów artystycznych, używając argumentu, że ich program jest zbyt elitarny Znaczy to tyle, że lokalnym politykom zależy na ogłupianiu swoich wyborców - żądają więc od teatru rozrywki. Chleb i igrzyska to skuteczne narzędzie kontroli. Bezmyślność jest bezpieczna - z reżyserem Wojciechem Klemmem rozmawia Joanna Wichowska w portalu dwutygodnik.strona kultury.
11-07-2009
Łódź. List senatora Grubskiego w sprawie Teatru Nowego
"Szanowny Panie Prezydencie, proszę nie doprowadzić do zniszczenia odrodzonej sceny Teatru Nowego w Łodzi" - tak zaczyna się list otwarty senatora Macieja Grubskiego do prezydenta Łodzi, Jerzego Kropiwnickiego.
10-07-2009
Łódź. Czy Brzoza będzie szefem Nowego?
W Teatrze Nowym w Łodzi znowu wrze. Wydawało się, że po objęciu w minionym sezonie dyrekcji artystycznej w tym doświadczonym i zmęczonym teatrze przez Zbigniewa Brzozę [na zdjęciu] na dłużej uspokoi nastroje i odmieni jego los. Okazuje się, że spokoju już wystarczy.
10-07-2009
Łódź. Teatr prezydenta Jerzego Kropiwnickiego
- Nie wiem, czy wezmę pod uwagę opinię komisji, która oceniała dyrektora Teatru Nowego - mówi Jerzy Kropiwnicki, prezydent miasta, pytany o dalsze losy Zbigniewa Brzozy. Na razie miejsce najbliższego współpracownika Brzozy ma zająć popierająca Kropiwnickiego radna PiS-u.
08-07-2009
Łódź. Nie zwalniajcie dyrektora Teatru Nowego
Zbigniew Brzoza w ciągu roku postawił na nogi najsłabszą łódzką scenę, ale grozi mu zwolnienie. Dyrektor Teatru Nowego nie podoba się prezydentowi Kropiwnickiemu.
24-06-2009
Łódź. Urzędnicy dyskutowali o umowie dla dyrektora Brzozy
Przedłużyć umowę z dyrektorem Teatru Nowego Zbigniewem Brzozą [na zdjęciu]na następny sezon czy nie? Burzliwa, kilkugodzinna dyskusja na ten temat odbyła się wczoraj w wydziale kultury Urzędu Miasta Łodzi. Spotkanie miało charakter zamknięty.
05-09-2008
W "Nowym" po nowemu
Premiera czeskiej sztuki produkcyjnej "Brygada szlifierza Karhana" Vaska Kani - w 59 lat po premierze - ma ponownie przyciągnąć publiczność do Teatru Nowego w Łodzi. Wczoraj rozpoczęto w "Nowym" próby do tej realizacji. Przygotowuje ją reżyser Remigiusz Brzyk, a w obsadzie m.in. Monika Buchowiec i Bartosz Turzyński.
01-08-2008
Łódź. Deszcz premier w Nowym
Jest już wstępny plan premier w Teatrze Nowym. Obejmujący stanowisko Zbigniew Brzoza planuje wprowadzić do repertuaru sześć nowych tytułów.
30-07-2008
Łódź. Pierwsza rozprawa sądowa aktorów Nowego
Siedem godzin trwała pierwsza rozprawa przed sądem rejonowym w Łodzi o przywrócenie do pracy aktorów Teatru Nowego. O ich zwolnieniu zdecydował dyrektor elekt Zbigniew Brzoza.
25-07-2008
Łódź. Aktorzy Teatru Nowego przed sądem
Ośmiu aktorów zwolnionych z Teatru Nowego postanowiło dochodzić swoich praw przed sądem. Domagają się przywrócenia ich do pracy. Pierwsza rozprawa już w przyszłym tygodniu - pisze Krzysztof Kowalewicz w Gazecie Wyborczej - Łódź.
23-06-2008
Łódź. Zwolnienia w Nowym
W Teatrze Nowym 13 aktorów straciło pracę. To jedno z największych zwolnień grupowych w ostatnich latach w polskim teatrze. Osiem osób odwołało się do sądu. - Etaty traktowane są jak dożywotni przywilej pracy w jednym teatrze. To nienormalna sytuacja - uważa Zbigniew Brzoza [na zdjęciu], nowy dyrektor artystyczny Nowego, z którym rozmawia Krzysztof Kowalewicz z Gazety Wyborczej - Łódź.
23-06-2008
Związek powinien bronić miejsc pracy
- Nie należy się dziwić, że aktorzy kurczowo trzymają się etatów. Każdy chce jakoś żyć, opłacić czynsz, utrzymać rodzinę. Młodzi mogą jeszcze dorobić w serialach czy reklamie, a co z resztą? - mówi Jerzy Krasuń, przewodniczący związkowej Solidarności w Teatrze Nowym w Łodzi, w rozmowie z Krzysztofem Kowalewiczem z Gazety Wyborczej - Łódź.
11-06-2008
Łódź. Nowy według Brzozy
Zbigniew Brzoza obejmujący stanowisko dyrektora artystycznego teatru, wprowadza nowy ład. Nie tylko zwolnił 15 aktorów, ale postanowił przewietrzyć repertuar i zdjąć z afisza siedem spektakli (dwa "zeszły" już wcześniej) - pisze Michał Lenarciński w Polsce Dzienniku Łódzkim.
24-03-2008
Dejmkowski z ducha, nie z afisza
- Chciałbym, by Nowy za parę lat spróbował być najbliższym mi, z zazdrości, teatrem - berlińskim Schaubühne za dyrekcji Petera Steina. Powiem coś, co dziś jest odważne i awangardowe: by stał się teatrem, który opowiada historie - mówi Zbigniew Brzoza, reżyser, nowy dyrektor artystyczny Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, od przyszłego sezonu.
16-01-2008
Łódź. Zbigniew Brzoza odpowie za artyzm
Sensacyjne rozstrzygnięcie w konkursie na dyrektora Teatru Nowego! Komisja nie wybrała faworyzowanego od kilku tygodni znanego aktora Olgierda Łukaszewicza, tylko reżysera i dyrektora Zbigniewa Brzozę [na zdjęciu] - co wróży tej scenie wyłącznie ciekawą przyszłość.
15-01-2008
Łódź. Brzoza dyrektorem Nowego
Reżyser i wykładowca w PWSFTViT Zbigniew Brzoza [na zdjęciu] wygrał konkurs na dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka.
12-01-2008
Łódź. Kto zostanie dyrektorem Teatru Nowego?
W piątek przez pięć godzin komisja konkursowa przesłuchiwała kandydatów na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Nowego. Na razie nie wiadomo, kogo wybrała.
11-01-2008
Łódź. Rozmowy z kandydatami do Nowego
Na dziś zaplanowane są rozmowy z ósemką kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na dyrektora artystycznego Teatru Nowego.
11-01-2008
Łódź. Brzoza lub Łukaszewicz w Nowym?
11 stycznia mamy poznać nowego dyrektora artystycznego Teatru Nowego. Najpoważniejszymi kandydatami na stanowisko są: Olgierd Łukaszewicz i Zbigniew Brzoza.
22-12-2007
Łódź. Ośmiu do Nowego
W Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi otwarto wczoraj koperty z ofertami na konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego. Nadeszło osiem ofert i wszystkie, zdaniem komisji, spełniły wymogi formalne. Oznacza to, że ośmiu kandydatów przystąpi do drugiego etapu konkursu, zaplanowanego na 11 stycznia.
20-12-2007
Łódź. Siedmiu kandydatów na dyrektora Nowego
Siedem ofert wpłynęło do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi w odpowiedzi na ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Nowego. To dość nikłe zainteresowanie.
19-12-2007
Łódź. Tylko medialny kandydat na dyrektora Nowego?
12-12-2007
Konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Łodzi
Prezydent Miasta Łodzi na podstawie zarządzenia Nr l297N/07 z dnia 9 listopada 2007 r. ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Łodzi, z siedzibą w Łodzi, ul. Zachodnia 93.
12-12-2007
Łódź. Teatr Nowy szuka wicedyrektora
Konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw artystycznych Teatru Nowego w Łodzi ogłosił prezydent Jerzy Kropiwnicki.
08-11-2007
Łódż. Olgierd Łukaszewicz dyrektorem Nowego?
Czyżby znów aktor miał kierować pracą artystyczną Teatru Nowego? Władze miasta zapowiedziały, że ogłoszą nominację do końca roku. Jak mówi dyrektor naczelny Janusz Michaluk, ogłoszenie konkursu spodziewane jest po 20 listopada. Miesiąc będzie trwało przyjmowanie ofert.
11-05-2007
Łódź. Jerzy Zelnik zostaje jeszcze sezon
Teatr Nowy przedstawił zamierzenia na sezon 2007/2008. Spekulacje, kto po dyrektorze artystycznym Jerzym Zelniku [na zdjęciu], pozostaną przez najbliższy rok nieaktualne. Kandydat na nowego szefa (z konkursu albo z nominacji władz miasta) powinien jednak za parę miesięcy rozpocząć działania, by przygotowywać plany na lata 2008/2009.
27-02-2007
Łódź. Konkursy na dyrektorów teatrów
W łódzkich teatrach miejskich szykują się zmiany na dyrektorskich stanowiskach. Niektórzy już zapowiadają swoje odejście. Są też tacy szefowie scen, którzy dyrektorami nie mogą się tytułować.