Łódź. Przeprowadzka Tygla Kultury

Redakcja łódzkiego "Tygla Kultury" przenosi się z ulicy Wschodniej do Śródmiejskiedo Forum Kultury - Dom Literatury" na ul. Roosevelta 17. Przeprowadzka związana jest z wysokimi kosztami utrzymania lokalu przy nikłych zyskach (pismo nie ma charakteru komercyjnego).

«Przenosiny "Tygla" są wynikiem ustaleń między urzędem miasta, redakcją a ŚFK.

Andrzej Strąk, dyrektor ŚFK mówi, że Dom Literatury ma być miejscem, gdzie krzyżują się działania wszystkich ważnych i wartościowych podmiotów związanych z literaturą w Łodzi. Pomoc "Tyglowi" to część integracji środowiska.

W Domu Literatury działa również redakcja młodo-literackiego kwartalnika "Arterie", powołanego przez środowisko akademickie, Stowarzyszenie im. K.K. Baczyńskiego i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

W Domu Literatury redakcja otrzyma pomieszczenie na I piętrze i magazyny w piwnicach. Będzie miała do dyspozycji pomieszczenie dla gości, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mogła korzystać również z kawiarni na parterze.

W przeprowadzce nie bez znaczenia jest też dług, jaki redakcja ma wobec miejskiej kasy: z odsetkami naliczanymi od lutego 2011 roku to około 25 tys. zł. O rozłożeniu jego spłaty na raty zdecydowała właśnie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zbigiew W. Nowak, redaktor naczelny "Tygla Kultury" mówi, że pismo spróbuje udźwignąć tę spłatę, choć łatwo nie będzie.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego