Teatr w Internecie

12-12-2007
06-04-2020
Co robi Urszula Grabowska? "Staram się szukać sposobności, żeby nie zwariować"
Czym zajmowałaby się pani i gdzie by pani była, gdyby nie koronawirus? I co pani robi teraz? Sprawdzamy, co słychać u aktorki Urszuli Grabowskiej.
06-04-2020
Gliwice. Nowe inicjatywy online Teatru Miejskiego
Pomimo tego, iż Teatr Miejski w Gliwicach musiał czasowo ograniczyć swoje kontakty z widzami w siedzibie, nie rozstajemy się z Wami i tworzymy naszą przestrzeń teatralną w sieci.
06-04-2020
Internet. 157 tancerzy i tancerek stworzyło "Kwarantaniec"
157 polskich tancerek i tancerzy stworzyło wspólnie piętnastominutowy klip pełen energii. "Quarandance" jest pełen życia i energii, choć powstał w zamknięciu. Każdy miał do dyspozycji pięć sekund.
06-04-2020
Internet. Aktorzy czytają w sieci wiersze Wisławy Szymborskiej
"Sto pociech" - pod tym hasłem fundacja nosząca imię noblistki rozpoczęła 1 kwietnia na swoim profilu na Facebooku akcję, w ramach której znani aktorzy czytają wiersze poetki. Każdego dnia inna osoba. - To trochę tak, jakby zapraszali nas do swoich domów na drugie śniadanie i czytali nam Szymborską. Na pocieszenie - mówi Michał Rusinek.
06-04-2020
Internet. Co dziś obejrzeć, czytać, czego słuchać
15 minut z tańcem online, godzina z Gustawem Holoubkiem, pięć godzin z teatrem Lupy, a może chwila z młodym rapem albo polskim realizmem magicznym? Nieważne, ile w ten poniedziałek masz czasu - mamy dla ciebie propozycję. Oczywiście, bez wychodzenia z domu.
06-04-2020
Internet. Kalendarium kulturalne online
"Tatarak" Andrzeja Wajdy, nakręcony w Grudziądzu, można obejrzeć w vod, "Historie bydgoskie" Teatru Polskiego obejrzeć można na www.encyklopediateatru.pl, Spejktakl "Śmierdź w górach" dostępny jest na na stronie Teatru Muzycznego Capitol. Instytucje udostępniają zapis premier i wydarzeń.
06-04-2020
Kalisz. Podziękowania dla twórców tworzących online
W tych niełatwych dla twórców i odbiorców kultury czasach należałoby podziękować tym wszystkim instytucjom, które postanowiły przenieść choć niewielką część swojej działalności do Internetu - czytamy w Ziemi Kaliskiej.
06-04-2020
Kraj. Minister Gliński o programie "Kultura w sieci"
W ramach programu "Kultura w sieci" artyści mogą otrzymać stypendium miesięczne w wysokości 3 tys. zł, z kolei podmioty indywidualne, takie jak np. organizacje pozarządowe, mogą starać się o dotację w wysokości od 5 do 150 tys. zł - poinformował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
06-04-2020
Kraków. Teatr Łaźnia Nowa przygotował kryzysową ramówkę na kwiecień
W poniedziałki projekt "Łaźnia 25 lat", we wtorki transmisje spektakli, w środy i piątki miniserial "W związku z zaistniałą sytuacją", a w czwartki Domowa Akademia Filmu Polskiego. Teatr Łaźnia Nowa przygotował internetową ramówkę na cały kwiecień.
06-04-2020
Kraków. "Było sobie życie" - spektakl familijny online
W Wielkanoc Teatr Nowy Proxima zaprasza na familijny pokaz online spektaklu "Było sobie życie" w reżyserii Piotra Siekluckiego z Tomaszem Schimscheinerem w roli głównej!
06-04-2020
Kraków. Opera Krakowska w ramach cyklu "Muzyka na Wielki Tydzień"
Ze względu na epidemię koronawirusa Opera Krakowska zaprasza cykl koncertów w Internecie - "Muzyka na Wielki Tydzień". Codziennie w okresie od 8 do 13 kwietnia teatr opublikuje nagrania recitali, które muzycy okiestry Opery Krakowskiej zarejestrowali w swoich domach.
06-04-2020
Kraków. Złap Groteskę w sieci. "Gramy dla Groteski"
Kochani Widzowie Groteski! Z ogromną radością zapraszamy Was na wirtualną scenę naszego teatru! Rozpoczynamy niecodzienny konkurs "Gramy dla Groteski", w którym tym razem to Wy zagracie dla nas swoje najpiękniejsze przedstawienia! Do 30 kwietnia czekamy na filmy pokazujące Waszą zabawę w domowym teatrzyku.
06-04-2020
Lublin. Centrum Spotkania Kultur działa w sieci
Centrum Spotkania Kultur prowadzi w internecie szeroką aktywność w ramach akcji #zostańwdomu. Na Facebooku instytucji publikowane są m.in. wirtualne spacery po wystawach, archiwalne koncerty oraz codzienne odcinki Domowego Laboratorium Zabawy.
06-04-2020
Lublin. Kultura w czasie epidemii
Z powodu epidemii koronawirusa instytucje kulturalne w całej Polsce zamknięte są do odwołania. To trudna sytuacja także dla lubelskich teatrów, które z dnia na dzień musiały zatrzymać prace nad projektami. Mimo to nie rezygnują z kontaktu z widzami, odkrywając nowe sposoby docierania do odbiorców.
06-04-2020
Łódź. Scena Tańca AOIA online
Scena Tańca działająca w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przeniosła się do sieci i udostępnia międzynarodowe spektakle.
06-04-2020
Łódź. Spektakle z poprzednich edycji Off-Północna w sieci zamiast tegorocznego festiwalu
Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu Off-Północna w Łodzi. W zamian organizujący wydarzenie Teatr Muzyczny zaplanował wirtualny Off/On, w którego ramach zaprezentuje w internecie najciekawsze spektakle z poprzednich edycji imprezy.
06-04-2020
Opole. Teatr Lalki i Aktora na czas epidemii przechodzi do sieci
Opolski Teatr Lalki i Aktora na czas epidemii koronawirusa przygotował specjalną ofertę w internecie. Nie możemy zaprosić naszych widzów do teatru, mamy nadzieję, że widzowie zaproszą nas do siebie - wskazują artyści.
06-04-2020
Podkarpackie. Teatr w sieci/NATENCZAS
Teatr im. Wandy Siemaszkowej będzie realizował trzy projekty przeznaczone dla uczniów szkół/placówek podstawowych i ponadpodstawowych
06-04-2020
Poznań. "Chodź na słówko" Sceny Wspólnej online
Scena Wspólna wystartowała z nowym cyklem "Teatr w domu". Po "Karmelku" Marty Guśniowskiej, przyszedł czas na kultowe już "Chodź na słówko" Maliny Prześlugi w reżyserii Jerzego Moszkowicza. Pokazy spektaklu on-line odbędą się 7 i 11 kwietnia.
06-04-2020
Szczecin. Czwarta, wirtualna scena Teatru Współczesnego
Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów BAJMU i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie. W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica mogą "być jak Beata".
06-04-2020
Szczecin. "Lailonia" online. Teatr Kana zaprasza
Teatr Kana ma przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia spektaklu "Laionia" w Internecie. Teraz, w tym wyjątkowym i niełatwym czasie, chcemy podzielić się nim z Wami. Nie ma go już w bieżącym repertuarze, już raczej nie wróci na teatralne deski.
06-04-2020
Szczecin. Muzyczna edukacja z filharmonii
Pojęcia muzyczne, instrumenty i nauka poprzez zabawę. Szczecińska filharmonia będzie transmitować koncerty edukacyjne dla dzieci.
06-04-2020
Tychy. Teatr Mały proponuje "Bajki z brodą"
11 kwietnia o godz. 16 Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci "Bajki z brodą", w ramach którego najmłodsi tyszanie będą mieli okazję usłyszeć legendarne baśnie braci Grimm w interpretacji Pawła Drzewieckiego, aktora, reżysera, dyrektora Teatru Małego.
06-04-2020
Warszawa. Repertuar online Teatru Żydowskiego na nowy tydzień
Teatr Żydowski przygotował repertuar on-line na kolejny tydzień 7-10 kwietnia. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i można je obejrzeć na kanale YouTube oraz Vimeo teatru.
06-04-2020
Warszawa. Trzaskowski daje milion złotych na kulturę
Milion złotych do rozdzielenia pomiędzy wybranych w konkursie artystów i 40 tys. zł dla trzech księgarń - takie wsparcie dla kultury ogłosił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
06-04-2020
Warszawa. Warszawska Opera Kameralna dla młodego widza
Dziś rusza nowy projekt kulturalny Warszawskiej Opery Kameralnej skierowany do młodszej części widowni #gdyoperadrzwiotwiera.
06-04-2020
Wejście bez biletu. Teatry / internety
Zgoda z Drewniakiem, że w obecnej sytuacji teatru po prostu NIE MA. Nie ma, proszę Państwa, nie ma - nagranie spektaklu jest tylko nagraniem, czyli filmem, nie teatrem - pisze Maciej Stroiński w Przekroju.
06-04-2020
Wrocław. "Idiota" Capitolu online
W poniedziałek 6 kwietnia w południe Teatr Muzyczny Capitol uwalnia online "Idiotę" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl można oglądać od dziś do wznowienia zwykłej działalności teatru, na oficjalnej stronie Capitolu.
04-04-2020
Gdańsk. Miniserial Teatru Miniatura o pandemii
Teatr Miniatura produkuje serial na czas pandemii koronawirusa. "Papety: z ostatniej chwili" skierowane są do dzieci i opisują sytuację, z którą musimy się mierzyć na co dzień. Pierwszy odcinek opublikowany został 2 kwietnia. Wkrótce kolejne.
04-04-2020
Gdynia. GCK wirtualnie
Gdyńskie Centrum Kultury - Konsulat Kultury udostępnia swoje wydarzenia na kanale YouTube.
04-04-2020
Gorzów Wlkp. Teatr rozpoczyna wirtualnie sezon żużlowy
5 kwietnia Teatr im Osterwy zaprasza wszystkich fanów żużla i sztuki teatralnej na wirtualne rozpoczęcie sezonu żużlowego.
04-04-2020
Łódź. Zmiana formuły Festiwalu OFF Północna
Organizatora Festiwalu Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną podjęto decyzję o przeniesieniu festiwalu oraz III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty na kwiecień 2021 roku.
04-04-2020
Prof. Gliński w GPC: Kultura przeniosła się do internetu
W nieco wymuszony i przyspieszony sposób będzie się dokonywała zmiana sposobu odbioru kultury - powiedział w wywiadzie dla Gazety Polskiej wicepremier prof. Piotr Gliński. Rozmowa pod tytułem "Kultura przeniosła się do internetu" została opublikowana w sobotnio - niedzielnym wydaniu GPC.
04-04-2020
Radom. Nagradzany spektakl "Ferdydurke" w sieci
Kto jeszcze nie widział na żywo "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza w reżyserii Aliny Moś-Kerger, będzie miał niebywałą okazję. Powszechny udostępni w sobotni wieczór spektakl w całości bezpłatnie na swoim kanale YouTube.
04-04-2020
Teatr jako dziedzina sztuki przetrwa epidemię, nie mam wątpliwości
- Co do tego, że teatr jako dziedzina sztuki przetrwa epidemię, nie mam wątpliwości. Były już dużo trudniejsze okoliczności, które mogły go wykończyć i jakoś zawsze ta potrzeba bliskiego kontaktu międzyludzkiego wygrywała. Ale pytanie, czy przetrwają ją artyści jest już jak najbardziej zasadne - z Pawłem Sztarbowskim, zastępcą dyrektora ds. programowych Teatru Powszechnego w Warszawie, rozmawia Wiesław Kowalski w Teatrze dla Wszystkich.
04-04-2020
Warszawa. Pokaz online "Innych ludzi" z TR Warszawa
4 kwietnia o godz. 19.00, w ramach akcji Zostań w domu, nie wychodź z teatru!, odbędzie się specjalny pokaz online (poprzez Facebook Live TR Warszawa i Vimeo) rejestracji spektaklu "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
03-04-2020
14 tys. zł dla artysty, dotacje dla instytucji. Jak Gliński rozda 20 mln na kulturę w sieci?
Minister kultury Piotr Gliński podpisał rozporządzenie o nowym programie dofinansowania kultury w czasie epidemii. Pieniądze twórcy zobaczą zapewne nie wcześniej niż za trzy miesiące, gdy resort rozstrzygnie konkurs. A jak to wygląda w Europie? - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
03-04-2020
Artyści w dobie pandemii: "Walczymy o przetrwanie"
- Nikt z nas nie chce zapomogi, każdy wolałby dostać pieniądze za swoją pracę - mówi Jerzy Snakowski, animator kultury i popularyzator opery.
03-04-2020
Białystok. Bajki online dla maluchów. Zapraszają studenci lalkarstwa i leśnicy
Jak zająć dzieci w czasie narodowej kwarantanny, to dla rodziców spore wyzwanie. Z pomocą przychodzą młodzi lalkarze z Akademii Teatralnej i podlascy leśnicy. Pierwsi zapraszają na dobranockę z misiem, który trafił do pracowni krawieckiej. Drudzy proponują bajki o zwierzakach leśnych. I uczą, jak zrobić bohaterów samemu z tego, co znajdziemy w lesie.
03-04-2020
Częstochowa. Aktorzy Teatru Mickiewicza wirtualnie
27 marca obchodzony był 59. Międzynarodowy Dzień Teatru. To wydarzenie co roku szczególnie fetowane jest również w Teatrze im. Mickiewicza. Ten rok jest jednak inny - z powodu walki z epidemią koronawirusa częstochowski teatr (tak jak i wszystkie instytucje kultury) pozostaje zamknięty dla widzów. Instytucja i aktorzy nie zapominają jednak o publiczności.
03-04-2020
Gdańsk. "Amatorki" w cyklu "Teatr online"
Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapraszają do wspólnego oglądania kolejnego spektaklu w cyklu Teatr online! Tym razem na kanale YouTube Teatru Wybrzeże - zaprezentowane zostaną "Amatorki" Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak. Prezentacja spektaklu rozpocznie się 4 kwietnia o godz. 17 i będzie dostępna przez 24 godziny.
03-04-2020
Gdańsk. Papety z Miniatury uczą o pandemii online
Czym jest epidemia koronawirusa? Jak zachować higienę i bezpieczeństwo? Czemu ze sklepów znikał makaron? Na te i wiele innych dziecięcych pytań w czasach pandemii odpowiedzą lalkowi bohaterowie z Teatru Miniatura w Gdańsku.
03-04-2020
Internet. Coraz więcej muzyków klasycznych daje koncerty online
Jak zachwycić publiczność podczas kwarantanny? Tak jak Piotr Beczała w Nowym Jorku, zakażona Anne-Sophie Mutter w Monachium czy muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jak powstają domowe koncerty i czy za niektóre trzeba będzie płacić?
03-04-2020
Internet. Łukasz Bzura w dzisiejszej "Zarazie twórczej"
Szósta "Zaraza twórcza" autorstwa Łukasza Bzury nie odnosi się do wszechpanującej epidemii. Tekst Bzury to wspomnienie i narracyjna refleksja na temat dzieciństwa i mechanizmów społecznych wykluczenia. Autor jest aktorem filmowym i teatralnym na co dzień związanym z Teatrem Pinokio w Łodzi, reżyserem i autorem scenariuszy.
03-04-2020
Internet. Pokaz "Skończyć z sądem bożym" w technologii VR
3, 4 i 5 kwietnia o godz. 19.15 kolektyw Dream Adoption Society zaprezentuje online w technologii VR "Skończyć z sądem bożym :: Antonin Artaud / Sandra Korzeniak" w reż. Canterela
03-04-2020
Internet. Rozmowa o niepełnosprawności w kontekście sztuk performatywnych
3 kwietnia w godz. 15.00-16.00, artyści Filip Pawlak i Katarzyna Żeglicka wezmą udział w rozmowie online na temat niepełnosprawności w kontekście sztuk performatywnych w Polsce.
03-04-2020
Internet. Spotkanie z Olgą Tokarczuk, aktorzy poezją w wirusa
Z powodu pandemii koronawirusa kolejny tydzień siedzimy w domu, ale na szczęście ludzie muzyki, teatru, sztuki i literatury starają się, żebyśmy w czasie tej izolacji nie stracili kontaktu z wydarzeniami kulturalnymi - pokazują spektakle, koncerty, organizują spotkania w internecie.
03-04-2020
Kraków. Kwiecień z "Komediantką"
Teatr Bagatela od 1 kwietnia 2020 zaprasza codziennie o 12.00 na aktorskie czytanie "Komediantki" (1896) Władysława Stanisława Reymonta na teatralnym Facebooku: www.facebook.com/TeatrBagatela . Przez cały miesiąc - a może i dłużej - aktorzy dają publiczności zasmakować zapomnianej przyjemności śledzenia powieści w odcinkach.
03-04-2020
Kraków. "Murzyni we Florencji" Iwony Kempy online
Już od 4 kwietnia dostępny online będzie spektakl Iwony Kempy według powieści Vedrany Rudan "Murzyni we Florencji". A w nim między innymi Elżbieta Karkoszka, Anna Tomaszewska i Juliusz Chrząstowski - śmietanka krakowskiego aktorstwa.
03-04-2020
Kraków. Muzyka na Wielki Tydzień - koncerty online Opery Krakowskiej
W czasie zagrożenia pandemią, gdy jesteśmy zmuszeni do izolacji, a instytucje kultury zawiesiły swoją działalność, życie muzyczne przenosi się do sieci. Opera Krakowska również działa w internecie i proponuje melomanom cykl koncertów pod tytułem "Muzyka na Wielki Tydzień".
03-04-2020
Kraków. Pierwsza premiera kwietnia w Bagateli - HULAJGĘBA
Teatr Bagatela zaprasza na już drugi sobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami. Tym razem zaproponuje publiczności "Hulajgębę" wg "Ferdydurke" i "Dzienników" Witolda Gombrowicza w opracowaniu i reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.
03-04-2020
Kraków. Stary Teatr Live
Drodzy Widzowie, w związku z zaistniałą sytuacją przygotowaliśmy dla Państwa bogaty, regularny repertuar teatralny, który od drugiej połowy kwietnia będzie realizowany 6 dni w tygodniu i emitowany nieodpłatnie na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live do momentu ustania pandemii.
03-04-2020
Kraków. Video Mapping z Witkacym
Teatr Odwrócony zaprasza na online video mapping na Facebooka już 5.04.2020 o godzinie 21:21.
03-04-2020
Lublin. Zamknęli sceny, artyści przenieśli się do sieci
To już trzy tygodnie, jak wszystkie teatry, kina, galerie i sale koncertowe w kraju zamknięto na cztery spusty. Szalejący po świecie koronawirus pozbawił nas nie tylko dostępu do kultury, ale uświadomił też, jak ciężko jest bez niej żyć.
03-04-2020
Lublin. "Znak Jonasza" w internecie
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na transmisję online spektaklu "Znak Jonasza" w reżyserii Pawła Passiniego. Wideo zostanie zaprezentowane w piątek, 3 kwietnia o godz. 20 na Facebooku Centrum Kultury.
03-04-2020
Łomża. Obejrzyj "Magiczny sklep" online
W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostały wstrzymane do odwołania. Nie oznacza to jednak ograniczenia dostępu do kultury i teatru, z którą można obcować również w domowym zaciszu.
03-04-2020
Łódź. Muzeum Sztuki przeniosło się do internetu
Z powodu sytuacji edpidemiologicznej łódzkie Muzeum Sztuki (MS) przenosi swoją działalność do sieci, głównie na profile społecznościowe. W kwietniu pracownicy muzeum przygotowali sporo atrakcji dla swoich sympatyków - poinformowała Karolina Drożdż z MS.
03-04-2020
Radom. "Ferdydurke" w sobotę online
Nagradzany na festiwalach teatralnych spektakl "Ferdydurke" w reżyserii Aliny Moś-Kerger będzie można obejrzeć w sobotę na kanale YouTube Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
03-04-2020
Toruń. Pożegnanie "Edypa Tyrana" i czytanie Levina
To powinien być ciekawy weekend dla teatromanów. Nie można pójść do teatru? Teatr przyjdzie do nas.
03-04-2020
Trójmiasto. Teatr i stand-up. Planuj tydzień online
Kolejny tydzień izolacji domowej to kolejne wydarzenia odbywające się w trybie online. Cieszy fakt, że coraz więcej instytucji kultury decyduje się na takie rozwiązanie - wybór jest większy, a wydarzenia różnorodne. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji na nadchodzące dni.
03-04-2020
Warszawa. "Inni ludzie" Masłowskiej będą dostępni w internecie
Szlagier sezonu, spektakl "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny, pokaże w sobotę w streamingu TR Warszawa.
03-04-2020
Warszawa. Scena SPATiF rusza z programem online
Scena SPATiF zaprasza na spektakle, czytania, koncerty, przedstawienie lalkowe dla najmłodszych. Po każdym wydarzeniu odbędzie się live chat z twórcami.
03-04-2020
Warszawa. Teatr Dramatyczny uruchamia repertuar online
6 kwietnia Teatr Dramatyczny rusza z repertuarem online.
03-04-2020
Wrocław. "Dziennik czasów zarazy", czyli magazyn "Teatru na faktach" na żywo w sieci
We wtorek 7 kwietnia o godz. 19:00 odbędzie się emisja pierwszego odcinka programu będącego naturalną kontynuacją odbywających się w Instytucie Grotowskiego czytań performatywnych. Młodzi reżyserowie, aktorzy i producenci będą prezentowali postępy swoich prac związanych z przygotowaniem premierowych spektakli dokumentalnych realizowanych w ramach projektu "Teatr na faktach".
03-04-2020
Kraj. Rusza program MKiDN "Kultura w sieci"
Program ministra kultury i dziedzictwa narodowego "Kultura w sieci" zakłada wsparcie dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.
03-04-2020
Słupsk. Spektakl "Stan wyjątkowy" przez dobę online
Weekend w domu nie musi być nudny ani pozbawiony obcowania z kulturą. W całej Polsce powstają akcje oglądania spektakli online czy wirtualnego zwiedzania muzeów. Słupsk nie jest pod tym względem gorszy. Podpowiadamy, co w ten weekend dzieje się w sieci.
03-04-2020
Warszawa. U-jazdowski online
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest czasowo zamknięte dla zwiedzających, zachęca więc do kontaktu ze sztuką z domu.
02-04-2020
Białystok. Studencka dobranocka do obejrzenia w internecie
"Nazywam się Miś" to krótkie przedstawienie dla dzieci w wieku od 4 lat w górę. Białostocka Akademia Teatralna udostępni link do wydarzenia w internecie.
02-04-2020
Czuję się oszukana przez instytucje kultury z Gdańska
Koronawirus pokazał, że internet, który daje ogromne możliwości, był przez wiele instytucji traktowany po macoszemu. Teraz te braki i zaniedbania wychodzą na światło dzienne - pisze Małgorzata Muraszko w Gazecie Wyborczej - Trójmiasto.
02-04-2020
Gdańsk. Balet "Sen nocy letniej" od kulis
Tancerka Sayaka Haruna-Kondracka, choreograf Gray Veredon, dyrygentka Anna Duczmal-Mróz oraz dyrektor Romuald Wicza-Pokojski w ponad 10-minutowym dokumencie wspominają pracę nad "Snem nocy letniej" Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego. Film można oglądać online, na profilu FB Opery Bałtyckiej.
02-04-2020
Gdańsk. Miniatura rusza z serią lalkowych filmów dla dzieci
Pierwszy odcinek serii "Papety: z ostatniej chwili" można zobaczyć na stronie i w mediach społecznościowych teatru od 2 kwietnia. To krótki poradnik na czas epidemii i element działań online teatru pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci.
02-04-2020
Kraków. Kwietniowy repertuar online Teatru Ludowego
Zostajemy w domach i... oglądamy spektakle teatralne! W repertuarze online Teatru Ludowego pojawią się takie tytuły jak: "Rewizor. Będzie wojna", "Krakowskie abecadło", "Syn smoka", czy "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", "Sarenki".
02-04-2020
Kraków. Łaźnia Nowa dba o higienę myślenia online
Teatr Łaźnia Nowa przygotował onlinową ramówkę na cały kwiecień. Od poniedziałku do piątku, w stałym rytmie, będzie można oglądać spektakle, jubileuszowe wspomnienia w związku z obchodzonym przez Teatr 25-leciem, filmy polecane przez Łukasza Maciejewskiego oraz miniserial - antidotum na czas kwarantanny Zośki Papużanki i Agnieszki Przepiórskiej.
02-04-2020
Kraków. "Tadeusz Kantor. Widma" w oczekiwaniu na ponowne otwarcie drzwi Cricoteki
Otwarcie nowej wystawy stałej "Tadeusz Kantor. Widma" w krakowskiej Cricotece nie odbędzie się w planowanym terminie 3 kwietnia 2020 roku. Ośrodek zawiesił działalność z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2.
02-04-2020
Kraków. "Złap Groteskę w sieci". W najbliższy weekend "Trzy świnki"
"Trzy świnki" w reżyserii Lecha Walickiego to kolejny weekendowy pokaz przygotowany przez Teatr Groteska. W sobotę i niedzielę młodzi widzowie zobaczą spektakl zrealizowany w konwencji maskowo-lalkowej.
02-04-2020
Lublin. Premiera "Pippi Langstrump" odwołana
Teatr Andersena odwołuje premierę spektaklu "Pippi Langstrump" wg Astrid Lindgren w reż. i Krzysztofa Rzączyńskiego, która miała odbyć się 19 kwietnia.
02-04-2020
Łódź. Kopiszka śpiewa Moniuszkę
Był musical, czas na klasykę w nieoczywistych aranżacjach. Kolejne dwa minikoncerty online Teatru Muzycznego poświęcone zostaną Stanisławowi Moniuszce. W najbliższy piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) premiera recitalu Justyny Kopiszki.
02-04-2020
Miasto bez teatru
Mamy tak wiele masowych przedstawień narodowych, na czele z Marszem Niepodległości i patriotycznymi pielgrzymkami kibiców. Tym bardziej potrzebny jest nam teatr publiczny - pisze Dariusz Kosiński w Tygodniku Powszechnym.
02-04-2020
Szczecin. Filharmonia zaprasza dzieci na koncerty online
Cieszący się popularnością cykl koncertów dla dzieci "DoNuta taktuje" szczecińska filharmonia przenosi do internetu. Premierowe odcinki będzie można zobaczyć w poniedziałek i we wtorek.
02-04-2020
Trójmiasto. Nowe spektakle dostępne online
Kolejny tydzień przynosi nowe spektakle, które można zobaczyć online w internecie. Do sieci trafiają kolejne przedstawienia z kraju i Trójmiasta. Przyglądamy się najciekawszym propozycjom na najbliższe dni.
02-04-2020
Warszawa. "Carmen" dziś na VOD
Jeszcze dziś o godz. 19.00 na platformie VOD będzie można obejrzeć "Carmen" z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
02-04-2020
Warszawa. Centrum Kultury Filmowej przenosi program do sieci
Rzeczywistość cyfrowa to dzisiaj jedyny sposób komunikacji z publicznością. W czasie kwarantanny są instytucje, które nie zawieszają swojego programu. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy ma ofertę dla wszystkich miłośników kina, propozycje edukacyjne dla rodziców i ich dzieci oraz nastolatków zainteresowanych tym, jak wygląda w praktyce praca filmowca.
02-04-2020
Warszawa. Konkurs Choreograficzny w Sieci
Reagując na obecną sytuację pandemii zakaźnej choroby COVID-19, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ogłasza pilotażową edycję Konkursu Choreograficznego w Sieci, który jest skierowany do tancerzy i choreografów związanych z Warszawą.
02-04-2020
Warszawa. Nowości filmowe w Ninatece
Ninateka zaprasza widzów w sentymentalną podróż z filmami fabularnymi nagrodzonymi na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych.
02-04-2020
Warszawa. Nowy cykl w Biennale Warszawa
Tekstem Jana J. Zygmuntowskiego Biennale Warszawa inauguruje cykl "COVID-19. Jaki świat po pandemii?". Celem projektu jest stworzenie alternatyw politycznych, ekonomicznych czy ekologicznych, które w czasie kryzysu stają się możliwe do uchwycenia.
02-04-2020
Warszawa. Rusza projekt "Dramaturgie społeczne"
Stefa WolnoSłowa rusza z kolejnym wspólnym projektem z Teatrem Powszechnym.
02-04-2020
Warszawa. Teatr Współczesny z dostawą do domów
W kwietniu Teatr Współczesny będzie grać online. Na początek arcydzieło Sławomira Mrożka - "Tango" w reżyserii Macieja Englerta.
02-04-2020
Wrocław. Śniadanie z pantomimą online
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na wspólne śniadanie "Enjoy your Mime" na żywo 3 kwietnia za pośrednictwem Instagramu.
02-04-2020
Cyfrowy trans (teatr w czasach zarazy)
27 i 29 marca 2020 roku każdy z nas miał możliwość, a przede wszystkim przyjemność, obejrzeć na Facebooku VRperformance Dream Adoption Society. To kolektyw artystyczny, który zainicjował Krzysztof Garbaczewski. Reżyser, tym razem jako Canterel, wykorzystał monolog Sandry Korzeniak ze swego ostatniego spektaklu - "Boskiej komedii" w Teatrze Powszechnym w Warszawie - w którym aktorka mówi tekst Antonina Artauda "Skończyć z sądem Bożym" - pisze Karol Bijata z Nowej Siły Krytycznej.
01-04-2020
Internet. Co warto nadrobić bez ruszania się z domu
Obowiązkowe pozycje na kwarantannową nudę polecają redaktorzy Polityki
01-04-2020
Internet. Dziś kolejna "Zaraza twórcza"
Piąta "Zaraza twórcza" pt. "Sport uczy nas szacunku" autorstwa Adama Neczyperowicza odbędzie się 1 kwietnia o 18 na wydarzeniu FB. Dzisiejsze wydarzenie to nostalgiczny, pełen ciepła i humoru monolog poświęcony wspomnieniom z czasów grania w piłkę na asfaltowym boisku, niezwiązany z panującą epidemią, jednak w luźny sposób przetwarzający temat zarazy.
01-04-2020
Internet. Muzyka Krzysztofa Pendereckiego online
Legalny nieograniczony dostęp do blisko 150 utworów wybitnego kompozytora umożliwia muzyczna kolekcja Ninateki.
01-04-2020
Kraków. W Teatrze Słowackiego rusza serial online
Zespół Teatru Słowackiego przygotował teatralno-serialową produkcję na czas epidemii, w której zaprasza do jego wnętrz - opustoszałych, ciemnych, niepodobnych. Emisja pierwszego odcinka online w najbliższą sobotę, 4 kwietnia.
01-04-2020
Legnica. W próbach "Nowy Dekameron" online
Mimo izolacji aktorzy Teatru Modrzejewskiej rozpoczęli indywidualne próby do spektaklu "Nowy Dekameron" wg nowel Giovanniego Boccaccia. Sztuka pod reżyserskim okiem Jacka Głomba powstanie w wersji sieciowej. Premierę online zaplanowano na sobotę 25 kwietnia o godz. 20. Po odwieszeniu działania teatru przedstawienie będzie miało także swoją wersję sceniczną.
01-04-2020
Lublin. Repertuar Teatroteki Andersena
Teatr Andersena prezentuje repertuar wydarzeń na najbliższe dni w ramach projektu wirtualnej Teatroteki. Przed nami spektakl i domowe czytanie utworów Andersena.
01-04-2020
Lublin. Spektakl do obejrzenia w internecie, książka do ściągnięcia za darmo
1 kwietnia o godz. 20 Teatr Osterwy w Lublinie udostępnia jednorazowo zapis spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" na podstawie wyróżnionego Nagrodą im. Kapuścińskiego zbioru Piotra Pawła Reszki. Z tej okazji e-book tej książki będzie za darmo do ściągnięcia na platformie Publio.
01-04-2020
Lublin. W Teatrze Muzycznym krawcowe szyją maseczki ochronne
Choć koronawirus wstrzymał działalność wszystkich instytucji kultury, w pracowniach krawieckich Teatru Muzycznego w Lublinie robota idzie pełną parą. To właśnie tam od kilku tygodni powstają maseczki ochronne, które trafiają potem do służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców.
01-04-2020
Łódź. Festiwal OFF-Północna przesunięty na 2021 rok
Recitale, muzodramy, małe formy i pełnoobsadowe spektakle - program Festiwalu OFF-Północna 2020 pokazać miał różnorodność teatru muzycznego poza jego głównym nurtem. I pokaże, ale za rok. Festiwal wraz Konkursem Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty w całości przeniesiony zostaje na wiosnę 2021. W tym roku Teatr Muzyczny proponuje wirtualną edycję OFF/ON, w ramach której online zaprezentuje spektakle z ubiegłych edycji festiwalu.
01-04-2020
Musimy zwolnić
W masowym udostępnianiu spektakli w internecie widać przede wszystkim zasadę produktywności, konkurencyjności i widzialności, a obecny kryzys tylko tę perspektywę wyostrza - pisze Piotr Morawski w dwutygodniku.com
01-04-2020
Radom. "Ferdydurke" - premiera online
Specjalnie dla naszych widzów aby umilić im trudny czas izolacji w najbliższą sobotę 4 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na premierę online naszego spektaklu "FEDYDURKE", w reżyserii Aliny Moś-Kerger.
01-04-2020
Słupsk. "Stan wyjątkowy" Nowego Teatru online
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku udostępni zapis techniczny kolejnego ze swoich przedstawień. Tym razem w sobotę, 4 kwietnia, zobaczymy "Stan wyjątkowy", czyli historię zamieszek po śmierci kibica Przemka Czai.
01-04-2020
Sopot. Pan.Mruk na żywo do spektaklu Ramayana Ballet Troupe
Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem online pod nazwą VHS DRAMA LIVE. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych, teatrów tańca oraz performanców z najdalszych zakątków internetu, uwiecznionych na kasetach VHS a potem ponownie zdigitalizowanych i upublicznionych w światowych archiwach sieci.
01-04-2020
Szczecin. Teatr Współczesny na scenie online
Fragmenty spektakli i premierowe działania artystów - to elementy wirtualnej sceny Teatru Współczesnego w Szczecinie, który podczas pandemii koronawirusa chce pozostać w kontakcie z widzami m.in. przez serwisy społecznościowe. Twórcy zachęcają też do słuchania teatralnego podcastu.
01-04-2020
Toruń. Czytanie dramatu online
Teatr im. Horzycy zaprasza na czytanie "Udręki życia" Hanocha Levina w reżyserii Damiana Josefa Necia.
01-04-2020
Warszawa. Opera Kameralna uruchamia cykl online dla najmłodszych
Warszawska Opera Kameralna rozszerza program #operazfotela o codzienną ofertę dla najmłodszych #gdyoperadrzwiotwiera. Start już w następnym tygodniu.
01-04-2020
Warszawa. Spektakle Teatru Małego Widza w sieci
#ZOSTAŃZTMW #OGLĄDAJONLINE #WSPIERAJKULTURĘ Teatr dla NAJmłodszych w domu? To możliwe. Rozwiązanie przetestowane przez 60 rodzin. Łącznie z zabawą po spektaklu.
01-04-2020
Warszawa. Warszawska Opera Kameralna dołączyła do akcji #zostańwdomu
Sięgnęliśmy do bogatych zasobów nagrań audio i wideo, zdjęć, wywiadów oraz zarejestrowanych naszych największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń artystycznych po to, by online dostarczyć niezapomnianych emocji wszystkim spragnionym kontaktu ze sztuką - zapowiadają organizatorzy.
01-04-2020
Wilno. Środa Literacka Online
Polskie Studio Teatralne wraz z Radiem Znad Wilii wychodzą z kolejną inicjatywą na czas, gdy teatry pozostają zamknięte.
01-04-2020
Wrocław. Teatr w czasie uwięzienia
4 kwietnia 2020 na kanale YouTube odbędzie się oficjalna premiera filmu "KAIN In Absentia" powstałego na bazie spektaklu "Kain" w reżyserii Diego Pileggi. Spektakl powstał we współpracy z osadzonymi w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu w ramach projektu "Odkluczanie".
01-04-2020
Zabrze. Teatr Nowy online
W tym wyjątkowo trudnym dla nas wszystkim czasie Teatr Nowy w Zabrzu, z myślą o swoich Widzach, przygotował wiele interesujących propozycji, które obejrzeć można on line.
01-04-2020
Życie codzienne w czasach zarazy: Teatr Komedii Valldal
- Jedyne, co możemy teraz robić - to przygotowywać się na czas "po". Wierzymy, że wszyscy będą wygłodniali teatru, rozrywki, śmiechu, zwykłego bycia razem. Zadaniem teatru, naszym zadaniem - będzie to ludziom zapewnić - rozmowa z Tomaszem Valldal Czarneckim, dyrektorem gdyńskiego Teatru Komedii Valldal, aktorem, reżyserem.
31-03-2020
Białystok. Na konsultacje do Akademii Teatralnej przyjdź online
W dobie pandemii osobiście na spotkania z ekspertami przyjść nie można, ale od czegóż jest technologia? Do kandydatów na aktorów, scenografów i reżyserów wykładowcy odezwą się na Skypie. W Akademii Teatralnej zaczynają się nietypowe konsultacje dla kandydatów na studia - online.
31-03-2020
Internet. Teatry na świecie dzielą się spektaklami podczas epidemii
Klasyka nowojorskiej awangardy The Wooster Group, moskiewski Teatr na Tagance, National Theatre w Londynie. Przyjazd każdego z tych teatrów do Polski byłby wielkim wydarzeniem. Nie przyjadą, ale możemy zobaczyć ich spektakle za darmo i legalnie - chociaż na ekranie.
31-03-2020
Kraków. Dzienniki czasu izolacji. Aktorzy nagrywają "Solaris"
Nigdy wcześniej "Solaris" nie było tak blisko naszego emocjonalnego odczuwania - mówi Marcin Wierzchowski, którego serial "Solaris - dzienniki czasu izolacji" emituje Teatr Ludowy w Krakowie.
31-03-2020
Kraków. Misteria Paschalia przenoszą się do internetu
Misteria Paschalia to jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w okresie Wielkanocy od szesnastu lat. Epidemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku nie będzie możliwe zorganizowanie go w dotychczasowej formule cyklu publicznych wydarzeń. Dlatego organizatorzy zapraszają na jego siedemnastą edycję w przestrzeni cyfrowej - od 5 do 13 kwietnia.
31-03-2020
Kraków. Teatr Nowy Proxima działa online
Krakowski Teatr Nowy Proxima od 20 marca udostępnił online trzy spektakle ze swojego repertuaru, które obejrzało kilka tysięcy osób! Po "Lubiewie", "Akademii Pana Kleksa" oraz "Macabrze Dolorosie" przyszła pora na "Murzynów we Florencji" - spektakl uwielbiany przez publiczność i doceniony przez krytyków.
31-03-2020
Kraków. "Wałęsa w Kolonos" z Jerzym Stuhrem online
We wtorek, 31 marca, nowohucki Teatr Łaźnia Nowa o godz. 20 zaprasza przed ekrany komputerów do wspólnego obejrzenia, po raz pierwszy w internecie, głośnego spektaklu "Wałęsa w Kolonos" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. W roli legendarnego przywódcy Solidarności zobaczymy Jerzego Stuhra.
31-03-2020
Legnica. Dyrektor Głomb do TVP: "Uwolnijcie spektakle na czas epidemii"
"Chcemy umożliwić teatralnej widowni najszerszy z możliwych kontakt ze sztuką sceniczną. Telewizja Polska może tego dokonać" - pisze w swoim liście Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Namawia do tego w związku z epidemią koronawirusa.
31-03-2020
Legnica. Klub Gońca Teatralnego wystartował online
Zawieszone zajęcia edukacyjne w grupach legnickiego Klubu Gońca Teatralnego ruszyły w poniedziałek 30 marca w trybie online przy wykorzystaniu komputerów i smartfonów. Warsztaty w formie wideokonferencji będą zaczynały się od godz. 16.00 i odbywały od poniedziałku do piątku.
31-03-2020
Lublin. "Diabeł i tabliczka czekolady" na ekranie komputera
Choć na czas walki z koronawirusem polskie teatry zawiesiły działalność, wiele z nich poszukuje innych sposobów kontaktu ze swoimi widzami. Z walki tej nie rezygnuje też lubelski Teatr Osterwy, który w środę zaprasza na internetowy pokaz spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady".
31-03-2020
Lublin. Bajki z kliszy ze Skejciołkiem online
W każdą środę i sobotę Teatrzyk Skejciołek zaprasza dzieci i rodziców na bajki z projektora. Historie opowiadane są na żywo przez Skejciołka w materiale na Facebooku Teatru.
31-03-2020
Łódź. Komedia do czytania w domu
Laureatów konkursu "Komediopisanie" można czytać online.
31-03-2020
Łódź. Sukces wirtualnego castingu do "Pretty Woman"
Zgłosiło się ponad dwieście osób, na główne role szansę ma kilkanaście. Prowadzony przez Teatr Muzyczny casting do musicalu "Pretty Woman", chociaż wirtualny i przeprowadzany w trudnym momencie, cieszy się sporym zainteresowaniem artystów z całego kraju.
31-03-2020
Olsztyn. Kultura ucieka od koronawirusa do sieci
Choć epidemia koronawirusa pozamykała instytucje kultury, wiele z nich walczy o to, żeby nie tracić kontaktu ze swoimi fanami. Tak też jest w Olsztynie.
31-03-2020
Pomorskie. Znajdź kulturę w sieci
Nagrania spektakli teatralnych, relacje z wyjątkowych koncertów czy lekcje języka kaszubskiego online. To tylko niektóre z propozycji, jakie miejskie i wojewódzkie instytucje kultury przygotowały na czas kwarantanny.
31-03-2020
Poznań. Teatr Nowy pokazuje archiwalia i robi zbiórkę
"Stan podgorączkowy" grany na żywo 12 marca w streamingu obejrzało ponad 3 tys. widzów. A nagranie - kolejne 25 tys. osób w ciągu następnych kilku dni. W ostatni piątek Teatr Nowy przypomniał pierwszą ze swoich archiwalnych realizacji. Będą kolejne.
31-03-2020
Toruń. Teatr Horzycy prezentuje ofertę online
Mimo konieczności odwołania wszystkich spektakli i wydarzeń w naszym teatrze, działamy dla Państwa online. W planach transmisje spektakli, czytania dramatu, Niedziela w Teatrze, wirtualne zwiedzanie i wiele więcej - informują organizatorzy.
31-03-2020
Warszawa. Teatr Małego Widza działa online
Teatr dla NAJmłodszych w domu? To możliwe. Rozwiązanie przetestowane przez 60 rodzin. Łącznie z zabawą po spektaklu. Teatr Małego Widza rozpoczął transmisję swoich spektakli w sieci - informują organizatorzy.
31-03-2020
Warszawa. Teatr ME/ST zaprasza do wspólnego pisania sztuki
"Kwarantanna" to akcja społecznościowa, której celem jest stworzenie scenariusza wyjątkowej sztuki teatralnej wraz z użytkownikami portali społecznościowych oraz wszystkimi osobami, które będą chciały wziąć udział w akcji.
31-03-2020
Warszawa. Zmiany w repertuarze #TeatrŻydowskiwdomu
W związku z trudnościami technicznymi Teatr Żydowski odwołuje dzisiejszą transmisję spektaklu "Golem" w reż. Mai Kleczewskiej.
31-03-2020
Wrocław. Propozycje dla najmłodszych w czasie kwarantanny
Magiczny Teatr przygotował bajeczną telewizję dla najmłodszych widzów. W czasie kwarantanny dzieci mogą się nauczyć piosenek po angielsku czy podążać z bohaterami po Wrocławiu pełnym miejskich legend.
31-03-2020
Wrocław. Teatr Lalek na wynos, czyli edukacja domowa
Edukacyjne materiały z programów teatralnych premier udostępnia Wrocławski Teatr Lalek.
31-03-2020
Zakopane. Aktorzy Teatru Witkacego czytają Struga online
"Bądźmy (choć przez chwilę) razem" - namawia Teatr Witkacego, który nie zapomina o swoich fanach także w tych trudnych czasach.
30-03-2020
Bielsko-Biała. Banialuka w sieci
Teatr Lalek Banialuka, tak jak wszystkie instytucje kultury w kraju, zawiesił swoją działalność artystyczną. Swoich widzów zaprasza do internetu na cykl dla maturzystów oraz dla najmłodszych widzów.
30-03-2020
Internet. Dziś "Zaraza twórcza" z Maliną Prześlugą
Dziś w sieci czwarta "Zaraza twórcza": "Strzęp" autorstwa Maliny Prześlugi. Zostańcie w domach i bądźcie z nami! - zachęcają inicjatorzy projektu.
30-03-2020
Kraków. "Zamknięci w Teatrze" - serial teatralny online
Teatr Słowackiego zaprasza na teatralny serial online pt. "Zamknięci w Teatrze", we środę 1 kwietnia o 20:00 zapowiedź, 4 kwietnia o 20:00 - pierwszy odcinek, kolejne w każdą środę i sobotę aż do odwołania. Internetowe poszukiwanie teatru w czasach zarazy.
30-03-2020
Kraków. Złap Groteskę w sieci. Trzeci tydzień projektu
Mimo wielu trudności, z jakimi musi zmagać się zamknięty Teatr, projekt "Złap Groteskę w sieci" kontynuujemy już trzeci tydzień!
30-03-2020
Lublin. Wystawy Centrum Spotkania Kultur do zwiedzania w sieci
W ramach akcji #zostańwdomu Centrum Spotkania Kultur zaprasza do wirtualnego zwiedzania swoich wystaw. Wśród nich m.in. prezentowana w ramach Festiwalu Scena w Budowie ekspozycja "Forma-Kolor-Kostium. Zofia de Ines".
30-03-2020
Lublin. Spektakle Teatru Osterwy online
Teatr Osterwy przygotował pokazy online dwóch swoich spektakli "Diabeł i tabliczka czekolady" oraz "Książę i żebrak". Dwie propozycje dla widzów w różnym wieku.
30-03-2020
Lublin. Teatr Andersena online
Domowe czytanie Andersena oraz filmy i słuchowiska w ramach Teatroteki Andersena udostępniane są na Facebooku.
30-03-2020
Łódź. Warsztaty Chorei online
Teatr Chorea zaprasza w kwietniu na Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki online.
30-03-2020
Mem o teatrze na ekranie (teatr w czasach zarazy)
Czy pandemia i każdemu zrozumiałe #zostanwdomu poskutkuje nowymi praktykami i formami teatru? A jeżeli streaming zostanie z nami na dłużej to czy będzie on wyglądał jak obecne platformy Vine, Tik-Tok czy YouTube? - pyta Karol Bijata z Nowej Siły Krytycznej.
30-03-2020
Olsztyn. Teatr Jaracza wspiera szpital
Nawet dwieście masek dziennie szyje pracownia krawiecka Teatru Jaracza w Olsztynie, by pomóc się chronić przed koronawirusem personelowi medycznemu ze szpitala wojewódzkiego.
30-03-2020
Opera wreszcie przyszła do naszych domów
Jednym z beneficjentów pandemii stała się nieoczekiwanie poczciwa opera, która z różnych zakątków świata zawitała do naszych domów. Stała się sztuką dostępną dla każdego i w każdym momencie, lekceważąc zasady, które dotąd ją obowiązywały - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
30-03-2020
Supraśl. "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" w sieci
Co się dzieje, gdy pokraczna wiejska gromadka zabiera się za wielkanocne misterium? Kto nie widział - powinien zobaczyć koniecznie. Do Teatru Wierszalin w najbliższym czasie z powodu epidemii nie zajrzymy, ale teatr przychodzi do nas. Świetny spektakl z 2016 - "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" - zobaczyć można online i za darmo - na stronie: www.wierszalin.pl. A po świętach - e-widowisko "Treny".
30-03-2020
Warszawa. Kulisy pracy aktorów Teatru Capitol w Active Family
3 kwietnia o godz. 19.00 startuje pierwszy odcinek drugiego sezonu telewizyjnego show "Gwiazdy na wyjeździe". Program zrealizowany wspólnie ze stołecznym Teatrem Capitol to pełne humoru, spontanicznych rozmów i zabawnych sytuacji aktorskie tournée po Polsce.
30-03-2020
Warszawa. Niemal 2000 osób obejrzało "Woyzecka" online
Sobotni premierowy pokaz rejestracji spektaklu "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki oglądało w jednym momencie niemal 2000 osób. 4 kwietnia odbędzie się kolejny pokaz, tym razem "Innych ludzi" w reż. Grzegorza Jarzyny.
30-03-2020
Warszawa. Repertuar online Teatru Żydowskiego na nadchodzący tydzień
Teatr Żydowski przygotował repertuar online na kolejny tydzień: 31 marca - 3 kwietnia. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i można je obejrzeć na kanale YouTube teatru.
30-03-2020
Warszawa. Teatr Współczesny online
Teatr Współczesny zaprasza na spotkania online, udostępniając zarejestrowane materiały wideo.
30-03-2020
Wilno. Polski Teatr Studio zaprasza na "Bajkę na dzień dobry"
Portal zw.lt przedstawia nowy projekt "Bajka na dzień dobry!" tworzony we współpracy z Polskim Teatrem "Studio" w Wilnie. Każdego tygodnia nasi najmłodsi czytelnicy zapoznają się ze znaną polską bajką.
30-03-2020
Zanim rozpoczniesz transmisje opery z dziećmi
Opera to dobry sposób na nudę, oczywiście dla tych, którzy lubią operę. Ci z nas, którzy mają jednak dzieci i chcą je wciągnąć w ten magiczny świat muzyki, muszą przygotować się na kilka pytań, na które postaram się odpowiedzieć - pisze Tadeusz Płatek w Polsce Gazecie Krakowskiej.
30-03-2020
Toruń. Poznaj aktorów Teatru Muzycznego bez wychodzenia z domu
Teatr Muzyczny podczas pandemii nie zapomina o swoich widzach i zaprasza do oglądania i słuchania video-wywiadów ze swoimi aktorami. - Pytamy o najbardziej wymagające role, wymarzone postaci, ulubione musicale, skojarzenia z naszym ukochanym Toruniem.
28-03-2020
Białystok. Weekendowe spektakle w sieci
Kulturalny weekend znów upłynie z Białostockim Teatrem Lalek. Obejrzeć można 2 spektakle - "Karnawał zwierząt" i "Kantatę o kawie" - oczywiście w sieci. Weekendowe spektakle w sieci. Co można obejrzeć nie wychodząc z domu? Fot: Krzysztof Bieliński
28-03-2020
Chorzów. Premiera "Koncert Musicalowy" online
W niedzielny poranek #rozrywkadośniadania zaserwuje Wam kolejny muzyczny przysmak. O godzinie 10.00 spotkajmy się na wirtualnej widowni podczas [video] premiery Koncertu Musicalowego.
28-03-2020
guldapoleca: Fantazja o Ludwiczku
TEATR: Fantazja o Ludwiczku, reż. Daniel Malchar, Rafał Szumski, Teatr im. Słowackiego w Krakowie online. Pisze Przemek Gulda na swoim koncie instagramowym.
28-03-2020
Jak wygląda Dzień Teatru, kiedy teatr nie gra
Tysiące internetowych widzów, akcje solidarnościowe, bajki i opery. Nieważne, czy w Warszawie na Marszałkowskiej, czy w domu kultury w Kutnie - teatr mimo zamkniętych budynków obchodzi swoje święto - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
28-03-2020
Kraków. Bagatela w Twoim domu - Othello
Teatr Bagatela zaprasza na cosobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami. Na początek zaprezentowany zostanie "Othello" w reżyserii Macieja Sobocińskiego. Nagranie udostępnione zostanie 28 marca o 20.00 na teatralnym kanale YouTube i będzie do zobaczenia przez miesiąc.
28-03-2020
Kraków. Festiwal Misteria Paschalia w wersji cyfrowej
17. festiwal muzyki dawnej Misteria Paschalia zostanie zorganizowany w wersji cyfrowej - informują w piątek organizatorzy z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Tegoroczna edycja będzie polegała na internetowej i radiowej transmisji - od 5 do 13 kwietnia - koncertów z ubiegłych lat.
28-03-2020
Kraków. W czasie kwarantanny kultura jest jak tlen
Lekcje aktorstwa z teatrem Groteska, rodzinne muzykowanie na ekranie z Krakowskim Forum Kultury, popisowe tytuły Teatru Ludowego udostępnione online, wspólne opowiadanie o Krakowie z Muzeum Krakowa. Tak krakowska kultura walczy z koronawirusem.
28-03-2020
Trójmiasto. Co się dzieje w trójmiejskich teatrach?
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru, przypadający na 27 marca, to bardzo trudny czas dla trójmiejskich teatrów. Instytucje zazwyczaj otwierające swoje placówki dla publiczności tym razem nie mogą zaprosić widzów do środka. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co się dzieje w tych instytucjach. Opublikowano też werdykt kapituły Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego.
27-03-2020
Białystok. Ciekawe spektakle, bajki i warsztaty dla dzieci i rodziców z BTL-u w sieci
Wraz z pandemią koronawirusa kultura przeniosła się do intemetu. To właśnie w wirtualnej przestrzeni zobaczymy interesujące spektakle, czy znajdziemy interesujące zajęcia dla całej rodziny. Taką ofertę przygotował Białostocki Teatr Lalek. Już jutro teatromanów czekają sztuki dla dzieci i dla widzów dorosłych!
27-03-2020
Białystok. Twój Teatr w Twoim domu
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Widzowie będą mogli dziś obejrzeć nagranie spektaklu "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie".
27-03-2020
Bydgoszcz. "Poczytaj mi" na żywo w sztafecie online
Już jutro o godz. 11 Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Poczytaj mi", które zapowiada się wyjątkowo. Po pierwsze - odbędzie się online, po drugie - będzie to czytelnicza sztafeta z udziałem wszystkich aktorów, którzy uczestniczyli w dotychczasowych trzech spotkaniach.
27-03-2020
Internet. Dziś trzecia "Zaraza twórcza" na Facebooku
Zapraszamy na trzecią i zarazem ostatnią w tym tygodniu Zarazę (wrócimy do Was w poniedziałek!). Tym razem będziecie mogli posłuchać tekstu "Powszechny dziennik z kwarantanny" autorstwa pisarki Aleksandry Zielińskiej. Zostańcie w domach i bądźcie z nami! - zachęcają inicjatorzy projektu.
27-03-2020
Internet. W Międzynarodowym Dniu Teatru postawmy na teatr online
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami pomorskich instytucji, które w czasach pandemii przygotowały bogaty program teatralny. Piątek przed monitorem komputera będzie w pełni usprawiedliwiony :)
27-03-2020
Jacek Mikołajczyk: Teatr nie przeniesie się do Internetu, nawet nie powinien
- Syrena traci, kiedy nie gra. Należymy do tych teatrów miejskich, w których dotacja nie pokrywa całości stałych kosztów działalności, musimy więc zwyczajnie zarobić, czy raczej: dorobić na utrzymanie. Koszty eksploatacji wszystkich spektakli Syreny są kształtowane poniżej potencjalnych wpływów z biletów, więc właśnie tracimy, kiedy nie gramy, i to tracimy sporo.
27-03-2020
Katowice. "Himalaje" Teatru Śląskiego na YouTubie
27 marca co roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku przyjdzie go miłośnikom sztuki spod znaku Melpomeny świętować zdalnie. Teatr Śląski proponuje z tej okazji retransmisję spektaklu "Himalaje" w reżyserii Roberta Talarczyka na YouTube. I nie będzie to akcja jednorazowa.
27-03-2020
Katowice. Śląskie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru
To najsmutniejszy Dzień Teatru, jaki pamiętam - pisze Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach.
27-03-2020
Kielce. Orędzie i "Bem!" na Międzynarodowy Dzień Teatru
W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Teatr im. Żeromskiego włącza się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu. Nie zamierza jednak rezygnować z obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. W programie m.in. nagranie spektaklu "Bem!Powrót człowieka-armaty" Macieja Łubieńskiego w reżyserii Michała Walczaka.
27-03-2020
Kraj. Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatry wspierają walkę z koronawirusem
Polskie teatry i opery aktywnie włączają się w pomoc służbom medycznym, udostępniając m.in. swoje szwalnie na potrzeby szycia masek ochronnych. Jednocześnie wspierają akcję #zostańwdomu, udostępniając swoje zasoby w sieci. Pracownicy Teatrów szyjący maseczki w pracowni krawieckiej.
27-03-2020
Kraków. Krakowskie teatry przeszły do sieci
Paskudny wirus zmusił teatry do zawieszenie działalności. Jednak krakowskie sceny się nie dają i przenoszą swoje przedstawienia oraz wszelkie inne aktywności do internetu. Sprawdźcie, gdzie możecie oglądać spektakle, za którymi tęsknicie.
27-03-2020
Kraków. "Loteria na mężów" z Opery Krakowskiej rozbawi nas w czasach zarazy
Gdyby było normalnie, to dziś publiczność zasiadłaby na widowni Opery Krakowskiej, by zobaczyć "Orfeusza w piekle". Zagrożenie koronawirusem pokrzyżowało plany. W zamian artyści proponują obejrzenie dziś o 18.30 za pośrednictwem kanału YouTube "Loterii na mężów", w reżyserii Józefa Opalskiego.
27-03-2020
Ku pokrzepieniu serc
W domu zrób lalkę, obejrzyj spektakl, napisz jednoaktówkę... Co wymyślił Białostocki Teatr Lalek na czas odosobnienia? Rozmowa z Jackiem Malinowskim dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek.
27-03-2020
Legnica. Apel Teatru Modrzejewskiej do władz TVP
Wnosimy o udostępnienie naszej publiczności na stronie internetowej Teatru Telewizji wszystkich zarejestrowanych spektakli teatralnych pozostających w zasobach TVP, by w trybie VOD dostępne były bezpłatnie publiczności - to fragment apelu "Uwolnić Teatr!", który do zarządu TVP skierował legnicki Teatr Modrzejewskiej w dniu święta ludzi sceny.
27-03-2020
Lublin. CSK działa w sieci
Centrum Spotkania Kultur po odwołaniu marcowych i kwietniowych wydarzeń funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej.
27-03-2020
Lublin. "Zobacz się" u Osterwy
Teatr im Osterwy rozpoczyna akcję "Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze!".
27-03-2020
Łomża. Spektakle Teatru Lalki i Aktora dostępne online
Teatr Lalki i Aktora w Łomży udostępnia swoje archiwalne nagrania. Na stronie teatru oglądać już można "Sklep z zabawkami" w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka oraz "Ubogiego księcia" w reżyserii Stanisława Ochmańskiego.
27-03-2020
Łódź. Minikoncerty online
- Nie możemy odciąć widza od dostępu do kultury - mówi Piotr Płuska, solista Teatru Muzycznego i zaprasza na drugi już z serii internetowych minikoncertów przygotowanych przez łódzki teatr. Premiera w piątek o g. 20 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com).
27-03-2020
Łódź. Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru przeniesione do Internetu
Z powodu epidemii koronawirusa przypadający w piątek Międzynarodowy Dzień Teatru nie będzie obchodzony przed pomnikiem Leona Schillera w centrum Łodzi - poinformował Wydział Kultury Urzędu Miasta. Obchody przeniesiono do Internetu. Zaplanowano transmisje w ramach projektu "Z Schillerem online".
27-03-2020
Rzeszów. Maska nadaje słuchowiska dla młodych widzów
W Teatrze Maska począwszy od 28 lutego wszystkie spektakle zostały anulowane do odwołania. W tym czasie nie rozstajemy się z naszymi Widzami i zapraszamy ich do odwiedzania nas w sieci. Rozpoczęliśmy nowy cykl Teatr Mask@ w sieci - Słuchowiska dla Młodych Widzów, od wtorku do piątku o godz. 18:00 aktorzy Teatru Maska czytają bajkę pięknie udźwiękowioną i przygotowaną przez Kamila Dobrowolskiego i Jerzego Dowgiałło. S
27-03-2020
Słupsk. "Ulica" z Nowego i "Iwan Karamzow" z Ronda online
Weekend w domu nie musi być nudny ani pozbawiony obcowania z kulturą. W całej Polsce powstają akcje oglądania spektakli online czy wirtualnego zwiedzania muzeów. Słupsk nie jest pod tym względem gorszy. Podpowiadamy, co w ten weekend dzieje się w sieci.
27-03-2020
Szczecin. Warsztaty lalkowe online
Aktorka Teatru Lalek Pleciuga, Marta Łągiewka, zaprasza młodych widzów na warsztaty online.
27-03-2020
Warszawa. "Legenda Bałtyku" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na platformie vod.teatrwielki.pl będzie można obejrzeć "Legendę Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego.
27-03-2020
Warszawa. Opera z fotela
Warszawska Opera Kameralna podobnie, jak inne instytucje kultury, również dołączyła do akcji #zostańwdomu.
27-03-2020
YouTube. Przedstawienia Teatru Bolszoj online
Z okazji Światowego Dnia Teatru moskiewski Teatr Bolszoj zainauguruje cyfrową premierę swoich najpopularniejszych oper i przedstawień baletowych. Na oficjalnym kanale YouTube Teatru transmitowanych na żywo będzie łącznie 6 występów, które dostępne będą dla publiczności od piątku 27 marca do 10 kwietnia.
27-03-2020
Zielona Góra. Aktorzy Lubuskiego Teatru z przesłaniem na czasy koronawirusa
Jak przetrwać trudny czas epidemii koronawirusa? Aktorzy Lubuskiego Teatru nie mają wątpliwości, że łatwiej o to z pozytywnym nastawieniem. - Mimo wszystko, uśmiechnij się - zachęcają.
27-03-2020
Warszawa. "Woyzeck" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
28 marca odbędzie się pokaz online spektaklu "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki z TR Warszawa.
26-03-2020
Gorzów Wlkp. Wirtualna "Kolacja na cztery ręce" na Dzień Teatru
59. Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze im. Osterwy, podobnie jak na innych scenach, będzie obchodzony przy spuszczonych kurtynach i zamkniętych drzwiach. Bez aktorów i bez widzów. Ponieważ nie możemy kontaktować się w realu, spotkajmy się na Facebooku o godz. 19.
26-03-2020
Internet. Najbliższe wydarzenia teatralne
W internecie "uwalnianych" jest coraz więcej rejestracji spektakli teatralnych. Zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych produkcji. Przyglądamy się najciekawszym z nich, nie pomijając trójmiejskich propozycji. Zobacz, jakie premiery online i wydarzenia teatralne czekają nas w najbliższym tygodniu.
26-03-2020
Kraków. Premiera online! Fantazja o Ludwiczku
Kochani, tęsknimy za Wami i mamy nadzieję, że Wy za nami też trochę. Aktorzy Słowaka od początku kwarantanny w domowych sytuacjach nagrywają teksty ze spektakli, publikujemy te materiały na naszych social mediach - Instagramie i Facebook'u. #teatrwczasachzarazy to tagowanie , które towarzyszy naszym aktywnościom. Śledźcie nas, podglądajcie, komentujcie.
26-03-2020
Kraków. Teatr Ludowy "Solaris - dzienniki czasu izolacji"
Teatr Ludowy rozpoczął emisję serialu "Solaris - dzienniki czasu izolacji" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. To opowieść o losach członków załogi stacji Solaris, znanej z powieści Stanisława Lema, którzy utknęli w izolacji.
26-03-2020
Legnica. Święto teatru u Modrzejewskiej online
W Teatrze Modrzejewskiej pracują niemal wszyscy, choć z osobna i zdalnie. Trwają przygotowania do Międzynarodowego Dnia Teatru. W wydarzeniu, zarówno artyści, jak i publiczność, będą mogli uczestniczyć na specjalnie utworzonym profilu facebookowym. Program internetowych transmisji jest już gotowy.
26-03-2020
Lublin. "Kukła. Księga blasku" Pawła Passiniego online
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na internetową transmisję spektaklu "Kukła. Księga blasku" w reżyserii Pawła Passiniego. Sztukę będzie można zobaczyć 27 marca o godz. 20.
26-03-2020
Lublin. Teatr Andersena na Dzień Teatru
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Andersena proponuje emisję archiwalnej rejestracji wideo spektaklu "Wesele" wg Wyspiańskiego, internetową galerię zdjęć oraz emisję "Domowego czytania Andersena".
26-03-2020
Łódź. Musicalowy master class z Kasią Łaską online
Teatr Muzyczny zaprasza na wokalny e-master class z Katarzyną Łaską, solistką warszawskiego Teatru Roma, znaną również łódzkiej publiczności. Zapisy już ruszyły.
26-03-2020
Szczecin. Kultura w czasie epidemii
Koncerty, wystawy, spotkania z pisarzami, spektakle i warsztaty teatralne. Szczecińskie instytucje kultury przygotowały ofertę zajęć i atrakcji online, które pomogą kreatywnie spędzić wolny czas w domu.
26-03-2020
Toruń. Instytucje kultury podczas epidemii
W związku z epidemią zamknięto kina, muzea, teatry, odwołano lub przełożono koncerty, spotkania i eventy. Marszałkowskie jednostki kultury oferują m.in. wirtualny spacer po teatrze i muzeach, audycje poświęcone wystawom, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach.
26-03-2020
Warszawa. Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych online
4 kwietnia rozpoczną się zajęcia online w ramach Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W module dramaturgicznym odbędą się zajęcia i wykłady poświęcone dramaturgii instytucji sztuki, kreatywnemu pisaniu oraz aktorom jako współtwórcom spektakli.
26-03-2020
Warszawa. Piotr Gliński: będziemy wspierać działalność artystyczną, którą można realizować w sieci
Wszelka działalność artystyczna, związana z kulturą, którą można realizować w wirtualnej rzeczywistości, będzie wspierana z programu MKiDN dot. działań kulturalnych w internecie - powiedział w czwartek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. MKiDN na program przeznaczy 20 mln zł.
26-03-2020
Warszawa. Teatr Młyn udostępnia bezpłatne słuchowiska na czas przymusowej izolacji
27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, Fundacja Artystyczna Młyn udostępni na swojej stronie internetowej słuchowisko teatralne dla dzieci "Boluś i Jeż".
26-03-2020
Warszawa. Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna otworzyła cykl "Opera z fotela".
26-03-2020
Warszawa. Wirtualne Podróże z Teatrem Lalek Guliwer
Teatr Lalek Guliwer wystartował z projektem Wirtualnych Podróży w sieci. W ramach projektu proponuje rozmaite cykle, dzięki którym spotkanie z kulturą staje się możliwe bez wychodzenia z domu.
26-03-2020
Wrocław. WTL familijnie online
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na cykl "Rodzinne niedziele z WTL-em" przygotowany specjalnie na czas kwarantanny.
26-03-2020
Sopot. Teatr na Plaży zaprasza na Dzień Teatru online
Międzynarodowy Dzień Teatru w sopockim Teatrze na Plaży, to cały dzień z wydarzeniami online naszych zaprzyjaźnionych artystów i rezydentów - informują organizatorzy.
26-03-2020
Internet. Dzień Teatru z teatrem online
W piątek 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak go uczcić, kiedy wszystkie teatry są zamknięte z powodu koronawirusa? Możemy obejrzeć spektakl w sieci.
25-03-2020
Białystok. Opera szyje maseczki. Widzów zaprasza do internetu
Krawcowe Opery i Filharmonii Podlaskiej zaczęły szycie maseczek ochronnych. To teraz towar deficytowy, który trafi do najbardziej potrzebujących.
25-03-2020
Bydgoszcz. Cykl "Poczytaj mi" Teatru Kameralnego w internecie
Teatr Kameralny od stycznia zaprasza najmłodszych na comiesięczne spotkania w ramach cyklu "Poczytaj mi". Tym razem aktorzy będą czytać dzieciom poprzez transmisję online.
25-03-2020
Gdynia-Sopot. Międzynarodowy Dzień Teatru w internecie
W piątek, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Gdyńskie Centrum Kultury pokaże spektakl "Zacznijmy jeszcze raz". Atrakcje na cały dzień zaplanował również sopocki Teatr na Plaży.
25-03-2020
Internet. Dziś druga "Zaraza twórcza" na Facebooku
Zapraszamy na drugą "Zarazę twórczą". Po zaperformowaniu tekstu tegorocznej laureatki Paszportu Polityki Dominiki Słowik "Mikrokronika...", tym razem zmierzymy się z tekstem tegorocznego finalisty Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej Piotra Rowickiego pt. "Widzisz co się dzieje..." - informuje Tomasz Kaczorowski.
25-03-2020
Katowice. "El Nino. Miłość w czasach niepokoju" A Partu w sieci
"El Nino. Miłość w czasach niepokoju" to jedno z plenerowych widowisk, w których specjalizuje się katowicki Teatr A Part pod wodzą Marcina Hericha. Rejestracja spektaklu jest dostępna w internecie.
25-03-2020
Kraków. Rząd obiecuje pomoc, ale na razie artyści muszą sobie radzić sami
Twórcy i artyści mogą już ubiegać się o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury, ale zanim program zostanie rozstrzygnięty, muszą sobie radzić sami. Dlatego Polskie Radio obniża ceny płyt polskich artystów, a Teatr Nowy Proxima udostępnia spektakle w internecie w zamian za darowizny dla pozaetatowych pracowników.
25-03-2020
Kraków. Teatr Ludowy emigruje do internetu
Teatr Ludowy zaprasza do teatru online. Poniżej nasze propozycje na nadchodzące dni.
25-03-2020
Kraków. Teatr Nowy Proxima zaprasza na "Macabra Dolorosa" online
"Macabra Dolorosa" to archiwalny spektakl w reżyserii Pawła Szarka w którym Katarzyna Chlebny w mroczny i rockowy sposób wyśpiewuje historię szaleństwa, upadku człowieka i przemocy, dziejących się na tle reżimu i ideologii totalitarnych.
25-03-2020
Lublin. Kolejna oferta Teatru Andersena online
Teatroteka Andersena rozbudowuje się o kolejne propozycje audio i wideo. Teatr zaprasza na swoją stronę oraz na profil facebookowy.
25-03-2020
Od jutra nie mam pracy
- Jest w tym gorzka ironia - mówi Łukasz Chotkowski, dramaturg i reżyser - że w czasie epidemii ludzie nagle przypomnieli sobie o artystach. - Wszędzie spektakle online, odczyty, książki, koncerty, filmy. Okazało się, że Polska nas potrzebuje! Tylko oczywiście za darmo.
25-03-2020
Poznań. "Baśń o trzech konikach" na iTeatr.tvp
Teatr Animacji zachęca dzieci i dorosłych do pozostania w domach i obejrzenia w internecie swojej zeszłorocznej premiery "Baśń o trzech konikach".
25-03-2020
Poznań. Rozmównica "Tańce książek" w internecie
W najbliższą sobotę 28 marca o 17 Polski Teatr Tańca zaprasza na swój profil na Facebooku. Będziemy odkrywać kolejny nieoczywisty aspekt tańca i choreografii - będzie to związek sztuki ruchu i sztuki książki - czytamy w zapowiedzi.
25-03-2020
Słupsk. "Tlen" Nowego Teatru w internecie
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku udostępni zapis techniczny kolejnego ze swoich przedstawień. Tym razem w środę, 25 marca, zobaczymy "Tlen."
25-03-2020
Toruń. Teatr Baj Pomorski w czasie kwarantanny
Teatr Baj Pomorski, podobnie jak większość instytucji kultury w czasie kwarantanny, przenosi swą aktywność do mediów społecznościowych. Głównym środkiem komunikacji Teatru z widzami stanowić będzie fanpage.
25-03-2020
Tychy. Teatr Mały zaprasza na spektakl online
W Międzynarodowym Dniu Teatru, 27 marca, o godz. 19 na kanale YouTube Teatru Małego, obejrzeć będzie można spektakl "Opowieść Wigilijna" w wykonaniu tyszan: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
25-03-2020
Warszawa. Michał Janicki śpiewa dla sąsiadów na balkonie w czasie kwarantanny
- Podczas koncertu kilkadziesiąt osób wyszło na balkon lub siedziało w oknach, kilkanaście zebrało się na chodniku. Nawet sąsiedzi z bloków obok wyglądali. Dowiedziałem się od bliskich, że transmisja dotarła również za granice, m.in. do Stanów Zjednoczonych, Francji, Anglii, Turcji - opowiada baryton Michał Janicki.
25-03-2020
Warszawa. Odwołanie spektakli w Teatrze Powszechnym
Dyrekcja Teatru Powszechnego w Warszawie odwołuje spektakle w terminie od 25 marca do 13 kwietnia.
25-03-2020
Wilno. Środa Literacka online
Polskie Studio Teatralne wraz z Radiem Znad Wilii wychodzą z kolejną inicjatywą na czas, gdy teatry pozostają zamknięte. W okresie kwarantanny proponujemy powrót do tradycji wileńskich spotkań wokół poezji.
25-03-2020
Wrocław. Gale Przeglądu Piosenki Aktorskiej online
Przegląd Piosenki Aktorskiej uwalnia online koncerty galowe z lat 2010 i 2016: "...rewolucyjną!" Agaty Dudy-Gracz i "Budorigum" Formacji Chłopięcej Legitymacje.
25-03-2020
Bielsko-Biała. Teatr Lalek Banialuka dla maturzystów: Bruno Schulz online
Bielski teatr Banialuka podczas epidemii pomoże maturzystom. Od środy aktorzy będą czytali opowiadania Brunona Schulza, a naukowcy z Akademii Techniczno-Humanistycznej przeprowadzą uczniów przez meandry jego twórczości. Wszystko będzie transmitowane w Internecie - podał teatr.
24-03-2020
Białystok. "Świętoszek" na trudne czasy, czyli Akademia Teatralna schodzi do sieci
Do białostockich teatrów i opery udostępniających online swoje spektakle dołącza Akademia Teatralna. Od wtorku (24 marca) w sieci będzie można zobaczyć spektakl dyplomowy studentów IV roku - "Świętoszek". Bardzo współczesny i bardzo współcześnie drapieżny - jak słusznie określił go sam reżyser Paweł Aigner.
24-03-2020
Częstochowa. Filmowiec udostępnia swoje filmy w sieci i proponuje "kino domowe"
Szef wytwórni Kas Film Krzysztof Kasprzak słynie z filmów dokumentalnych o historii Częstochowy. Teraz, gdy większość z nas powinna przebywać w domu, codziennie udostępnia w sieci kolejny obraz.
24-03-2020
Gdynia. "Zacznijmy jeszcze raz" na Dzień Teatru online
W piątek, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Gdyńskie Centrum Kultury pokaże spektakl "Zacznijmy jeszcze raz". To uzupełnienie dostępnej online oferty instytucji.
24-03-2020
Gliński chce dać 20 mln na kulturę w internecie w czasie koronawirusa. Wybory? Muszą być
Ile pójdzie na inne działania pomocowe dla kultury i jak będą działać zapowiadane programy - tego wciąż nie wiemy. W poniedziałek w Polsat News Gliński mówił też: "Wybory czasem muszą być w jakichś specyficznych okolicznościach realizowane" - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
24-03-2020
Kraków. Fantazja online, o premierze, która się nie odbyła
"Fantazja o Ludwiczku (z chórem końcowym do słów Ody do radości Friedricha von Schillera)" - fantazja online o premierze, która się nie odbyła. Teatr im. Słowackiego zaprasza 27 marca o godz.20.
24-03-2020
Lublin. Aktorzy Teatru Andersena przeczytają baśnie swojego patrona
Teatr Andersena w Lublinie zaprasza widzów na wirtualne spotkania z prozą swojego patrona. Baśnie Hansa Christiana Andersena będą czytać aktorzy teatru, a nagrania będą dostępne na stronie internetowej oraz Facebooku instytucji w każdą środę od godz. 18 do 21.
24-03-2020
Łódź. "Fabryka muchołapek" online do 3 kwietnia
Teatr Nowy w związku z dużym zainteresowaniem spektaklem "Fabryka muchołapek" w wersji online, przedłuża jego dostępność do 3 kwietnia do godz 21.
24-03-2020
Polskie Radio. #ZostańWDomu ze słuchowiskami
Wszystkie anteny Polskiego Radia zmieniają ramówkę i w ramach akcji #zostańwdomu oferują słuchaczom najlepszą kulturę zarówno w polskim, jak i zagranicznym wydaniu. Również w postaci słuchowisk opartych na klasycznych oraz współczesnych tekstach - jak zawsze w mistrzowskich interpretacjach rodzimych gwiazd kina, telewizji, estrady i teatru radiowego.
24-03-2020
Rosja. Teatr będzie wystawiał spektakle dla jednego widza
Opera w rosyjskim mieście Perm od tego miesiąca będzie wystawiać swoje spektakle dla jednego widza. Pozostałe osoby będą korzystać z transmisji w internecie.
24-03-2020
Słupsk. Monodram wg Dostojewskiego z Ronda online
Międzynarodowy Dzień Teatru w czasie kwarantanny? Ośrodek Teatralny Rondo znalazł na to sposób. Monodram Michała Studzińskiego pt. "Iwan Karamazow zwraca bilet" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego będzie można obejrzeć online.
24-03-2020
Szczecin. Teatr Kana sięga do swoich archiwów
Teatr Kana zaprasza do obejrzenia na Facebooku swojego filmu "Czy Lailonia to Japonia?".
24-03-2020
Śląskie. Teatry zapraszają do sieci
W tych trudnych dla nas wszystkich czasach zamknięte na cztery spusty teatry nie zapominają o swoich widzach. Chcąc być z nimi w kontakcie, oferują różne kulturalne aktywności głównie poprzez media społecznościowe.
24-03-2020
Warszawa. "Carmen" na VOD
Marcowe spektakle zostają odwołane, jednak Teatr Wielki - Opera Narodowa gra dla publiczności bez przerwy - poprzez platformę vod, bezpiecznie i w otwartym dostępie. #zostańwdomu, wpuść do niego operę i balet.
24-03-2020
Warszawa. Kolektyw United Limbs w sieci
W związku z trwającą kwarantanną kolektyw artystów UNITED LIMBS przystąpił do akcji zachęcenia odbiorców do pozostania w domach i codziennego oglądania twórczości polskich jak i zagranicznych choreografów/reżyserów współczesnych, związanych z szeroko pojętą dziedziną tańca.
24-03-2020
Warszawa. Piotr Gliński o programie dot. działań kulturalnych w internecie
Przygotowujemy (...) specjalny program ministra dot. działań kulturalnych, artystycznych w internecie; drugi program będzie rekompensować straty już po okresie epidemii - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
24-03-2020
Warszawa. Repertuar na maj w Teatrze Kwadrat i spektakle w internecie
Majowy repertuar trafił właśnie na stronę internetową. Teatr Kwadrat zaprasza również na spotkania online z aktorami.
24-03-2020
Warszawa. "Dybuk" zainauguruje dziś repertuar online Teatru Żydowskiego
Spektakl "Dybuk" według sztuki Szymona An-skiego w reżyserii Mai Kleczewskiej zainauguruje we wtorek wieczorem repertuar on-line Teatru Żydowskiego wprowadzony ze względu na to, że wszystkie instytucje kultury pozostają zamknięte ze względu na stan epidemii.
23-03-2020
Białystok. Spacer po gmachu Opery i teatr online
Instytucje kulturalne wcale nie próżnują w czasie pandemii koronawirusa. Przygotowują kolejne propozycje.
23-03-2020
Bydgoszcz. Wirtualna oferta Teatru Polskiego i innych
Spektakle, zwiedzanie wystaw, relacje na żywo, koncerty, warsztaty, a nawet show wirtualnie proponują bydgoskie muzea, teatr, filharmonia i inne instytucje kultury, które choć tymczasowo nieczynne, wychodzą ze sztuką do naszych domów.
23-03-2020
Internet. Spektakle Chorei w sieci
Teatr Chorea udostępnia pełne nagrania wybranych spektakli i koncertów na kanale na You Tube.
23-03-2020
Internet. "Zarazy twórcze" na Facebooku od dziś
"Zaraza twórcza" powstała z potrzeby chwili i ciekawości tego, w jaki sposób nasza wyobraźnia, emocje i myśli radzą sobie z otaczającym nas stanem epidemii. Co drugi dzień, zaczynając od poniedziałku 23 marca o godz. 18, ludzie teatru będą performować w przestrzeni sieci swoje "zarazy twórcze" - informuje Tomasz Kaczorowski.
23-03-2020
Kraj. Kultura w czasie kwarantanny
Koncerty, spacery, joga, spektakle, warsztaty, wykłady - a wszystko bez wychodzenia z domu. Wielbiciele kultury oraz jej twórcy realizują swoje pasje dzięki facebookowej grupie "Kultura w kwarantannie".
23-03-2020
Kraj. Kulturalne TOP 5 online
To zestawienie wyglądałby inaczej - podium należałoby do jubileuszu 75-lecia Filharmonii Częstochowskiej, na liście byłyby też m.in. "Literacki piątek" promujący nową książkę Marcina Dudzińskiego i wernisaż fotograficznej wystawy "Witkacy" w muzeum. Skoro jednak z powodu koronawirusa do filharmonii czy galerii nie pójdziemy - zainteresowań nie musimy odkładać na półkę. Oto propozycje na czas spędzany w domu.
23-03-2020
Kraków. Teatr Barakah online 23-29 marca
W tym tygodniu w ramach BARAKAH online! teatr zaprasza Noce Waniliowych mysz odc. 3 "Wyborowo" gra z warsztaty grania na bębnach.
23-03-2020
Kraków. "Złap Groteskę w sieci" cd.
Teatr Groteska w sieci uczy śpiewu i dykcji! Internetowe lekcje gimnastyki, śpiewu i poprawnego mówienia ruszają już dzisiaj!
23-03-2020
Radom. Teatr Powszechny w sieci codziennie o 19.00
W tych trudnych czasach epidemii nie możemy spotkać się w teatrze ale możemy spotykać się w Internecie.
23-03-2020
Słupsk. Teatr Tęcza też chce zostać w kontakcie z publicznością
Tęcza z propozycjami na czas kwarantanny dla widzów w każdym wieku. Zamiast premiery dla dzieci - czytanie, w miejsce "Króla Dawida" dorośli widzowie zobaczą "Osobliwe zdarzenie", jest też konkurs na grę planszową dla całej rodziny oraz wirtualne zwiedzanie muzeum lalek.
23-03-2020
Szczecin. Maseczki ochronne od Opery już w stacji pogotowia
Opera na Zamku w Szczecinie przekazała Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie pierwszą partię blisko 400 jednorazowych maseczek ochronnych, uszytych z powierzonych przez tę stację atestowanych materiałów. Krawcowe Opery pracują nadal, szyjąc kolejne partie dla potrzebujących. Pomagamy, bo chcemy i możemy!
23-03-2020
Warszawa. Krajowy teatralny rekord streamingowy
10 tysięcy widzów miał w sobotę pokazywany w formie streamingu spektakl "Cząstki kobiety" TR Warszawa w reżyserii Kornela Mundruczo.
23-03-2020
Warszawa. Teatr Współczesny zaprasza na spotkania online
Maciej Englert prosi widzów, aby nie zwracali biletów i zaprasza na spotkania w sieci.
23-03-2020
Warszawa. #TeatrŻydowskiWDomu - inauguracja repertuaru online
Już jest repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego online na pierwszy tydzień. Wszystkie wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale YouTube teatru.
23-03-2020
Wrocław. WTP zagra online
Wrocławski Teatr Pantomimy informuje, że 3, 4 i 5 kwietnia przedstawienie "Pustka. Pustynia. Nic." w reżyserii Leszka Bzdyla grane będzie zgodnie z planem, z tą różnicą, że spotykamy się przed monitorami.
23-03-2020
Polskie Radio. Akcja #zostań w domu z dobrą literaturą
Klasyczne powieści i lektury w mistrzowskich, aktorskich interpretacjach, ale również najnowsze radiowe adaptacje literatury krajowej i światowej - to wszystko można znaleźć w Polskim Radiu, które wspiera akcję #zostańwdomu i - z myślą o słuchaczach - stale poszerza swoją ofertę kulturalną.
23-03-2020
Warszawa. Kultura w czasach epidemii, czyli #ZostańwDomuzNinateką
Film o sile fantazji umożliwiającej podróżowanie bez opuszczania domu oraz dokument o kontaktowaniu się z najbliższymi wyłącznie przez internet. Ninateka kontynuuje akcję #ZostańwDomuzNinateką.
23-03-2020
Warszawa. Teatr Wielki - Opera Narodowa prezentuje ofertę online
#zostańwdomu, wpuść operę i balet - zachęca Teatr Wielki - Opera Narodowa. Instytucja zaprasza do skorzystania z oferty online a w niej: "Carmen" w reżyserii Andrzeja Chyry, lekcje baletowe, wirtualne wystawy, kolorowanki i operowe czytanki.
21-03-2020
Katowice. Domowe Podwieczorki Teatralne w sieci
Teatr Gry i Ludzie zaprasza dzieci i rodziców do odwiedzania profilu teatru na facebooku w każdą sobotę i niedzielę w okolicach godziny 16.
21-03-2020
Kraków. Spektakle, koncerty i wystawy online
Spektakle teatrów Ludowego, Nowego Proxima dostępne online, fragment nadchodzącej premiery "Słowaka" bez wychodzenia z domu, retransmisja koncertu festiwalu Misteria Paschalia, wirtualna wycieczka po Wawelu czy MOCAK-u. W obliczu zagrożenia koronawirusem krakowska kultura przenosi się do internetu.
21-03-2020
Rybnik. Instytucje kultury biorą udział w akcji #teatrwdomu
Nieczynne instytucje kultury to jeden ze skutków pandemii koronawirusa i wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego. Teatry, domy kultury, biblioteki i inne tego typu miejsca, które do tej pory zapraszały widzów do siebie, teraz oferują sposoby na spędzenie wolnego czasu przez internet.
21-03-2020
Śląsk. Instytucje muzyczne z ofertą na kwarantannę
Koncerty, zajęcia edukacyjne czy lekcje baletu - takie sposoby na uczestnictwo w kulturze oferują odbiorcom za pośrednictwem internetu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach i Opera Śląska w Bytomiu.
21-03-2020
Chorzów. Premiera koncertu online "Franek śpiewa Grechutę"
Już w najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 10 na kanale YouTube i Facebooku Teatru Rozrywki odbędzie się premiera recitalu "Franek śpiewa Grechutę", zarejestrowanego 19 marca przy pustej widowni, wśród ograniczonej do minimum ekipy Rozrywki.
20-03-2020
Bydgoszcz. Teatr Polski zaprasza na spektakl online
W sobotę (21 marca) o godz. 11 Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza do obejrzenia spektaklu "Wycinanki" bez wychodzenia z domu. Sztukę online będzie można oglądać do 29 marca.
20-03-2020
Internet. Spektakl i koncert na facebooku, joga online - praktyczny przewodnik
Skoro są zamknięte teatry, muzea i galerie, odwołane spektakle i koncerty, to przenieśmy się do internetu. Oto nasz przewodnik po kulturalnych wydarzeniach, które czekają nas w sieci.
20-03-2020
Kraj. Akcja #zostańwdomu: Muzea, teatry i biblioteki otwarte są online cz.2
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zachęca do korzystania z bogatego wachlarza możliwości kontaktu z kulturą online.
20-03-2020
Kraj. Teatralne nowości online. Co, gdzie, kiedy?
Kultura po szoku, jakim było zamknięcie instytucji kultury, dostosowuje się do nowych okoliczności. W najbliższym czasie czeka nas kilka premier online lub unikalnych teatralnych wydarzeń, dostępnych w internecie. Zobacz, jakie teatralne atrakcje czekają nas w najbliższym czasie w Trójmieście i poza nim.
20-03-2020
Kraków. Weekendowe propozycje online Teatru Barakah
W najbliższy (wiosenny już!) weekend Teatr Barakah zaprasza swoich Widzów na spotkanie z Maciejem Gorczyńskim.
20-03-2020
Legnica. "Made in Poland" odnalezione w Internecie
Trwa przeszukiwanie sieci w celu udostępniania publiczności telewizyjnych nagrań legnickich spektakli. Po "Zabijaniu Gomułki" w reżyserii Jacka Głomba i "Placu Wolności" Lecha Raczaka na profilach Teatru Modrzejewskiej udostępniono głośny sceniczny debiut wrocławskiego filmowca Przemysława Wojcieszka. To zapis transmisji live dla TVP Kultura z legnickiej Sceny na Piekarach z 2005 roku.
20-03-2020
Legnica. Przygotowują sieciowy "Nowy Dekameron"
Mimo zawieszenia działalności Teatr Modrzejewskiej przystąpił do przygotowania premiery, której nie było w jego planach. Zarówno temat spektaklu, jak i sposób jego realizacji, odpowiadać będą sytuacji, w jakiej znalazł się kraj, teatr i jego twórcy. "Nowy Dekameron" wg tekstu Boccaccia powstanie w wersji sieciowej, a po odwieszeniu działalności także scenicznej.
20-03-2020
Lublin. Propozycje dla młodzieży w ramach projektu Grarantanna
Ministerstwo Cyfryzacji zachęca młodzież do pozostania w domach w trakcie kwarantanny poprzez wykorzystanie pozytywnych aspektów gier i grywalizacji. Lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży "Teatrikon" odpowiada za stronę merytoryczną projektu Grarantanna i przygotowuje dla młodzieży wiele internetowych propozycji.
20-03-2020
Lublin. Teatr Andersena w sieci
"Teatroteka Andersena" to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z w czasie kwarantanny.
20-03-2020
Łódź. Spektakle, koncerty i spacery bez wychodzenia z domu
Premiera spektaklu "Fabryka Muchołapek", koncerty łódzkich filharmoników i spacery wideo po Ogrodzie Botanicznym - to kilka propozycji, jakie instytucje w Łodzi przygotowały dla odbiorców przed komputerami, którzy - zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi - powinni pozostać w domu.
20-03-2020
Łódź. Bajki "Szeptanki" online od Arlekina
"#ArlekinwDomu!" to akcja, jaką Teatr Lalek Arlekin prowadzi dla swoich widzów online od początku ogłoszenia stanu epidemicznego. Rodzice, którzy siedzą z dziećmi w domu, mogą codziennie na dobranoc wysłuchać "Szeptanek" - profesjonalnego słuchowiska przygotowanego z domu przez aktora Teatru, który jest jednym z bardziej znanych audiobookowych głosów.
20-03-2020
Łódź. "Fabryka muchołapek" dziś online
Teatr Nowy zaprasza dziś o godz. 21 do obejrzenia premiery online spektaklu "Fabryka muchołapek" w reżyserii Andrzeja Barta.
20-03-2020
Poznań. Instytucje kultury zapraszają do sieci
Co najchętniej wypożyczali poznaniacy w minionym roku? Jak podróżować w czasach kwarantanny? Czego nie wiedzieliście o Czerwcu '56? Coraz więcej inicjatyw poznańskich instytucji i animatorów można znaleźć w internecie.
20-03-2020
Poznań. Spędź czas online z Polskim Teatrem Tańca
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów w okresie zagrożenia koronawirusem, Polski Teatr Tańca intensyfikuje swoją działalność w przestrzeni Internetu.
20-03-2020
Poznań. Zostań w domu i zobacz "Czarodziejską górę"
Do akcji #zostanwdomu dołącza festiwal Malta i sięga do swoich archiwów - w niedzielę 22 marca o godz. 20 na kanale YouTube będzie można zobaczyć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.
20-03-2020
Słupsk. Nowy Teatr udostępnia spektakle w sieci
Nowy Teatr w Słupsku nie chce rozstawać się ze swoją publicznością i dlatego proponuje obejrzenie spektakli online. Na pierwszy ogień idzie sztuka "Dwóch biednych Rumunów mówiących po polsku" na podstawie książki Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka. Będzie można ją obejrzeć już w sobotę, 21 marca.
20-03-2020
Tarnów. Familijna oferta Teatru Solskiego
Kolejne propozycje artystyczne online na czas kwarantanny przygotował Teatr Solskiego w ramach akcji " #kulturawdomu".
20-03-2020
Teatr w czasach zarazy przenosi się do internetu
- Planujemy udostępniać jeden spektakl co 3-4 dni, bo okazało się, że po zapowiedzi pierwszego spektaklu otrzymaliśmy ogromny odzew - mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku.
20-03-2020
Twórcy kultury przenieśli się do internetu. Działają, ale nie zarabiają
Zamknięte instytucje kultury, odwołane koncerty i festiwale. Stan zagrożenia epidemicznego dotyka mocno twórców kultury. Najgorzej mają ci, którzy są inicjatywą prywatną lub nie mają stałych umów - pisze Małgorzata Klimczak w Głosie Szczecińskim.
20-03-2020
Warszawa. Akademia Sztuki i Kultury rozpoczyna warsztaty online
Akademia Sztuki i Kultury wychodząc naprzeciw nudzie związanej z kwarantanną oraz dostosowując się do dynamicznie zmieniającej sytuacji w kraju i na świecie, uruchomiła warsztaty w formie online.
20-03-2020
Warszawa. Aktorzy Teatru Polskiego czytają dramaty stulecia
Teatr Polski zachęca do oglądania online nagrań wideo czytań zrealizowanych razem z Programem 2 Polskiego Radia w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".
20-03-2020
Warszawa. Poranki filozoficzne przenoszą się do internetu
Teatr Polski w Warszawie zachęca do udziału w Porankach filozoficznych, które odbywać się będą online.
20-03-2020
Warszawa. Posłuchaj utworów z musicalu "Aida"
Teatr Muzyczny Roma udostępnił online kolejną piosenkę z musicalu "Aida".
20-03-2020
Warszawa. Wystawa online w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Otwarcie wystawy "Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany" nie odbędzie się. W piątek, 20 marca o godz. 19.00 uruchomiona zostanie jednak strona wystawy wiekpolcienia.artmuseum.pl.
20-03-2020
Gdańsk. Teatr Wybrzeże online - "Ruscy"
Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapraszają do wspólnego oglądania online wybranych tytułów z repertuaru Teatru. Dzisiejszego wieczoru Teatr Wybrzeże wyemituje "Ruskich" Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl można oglądać do jutra do godziny 21.00.
20-03-2020
Warszawa. TR Warszawa online - "Cząstki kobiety" i "Woyzeck"
Już jutro, 21 marca 2020 roku o godzinie 19:00, w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!", odbędzie się specjalny pokaz online (poprzez Facebook Live TR Warszawa) rejestracji spektaklu "Cząstki kobiety" w reżyserii Kornéla Mundruczó, jednego z najnowszych przedstawień TR Warszawa - informują organizatorzy.
19-03-2020
Białystok. "Halka" online. Ten spektakl był grany w Operze Podlaskie
W zeszłym roku na dużej scenie zabrzmiała "Halka" - wersja wileńska jednej z najpopularniejszych oper Stanisława Moniuszki. Spektakl można bezpłatnie obejrzeć w internecie.
19-03-2020
Bytom. Opera Śląska z nowymi cyklami na social media
Transmisje spektakli operowych, ćwiczenia typu balletfit dla dorosłych i lekcje baletowe dla dzieciaków czy film-spacer po operze. Wszystko online, wszystko bezpłatnie i - co najważniejsze - integrujące melomanów z Operą Śląską w Bytomiu jeszcze bliżej, jeszcze mocniej, zgodnie z hasłem #OperaBliskoCiebie i wpisując się w obecną sytuację z zaleceniem #zostanwdomu.
19-03-2020
Internet. Rusza Ostatni Dzwonek
W czwartym tygodniu zamknięcia ruszam z partyzanckim podcastem kulturalno-politycznym - informuje Witold Mrozek, dziennikarz, krytyk teatralny, od niedawna dramaturg.
19-03-2020
Internet. Teatr na życzenie. Co oglądać w dobie epidemii?
Istniał kiedyś na Facebooku fanpage pt. "Nie wierzę w życie pozateatralne". Tym, którym rzeczywiście trudno w nie uwierzyć, serdecznie polecamy konsumowanie widowisk w bezpiecznych zaciszach domostw. Oto pięć zupełnie różnych spektakli, które możemy legalnie i bezpłatnie obejrzeć podczas odosobnienia.
19-03-2020
Internet. Wagner i Mozart na czas kwarantanny
"Tristan i Izolda" z Berlina, "Łucja z Lammermooru" z Piotrem Beczałą z Nowego Jorku i symfoniczne emocje z Filharmonikami Berlińskimi. Siedząc w domu z powodu koronawirusa można zobaczyć wybitne inscenizacje oper i posłuchać niezwykłych koncertów. Oto wybrane propozycje.
19-03-2020
Internet. Wirtualne wystawy z gwiazdami polskiego kina
Bez wychodzenia z domu Fototeka FINA zapewnia możliwość oglądania wyjątkowych, specjalnie stworzonych z myślą o wirtualnych odbiorcach kultury albumów z serii "Aktorzy o sobie".
19-03-2020
Łódź. "Dusza śpiewa" online
Bez biletu i bez wychodzenia z domu. Już w ten piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz pierwszy zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa". Jako pierwsza w tej nowej formule spotka się z publicznością uznana solistka - Emilia Klimczak. Jej występ opublikowany zostanie w blogu tmlodz.com punktualnie o g. 20.
19-03-2020
Poznań. #kulturanawynos - zaproś ją do swojego domu!
Instytucje kultury w Poznaniu czasowo zawiesiły działalność stacjonarną, ale nie zwalniają obrotów. Wiele z nich przygotowało bogatą ofertę wydarzeń, w których można wziąć udział bez wychodzenia z domu. Wirtualne wycieczki po wystawach, projekcje filmowe online czy podcasty, to tylko niektóre z nich. Prezentujemy przewodnik po najciekawszych kulturalnych adresach www, który będziemy na bieżąco aktualizować.
19-03-2020
Rzeszów. Teatr "Maska" zaprasza na... słuchowiska
- Nie mogąc zaprosić widzów do teatru, zaproponowaliśmy cykl wydarzeń artystycznych stworzonych przez aktorów i edukatorów "Maski"- mówi Monika Szela, dyrektor Teatru "Maska" w Rzeszowie.
19-03-2020
Sosnowiec. Spacer po Teatrze Zagłębia online
Zdalne warsztaty plastyczne, fotograficzne i artystyczne, zajęcia z dykcji, interaktywny pokój zagadek, czytanie bajek i lektur oraz wspólna podróż po wystawie wielkanocnej. Miasto Sosnowiec zaprasza do projektu Zdalna Kultura, który już wystartował na Facebooku.
19-03-2020
Warszawa. #KulturaZdalnie - Culture.pl na czas kwarantanny
Instytut Adama Mickiewicza włącza się w akcję #ZostańWDomu. Od środy, 18 marca, dostępne jest specjalne wydanie Culture.pl (https://culture.pl/pl), #KulturaZdalnie. To przewodnik po najbardziej wartościowych i często nieoczywistych zasobach polskiej kultury dostępnych online - bez wychodzenia z domu.
19-03-2020
Warszawa. Spektakle operowe i baletowe na platformie vod.teatrwielki.pl
Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza do zapoznania się z platformę vod.teatrwielki.pl, na której zostały udostępnione online przedstawienia operowe oraz baletowe.
19-03-2020
Warszawa. Teatr Soho gra online
Teatr Soho rusza z akcją #TeatrSohoOnline i udostępnia na czas kwarantanny nagrania archiwalnych spektakli, które można oglądać na ich Facebooku.
19-03-2020
Warszawa. Teatr Ochoty udostępnia ofertę online
Zostań w domu, nie wychodź z teatru! - zachęca Teatr Ochoty startując z akcją #TeatrOchotyOnline. W ofercie wirtualne spektakle i zajęcia kreatywne.
18-03-2020
Białystok. Lejtnat Zubow w piątek online
W czasie, kiedy pandemia koronawirusa zamknęła wszystkie placówki kultury, a z domu najlepiej nie wychodzić, pomysł Teatru Dramatycznego w Białymstoku docenią teatromani. W sieci zobaczyć można będzie spektakl, który ma już status kultowego. Nic dziwnego - "Zapiski oficera Armii Czerwonej" grane są już od 28 lat.
18-03-2020
Białystok. OiFP online. Transmisja bajki "Brzydki Kaczorek"
Tym razem Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do wspólnego obejrzenia bajki muzycznej "Brzydki Kaczorek" bez wychodzenia z domu. Transmisja odbędzie się na kanale Opery i Filharmonii Podlaskiej na YouTube już w najbliższy czwartek.
18-03-2020
Gdynia. Konsulat Kultury online
Gdyńskie Centrum Kultury - Konsulat Kultury nie zapomina o swoich widzach i w najbliższych dniach udostępni bardzo ciekawe materiały na swoim kanale YouTube. Będzie tam można obejrzeć m.in. debaty i spektakle.
18-03-2020
Internet. Rusza akcja #WspieramKulture
Portal www.ewejsciowki.pl na swoim fanpage'u Weź mnie. Do teatru na Facebooku i Instagramie wystartował z akcją #WspieramKulture.
18-03-2020
Internet. Siedzisz w domu przez koronawirusa, odwiedź Ninatekę
Ninateka - potężna internetowa baza kulturalnych mediów oferuje bezpłatny dostęp do kina, teatru, koncertów, sztuki bez wychodzenia z domu, Można wybierać z 7 tysięcy propozycji. A od 17 marca Ninateka uruchamia specjalnie polecane pokazy do oglądania wieczorem.
18-03-2020
Internet. Spektakle, które możesz obejrzeć w domu
Z uwagi na zagrożenie koronawirusem placówki kulturalne w całym kraju zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że od kultury wyższej i teatru jesteśmy odcięci. Podpowiadamy, gdzie legalnie oglądać rejestracje spektakli teatralnych, oper czy spektakli baletowych, nie wychodząc z domu.
18-03-2020
Koszalin. Centrum Kultury 105 aktywne w sieci
W Internecie trwa akcja "Zostań w domu". Namawiają do tego sportowcy, artyści, dziennikarze. Jednocześnie część szkół i uczelni organizuje wirtualne zajęcia, z domu można uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Również koszalińskich!
18-03-2020
Kraj. Zamiast teatralnego fotela własna kanapa
Choć w najbliższym czasie nie możemy się wybrać do teatru, nie oznacza to, że jesteśmy odcięci od tej dziedziny sztuki. Z pomocą przychodzi nam oczywiście Teatr Telewizji, ale też różne instytucje, które swoje spektakle zamieszczają w internecie.
18-03-2020
Kraków. Teatr Ludowy online w sobotę i środę
Drodzy Widzowie w tym trudnym czasie mamy dla Was DOBRĄ WIADOMOŚĆ! Zapraszamy do Teatru! Online, oczywiście! - informuje Teatr ludowy.
18-03-2020
Kultura z dostawą do domu
Dzięki technologii, bez wychodzenia z domu, mamy dostęp do szerokiej oferty kulturalnej. Muzyki słuchamy na Spotify albo Deezer, filmy oglądamy na Netfliksie i HBO GO, a rozkoszy czytania oddajemy się dzięki e-bookom. W tych trudnych chwilach szukajmy więc pocieszenia w innych ludziach i światach przez nich wykreowanych - pisze Mike Urbaniak w Vogue.
18-03-2020
Legnica. Teatr zaprasza do szperania w sieci
Teatr Modrzejewskiej zawiesił swoją publiczną działalność. Większość pracowników jest na dobrowolnej kwarantannie domowej. Część pracuje zdalnie utrzymując kontakt z widzami głównie za pośrednictwem internetowych komunikatorów. Teatr oferuje jednak możliwość oglądania wybranych spektakli w Internecie.
18-03-2020
Próba na Skypie, premiera na YouTubie. Teatr przenosi się do internetu
Reżyserowanie na Skypie, granie przed pustą salą - i widzami w internecie, otwarte rejestracje wideo czy czytanie książek przed kamerką. Teatry starają się radzić sobie z czasem kwarantanny. Niektóre z wydarzeń można obejrzeć tylko o określonej porze, inne zostaną w sieci na dłużej - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
18-03-2020
Słupsk. Odwiedź Teatr Tęcza i Władcę Lalek wirtualnie
Słupskie teatry dla dzieci proponują kulturalną rozrywkę online. Tęcza oferuje spacer po wirtualnym muzeum lalek, a Władca Lalek odsyła na YouTube.
18-03-2020
Słupsk. Spektakle Nowego Teatru dostępne online
W związku z koniecznością odwołania wszystkich imprez z udziałem publiczności spowodowaną epidemią koronawirusa, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku przechodzi do sieci! - W okresie przymusowej izolacji nie chcemy tracić kontaktu z naszymi widzami. Rozpoczynamy akcję udostępniania online wybranych tytułów z naszego repertuaru - informuje Dominik Nowak, dyrektor słupskiej sceny.
18-03-2020
Szczecin. Opera na Zamku w internecie
W tym trudnym dla nas wszystkich momencie Opera na Zamku w Szczecinie włącza się do akcji #zostańwdomu.
18-03-2020
Toruń. Dyrektor Paszta oprowadza po Teatrze Horzycy
W poniedziałek chętni mieli zwiedzić niedostępne na co dzień dla widzów zakamarki Teatru Horzycy. Z powodu zamknięcia do odwołania sceny dramatycznej w Toruniu to wydarzenie się nie odbyło. Teatr można zwiedzać w internecie.
18-03-2020
USA. Bezpłatne streamingi spektakli z Metropolitan Opera
Nowojorska Metropolitan Opera uruchamia cykl "Nightly Met Opera Streams", w ramach którego zaprezentuje powtórki przedstawień, które w ubiegłych sezonach były transmitowane do kin.
18-03-2020
Warszawa. "BEM! Powrót Człowieka-Armaty" dostępny online
Teatr Syrena udostępnia online zapis spektaklu "BEM! Powrót Człowieka-Armaty" w reż. Michała Walczaka.
18-03-2020
Warszawa. #INSTYTUTwsieci, czyli program Instytutu Teatralnego online
Instytut Teatralny przygotował ofertę programową na najbliższe dwa tygodnie, z której będzie można skorzystać, nie wychodząc z domu.
18-03-2020
Warszawa. Powszechny online. Teatr minimum
Teatr Powszechny wychodzi z inicjatywą "Powszechny online. Teatr minimum".
18-03-2020
Warszawa. Teatr Żydowski przygotował wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie
Teatr Żydowski przygotował regularny, wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie. Decyzja spowodowana jest tym, że obowiązuje stan epidemiologiczny i placówki kulturalne od 12 marca są zamknięte dla widzów.
18-03-2020
Wrocław. Archiwalne spektakle Capitolu online
Teatr Muzyczny Capitol uwalnia online spektakle archiwalne. Od dziś można oglądać "Śmierdź w górach", czyli "pewien rodzaj musicalu" Konrada Imieli i Cezarego Studniaka.
18-03-2020
Wrocław. Zrób sobie teatr w domu
Wrocławski Teatr Lalek od 17 do 25 marca udostępnia na swojej stronie oraz na Facebooku jeden rozdział z książki "Zrób sobie teatr. Zabawy domowe".
18-03-2020
Warszawa. Wystawa #Reducienastulecie na platformie Google Arts & Culture
Od dziś na platformie Google Arts & Culture można oglądać wystawę, nad którą Instytut Teatralny pracował w ostatnich miesiącach - #Reducienastulecie, czyli ilustrowaną archiwalnymi perełkami opowieść na Reducie, pierwszym polskim laboratorium teatralnym.
17-03-2020
Białystok. "Zapiski oficera Armii Czerwonej" online
Teatr Dramatyczny zaprasza widzów do obejrzenia spektaklu online. Internauci będą mogli obejrzeć kultowe "Zapiski oficera Armii Czerwonej".
17-03-2020
Katowice. "Wujek 81. Czarna ballada" Teatru Śląskiego w VOD
W serwisie VOD TVP można bezpłatnie obejrzeć spektakl "Wujek 81. Czarna ballada" w reżyserii Roberta Talarczyka zarejestrowany w Teatrze Śląskim.
17-03-2020
Legnica. Obejrzyj "Plac Wolności" na YouTube
Teatr im. Modrzejewskiej zaprasza do oglądania w sieci spektaklu "Plac Wolności" wg scenariusza i w reżyserii Lecha Raczaka.
17-03-2020
Łódź. "Flis" Akademii Muzycznej w VOD
Piosenka jest dobra na wszystko, a opera... jeszcze lepsza. Akademia Muzyczna zaprasza do oglądania jednoaktowej opery "Flis" Stanisława Moniuszki wyprodukowanej przez , która swoją premierę miała rok temu w marcu, a zarejestrowana została w dniach 18-19 marca 2019 roku.
17-03-2020
Łódź. Teatr Muzyczny wirtualnie
Minikoncerty online, zajęcia z teatralnymi edukatorami, treningi taneczne i wokalne. Teatr Muzyczny zachęca, by odwiedzić go wirtualnie poprzez blog www.tmlodz.com i spędzić wolny czas z muzyką lub aktywnie na warsztatach.
17-03-2020
Małopolskie. Teatry przenoszą swą działalność do internetu
Decyzją władz ze względu na epidemię korona wirusa polscy artyści zostali odcięci od możliwości prezentowania swej sztuki publiczności. Oczywiście wykazują zrozumienie dla tej sytuacji, ale nie zamierzają pozwolić odciąć się całkowicie od widzów. Stąd inicjatywa prezentacji swego dorobku w internecie. Jako pierwsze podjęły ją teatry.
17-03-2020
Szczecin. Teatr Gwitajcie zaprasza na dobranocki online
Szczeciński Teatr Gwitajcie od poniedziałku do piątku proponujemy swoim widzom coś na kształt dobranocki. Codziennie o godz. 19 zaprasza na spotkanie z Wujkiem Jakubem, który na żywo przeczyta kolejne rozdziały swojej ulubionej książki z dzieciństwa "Kubusia Puchatka".
17-03-2020
Szczecin. Teatr Kana prezentuje swoje projekty online
Teatr Kana zaprasza do oglądania na Facebooku swoich projektów.
17-03-2020
Śląskie. Teatry w kontakcie z widzami
Teatry w całej Polsce, podobnie jak inne instytucje kultury, są pozamykane z powodu zagrożenia, jakie niesie koronawirus. W ten niełatwy dla nich czas chcą pozostać w kontakcie ze swoją publicznością i proponują różne aktywności w internecie.
17-03-2020
Warszawa. Czytania performatywne na kanale YouTube Teatru Dramatycznego
Teatr Dramatyczny zachęcą do odwiedzania swojego kanału na YouTube, na którym można obejrzeć m.in. nagrania z czytań performatywnych.
17-03-2020
Warszawa. "Kosmos" z Teatru Narodowego do obejrzenia online
Teatr Narodowy zachęca widzów do zostania w domu i obejrzenia spektaklu "Kosmos" wg Witolda Gombrowicza w reż. Jerzego Jarockiego. Spektakl dostępny jest na stronie Ninateki.
17-03-2020
Warszawa. "Krawiec Niteczka" na TVP VOD
Teatr Lalka zachęca do pozostania w domach i obejrzenia spektaklu online "Krawiec Niteczka" na platformie TVP VOD.
17-03-2020
Warszawa. Teatr Żydowski - pierwszy teatr z e-repertuarem
Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie - #TeatrŻydowskiwDomu/ #TeatrwDomu.
17-03-2020
Wrocław. Instytucje kultury przygotowały ofertę online
Zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem wrocławskie instytucje kulturalne przygotowały specjalną ofertę online. Muzeum Narodowe proponuje cykl prezentacji dzieł sztuki ze swojej kolekcji, NFM - transmisję koncertów, a Teatr Capitol uruchamia telewizję festiwalową 41. PPA.
17-03-2020
Wrocław. Rusza telewizja fetiwalowa PPA
Telewizja festiwalowa 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rusza w piątek, 20 marca. Kolejne odcinki będzie można oglądać w mediach społecznościowych codziennie przez dziesięć dni.
17-03-2020
Kraj. Muzea, filharmonie, opery, teatry i biblioteki ze specjalną ofertą na czas epidemii
Muzea, filharmonie, opery, teatry, biblioteki i instytuty, prowadzone lub współprowadzone przez MKiDN, czasowo zamknięte w związku z epidemią koronawirusa umożliwiają kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Specjalną ofertę przygotowały m.in. Muzeum Historii Polski oraz Teatr Wielki-Opera Narodowa.
16-03-2020
Austria. Wiedeńska Staatsoper rusza z bezpłatnymi streamingami!
Z powodu epidemii koronawirusa nie działają m.in. szkoły i instytucje kulturalne, na ulicach pustki, większość ludzi nie wychodzi z domu. W tej trudnej sytuacji wiele teatrów operowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i nieodpłatnie otwiera swoje archiwa z popularnymi nagraniami spektakli bądź oferuje streamingi wydarzeń odbywających się bez udziału publiczności.
16-03-2020
Internet. 10 najlepszych spektakli do obejrzenia za darmo w sieci
Zostajemy w domach i... oglądamy najlepsze spektakle teatralne! Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych spektakli z wybitnymi aktorami scen całej Polski, które są dostępne w internecie za darmo (...)
16-03-2020
Internet. Zostań w domu z Ninateką
Kino, teatr oraz muzeum za darmo i bez wychodzenia z domu? Już we wtorek, 17 marca, rozpoczynamy przegląd najciekawszych tytułów z Ninateki.
16-03-2020
Koronawirus. Kultura zeszła do internetu. Wybierz się do muzeum, teatru, kina - online
Skoro już wszystkie placówki kultury w kraju są zamknięte, skoro jesteśmy uziemieni i muzeów - ani tych w pobliżu, ani tych na drugim końcu świata - na razie nie zobaczymy, poszukajmy kultury w internecie. Zwiedzaj wirtualnie, zanurz się w obrazy, oglądaj spektakle, słuchaj koncertów. Wybór materiałów online za darmo jest olbrzymi.
16-03-2020
Kraków. Teatr Groteska rusza z internetowym projektem dla dzieci
Od poniedziałku w każde południe krakowski Teatr Groteska będzie zamieszczał na swojej stronie internetowej najpopularniejsze piosenki z granych przez siebie spektakli, a w dwa najbliższe weekendy - transmitował "Brzydkie kaczątko".
16-03-2020
Lublin. Kultura przeniosła się do internetu
Obawa przed koronawirusem całkowicie sparaliżowała życie kulturalne w kraju. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się transmitowane przez internet koncerty bez publiczności. Zdecydowali się na nie także lubelscy artyści. Pomysłów na onlinową aktywność nie brakuje też w instytucjach kultury.
16-03-2020
Łódź. Muzea, teatry i domy kultury przygotowały ofertę online
Nieczynne z powodu zagrożenia koronawirusem łódzkie instytucje kulturalne - muzea, teatry, domy kultury - przygotowały ofertę online. Bez wychodzenia z domu będzie można m.in. zwiedzić nową wystawę w Muzeum Tradycji Niepodległościowej i obejrzeć spektakle Teatru Nowego.
16-03-2020
Łódź. Teatry przenoszą się do internetu
Jak radzi sobie kultura w cieniu koronawirusa? - Forma transmisji internetowej odpada, bo śpiewacy, muzycy i tancerze nie mogą się z sobą kontaktować. Niektóre osoby są w kwarantannie. Nie powinniśmy wpadać w panikę, ale zdrowy rozsądek nie zaszkodzi.
16-03-2020
Teatr Telewizji. Znakomite spektakle w internecie
Siedząc w domu można sięgnąć do bogatych zasobów zarejestrowanych spektakli Teatru Telewizji. Bogata oferta spektakli Teatru Telewizji jest dostępna non stop na darmowym portalu vod.tvp.pl.
16-03-2020
Internet. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" udostępnia archiwa
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny, który tak jak inne instytucje kultury zawiesił działalność artystyczną, udostępnia w swoich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych ciekawostki i archiwalia.
16-03-2020
Warszawa. Jednorazowy pokaz "Cząstek kobiety" online
W ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!" zapraszamy naszą publiczność, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na specjalny, jednorazowy pokaz rejestracji najnowszego spektaklu "Cząstki kobiety" w reżyserii Kornéla Mundruczó - zachęca TR Warszawa.
14-03-2020
Internet. Teatr Papahema zaprasza na spektakl "Poskromienie złośnicy" online!
Teatr Papahema pragnie umilić widzom czas kwarantanny, dzieląc się z nimi nagraniem jednego ze swoich spektakli.
14-03-2020
Trójmiasto. Kultura w dobie pandemii przenosi się do internetu
Wernisaż online, koncert Nagrobków w streamingu, spektakle i pokazy filmowe - kultura w dobie koronawirusa przeniosła się do internetu.
14-03-2020
Węgry. Powstał pierwszy teatr "kwarantannowy"
Pierwszy Węgierski Teatr Kwarantannowy został otwarty w Budapeszcie w klubie TRIP, który działa na cumującym przy nabrzeżu Dunaju statku. Chętni będą mogli oglądać przedstawienia na żywo przez internet.
13-03-2020
Internet. Masłowska i Mrożek na czas kwarantanny
Teatry zostały zamknięte w obawie przed koronawirusem, ale mnóstwo dobrego polskiego teatru znajdziemy w internecie.
13-03-2020
Kraków. Specjalna internetowa oferta Teatru Groteska
Teatr Groteska uruchamia internetową prezentację spektakli w ramach dwutygodniowego programu "Złap Groteskę w sieci". Składać się nań będą wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli oraz wyjątkowa inscenizacja "Brzydkiego Kaczątka".
12-03-2020
Poznań. Aktorzy Teatru Nowego zagrają spektakl do kilku kamer
Spektakl będzie można było zobaczyć tylko na ekranach komputerów, bo podobnie jak inne teatry w Polsce scena przy Dąbrowskiego jest zamknięta dla widzów. Dla aktorów to sytuacja szczególnie trudna.
06-03-2020
Internet. Didaskalia w sieci
Zapraszamy do lektury pierwszego internetowego wydania "Didaskaliów. Gazety Teatralnej". Od bieżącego, 155 numeru, "Didaskalia" będą publikowane tylko w internecie. Częstotliwość bez zmian - pozostajemy dwumiesięcznikiem. Kolejny numer w kwietniu.
06-03-2020
Rzeszów. Teatr Dagny
Dagny Mikoś, aktorka i wokalistka - którą można spotkać nie tylko na scenach Teatru im. W. Siemaszkowej, ale i na wielu innych w kraju, w tym krakowskich - od niedawna co tydzień w sobotę o godz. 20.00 zaprasza do swego autorskiego video-bloga poświęconego, jak to sama określiła, tematyce bycia i bywania w teatrze.
06-02-2019
Borys Szyc. Połączone siły teatru i internetu
- themuba.com jest dla wszystkich, ale publiczność trochę się różnicuje zależnie od spektaklu, który pokazujemy. Jandę oglądają wszyscy. Kto inny ogląda Teatr STU w Krakowie, zupełnie inni ludzie oglądali Operę Narodową - mówi Borys Szyc w rozmowie z Magdą Sendecką w Legalnej Kulturze.
10-01-2019
Internet. Gdzie znaleźć wartościową kulturę dla dzieci?
Rekomendacje z legalnych źródeł. Legalna Kultura postanowiła ułatwić rodzicom te poszukiwania proponując w projekcie Kultura Na Widoku wybór ciekawych i rozwijających filmów, bajek, książek, utworów muzycznych i spektakli teatralnych. Część propozycji jest dostępna bezpłatnie.
05-01-2019
#Dwutygodnikzostaje
- Dostajemy głosy od czytelników z mniejszych miejscowości. Piszą, że "Dwutygodnik" to dla nich jedyna forma obcowania z kulturą. Do teatru nie jeżdżą, do kina nie chodzą, a pismo mogą poczytać - mówi Zofia Król, redaktorka naczelna magazynu, który niedawno stracił publiczną dotację.
31-12-2018
Warszawa. Strona Teatru Lalka nominowana do nagrody
Strona internetowa Teatru Lalka www.teatrlalka.pl autorstwa agencji kreatywnej Huncwot, została nominowana do najważniejszej nagrody w branży Awwwards, w kategorii Site of the Year.
14-12-2018
Kraj. Pierwszy spektakl platformy TheMuBa (theatre-music-ballet)
W piątek wieczorem we wszystkich kinach Helios będzie można obejrzeć wyjątkową transmisję - monodram Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż", grany na żywo w warszawskim Teatrze Polonia.
10-12-2018
Kraj. Kina Helios pokażą na żywo monodram Krystyny Jandy
Już w piątek, 14 grudnia br. o godzinie 19:30 w kinach Helios będzie można obejrzeć wyjątkową transmisję - monodram Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż", grany w warszawskim Teatrze Polonia. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce - spektakl teatralny będzie pokazywany na żywo na ekranach kin w całym kraju dzięki współpracy sieci Helios i internetowej platformy #TheMuBa.
08-12-2018
Kraj. Krystyna Janda w spektaklu "Ucho, gardło, nóż" live
14 grudnia o godz. 19.30 odbędzie się transmisja wyjątkowego spektaklu Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż" z warszawskiego Teatru Polonia. Miłośnicy talentu Jandy i doskonałego teatru sztukę obejrzą w kinach Helios. Projekt jest wynikiem współpracy z platformą #TheMuBa.
05-12-2018
Internet. Srebra rodowe online, czyli spektakle teatralne w sieci
Ten teatr nie ma swojego odpowiednika na świecie. Najwybitniejsi aktorzy i reżyserzy, sztuki napisane specjalnie pod to medium - polscy twórcy, dzięki metodom filmowym, stworzyli właściwie nowy gatunek. W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które dziś można bezpłatnie oglądać w sieci.
10-10-2018
Łódź. "Ony" Teatru Powszechnego w ramach Internetowego Teatru TVP
Rozpoczyna się kolejny sezon Internetowego Teatru TVP, dzięki któremu młodzi widzowie z całej Polski mogą oglądać najciekawsze spektakle teatralne ostatnich sezonów. W czwartek 11 października o 10.00 w ramach projektu zaprezentowany zostanie "Ony" Marty Guśniowskiej w reżyserii Ewy Pilawskiej i Andrzeja Jakubasa. To kolejny spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi, który został zaproszony do prezentacji na antenie TVP.
26-09-2018
Kraków. #TheMuBa, czyli idź do teatru w internecie
12 października rusza platforma internetowa, która pozwoli oglądać przedstawienia na ekranie komputera lub telefonu komórkowego. Jej pomysłodawcą jest aktor Borys Szyc. Na inaugurację przedsięwzięcia wybrano spektakl "Inne rozkosze" z krakowskiego Teatru STU.
20-09-2018
Internet. Teatr dla Was wraca jako Teatr dla Wszystkich
Portal Teatr dla Was wraca z nową nazwą i adresem internetowym.
13-09-2018
Internet. Łukasz Maciejewski w teatrze Borysa Szyca
Tarnowianin, Łukasz Maciejewski, obok Andrzeja Pągowskiego, jednego z najwybitniejszych grafików i plakacistów, został zaproszony do dwuosobowej Rady Programowej pierwszego internetowego teatru w Polsce #TheMuBa, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest aktor, Borys Szyc.
04-09-2018
Internet. Rusza nowy projekt teatralny online
#TheMuBa (theatre music ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej.
10-08-2018
Osiem spektakli, które warto zobaczyć w internecie
Wakacje, gdy większość scen jest zamknięta, to dobry moment, żeby nadrobić zaległości, oglądając spektakle w internecie. Wybraliśmy osiem dobrych i ważnych przedstawień, które można zobaczyć w sieci legalnie i za darmo. Część z nich została udostępniona na czas określony, pozostałe - bezterminowo.
26-03-2018
Warszawa. Teatr wygrał z hakerem
Teatr Współczesny wygrał z hakerem. Dyrektor sceny Maciej Englert nie poddał się internetowemu szantażowi i sprytem poradził sobie ze skradzionymi przez hakerów planami widowni.
20-03-2018
Warszawa. Teatr Współczesny padł ofiarą ataku hakerskiego
Teatr Współczesny informuje, że awaria serwera obsługującego sprzedaż biletów z kasy teatru spowodowała, że utracono dane, które odzyskać można jedynie dzięki współpracy widzów.
14-03-2018
Warszawa. Obejrzyj "Erosa i Psyche" z TW-ON online
21 marca o godz. 19 na międzynarodowej platformie internetowej OperaVision udostępniony zostanie spektakl z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej "Eros i Psyche" - opera Ludomira Różyckiego z librettem Jerzego Żuławskiego. Za reżyserię odpowiedzialna była Barbara Wysocka, dyrygował zaś Grzegorz Nowak.
07-02-2018
Internet. Ruszył nowy portal lifestylowy
Serwis (www.strefalifestyle.pl) skierowany jest przede wszystkim do osób, którzy interesują się sprawami kultury, lubią podróżować i aktywnie spędzać czas.
22-01-2018
Internet. Rusza serwis youArtiste.com
W lutym rusza serwis youArtiste.com. W jednym miejscu w internecie zarówno aktorzy, twórcy, teatry i agencje znajdą interaktywne narzędzia pozwalające na wzajemne poznanie się oraz nawiązanie współpracy. Także międzynarodowej. Strona umożliwi przygotowanie i przeprowadzenie castingu. Da szansę również początkującym artystom.
11-12-2017
"Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego w Internecie
"Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego w reż. Roberta Bondary w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
30-11-2017
Internet. "Aktorstwo od kulis" - internetowy kurs aktorski
To pierwszy w Polsce internetowy kurs aktorski stworzony przez Tomasza Owczarka. Szkolenie uczy najważniejszych zagadnień z teorii aktorstwa i pokazuje na przykładach, jak je zastosować w praktyce.
30-11-2017
Lublin. Powstało internetowe Archiwum Andrzeja Molika
Artykuły znanego lubelskiego dziennikarza zajmującego się kulturą Andrzeja Molika zgromadzono na specjalnej stronie internetowej. Internetowe archiwum zawiera ponad dwa tysiące jego tekstów, ale też m.in. nagrania audycji radiowych i zdjęcia.
16-11-2017
Internet. Wirtualnie i trójjęzycznie o Erwinie Axerze
Od 16 listopada na platformie Google Arts & Culture można oglądać wirtualną wystawę "Erwin Axer 1917-2012", przygotowaną przez Instytut Teatralny w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). Wystawa przybliża jednego z najwybitniejszych ludzi teatru XX wieku przez wybrane konteksty związane z jego biografią i twórczością.
02-11-2017
Krzysztof Olendzki: Zamówię musical o Paderewskim
- Działamy głównie poza granicami Polski więc w kraju bywamy niezauważani. Chociaż ostatnio formuła naszej działalności trochę się zmienia - mówi Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, w rozmowie z Piotrem Zarembą w tygodniku wSieci Prawdy.
12-10-2017
Internet. "Księga dżungli" z Arlekina na żywo
17 października, we wtorek o godz. 9 w ramach projektu Iteatr - Internetowy Teatr TVP dla Szkół, młodzi widzowie w szkołach w całej Polsce już po raz trzeci będą mogli obejrzeć spektakl Teatru Lalek Arlekin. Tym razem, na żywo z siedziby Teatru transmitowane będzie przedstawienie "Księga dżungli", nagrodzone niespełna kilka temu tygodni przez łódzkich krytyków "Złotą Maską".
22-09-2017
Internet. Ponad 40 spektakli teatralnych dostępnych online
Przedstawienia Andrzeja Wajdy, Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego, teatralne evergreeny, sztuki autorów wywodzących się z Laboratorium Dramatu, opery Teatru Wielkiego i spektakle Teatru Polskiego w Bydgoszczy można obejrzeć bezpłatnie lub w atrakcyjnych cenach w sekcji "Teatr" projektu Kultura Na Widoku.
15-09-2017
Radom. Bilet do teatru online
Nie trzeba już biec do kasy za każdym razem, gdy będziemy chcieli się wybrać na przedstawienie w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Placówka właśnie uruchomiła możliwość zakupu biletów online.
28-07-2017
Internet. Startuje blog teatralny Kamili Łapickiej
Pod adresem zteatru.pl będą się ukazywały "Słuchy z teatry (i okolic)". Sercem bloga będzie teatr: recenzje, felietony, informacje o ciekawych wydarzeniach i rozmowy w cyklu "Zestaw powiększony".
13-06-2017
Gdańsk. "Przygody Koziołka Matołka" w Internetowym Teatrze
Spektakl Teatru Wybrzeże zostanie zaprezentowany w gdańskim oddziale Telewizji Polskiej 19 czerwca o godz. 12, w ramach projektu iTeatr. Będzie to transmisja na żywo skierowana do kilkudziesięciu tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej platformy iteatr.tvp.pl.
18-01-2017
Internet. "Cicho" Maliny Prześlugi w iteatr.tvp.pl
Internetowy Teatr dla Szkół TVP iTeatr to autorski projekt Telewizji Polskiej trwający nieprzerwanie od 2012 roku. Najbliższą transmisją w ramach iTeatru będzie spektakl "Cicho" na podstawie tekstu Maliny Prześlugi z Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, która odbędzie się 19 stycznia o godz. 10.00 na iteatr.tvp.pl.
03-11-2016
Warszawa. "Goplana" od dziś dostępna w streamingu
Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza na transmisję spektaklu "Goplana" Władysława Żeleńskiego w reż. Janusza Wiśniewskiego, która rozpocznie się już dziś o godzinie 18.50.
28-10-2016
Warszawa. Wkrótce transmisja "Goplany" z TW-ON
3 listopada dzięki platformie streamingowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej będzie szansa obejrzeć najnowszą premierę - "Goplanę" w reż. Janusza Wiśniewskiego.
26-10-2016
Warszawa. Obejrzyj operę bez wychodzenia z domu
"Goplanę", polski klasyk ze sceny Teatru Wielkiego, wszyscy fani opery będą mogli obejrzeć w domowym zaciszu już 3 listopada.
25-10-2016
Warszawa. Streaming spektaklu "Goplana" z TW-ON
3 listopada spektakl "Goplana" będzie transmitowany za pośrednictwem platformy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej vod.teatrwielki.pl oraz na platformie theoparaplatform.eu.
24-10-2016
Warszawa. Opera w streamingu
3 listopada "Goplanę" Władysława Żeleńskiego będzie można obejrzeć w transmisji internetowej. To drugi w historii polskiego teatru streaming promowany i dostępny w świecie.
24-10-2016
Warszawa. Zakończyła się trzecia edycja Kultury na Widoku
Przez pięć tygodni wirtualne biblioteki na ulicach polskich miast, w ramach akcji Kultura na Widoku, zachęcały do korzystania z legalnych źródeł kultury. - Chcemy zbudować poczucie odpowiedzialności za kulturę i jej twórców - mówią organizatorzy akcji.
02-09-2016
Warszawa. "Kultura na Widoku" po raz trzeci
Ponad 1000 utworów - książek, płyt, filmów i gier - udostępniono do pobrania w multimedialnej bazie "Kultury na Widoku". Trzecia edycja kampanii społecznej, promującej korzystanie z dóbr kultur z legalnych źródeł, potrwa od 2 września do 8 października.
01-09-2016
Kraj. Rusza projekt Kultura Na Widoku
Kultura Na Widoku to ogólnopolska akcja promująca korzystanie z legalnych zasobów kultury. Od 2 września w całej Polsce pojawią się wirtualne biblioteki uliczne, citylighty na przystankach komunikacji miejskiej w dużych miastach oraz tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w mniejszych miejscowościach.
29-06-2016
Warszawa. Spacerownik Teatralny w nowej, wirtualnej odsłonie
Od dzisiaj Spacerownik Teatralny - multimedialny przewodnik prowadzący teatralnymi trasami - dostępny jest w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Aplikację można ściągnąć za darmo w sklepach Google Play, App Store i Windows Store oraz poprzez uruchomioną właśnie w nowej odsłonie, rozbudowanej multimedialnie, stronę internetową www.spacerownikteatralny.pl.
13-05-2016
Gdańsk. "Krzyżacy" z Miniatury w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół
24 maja o godz. 12 najnowszy spektakl Miejskiego Teatru Miniatura, "Krzyżacy", będzie transmitowany na żywo ze Studia TVP Gdańsk w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół.
26-04-2016
Poznań. Czytniki Kindle w Nowym, także dla widzów
Trzydzieści czytników Kindle przekazała Teatrowi Nowemu firma Amazon. Z dziesięciu urządzeń widzowie będą mogli korzystać w kąciku czytelniczym Kindloteka, stworzonym we foyer teatru. Pozostałe posłużą w organizacji teatralnych spotkań.
25-04-2016
Poznań. Aktorzy Teatru Nowego będą się uczyć ról z e-booków
Pierwsza na polskiej scenie aktorska próba z wykorzystaniem czytników elektronicznych odbyła się w poniedziałek w Poznaniu. Dyrektor Teatru Nowego Piotr Kruszczyński powiedział, że korzystanie z e-booków to wielkie ułatwienie w pracy aktorów i samego reżysera.
20-04-2016
Internet. Shakespeare Day Live
23 kwietnia widownia na całym świecie będzie mogła dołączyć do gwiazdorskiego zespołu, by uczcić życie i dzieła Williama Shakespeare'a w 400. rocznicę jego śmierci. Przedstawienia teatralne, muzyczne i filmowe z Wielkiej Brytanii będą dostępne w streamingu online poprzez kanał stworzony przez BBC i British Council z okazji Shakespeare Day Live.
03-03-2016
Bydgoszcz. Powstała strona internetowa o Teatrze Miejskim
Bydgoska biblioteka stworzyła witrynę, na której można znaleźć dokumenty i pamiątki związane z Teatrem Miejskim. To wyjątkowa strona.
29-02-2016
Zakopane. Mickiewiczowska etiuda w finale w Internetowym Teatrze TVP
Aktorzy ze szkoły artystycznej pod kierunkiem artysty Teatru Witkacego wywalczyli miejsce na podium. Mickiewiczowskie strofy z "Pana Tadeusza" nie muszą nudzić, o czym przekonuje konkursowy werdykt Telewizji Polskiej.
03-02-2016
Koniec świata
"Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reż. Marcina Wrony, produkcja Teatru Telewizji udostępniona na portalu ninateka.pl oraz vod.tvp.pl. Pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
28-01-2016
Internet. Pięć lat z kulturą w Google
1 lutego Google Cultural Institute obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji do platformy dołączy 60 nowych instytucji z różnych krajów. Wśród nich jest Zamek Królewski w Warszawie i Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.
28-01-2016
Kraj. Współpraca blogerów i instytucji kultury korzystna dla obu stron
Blogi o tematyce kulturalnej i współpraca z ich autorami może być szansą dla instytucji kultury na dotarcie do nowych grup odbiorców i zainteresowanie ich swoimi zbiorami i inicjatywami - przekonują autorzy pierwszego w Polsce badania blogosfery kulturalnej.
20-01-2016
Kielce. "Super Piotruś Pan" w teatrze telewizji
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach już po raz drugi weźmie udział w projekcie Telewizji Polskiej "Internetowy Teatr TVP dla szkół".
31-12-2015
Internet. Teatr na Ninateka.pl w każdym domu
Zima w końcu nadchodzi, więc dla tych, którzy w mroźne dni wolą z kulturą obcować w domu, propozycję ma Ninateka.pl.
28-12-2015
Wrocław. e-przewodnik po kulturze
Wrocławskie rodziny sprawdzały, na ile placówki kultury są dostosowane do ich potrzeb. W badaniu wzięło udział niemal 200 osób. Już niedługo zostanie przygotowany e-przewodnik dla rodziców, którzy chcą odwiedzić miejsca z ofertą kulturalną z dziećmi.
16-12-2015
Internet. NInA udostępnia online audiowizualną Kolekcję teatralną
Największe dzieła polskiego teatru audiowizualnego: ponad 50 spektakli takich twórców jak Tadeusz Kantor, Krystian Lupa, Jerzy Jarocki, Grzegorz Jarzyna czy Krzysztof Warlikowski - dostępnych w całości lub we fragmentach, 25 słuchowisk Polskiego Radia, a ponadto filmy dokumentalne, zdjęcia, teksty, wywiady i audycje publicystyczne można już dziś znaleźć w jednym miejscu w sieci.
08-12-2015
W kapciach w operze
Żeby obejrzeć spektakl operowy czy baletowy, wystarczy włączyć internet. Nowoczesne technologie stają się sojusznikiem kultury wysokiej - pisze Piotr Rodzik w tygodniku Wprost.
08-12-2015
Warszawa. NInA udostępni ponad 60 spektakli kolekcji teatralnej
Wszystkie zarejestrowane przedstawienia Tadeusza Kantora, inscenizacje Teatru Telewizji, słuchowiska Polskiego Radia i spektakle koprodukowane przez NInA - to część nagrań, które zostaną bezpłatnie udostępnione 16 grudnia w serwisie Ninateka.
04-12-2015
Warszawa. Dziś premiera Encyklopedii teatru polskiego w IT
Dzisiaj, podczas konferencji prasowej podsumowującej obchody 250-lecia teatru publicznego w Polsce, zaprezentowana została internetowa Encyklopedia teatru polskiego, będąca efektem współpracy Instytutu Teatralnego i Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.
02-12-2015
Internet. Wystawy Instytutu Teatralnego w Google Cultural Institute
Nowy projekt Google Cultural Institute, Performing Arts, to jedyne w swoim rodzaju interaktywne spotkanie z wielką sztuką sceniczną. Z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przygotował dwie wirtualne wystawy, które przybliżają sylwetki i twórczość wybitnych artystów polskiego teatru.
01-12-2015
Internet. "(A)pollonia" Krzysztofa Warlikowskiego w Google Cultural Institute
1 grudnia "(A)pollonia", spektakl jednego z najważniejszych polskich reżyserów teatralnych - Krzysztofa Warlikowskiego, w całości zostanie udostępniony na międzynarodowej platformie Google Cultural Institute. Narodowy Instytut Audiowizualny dołączy tym samym do grona ponad 60 instytucji kultury z całego świata zaangażowanych w nowy projekt Google - Performing Arts.
01-12-2015
Warszawa. Premiera internetowej Encyklopedii teatru polskiego
4 grudnia, o godz. 11, podczas konferencji prasowej podsumowującej obchody 250-lecia teatru publicznego w Polsce, która odbędzie się w Instytucie Teatralnym, zaprezentowana zostanie po raz pierwszy internetowa Encyklopedia teatru polskiego, będąca efektem współpracy Instytutu Teatralnego i Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.
23-09-2015
Gorzów Wlkp. Spektakl Teatru Osterwy dla dzieci online
Internetowy teatr dla dzieci i młodzieży doczekał się już trzeciej edycji. Tegoroczne wydanie inauguruje Teatr im. J. Osterwy spektaklem "O krasnoludkach i sierotce Marysi" w reż. Jana Tomaszewicza.
11-09-2015
Bielsko-Biała. Teatr Banialuka udostępnił w sieci artystyczne archiwum
Do sieci trafiły m.in. wykaz premier i ich twórców, składy zespołów aktorskich, zdjęcia, plakaty oraz materiały multimedialne.
11-09-2015
Bielsko-Biała. Teatr Banialuka udostępnił w sieci artystyczne archiwum
Do sieci trafiły m.in. wykaz premier i ich twórców, składy zespołów aktorskich, zdjęcia, plakaty oraz materiały multimedialne.
10-09-2015
Bielsko-Biała. O cyfrowej Banialuce na konferencji
Dziś o godzinie 11 w Teatrze Lalek Banialuka odbędzie się konferencja finalizująca projekt "Cyfrowa Banialuka - digitalizacja archiwum działalności artystycznej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej".
14-05-2015
Łódź. "Mała Syrenka" Arlekina w Internetowym Teatrze TVP dla szkół
19 maja tysiące uczniów z małych miejscowości w Polsce obejrzy transmitowany na żywo z Teatru Lalek Arlekin spektakl "Mała Syrenka".
28-04-2015
Będzin. "Calineczka - reaktywacja" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół
Teatr Dzieci Zagłębia nawiązał współpracę z TVP - ostatnia premiera "Calineczka - reaktywacja" w reż. Adama E. Kwapisza będzie prezentowana w Internetowym Teatrze TVP dla szkół 13 maja.
23-02-2015
Kraków. Cyfrowe dziedzictwo w Teatrze im. Słowackiego
Zapraszamy do korzystania z portalu www.kultura.malopolska.pl będącego efektem partnerskiej współpracy siedmiu instytucji kultury w regionie Małopolski w ramach projektu "Cyfrowe Dziedzictwo Kulturowe" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Małopolskiego Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
12-02-2015
Internet. Wystawy na 250-lecie Teatru Publicznego w Polsce
Na platformie Google Cultural Institute zostały uruchomione dwie nowe wystawy przygotowane we współpracy z Teatrem Narodowym i Instytutem Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
02-02-2015
A gdzie żywy teatr?
Mam marzenie, aby w ramach swojej misji telewizja zafundowała uczniom prawdziwą wizytę w prawdziwym teatrze, a po spektaklu spotkanie z aktorami, reżyserem oraz zwiedzanie teatru. Wszystkie koszty związane z wizytą powinna pokryć telewizja. Podkreślam - wszystkie koszty. Dlatego wolałbym, aby tzw. teatr szkolny TVP uwzględniła w swojej ramówce, a nie w jakichś akcjach - pisze Zenon Imbierowski, były dyrektor OSW im. L. Braille'a w Bydgoszczy.
21-01-2015
Łódź. Teatr w smartfonie
Widzowie Teatru Powszechnego mogą znaleźć informacje o spektaklach oraz kupić bilety przez smartfona lub tablet.
27-11-2014
Kielce. "Zemsta" z Teatru Żeromskiego w TVP
W najbliższy piątek, 28 listopada, w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół zostanie pokazana "Zemsta". Spektakl będzie transmitowany z Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, komedię Aleksandra Fredry wyreżyserował Piotr Szczerski.
27-11-2014
Teatr internetowy i lekcje o tolerancji
- Udział w spektaklach teatru internetowego jest dla nauczycieli i wychowawców okazją do zaopatrzenia dzieci w wiedzę dotyczącą teatru, aktorstwa, sztuki - opowiada nauczycielka. - Pierwsze spotkanie z teatrem pozwala także stworzyć pewne podstawy zachowania, swoisty savoir-vivre teatralny, tak by dzieci dostrzegały różnicę między kinem a teatrem, ekranem a sceną. Bardzo ważną rolę edukacyjną odgrywają oczywiście poruszane w przedstawieniach tematy i treści - pisze Monika Gapińska w Kurierze Szczecińskim.
20-10-2014
Opowiedz sobie o teatrze. E-teatr
Dzięki dużej liczbie użytkowników, e-teatr jest jedną z najważniejszych przestrzeni promowania teatru w całej jego różnorodności - pisze Piotr Olkusz.
03-10-2014
Kielce. "Robale" z Kubusia na żywo w TVP
3 października spektakl "Robale" (tekst i reżyseria - Agata Biziuk) grany o godz. 11.00 na scenie Teatru "Kubuś" będzie transmitowany na żywo przez TVP Kielce.
22-09-2014
Łódź. "Tu-wim" internetowy
23 września o godz. 10 spektakl "Tu-wim" zostanie wystawiony na Małej Scenie Teatru Powszechnego w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Spektakl będzie na żywo transmitowany do wybranych szkół z całej Polski.
11-09-2014
Katowice. "Krawiec Niteczka" w Internetowym Teatrze TVP
12 września Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zainauguruje trzeci sezon Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Kilkadziesiąt tysięcy uczniów szkół podstawowych w całej Polsce obejrzy bezpośrednią transmisję przedstawienia "Krawiec Niteczka" Zbigniewa Głowackiego w reżyserii autora, ze scenografią Evy Farkašovej i muzyką Pavla Helebranda.
20-08-2014
Teatr TV. Stuhr, Machulski i Warlikowski jesienią
"Brancz" w reż. Juliusza Machulskiego, "Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej" w reż. Grażyny Barszczewskiej i "Rewizor" w reż. Jerzego Stuhra to jesienne premiery Teatru TV. Telewizja Polska pokaże też spektakl "(A)pollonia" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego.
12-08-2014
Internet. Portal Ninateka.pl rok po zmianach
Ponad 1500 udostępnionych materiałów audiowizualnych, ponad 50 tematów tygodnia i 11 transmisji najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Narodowy Instytut Audiowizualny, wydawca Ninateka.pl, podsumowuje rok od premiery nowej wersji portalu.
21-07-2014
Kujawsko-pomorskie. Nowy portal promujący kulturę w regionie
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego uruchomił w poniedziałek portal "Menu Kulturalne", informujący o aktualnych i planowanych przedsięwzięciach w regionie. Osoby odwiedzające stronę znajdą wykaz najbardziej spektakularnych imprez kulturalnych na Kujawach i Pomorzu.
01-07-2014
Warszawa. Kup bilet na spektakl na spontanie
Przez stronę www.ewejsciowki.pl bez wychodzenia z domu kupimy wejściówki do teatru. Aplikacja Going oferuje wstęp na wydarzenia z różnych dziedzin sztuki.
28-06-2014
Internet. Transmisja radiowa z czytania dramatu "Golgota Picnic"
Stowarzyszenie Radiofonia (www.radiofonia.net) w niedzielę 29 czerwca o 19:00 wykona internetową transmisję radiową z czytania dramatu "Golgota Picnic", zdjętego z afisza na tegorocznym Malta Festival, po tym jak pewne organizacje zapowiedziały masowe protesty i zakłócanie przebiegu spektaklu.
28-05-2014
Rzeszów. Spektakl Maski w Internetowym Teatrze TVP
"Na pełnym morzu", świetny spektakl Teatru Maska, na żywo obejrzą uczniowie szkół w całej Polsce za pośrednictwem szerokopasmowego internetu. Przedstawienie to zostało wybrane do repertuaru Internetowego Teatru TVP dla Szkół.
27-05-2014
Rzeszów. Maska w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół
Już 2 czerwca widzowie Internetowego Teatru TVP dla Szkół będą mieli okazję zobaczyć przedstawienie "Na pełnym morzu" przygotowane przez Teatr "Maska" w Rzeszowie.
20-05-2014
Łódź. "Oskar i pani Róża" Teatru Pinokio w Internetowym Teatrze TVP dla szkół
23 maja o godz. 10 transmisja na żywo spektaklu "Oskar i pani Róża". Łódź po raz pierwszy bierze udział w nowatorskim projekcie TVP, który ma na celu urozmaicenie szkolnych zajęć, edukację artystyczną i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców.
09-04-2014
Poznań. Powstała poznańska kulturalna Wikipedia
Co wspólnego mają ze sobą Joanna Jodełka, Ewa Wójciak, Maciej Odoliński, Szczepan Kopyt, Zenon Laskowik i Małgorzata Ostrowska? Od kilku dni informacje o nich można znaleźć na stronie multimikser.pl. Do tej bazy danych dołączyć może każdy twórca związany z poznańską kulturą.
01-04-2014
Poznań. Rusza portal Multimikser
Dlaczego nie ma jednego portalu internetowego, na którym znaleźć by można informacje o poznańskich twórcach kultury wraz odnośnikami do ich najważniejszych dokonań? To już pytanie nieaktualne. W tym właśnie celu powstał Multimikser! Dziś oficjalne otwarcie. To nie żart!
20-03-2014
Gliwice. Sukces "Kota w butach"
We wtorek, 18 marca gliwickie przedstawienie dla dzieci "Kot w butach" było transmitowane do szkół w całej Polsce w ramach projektu TVP iTeatr - "Internetowego Teatru TVP dla szkół" (www.iteatr.tvp.pl).
12-03-2014
Gliwice."Kot w butach" w inernetowym teatrze dla szkół
18 marca br. (godz. 10.30) przedstawienie dla dzieci "Kot w butach" Gliwickiego Teatru Muzycznego będzie transmitowane do szkół w całej Polsce w ramach projektu TVP iTeatr - "Internetowego Teatru TVP dla szkół"
06-03-2014
Kraków. Młodzież w całej Polsce wpadła w "Pułapkę na myszy"
W czwartek 6 marca, punktualnie o godz. 10:00, prosto z desek Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie rozpoczęła się internetowa transmisja na żywo spektaklu "Pułapka na myszy".
25-02-2014
Internet. teatrdlawas.pl w nowej odsłonie
1 marca pojawi się premierowa wersja portalu teatrdlawas.pl. Nowym wydawcą serwisu, założonego 11 września 2004 roku, został Mateusz Krempa.
13-01-2014
Białystok. "Momo" w Internetowym Teatrze TVP!
Już 16 stycznia spektaklem "Momo" Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, zainaugurowana zostanie tegoroczna odsłona projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół.
11-12-2013
Olsztyn. Teatr z II LO wygrał w konkursie TVP
Spektakl "Zęby" przygotowany przez uczniów z Teatru Nieskromnego II LO w Olsztynie został uznany za najlepszy w I Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wśród oceniających byli Olgierd Łukaszewicz i Małgorzata Kożuchowska.
06-12-2013
Bydgoszcz. Spektakl Teatru Polskiego na żywo w internecie
Dzisiaj o godz. 10 sztukę dla dzieci "Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa" zarejestrują telewizyjne kamery. Dzięki transmisji na żywo będzie można ją obejrzeć w ramach "Internetowego Teatru TVP dla szkół".
05-12-2013
Bydgoszcz. "Lis Witalis" z Teatru Polskiego w internecie
W najbliższy piątek spektakl "Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa" w reżyserii Łukasza Gajdzisa zobaczą uczniowie szkół podstawowych w całej Polsce dzięki Internetowemu Teatrowi TVP. Początek transmisji o godz. 10.
29-11-2013
Lublin. "Tymoteusz" z Andersena w Internecie
Spektakl "Tymoteusz wśród ptaków" wystawiano w Teatrze Andersena już wielokrotnie. Dzisiejsze spotkanie z najmłodszymi widzami będzie miało jednak wyjątkowy przebieg - na sali pojawi się pięć kamer telewizyjnych.
23-11-2013
Lublin. Powstał portal o teatrach alternatywnych z lat 1965-1990
Portal internetowy poświęcony teatrom alternatywnym i studenckim działającym w Lublinie w latach 1965-1990 opracował i uruchomił Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN. Na portalu zamieszczono łącznie ok. 106 godzin nagrań i 110 fotografii archiwalnych.
21-10-2013
Gorzów Wlkp. Internetowy Teatr TVP u Osterwy
22 października uczniowie polskich szkół będą mogli zobaczyć "Calineczkę" z Teatru im. Osterwy.
07-10-2013
Wrocław. Teatralny.pl - nowy portal poświęcony sztuce teatralnej
Recenzje przedstawień, felietony i opinie pisanie przez twórców teatralnych oraz sylwetki aktorów i reżyserów - takie treści można znaleźć w nowym portalu poświęconym sztuce teatralnej Teatralny.pl. Od poniedziałku publikacje dostępne są w internecie.
11-09-2013
Kraj. Nowy sezon Internetowego Teatru TVP dla szkół
Telewizja Polska i Narodowy Instytut Audiowizualny otwierają nowy sezon Internetowego Teatru TVP dla szkół.
10-09-2013
Kielce. "Antygona" w internetowym teatrze TVP
Dzięki internetowi "Antygonę" kieleckiego teatru będą mogli zobaczyć uczniowie w całej Polsce. Teatr im. Stefana Żeromskiego wznawia spektakl Bartłomieja Wyszomirskiego z 2001 roku.
31-07-2013
Internet. "Critical Stages" o teatrze w czasie kryzysu
Ukazał się nowy, 8 numer (July 2013) internetowego magazynu międzynarodowego IATC/AICT - Critical Stages, którego motywem przewodnim jest sytuacja teatru w dobie kryzysu - sekcja pod redakcją prof. Savasa Patsadalisa (Grecja).
06-06-2013
Łódź. Festiwal Łódź Czterech Kultur w internecie
Od jutra na stronie internetowej Festiwalu Łódź Czterech Kultur pojawi się film Tomasza Bergmanna, który miał swoją premierę podczas trwania Festiwalu - 18 maja. To wizualna opowieść o Litzmannstadt Getto i współczesnych Bałutach, ze ścieżką dźwiękową Mikołaja Trzaski i Dj-a Lenara.
14-05-2013
Lublin. Animacja sieci na studiach
Nowy kierunek studiów uruchamia KUL przy wsparciu znanego w całym kraju z nieszablonowych akcji kulturalnych Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN. Kierunek nazywa się "Teksty kultury i animacja sieci" - i od nowego roku akademickiego prowadzić będzie go Instytut Filologii Polskiej KUL.
08-05-2013
Tarnów. Mobilny Solski
Od kilku dni repertuar Teatru Solskiego w Tarnowie można przeglądać również na smartfonach z systemem Android. To kolejny element systematycznie rozwijanych kanałów informacyjnych tarnowskiego teatru. Tym samym Solski jest jednym z niewielu teatrów w Polsce, które udostępniły takie rozwiązanie swoim widzom.
19-04-2013
Kielce. Festiwal Tańca i transmisja "Dziadka"
Przed kielecką publicznością wiele wrażeń przy pięknej klasycznej muzyce i choreografiach stworzonych przez wybitnych artystów. Święto tańca otworzy spektakl "Dziadek do orzechów", który dzięki transmisji przez internet zorganizowanej przez kielecki oddział TVP obejrzeć będą mogli uczniowie w szkołach w całej Polsce.
18-04-2013
Kielce. Transmisja "Dziadka do orzechów" z KTT
Już jutro rozpoczyna się XIII Festiwal Tańca Kielce 2013. Festiwal otworzy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca pt. "Dziadek do orzechów", który rozpocznie się o godzinie 11. Poza widzami zgromadzonymi na widowni KTT, spektakl zobaczy ponad 30.000 uczniów z 350 szkół w całej Polsce.
17-04-2013
Kielce. Rusza XIII Festiwal Tańca
"Dziadka do orzechów" Kieleckiego Teatru Tańca pokaże telewizja 19 kwietnia. Balet obejrzy 350 szkół w całej Polsce. Będzie to inauguracja XIII Festiwalu Tańca Kielce 2013.
21-03-2013
Kielce. Spektakl tancerzy w Internetowym Teatrze TVP
Tysiące dzieci w Polsce obejrzy w kwietniu kielecką wersję baletu "Dziadek do orzechów". Stanie się to za sprawą Internetowego Teatru TVP w kwietniu.
19-02-2013
Poznań. "Ania" z Teatru Muzycznego w internecie
W środę w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół" uczniowie ze szkół w całej Polsce zobaczą "Anię z Zielonego Wzgórza" transmitowaną z poznańskiego Teatru Muzycznego.
13-02-2013
Poznań. "Ania" z Muzycznego w internecie
TVP Poznań przygotowuje internetową transmisję musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza". Widowisko Teatru Muzycznego w Poznaniu zostanie zaprezentowane 20 lutego w piątej już edycji "Internetowego Teatru TVP dla szkół".
06-02-2013
Włoszczowa. "Tolek Banan" na żywo w szkołach
Spektakl "Stawiam na Tolka Banana", transmitowany z Teatru im. Jaracza w Olsztynie obejrzeli uczniowie 11 szkół z województwa świętokrzyskiego. Czy uczniowie z Polski zobaczą kiedyś spektakl transmitowany z kieleckiego teatru? Rozmowy trwają.
06-02-2013
Warszawa. "Wymazywanie" Lupy na nina.gov.pl
Jeden z najważniejszych spektakli teatralnych Krystiana Lupy, "Wymazywanie" wg Thomasa Bernharda, od piątku 8 lutego będzie można oglądać w portalu Narodowego Instytutu Audiowizualnego na nina.gov.pl.
30-01-2013
Internet. "2007: Macbeth" Jarzyny od dziś online
Od dzisiaj w NINATECE, multimedialnej bibliotece online, można oglądać "2007: Macbeth" - interpretację dramatu Williama Szekspira w reżyserii Grzegorza Jarzyny. To kolejna, po akcji teatralnej "Włącz teatr!", propozycja dla sympatyków współczesnego teatru polskiego.
30-01-2013
TVP. Olsztyński Tolek Banan w Internetowym Teatrze dla szkół
TVP rusza z nowym sezonem "Internetowego Teatru dla szkół". Otworzy je przedstawienie "Stawiam na Tolka Banana", które uczniowie będą mogli zobaczyć w czwartek 31 stycznia br. o 10.00.
07-12-2012
Teatr w internecie
"Przygody Sindbada Żeglarza", wystawione wczoraj o godzinie 10 na scenie Teatru Śląskiego, jednocześnie obejrzało około tysiąca uczniów z całej Polski. Jak to możliwe? Wszystko dzięki technice i współpracy telewizji i teatru - pisze Grażyna Dębała w Polsce Dzienniku Zachodnim.
06-12-2012
Katowice. Spektakl Teatru Śląskiego online w szkołach
Uczniowie stu podstawówek i gimnazjów z całego kraju już dziś obejrzą przedstawienie "Przygody Sindbada Żeglarza" w wykonaniu artystów Teatru Śląskiego. I to bez konieczności opuszczania swoich miejscowości.
04-12-2012
Katowice. "Przygody Sindbada Żeglarza" w internecie
6 grudnia na dużej scenie Teatru Śląskiego odbędzie się transmisja internetowa przedstawienia "Przygody Sindbada Żeglarza" w reż. Jarosława Kiliana.
04-12-2012
Płock. Spektakl Dramatycznego na żywo w internecie
Dzieci ze 120 szkół w całej Polsce obejrzą internetową transmisję "Opowieści wigilijnej", płockiego przedstawienia w reżyserii Rafała Sisickiego.
06-11-2012
Teatr lubi sieć
W Internecie można już obejrzeć relacje z premier teatralnych realizowanych przez czołowe sceny. Mają od kilku tysięcy do stu tysięcy widzów - pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.
31-10-2012
TVP. Internetowy teatr dla szkół
Telewizja Polska zainaugurowała w poniedziałek projekt "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Uczniowie podstawówek we wsiach i małych miastach mogli obejrzeć spektakl zrealizowany i transmitowany specjalnie dla nich - "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" w reż. Jarosława Kiliana i z muzyką Grzegorza Turnaua - z Teatru im. Słowackiego w Krakowie.
31-10-2012
Zdigitalizować trzeba wszystko
- Archiwa to nasza przyszłość, a nie przeszłość. One budują tożsamość. By ocalić audiowizualne dziedzictwo polskiej kultury, do 2015 r. NInA wyda na digitalizację 120 mln zł - mówi Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
30-10-2012
Barczewo. Uczniowie obejrzeli "Czarnoksiężnika" online
Ponad 200 uczniów oglądało wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Barczewie za pośrednictwem internetu bezpośrednią transmisję z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obejrzano w ten sposób "Czarnoksiężnika z krainy Oz".
30-10-2012
Kraków. Transmisja "Czarnoksiężnika" do szkół
Wizyta w teatrze bez opuszczania szkoły? Po raz pierwszy uczniowie ponad 100 szkół podstawowych z całej Polski mogli równocześnie obejrzeć na żywo (dzięki transmisji internetowej) spektakl teatralny Teatru im. Słowackiego w Krakowie.
29-10-2012
Software teatru
Skype jako narzędzie komunikacji w czasie rzeczywistym, wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla teatru. Rzeczywista obecność aktora nie jest już konieczna i nie stanowi dowodu na wyższość teatru nad multimediami - pisze Małgorzata Ćwikła w Dwutygdniku Stronie Kultury.
26-10-2012
TVP. Rusza Internetowy Teatr TVP dla szkół
Telewizja Polska rusza z projektem "Internetowy Teatr TVP dla szkół", w ramach którego uczniowie szkół podstawowych obejrzeć będą mogli w internecie spektakle teatralne na żywo.
16-10-2012
Internet. Teatralia w nowej szacie
To jubileuszowe 30. wydanie Internetowego Magazynu Teatralnego Teatralia w nowej odsłonie.
16-10-2012
Kielce. Film o tancerzach już w internecie
W sieci można już oglądać czterominutowy film promujący Kielecki Teatr Tańca. Materiał powstał na potrzeby filmu "taniec_PL", w którym pokazana zostanie większość aktywnie działających w Polsce twórców tańca.
13-06-2012
Warszawa. Dziś Internetowa premiera "Fazy delta"
Teatr Powszechny przygotował przedstawienie o kibicach, które będzie pokazywane tylko w internecie. Premiera w środę w południe.
11-06-2012
Warszawa. "Faza delta" z Powszechnego w internecie od środy
"Faza delta" - tragifarsa o trzech kumplach z osiedla - kibolach, którzy dopuszczają się morderstwa będzie emitowany od środy w internecie. Spektakl jest cześcią projektu Powszechny Teatr Internetowy, który ma udostępniać widzom spektakle dzięki nowym mediom.
12-04-2012
Tarnów. Teatr Solskiego ma nową stronę internetową
Nowa szata graficzna, przejrzystość i funkcjonalność oraz możliwość zakupu biletu bezpośrednio ze strony internetowej, to tylko niektóre zalety nowej strony Tarnowskiego Teatru.
11-04-2012
Tarnów. Solski w sieci
Coraz lepsze graficznie i bardziej intuicyjne w obsłudze - takie będą odświeżone strony internetowe tarnowskich instytucji kultury. To właśnie Internet poszczególne placówki traktują jako doskonałe narzędzie do promocji swojej oferty i kontaktu z jej odbiorcami. Tarnowski Teatr czy Tarnowskie Centrum Kultury obecne są również na popularnych portalach społecznościowych.
28-03-2012
Internet. Wortal teatralny o Grotowskim po angielsku
27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, wystartowała angielska wersja wortalu grotowski.net.
20-01-2012
Berlin. Teatr ucieka do sieci
Kampania promocyjna czy sztuka krytyczna? Niemiecki Maxim Gorki Theater startuje z facebookowymi adaptacjami spektakli, w których widzowie mogą wpływać na działania postaci z klasyki - pisze Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej.
13-01-2012
Łódź. "I Ifigenia" na scenie i online
Spotkanie z Eurypidesem uważam za totalne i z gruntu rewolucyjne - mówi Tomasz Bazan, reżyser kolejnej premiery Teatru Nowego. Jego "I Ifigenię" będzie można obejrzeć nie tylko w teatralnej sali, ale też w kawiarni i... we własnym domu.
10-01-2012
Łódź. Premiera Teatru Nowego w internecie
Najnowszą premierę, spektakl "I Ifigenia" będzie można zobaczyć na żywo w specjalnej, jednorazowej transmisji z prapremiery.
13-12-2011
Poznań. Ruszyła strona www.teatrniezalezny.tv
Grupa qpoznan.tv wraz z Fundacją Teatru Ósmego Dnia realizuje autorski projekt "Teatr Niezależny TV". Na stronie www.teatrniezalezny.tv obejrzeć można fragmenty spektakli m.in. teatrów Porywacze Ciał, Kana, Zielony Wiatrak, czy Maat Projekt.
27-10-2011
Warszawa. Konferencja "Kultura 2.0"
Należy uświadomić urzędnikom zajmującym się kształtowaniem polityki kulturalnej, że edukacja medialna to konieczność. Internet, media elektroniczne, telewizja sprzyjają promocji idei, że kultura to dobro wspólne - mówili uczestnicy konferencji "Kultura 2.0."
02-09-2011
Passini i jego teatr
- Każdy z nas zadaje sobie pytanie, co za tym wszystkim stoi. Czy to jest owoc jakiegoś systemu społecznego, układu sił, doświadczeń historycznych? Każdy jest w jakiś sposób zakotwiczony. Moje zakotwiczenia są bliskie twórcom, którzy byli twórcami niszowymi - rozmowa z PAWŁEM PASSINIM.
31-08-2011
Śląskie. Ruszył portal www.pelniakultury.pl
Z ofertą kulturalną całej Metropolii "Silesia" można się zapoznać na nowym portalu internetowym www.pelniakultury.pl. W katowickim Rondzie Sztuki zaprezentowano w środę jego możliwości ze szczególnym zwróceniem uwagi na zastosowane w nim nowinki technologiczne.
26-07-2011
Kraków. Operalnia.pl - strona dla dzieci i młodzieży
Witaj, oprowadzę Cię po świecie opery, tylko... jesteś bardzo młodym, a więc pewnie i żywiołowym człowiekiem, a my mamy już ponad 400 lat - tak zaczyna się historia, a właściwie połączona z opowiadaniem historii opery zabawa na stronie operalnia.pl
01-06-2011
Internet. tylkoteatr.com przedstawia teatr z Armenii
Na portalu tylkoteatr.com można już obejrzeć dwa nowe, pełne nagrania spektakli z Armenii.
24-05-2011
Kraj. Teatr online
W sieci powstają strony z nagraniami i transmisjami na żywo spektakli. Pierwszą tego typu witryną w Polsce był nettheatre.pl pokazujący na żywo i za darmo przedstawienia Pawła Passiniego.
10-05-2011
Warszawa. Teatr Żebrowskiego zaprasza internautów
Spektakl Teatru 6. piętro "Maszyna do liczenia" będzie można zobaczyć na żywo w internecie. - To jest otwarcie się na to, co niesie współczesny świat - powiedział PAP Michał Żebrowski, dyrektor artystyczny Teatru 6. piętro.
05-05-2011
Internet. Twórcy kultury mogą szukać mecenasów w sieci
Od grafiki, malarstwa, fotografii, teatru po design, modę, komiks i gry komputerowe - na uruchomionym w czwartek portalu projektstarter.org sponsorów dla swojej twórczości mogą szukać artyści i twórcy wielu dziedzin kultury.
05-05-2011
Warszawa. Teatr na żywo w internecie
W internecie wystartowała platforma transmisji spektakli teatralnych na żywo AllLive.pl. Premierowa relacja odbędzie się 21 i 22 maja z warszawskiego Teatru 6. Piętro. Ceny biletów do 12 zł.
25-03-2011
Warszawa. Senackie poprawki do ustawy medialnej
Po wczorajszym falstarcie, sejmowa komisja kultury przyjęła dziś senackie poprawki do ustawy medialnej. Teraz czas na głosowanie w Sejmie. Jeżeli niższa izba przyjmie poprawki, z ustawy o rtv zniknie sformułowanie "usługa audiowizualna na żądanie". A wraz z nim kontrowersyjne przepisy regulujące internet.
24-03-2011
Sejm. Bój o ustawę medialną. Przerwane posiedzenie
Zaledwie kilka minut zajęła dziś członkom sejmowej komisji kultury i środków przekazu sprawa senackich poprawek do ustawy medialnej, odrzucających kontrowersyjne pomysły regulacji internetu. Obrady komisji zostały przerwane. MSZ ostrzega: ustawa w obecnym kształcie oznacza niepełną implementację dyrektywy UE. I karę dla Polski od Brukseli.
18-03-2011
Warszawa. Internet znika z ustawy medialnej
Senat wprowadził w czwartek zgłoszone przez PO poprawki do noweli ustawy medialnej, które usuwają z niej zapisy dotyczące internetowych usług na żądanie. Regulacje dotyczące internetu mają być wprowadzone kolejną nowelą.
17-03-2011
Warszawa. Nowelizacja ustawy medialnej zostanie podzielona na dwie części
Nowelizacja ustawy medialnej zostanie podzielona na dwie części; teraz zostaną wprowadzone te przepisy, które nie budzą żadnych wątpliwości - powiedział w czwartek w Senacie minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
16-03-2011
Kraj. Ministerstwo kultury nie wprowadza koncesjonowania internetu
Nowelizacja Ustawy medialnej nie wprowadza koncesjonowania internetu, takie głosy to nieprawda i nadużycie - stwierdziło ministerstwo kultury w odpowiedzi na nasiloną w ostatnich dniach krytykę ustawy.
16-03-2011
Kraj. PO nie chce cenzurować internetu
Nad nowelizacją ustawy medialnej pracuje Senat. I - jak zapewnił Tomasz Tomczykiewicz - eksperci rządu. Bo po protestach nadawców zaczęto uważniej przyglądać się nowym przepisom. - Platforma nie ma zamiaru cenzurować internetu. Z ustawy która miała być tylko wprowadzeniem dyrektywy unijnej zrobiła się wielka wrzawa. Przypilnujemy, żeby internautom nie stała się krzywda - zapowiedział szef klubu PO.
16-03-2011
Warszawa. Jutro debata ws. kontrowersyjnej noweli
Senatorowie zdecydowali o przesunięciu na jutro debaty nad pilną rządową nowelizacją ustawy o rtv dotyczącą nadawania programów telewizyjnych w internecie. Pierwotnie Senat miał zająć się nią dzisiaj rano.
16-03-2011
Warszawa. Premier chce poprawek w przepisach o internecie
Premier Donald Tusk poinformował, ze zwrócił się do senatorów PO, by zgłosili poprawkę, która wykreśli z ustawy rtv przepisów dotyczących Internetu.
16-03-2011
Kraj. Internauci przeciw cenzurze w sieci
Tysiące użytkowników Internetu protestują przeciw projektowi nowelizacji ustawy medialnej.
15-03-2011
Co czeka polski internet? Koncesje, cenzura i kary finansowe
Swobodna ekspresja w internecie zagrożona! Rząd ekspresowo przepchnął przez Sejm ustawę, która na dziesiątki tysięcy serwisów internetowych nakłada dodatkowe wymogi, niektóre są nierealne do spełnienia. Serwisy te będą się musiały rejestrować w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. A ta będzie je kontrolowała i będzie mogła nakładać na nie wysokie kary. Dodatkowo, ustawa preferuje zagraniczne podmioty kosztem polskich firm.
14-03-2011
Łódź. Chorea w internecie w Dzień Teatru
Teatr Chorea zaprasza na transmisję internetową spektaklu "Gry (w) Pana Cogito", który wystawiany będzie w Fabryce Sztuki w Łodzi w ramach akcji "Dotknij Teatru".
15-02-2011
Kraj. Chopin i Modrzejewska na Facebooku
Internet, a przede wszystkim portal społecznościowy Facebook, to narzędzie coraz częściej wykorzystywane w akcjach promujących polską kulturę.
02-02-2011
Bielsko-Biała. Internauci o spektaklu
"Mistrz & Małgorzata Story", najnowsze przedstawienie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, wywołało gorączkę dyskusji. Pod recenzją na jednym z lokalnych portali internetowych już w popremierowy poniedziałek zaroiło się od komentarzy.
19-01-2011
Fejs Bóg nawiedza polski teatr
Teatr interesował się dotąd Facebookiem głównie po to, by pokazać go jako konfesjonał dla niedojrzałych i atrapę życia emocjonalnego. Dziś przeciąga go na swoją stronę, zamieniając w środek teatralny taki jak maszyna do tworzenia wiatru czy scena obrotowa - pisze Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej.
10-01-2011
Bruksela. Digitalizacja kultury w internecie
Dotychczas zdigitalizowano zaledwie niewielki procent utworów przechowywanych przez instytucje kulturalne w Europie. By było ich więcej, należy włączyć sektor prywatny - rekomendują autorzy opublikowanego dziś raportu zamówionego przez Komisję Europejską.
28-12-2010
Białystok. Internetowa strona BTL-u w czołówce
Witryna internetowa Białostockiego Teatru Lalek została nominowana w konkursie "Polski Internet". Zmagania organizuje The World Internet Foundation.
17-12-2010
Warszawa. Kulturaviva.pl dla 50-latków+
Nowy portal o kulturze prowadzony przez Instytut Adama Mickiewicza, którego głównymi adresatami są dojrzali użytkownicy, tzw. pokolenie 50 plus, zacznie działać w sobotę pod adresem www.kulturaviva.pl.
01-12-2010
Rewolucja kulturalna?
Zerkam na wielki portal internetowy. W dziale kultury czytam: "Artystka strasznie przytyła", "Najgorzej ubrana kobieta", "Pijany aktor wylądował na odwyku". Tyle dziś mamy dla państwa ze świata sztuki. Na portalu "The New York Times" takie tematy są nie do pomyślenia, mimo że to też opiniotwórcza gazeta - felieton Zbigniewa Hołdysa we Wprost.
01-12-2010
Warszawa. Portal Mapa Kultury już działa
Uruchomiono dziś portal społecznościowy Mapa Kultury, na którym informacje o wydarzeniach kulturalnych zamieszczać będą jego użytkownicy. Hasło portalu to "Kultura cię zaskoczy - zaskocz innych, opowiedz o swoim miejscu".
29-11-2010
Warszawa. Mapa Kultury - Kultura cię zaskoczy
Już za dwa dni, 1 grudnia 2010 r., uruchamiamy pierwszy ogólnopolski portal społecznościowy http://www.mapakultury.pl, zachęcający do poznawania kultury lokalnej i dzielenia się swoimi relacjami z innymi.
30-10-2010
Białystok. Spektakl "Chopin-impresja" w internecie
Spektakl "Chopin-impresja" Białostockiego Teatru Lalek można zobaczyć w sieci. To pierwsze przedstawienie do obejrzenia na stronie internetowej , która właśnie powstała.
30-10-2010
Kraj. Teatralna rewolucja w sieci?
Wortal Tylkoteatr.com to spektakle na twoim ekranie. W wysokiej jakości. Ze starannie wybranym repertuarem. Przy współpracy z najlepszymi teatrami - tak reklamują się białostoccy twórcy wyjątkowej strony internetowej
07-04-2010
Najlepsze WWW kulturze
Dziennikarze typują najciekawsze serwisy poświęcone kulturze. Każdy z nich wymienił pięć adresów WWW, które jego zdaniem są najbardziej godne polecenia, uszeregował je w kolejności od najlepszego i krótko każdy wybór uzasadnił. Wskazania pokazują, jak różnorodna jest oferta kulturalna w polskiej sieci. Ale też pozwalają wyłonić te najbardziej doceniane - czytamy, także o nas, w miesięczniku Press.
03-04-2010
Warszawa. E-teatr w trójce najlepszych stron www o kulturze
Dziennikarze wytypowali najciekawsze serwisy poświęcone kulturze. Culture.pl, Stopklatka.pl i e-Teatr.pl - z tych serwisów najchętniej korzystają dziennikarze zajmujący się kulturą.
20-01-2010
Surfując po stronach teatralnych
Zbyt wiele naszych scen nie potrafi wykorzystać Internetu. Ograniczają się do skąpych informacji o repertuarze - pisze Tomasz Gromadka w Rzeczpospolitej.
06-01-2010
Wrocław. Nowy portal o tematyce kulturalnej
Informacje o koncertach, spektaklach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych odbywających się w stolicy Dolnego Śląska można znaleźć na nowym portaluKreatywnywroclaw.pl, którego prezentacja odbyła się dziś we Wrocławiu. Portal ma pomóc miastu w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
17-11-2009
Premiera teatralna w sieci
"Fantazje urzędnika - Second Life" jest pierwszym spektaklem internetowym, z premierą tylko i wyłącznie w Sieci. Będzie ona miała miejsce o godzinie 21.00 w sobotę 21 listopada na stronie www.fantazje-urzednika.pl. - Przez przedstawienie chcemy zachęcić ludzi do dyskusji nad tym jak Internet zmienia nas i nasze zachowania - mówi członek grupy Teatr.Psyche.
04-11-2009
Bydgoszcz. Wkrótce internetowa premiera "Fantazji urzędnika"
Na ten spektakl nie musimy zakładać wieczorowej kreacji. Nie trzeba nawet rezerwować biletów i wychodzić z domu. Bydgoską sztukę "Fantazje urzędnika, czyli second life" obejrzymy w internecie. Pierwszy pokaz już za niecałe trzy tygodnie.
01-08-2009
Nieprzyjemność teatru
- Biorąc pod uwagę dość chłodny kontakt prasy z nami, przemilczenia, celowe nieumieszczanie informacji o repertuarze, musieliśmy znaleźć jakiś sposób dotarcia do widza, a internet to jeden ze sposobów współczesnej komunikacji - bezpośredni i darmowy. Wiele osób na Facebooku komentuje również nasze wydarzenia - mamy więc feedback niezapośredniczony przez recenzenta - mówi Dorota Sajewska, dramaturg warszawskiego Teatru Dramatycznego w rozmowie z Agnieszką Drotkiewicz z portalu dwutygodnik.stronakultury.
14-07-2009
Więcej polskiej kultury w sieci
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podsumowało swoje doświadczenia w promowaniu kultury w sieci - pisze Tomasz Gromadka w Rzeczpospolitej.
29-05-2009
Lublin. neTTheatre Passiniego w klubie 5 element
Reżyser Paweł Passini i jego teatr neTTheatre będą nowymi lokatorami pomieszczeń po nieczynnym klubie "5 element" w Chatce Żaka.
09-03-2009
Oglądaj operę i gryź popcorn
Teatry operowe na świecie decydują się na bezpośrednią transmisję swych przedstawień do sal kinowych. W Polsce w najbliższych dniach pokazy zorganizują Multikina w trzech miastach. Spektakle z udziałem sław trafiają też do Internetu - pisze Jacek Marczyński w Rzeczpospolitej.
28-05-2008
Internetowy teatr Passiniego
"Śpiewając w pustce" w reż. Pawła Passiniego na neTTheatre. Oglądał Teatrze Centralnym w Lublinie Grzegorz Kondrasiuk z Gazety Wyborczej - Lublin.
24-05-2008
Lublin. neTTheatre w Teatrze Centralnym
Teatr Centralny, działający od początku marca w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie, wzbogacił się o nową formę artystyczną - neTTheatre - teatr w sieci. Dziś i w niedzielę o godz. 19 w Sali Nowej CK zobaczymy spektakl "Śpiewając w pustce" wg Antonina Artauda w reżyserii i muzyką Pawła Passiniego i scenografią Pawła Korbusa.
05-05-2008
Świętokrzyskie. Powstał Portal Informacji Kulturalnej
Popularyzacja kultury regionu jest głównym celem Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego, który dziś (5 maja) został uruchomiony. PIK powstał dzięki unijnemu dofinansowaniu.
11-04-2008
Srebrna Góra. Ratujmy neTTheatre!
8 kwietnia Pani Magdalena Pięciorak, nowopowołana dyrektor Gminnej Biblioteki i administrator budynku GOK w Srebrnej Górze, w porozumieniu z wójtem gminy Stoszowice, Markiem Janikowskim wystosowała pismo do neTTheatre Chorea nakazujące opuszczenie użytkowanych przez stowarzyszenie pomieszczeń biurowo-mieszkalnych w budynku GOKu do końca miesiąca. Przed trzema miesiącami, w lutym br., artyści neTTheatre za zgodą wójta wynajęli od gminy dwa pokoje w opuszczonym przez Teatr Brama budynku. Obecnie pomieszczenia te stanowią jedyne zabezpieczenie biurowo-mieszkalne członków neTTheatre Chorea w Srebrnej Górze.
21-03-2008
16 tys. numerów IP na neTTheatre
Nawet teatr, sztuka z wielowiekową tradycją, stara się dziś reagować na nową rzeczywistość medialną. Zapada szybki zmierzch nad Teatrem Telewizji. Słońce wschodzi nad teatrem Internetowym - pisze Piotr Machul w tygodniku Media Marketing.
04-03-2008
Drżące ciało Butoh
Butoh według Bazana pozbawione było tytułu czy linearnej treści. Polegało na czystym akcie tańczenia, poruszania się w przestrzeni. Ze względu na studyjny charakter przestrzeni i bliskość aktora od widza, efekt ten działał ze zwielokrotnioną siłą - o spektaklu BUTOH w wykonaniu Tomasza Bazana w neTTheatre w Srebrnej Górze pisze Marta Bryś z Nowej Siły Krytycznej.
01-03-2008
Srebrna Góra. "Taniec znaku" w teatrze internetowym
Od jutra można oglądać w Sieci spektakl teatru internetowego neTTheatre. Widowisko tego typu ma pozwalać widzowi na "mieszkanie w spektaklu".
27-02-2008
Srebrna Góra. 12 godzin tańca w Teatrze Internetowym
Kolejny, tym razem niecodzienny spektakl teatru internetowego neTTheatre odbędzie się w nocy z 1 na 2 marca. Będzie to trwający 12 godzin eksperyment teatralno-multimedialny "Taniec Znaku" w wykonaniu Tomasza Bazana i teatru Maat Project z Lublina. Reżyserem i Operatorem spektaklu jest Paweł Passini, również pomysłodawca neTTheatre.
29-12-2007
Białystok-Srebrna Góra. Kompania Doomsday w teatrze internetowym
Siedząc przed komputerem wraz z tysiącami internautów obejrzysz w sieci spektakl na żywo. I to dzieło "naszych"! Pierwszy w Polsce, Europie i na świecie Teatr Internetowy ledwie powstał, a już wystąpi w nim białostocka Kompania Doomsday. Da drugi spektakl w historii projektu.
21-12-2007
Cyber Teatralny triumf
Reżyser zadbał, aby każdy widz czuł się ważny. Internautom udostępniono chat na żywo, gdzie mogli komentować, co widzą i jak odbierają spektakl. Ich komentarze były niekiedy zaskakujące - o internetowej premierze "Odpoczywania" w reż. Pawła Passiniego pisze Marta Bryś z Nowej Siły Krytycznej.
12-12-2007
Srebrna Góra. Inauguracja Teatru w Internecie
15 grudnia o 19:00 po raz pierwszy będzie można oglądać przedstawienie teatralne na żywo w Internecie. Projekt reżysera Pawła Passiniego i Stowarzyszenia Teatralnego Chorea zainaugurowany zostanie w Teatrze Chorea w Srebrnej Górze k. Wrocławia. Pierwsza internetowa scena teatralna będzie dostępna na www.nettheatre.pl oraz mobilnie przez wap.nettheatre.pl.
11-12-2007
neTTheatre.pl - rzeczywistość przeStawiona
Srebrna Góra to niewielkie miasteczko 60 kilometrów od Wrocławia. Łącza internetowe są tu na tyle sprawne, że umożliwiają transmisję przez Internet z sekundowym opóźnieniem. Projekt neTTheatre zainicjował reżyser teatralny Paweł Passini [na zdjęciu]. Powstaje nowatorski projekt Teatralny na skalę światową. Pisze Marta Bryś z Nowej Siły Krytycznej.
13-11-2007
Srebrna Góra. Wyspiański multimedialny
Spektakl "Odpoczywanie" w reż. Pawła Passiniego wkrótce będzie miał swoją premierę w Internecie, a prawdopodobnie także w sieci telefonii komórkowej wszystkich polskich operatorów. Wcześniej, 28 listopada, przedstawienie zaprezentowane będzie na festiwalu "Wyspiański Wyzwala" w Łaźni Nowej w Krakowie.
17-10-2007
Siłaczki z Internetem
Artyści ruszają na prowincję szerzyć awangardową sztukę. Mają tyle samo pasji co Siłaczka z opowiadania Żeromskiego, ale używają technologii XXI wieku, umieją założyć stronę internetową, napisać wniosek o dotację i przygotować budżet - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
19-09-2007
Srebrna Góra. Powstaje Teatr Internetowy
Stowarzyszenie Teatralne Chorea z Łodzi wraz z reżyserem Pawłem Passinim podejmują nowatorski projekt teatralno-medialny. Nawiązując do tradycji Teatru TV (jeszcze z okresu wielomilionowej oglądalności, kiedy spektakle odbywały się przed kamerami na żywo) tworzy pierwszy w Europie Teatr Internetowy.