Trójmiasto. Casting na małego Michaela Jacksona

"Forever King of Pop" - światowej sławy musical o Michaelu Jacksonie - zawita w marcu do Trójmiasta, do hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Już w niedzielę wypełnią ją tłumy młodych fanów zmarłego muzyka. 15 stycznia odbędzie się tam bowiem casting "Szukamy polskiego, małego Jacksona". Osoba, która najlepiej wcieli się w rolę legendarnego Króla Popu, weźmie udział w tournée musicalu po Polsce.

«- Do udziału w naszym ogólnopolskim konkursie zapraszamy wszystkie dzieciaki, które potrafią naśladować charakterystyczny sposób poruszania się Michaela Jacksona. Szukamy w nich poczucia rytmu, uroku, nieskrępowanej pasji i radości - zachęcają organizatorzy musicalu. - Zwycięzca castingu na małego, polskiego Jacksona będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością podczas marcowego tournée u boku znakomitych artystów i tancerzy.

Ci, którzy nie będą mogli pojawić się w niedzielę w hali Ergo Arena, a są bardzo zdeterminowani, będą mogli wziąć udział w pozostałych pięciu castingach. Odbędą się one kolejno w Bydgoszczy (Hala Łuczniczka, 21 stycznia), Zielonej Górze (Centrum Rekreacyjno-Sportowe, 22 stycznia), Wrocławiu (28 stycznia), Zabrzu (29 stycznia) i Warszawie (PKiN, 11 lutego), gdzie dzień później odbędzie się finał.

Konkurs przybierze formę dwuetapowego castingu. Pierwszym krokiem będzie przesłuchanie wszystkich chętnych dzieci w sześciu polskich miastach, w których prezentowany będzie musical "Forever King of Pop". Sześciu wyłonionych w ten sposób szczęśliwców pojedzie na finał do Warszawy.

Zwycięzca zostanie wybrany przez twórców musicalu. Do występu przygotują go światowej sławy choreografowie odpowiedzialni za przygotowanie obrazu scenicznego tego niezwykłego wydarzenia.

Światowa premiera musicalu "Forever King of Pop" miała miejsce w Madrycie. Wydarzenie to mieli już okazję zobaczyć Portugalczycy i Francuzi. Teraz cała ekipa przyjedzie do Polski.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego