powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. "Wrocław tańczący" charytatywnie

To pierwsza odsłona projektu, będąca jednocześnie imprezą charytatywną dla Julii Hoczyk. Impulsem do zorganizowania programu stała się choroba nowotworowa znanej warszawskiej nauczycielki Moniki Hoczyk.

Wrocławskie środowisko taneczno-teatralne podjęło inicjatywę, aby wesprzeć obie Panie. Julka tak pięknie i mądrze pisze o sztuce tańca, o teatrze, teraz my zaw...ibrujemy w tańcu i w afirmacji życia. Cieszmy się, że możemy być razem.

W ramach wieczoru zostaną pokazane niezwykłe spektakle i performanse teatru ruchu oraz tańca. Wystąpią: Grupa OdRuch, Irena Lipińska, Jakub Gontarski, Projekt DanaDana (Agnieszka Dziewa, Piotr Soroka), Katarzyna Żejmo i Niezależna Manufaktura Taneczna (Joanna Potkowska, Ewa Staroń).

Ponadto w programie promocja pierwszej książki o polskim tańcu (Anna Królica, Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, 2011), wykład Magdaleny Zamorskiej (Pod naskórkiem tańca - dociekania (neuro)naukowe) oraz dwie aukcje: aukcja zdjęć tańca autorstwa Marty Ankiersztejn i Jakuba Wittchena - młodych, uzdolnionych fotografów specjalizujących się w fotografii tanecznej; i aukcja publikacji Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Jako imprezy towarzyszące wieczór poprzedzą trzy cykle warsztatów: warsztaty z akrobatyki na szarfach (prowadzi: Wiktoria Wiktorczyk), warsztaty jazz broadway (prowadzi: Karolina Brzęk) oraz warsztat Kalarippajattu (prowadzi: Sankar Lal Sivasankaran Nair). UWAGA! Warsztaty odbywają się w różnych godzinach i w trzech różnych lokalizacjach.

***

3 grudnia 18:30 - 23:00

CIA - Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Sienkiewicz 8a, Wrocław