Bydgoszcz. Bilety na Sylwester w Operze od dzi¶

Ostatnie dni roku upłyn± w rytmie latynoamerykańskich i francuskich utworów. Od dzi¶ w bydgoskiej operze zamawiać można bilety na koncerty sylwestrowe i noworoczny. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca znikaj± zwykle w mgnieniu oka.

«Koncerty sylwestrowe i noworoczne weszły już na stałe do repertuaru bydgoskiej Opery Nova. Tym razem na ostatnie dni roku zaplanowano sześć nadzwyczajnych wieczorów, podczas których na scenie wystąpią wszystkie zespoły Opery Nova: orkiestra pod batutą Macieja Figasa, balet i chór, jedenaścioro solistów i czterech chórzystów. W trakcie tych wyjątkowych koncertów tradycyjnie zabrzmią wielkie przeboje operowe i baletowe. Należy się też spodziewać rytmów latynoamerykańskich oraz wspaniałych francuskich piosenek w opracowaniu pięciu wyjątkowych aranżerów.

Usłyszymy kompozycje Krzysztofa Herdzina, słynnego pianisty, kompozytora i jazzmana, a także wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; Przemysława Zycha, znanego kompozytora i zwycięzcy Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Kompozytorskiego im. Adama Didura w Sanoku; Jakuba Dawida Lubowicza, znakomitego pianisty, laureata wielu festiwali i stypendysty ministra kultury i sztuki; Tomasza Szymusia, dyrygenta i absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, znanego z wielu programów telewizyjnych; Tomasza Filipczaka, pianistę, aranżera programów muzycznych i rozrywkowych oraz zdobywcę wyróżnienia na X Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Gospodarzem koncertów będzie Cezary Pazura. Reżyser Sebastian Gonciarz, znany m.in. jako współautor polskiej inscenizacji "Upiora w operze", nie zdradza pomysłów inscenizacyjnych, choć ma zamiar inspirować się wydarzeniami z niedalekiej przyszłości. Do stworzenia choreografii została ponownie zaproszona Iwona Runowska, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Jest ona autorką choreografii do wielu widowisk, a także założycielką zespołu tańca nowoczesnego Amos.

O scenografię zadba Mariusz Napierała, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt realizacji scenografii, a jego wkład w wystawianego w Bydgoszczy "Pana Twardowskiego" zaowocował Nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego spektaklu muzycznego.

Występy odbywać się będą 29 grudnia o godz. 19.00, 30 i 31 grudnia o godz. 16.30 i 20.00 oraz 1 stycznia o godz. 17.00. Bilety na koncerty sylwestrowe i noworoczny można nabyć już dziś w godzinach od 8.30 do 18.30 w kasie Opery Nova. Ceny wahają się do 100 do 220 złotych. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie www.opera.bydgoszcz.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego