powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Pinokio i Uniwersytet Dziecięcy

Teatr po raz drugi włączył się w działania edukacyjne Uniwersytetu Łódzkiego dla dzieci.

W teatrze odbędzie się pięć spotkań:

1. Blaski i cienie, czyli warsztaty teatru cieni Warsztaty plastyczno-teatralne skierowane są do dzieci, które chcą poznać zagadkowy i magiczny teatr cieni. Zajęcia mają na celu zintegrowanie grupy i zachęcenie do wspólnej pracy i zabawy podczas tworzenia lalek oraz prezentowania krótkich etiud wykorzystujących technikę teatru cieni.

2. "Baju baju "- warsztaty opowiadania historii Podczas warsztatów wyczarujemy niezwykłe, barwne i fantazyjne światy, w których żyją dziwne stwory a wszystko dzieje się na opak. Zajęcia pomogą dzieciom rozwijać wyobraźnię, ciekawie opowiadać historyjki, opisywać świat, który jest obok nich i tworzyć autorskie opowieści. Dzięki zajęciom rozwiną swoje kreatywne zdolności i pogłębią umiejętność posługiwania się słowem.

3. "Jak pachnie i smakuje kolor?"

"The Black Book of Colours" - otwieramy wyobraźnię. Dlaczego woda bez słońca nic nie znaczy? A czarny jest królem kolorów? Dlaczego tęcza jest truskawkowa i miękka jak pióra kurczaczka?

"The Black Book of Colours" ("Czarna książka o kolorach") to punkt wyjścia do zastanowienia się czym może być kolor i jak go można zobaczyć. Kontakt z niezwykłą książką prowokuje do użycia wyobraźni, a my dostarczymy smakowitych i aromatycznych inspiracji do nietypowej wędrówki.

4. "Gadające potwory, czyli mapety ze skarpety"

Oprócz zrobienia własnego potwora z przysłowiowej skarpety będzie można nauczyć się ożywienia postaci, wymyślenia jej historii, nadania imienia i osobowości a także zaaranżować scenki rodzajowe.

5. "Ależ Pan to ma minę!"- warsztaty pantomimy Pantomimiczne zabawy uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, prowokują do koncentracji i rozwijają plastykę ciała. Świetna zabawa, dużo radości i nauka wyrażania emocji poprzez ciało.

Projekt Uniwersytet Łódzki dla dzieci powstał z myślą poszerzenia obecnej oferty edukacyjnej Łodzi Akademickiej, adresowanej do dzieci w wieku 7-12 lat. Twórcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Łódzki, a jego sponsorem - Fundusz Innowacyjnej Edukacji UŁ.

Projekt ma na celu popularyzację wśród najmłodszych wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych.

Obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich.

Podczas zajęć mali studenci poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serie spotkań skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, które są Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci.