powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Tournee "Apteka Witkacy Express"

Już za miesiąc zespół Apteka rusza w trasę "Apteka Witkacy Express". W jej ramach odbędą się koncerty w Chorwacji (Rijeka), Wielkiej Brytanii (Bristol) oraz w Rosji (Sankt Petersburg). Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Instytut Adama Mickiewicza a odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zespół z gościnnym udziałem artystów z wizytowanego kraju zabierze publiczność w dwugodzinną podróż inspirowaną postacią Witkacego. Jednakże koncepcja występów nie opiera się na idei "tribute to" - jest to bardziej obraz muzyczny, czerpany z fascynacji filozofią życia i twórczością tego nietuzinkowego twórcy. Muzyka, która pojawi się na koncertach została przygotowana w Sali Gminnego Osrodka Kultury w Iwoniczu Zdrój.

Apteka występować będzie wspólnie z lokalnymi wokalistami, trębaczami , czy didżejami. Nie będzie żadnych muzycznych granic i zahamowań. Oryginalne utwory zespołu będą sąsiadowały z improwizowanymi i psychodelicznymi dźwiękami. Całość koncertu zostanie uzupełniona o wizualizacje inspirowane twórczością Witkacego i działaniami z pogranicza różnych sztuk, jakie uprawiał.

Oto plan koncertów:

17.11.2011, godz. 20.00, Rijeka, Kulturalni Centra Kalvarija, Kalvarija 8, 51000 Rijeka, Hrvatska

24.11.2011, godz. 20.00, Bristol, Polish Club, 50 St. Pauls Road, Clifton, Bristol BS8 1LP

03.12.2011, godz. 20.00, Sankt Petesburg, Zoccolo Club, ul. 3-ya Sovetskaya

Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Z Apteką występować będą lokalni artyści.

Specjalnym gościem koncertu w Rijece będzie Hornsman Coyote, znakomity puzonista od lat obecny na bałkańskiej scenie. Współpracował od ztakimi artystami jak Soufly, Ras Muffet, Jah Works, Repentance Music, Paco Ten, Kris Naphtali i wielu innymi.

Specjalnymi gośćmi koncertu w Bristolu będą Andy Scholes i James Morton. Andy Scholes to znakomity didżej, selektor, producent związany z nurtem dub / dubstep / trip hop. Działał z takimi artystami jak UB 40, Henry & Louis i wieloma innymi. James Morton jest zaś uznany za jednego najlepszych młodych saksofonistów w Wielkiej Brytanii. Oprócz swojego składu Porkchop, występuje również gościnnie z: Still Black Still Proud - African tribute to James Brown, Andy Sheppard, Fred Wesley, Cheik Lo, Martha High, Angelique Kidjo i Tony Allen.

Specjalnym gościem koncertu w Sankt Petersburgu będą Ilja Gindin i Max Karpycheff (saksofonista i klarnecista) - członkowie rosyjskiego zespołu Opa!, który sam o sobie pisze: "Połączyli swe inspiracje wynikające z różnych tradycji i zaczęli tworzyć na modę wschodnioeuropejskich i narodowych rosyjskich szlagierów w urbanistycznych petersburskich aranżacjach. Czar i kicz a-la Kusturica harmonijnie łączy się tu ze stadionową energią i inteligentnym humorem undergroundu. Mówią o sobie, że są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i jak one rozweselają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, przy których się tańczy na stole. "

Więcej informacji o projekcie:

www.awexpress.eu

http://www.facebook.com/pages/APTEKA-WITKACY-EXPRESS/149821835104882

http://www.myspace.com/AWEXPRESS

Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Instytutu Adama Mickiewicza.

Organizator:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław

Partnerzy:

Instytut Adama Mickiewicza

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Polski w Londynie

Insytut Polski w Sankt Petersburgu

Ambasada Polski w Zagrzebiu

Filozofski Fakultet w Rijeci

Polskie Radio Bristol

Gminny Osrodek Kultury w Iwoniczu - Zdrój