powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. I zjazd EEPAP podczas Reminiscencji

5-6 października podczas Krakowskich Reminiscencji Teatralnych odbędzie się pierwszy zjazd otwierający działalność EEPAP, na którym będzie obecnych 80 twórców, kuratorów i krytyków teatralnych oraz tanecznych z 18 państw.

EEPAP jest organizacją na rzecz rozwoju sztuk performatywnych (tańca i teatru) w Europie Środkowej i Wschodniej. Projekt obejmuje 18 państw tego rejonu Europy: Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Mołdawię, Ukrainę, Białoruś, Słowację, Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Bośnię i Hercegowinę, Słowenię, Chorwację, Serbię, Macedonię, Kosowo, Polskę. W tej chwili obejmuje ponad 70 uczestników - niezależnych twórców teatralnych i tanecznych, kuratorów, krytyków oraz niezależne ośrodki artystyczne. Sieć EEPAP jest projektem Instytutu Adama Mickiewicza, powstającym w ramach Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

5-6 października 2011 odbędzie się pierwszy zjazd otwierający działalność EEPAP, na którym będzie obecnych 80 twórców, kuratorów i krytyków teatralnych oraz tanecznych z 18 państw. Spotkanie będzie miało miejsce w Krakowie podczas Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Podczas zjazdu zaprezentujemy uczestników EEPAP, projekty EEPAP w 2012 i 2013 roku oraz rozpoczniemy debatę nad rezultatem pierwszego wspólnego projektu EEPAP - raportu o organizacji życia teatralnego i tanecznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Działania EEPAP adresowane są do twórców i kuratorów działających poza instytucjonalnym obiegiem kultury i skupionych na tańcu oraz sztukach performatywnych (prace interdyscyplinarne, powstające poza teatrami repertuarowymi, projekty site specific). Dodatkowo sieć współpracuje ściśle z najważniejszymi ośrodkami tanecznymi i teatralnymi w Europie: artyści i kuratorzy będą zaproszeni do realizacji swoich projektów nie tylko w krajach EEPAP, ale w całej Europie.

www.eepap.org