powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Estampas Portenas w Sali Kongresowej

Estampas Portenas - założona w Buenos Aires w 1996 roku przez wybitną prima balerinę i choreografkę Carolinę Soler, jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych na świecie grup tanga 22 października po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Miesięcznik TRENDY|taniec|moda|muzyka| patron medialny tego wydarzenia zaprasza wszystkich fanów tańca i tanga argetyńskiego do warszawskiej Sali Kongresowej na najnowszy spektakl Estampas Portenas - Tango Feeling.

"W tym spektaklu tym na próżno doszukiwać się innowacyjnych pomysłów, czy udziwnionych rozwiązań, w których zatracają się inne argentyńskie grupy. I to jest główny atut przedstawienia - wraca ono do korzeni tanga, pokazuje, co jest w nim najważniejsze. "Tango Feeling" to cały przekrój emocji - miłości zazdrości, gniewu i pożądania. to zmysłowe, eleganckie, perfekcyjne ruchy tancerek i piękne argentyńskie pieśni, które w połączeniu z dźwiękami bandoneonu, gitary i skrzypiec przeniosą nas wprost do Buenos Aires".

Estampas Portenas tworzą tancerze z najlepszych argentyńskich szkół i grup tanecznych, wspaniali wokaliści oraz rewelacyjna orkiestra z Emiliano Greco na czele. W spektaklu porywająca choreografia Caroliny Soler idealnie przenika się z muzyką w stylu Astora Piazzolli, zmysłowym, pełnym siły, wyrafinowanym i perfekcyjnym tańcem oraz namiętnym głosem Javiera di Ciriaco i Estebana Riera.

Tango Feeling - poczuj zmysłowość i pasję, wyrafinowanie i intensywność współczesnej Argentyny.