powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. John Moran gościem Off de Bicz

24 września w Sopockiej Scenie Off de Bicz wystąpi kompozytor i performer John Moran. Artysta połączy ruch i gest z muzyką i efektami dźwiękowymi tworząc niezwykły styl tańca i teatru.

Podczas wieczornego występu w sopockim teatrze, John Moran przedstawi serię solowych performansów na performera i ścieżkę dźwiękową. Połączy ruch i gest z muzyką i efektami dźwiękowymi tworząc niezwykły styl tańca i teatru. Wzmocnione momenty rzeczywistości i wspomnień zostają przetransformowane w wydarzenia symfoniczne, często powtórzone i przetworzone w ciągu wieczora.

Przedstawienie rozpocznie się kilkoma krótkimi solówkami, których rolą jest wprowadzenie do stylu performansu. Po nich nastąpi nowe 45 minutowe solo, opisujące niedawną podróż rozpoczynającą się w Polsce i Berlinie a prowadzącą do Bangkoku w Tajlandii.

Pomimo tego, że tempo mowy tych wystąpień (język angielski) jest bardzo szybkie i często trudne do zrozumienia dla nie amerykańskiej publiczności, można prezentowane w ten sposób dźwięki potraktować jako muzyczną ekspresję. Działania i 'muzyka' tych działań często opisują zwyczajne wydarzenia, do których mogą odnieść się wszyscy ludzie. Dzieło Morana ma na celu pokazanie rytmów i choreografii w których żyją ludzie na całym świecie. W przypadku Tajlandii czy Berlina daje się zauważyć zmiana tonalności i ruchu, które bada to solo.

John Moran odkryty w młodości przez kompozytora Philipa Glass'a - amerykańskiego kompozytora laureata nagrody Grammy, uważany jest za jego protegowanego. W 2003 roku, Glass powiedział: "Jestem przekonany, że nie ma obecnie ważniejszego kompozytora, niż John Moran."

W Nowym Jorku i całych Stanach Zjednoczonych prace Johna Morana nazywane są 'rewolucyjnymi' zarówno przez publiczność jak i krytyków.

W jego spektaklach w głównych rolach występowali tacy artyści jak Uma Thurman,Iggy Pop, Julia Stiels i Allan Ginsberg. Na zaproszenie paryskiego merostwa rezydował w Paryżu w latach 2004-2005. Kilka jego prac znajduje się na stałe w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Czasopismo TimeOut nazwało go "jedną z najważniejszych (i niedocenianych) osób w awangardzie".

24 września 2011 r., godz. 19.00

WYDARZENIE TEATRALNO-MUZYCZNE Off de BICZ!

BILETY: 20/30zl

Kasa teatru:

tel. 58 555 22 34, 603-332-390, 609-690-038, czynna: poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00 oraz zawsze na 30 min. przed spektaklem.

Sopocka Scena Off de BICZ

al. Mamuszki 2, Sopot,

Teatr Na Plaży

www.offdebicz.sopot.pl

offdebicz@sopot.pl