powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ateny. International Classical Ballet and Modern Dance Competition

W dniach 4-6 lipca 2011 roku w liczącej 3000 miejsc widowni Badminton Theater w Atenach, w Grecji odbył się 11th International Classical Ballet and Modern Dance Competition.

W konkursie brali udział zawodowi tancerze m.in.: z Rosji, Grecji, Brazylii, Korei Południowej, Estonii, Chin, Finlandii, Izraela, Hiszpanii, Cypru, Japonii. Uwieńczeniem Konkursu stała się Wielka Gala Baletowa, podczas której zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce w kategorii balet klasyczny zdobyli m.in. : Emil Ikuta z Japonii i Vasil Nadezhdin - tancerze zespołu "Rosyjski Balet Wiaczesława Gordiejewa" w Moskwie, Nadeżda Antipenko - tancerka Estońskiego Baletu Narodowego, drugie miejsce jury przyznało Piergiorgio Regazzo z Fińskiego Baletu Narodowego, trzecie miejsce - Anarosa Ramos Mendoza z Hiszpanii. W kategorii taniec współczesny - pierwsze miejsce zdobył m.in. Jin Byoung-Cheol z Korei Południowej, drugie - Liu Chang z Chin, trzecie - Lee Ju-Sung z Korei Południowej.

Tancerzy oceniało międzynarodowe jury w którym zasiedli m.in reprezentujący Polskę Alexandr Azarkevitch - tancerz i choreograf, dyrektor Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa, Irina Lazareva z Rosji - była pierwsza solistka Teatru Bolszoj w Moskwie, a dziś jego baletmistrzyni i choreografka; Victor Tikhonov z Rosji - wiceprezydent Fundacji im. Galiny Ulanovej, były wieloletni dyrektor Teatru Bolszoj w Moskwie, Katarina Pavlaki - tancerka i choreografka, dyrektorka International Classical Ballet and Modern Dance Competition w Atenach.