powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Kolejny "nietak!t"

Kwartalnik teatralny "nietak!t" trafił do ogólnopolskiej sprzedaży. To pismo teatralne wydawane od ponad roku przez Fundację Teatr Nie-Taki z Wrocławia.

Redakcja za cel obrała sobie opis tej części polskiego i zagranicznego życia teatralnego, która pomijana jest przez krytyków i teatrologów, bowiem nie mieści się w wąskim kręgu teatru modnego. Z jednej strony "nietak!t" ma dokumentować najlepsze artystycznie, najbardziej oryginalne zjawiska teatralne, z drugiej głośno przeciwstawiać się kreowaniu jednostronnej wizji teatru w Polsce.

Najnowszy numer zawiera m.in.: dział poświęcony Teatrowi Cinema z Michałowic (9 tekstów i płytę CD z nagraniem przedstawienie Albert Lux), esej o najnowszym teatrze Anny Augustynowicz, wywiad "od kuchni" z Piotrem Tetlakiem, kroniki wojenne - Aureli Urbański vs. Jan Lam, reportaż o działalności teatru żydowskiego w Paryżu, wywiad z portugalskim reżyserem Mario Montenegro, redakcyjne nietakty - czyli wszystko to, o czym teatralnie pisać dziś nie wypada.

Kolejny numer poświęcony będzie Lechowi Raczakowi. Oprócz niepublikowanych dotąd tekstów reżysera w piśmie znajdą się także artykuły o teatrze kazachskim, tureckim teatrze cieni oraz madryckich pokazach drag queen. Pismo dostępne jest w sieci sklepów Empik. Istnieje również możliwość zamówienia internetowego.