powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera Teatru Pisca-Pisca

1 czerwca o godz.19.00 w Centrum Łowicka będzie miała miejsce premiera spektaklu na podstawie tekstu Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Pisca-Pisca.

Tygrys wygrzewający się w łazienkowych rurach z ciepłą wodą? Absurd parujący z jego wilgotnego futra? Sceniczny świat Mrożka zdumiewa feerią pomysłów, zastanawia ironiczną prawdą o codzienności, ale przede wszystkim - bawi farsą dramatycznej akcji. Jeśli jeszcze przyprawić go nutką słonecznego portugalskiego temperamentu i szelestem języka tego małego kraju znad Tagu to otrzymujemy mieszankę wybuchową. Teatr Pisca-Pisca dzielnie radzi sobie z rozbrojeniem tykającej bomby absurdu - zamiast obserwowania niebezpiecznego wybuchu, oglądamy imponujący popis sztuki pirotechnicznej - tryskające fajerwerki humoru aż przypiekają rampę niewielkiej sali teatralnej na Łowickiej.

Grupa teatralna tym razem grupa podjęła się adaptacji "Męczeństwa Piotra Ohey'a" Sławomira Mrożka - jest to zatem pierwszy w historii teatru spektakl zrealizowany na podstawie polskiego utworu. Pisca-Pisca jest studenckim teatrem działającym już zgoła 13 lat przy Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Na przestrzeni ponad dekady zaprezentował aż 14 premier opartych o szerokie spektrum utworów - od klasycznych dramatów Gila Vincente czy Williama Shakespeare'a aż po autorskie teksty obecnego dyrektora teatru i wykładowcy ISIiI José Carlosa Diasa. Teatr tworzy po portugalsku, dając widzom unikalną możliwość spotkania z tym pięknym, ale rzadkim i nieznanym w Polsce językiem.

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).

Oficjalna strona internetowa teatru: www.pisca-pisca.pl