Lato 2007 w teatrze

26-06-2007
03-09-2007
Lato Muz Wszelakich nie dla wszystkich
Na naszej stronie internetowej ogłosiliśmy sondaż. Wybierali Państwo najciekawszą letnią propozycję kulturalną. Wygrał cykl Teatru Lubuskiego "Off Teatr" - czyli cosobotnie przedstawienia teatrów niezależnych z całej Polski. Świeże, niekiedy bardzo krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość. Obyło się bez adaptacji szkolnych lektur i lekkich komedyjek. Za to zaoferowano nam chwilę refleksji - letnią ofertę kulturalną swojego miasta ocenia Dorota Żuberek w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.
21-08-2007
Mielno. Weekend z teatrami ulicznymi
Od kilku lat raz w roku centrum Mielna opanowują teatry. To kolorowe święto zawsze wzbudza zainteresowanie wczasowiczów. Tak było i w ten weekend.
21-08-2007
Toruń. Warszawski Teatr Mimo Pod Gwiazdami
Trwają XIII Koncerty Pod Gwiazdami. Na letnim festiwalu występy muzyczne przeplatają się ze spektaklami. Dziś Teatr Mimo pokaże pantomimę.
17-08-2007
Kielce. Ognista Letnia Scena KCK
Pokaz Grupy Tańca z Ogniem "Inferno" i spektakl lwowskiego teatru Woskriesinnia [na zdjęciu] to propozycja Letniej Sceny KCK na ten weekend.
17-08-2007
Sopot. Finaliści konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"
Dziesięć lat temu odeszła Agnieszka Osiecka. Dziesięć lat temu na warszawskiej Pradze został wymyślony i natychmiast wcielony w życie konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej".
16-08-2007
Kraków. Ostatnie dni Małych Form w Bagateli
Kończy się Letni Festiwal Małych Form teatru Bagatela na Scenie na Sarego. W piątek zobaczymy Iwonę Konieczkowską i Piotra Cyrwusa w "Ławeczce" [na zdjęciu] Aleksandra Gelmana (w reżyserii Piotra Cyrwusa). Dwójka przeciętnych ludzi w średnim wieku spotyka się na parkowej ławeczce. Spektakl Cyrwusa uatrakcyjniony jest piosenkami Włodzimierza Wysockiego.
14-08-2007
Kraków. Wkrótce Letni Festiwal STEN
Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN jest prezentacją spektakli zrealizowanych przez profesjonalnych twórców, jakie powstały w ostatnim okresie w Krakowie poza stałymi instytucjami kultury.
14-08-2007
Osiecka tylko dla kobiet?
Zakończyła się VIII edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", od najbliższej środy, 15 sierpnia w Teatrze Atelier będzie można obejrzeć program muzyczny "Dobranoc panowie" Piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewają prawie wyłącznie kobiety - czy oznacza to, że panowie nie za dobrze się w nich sprawdzają? Sądząc po finałowych koncertach w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" wydaje mi się, że niestety tak. Panom pozostaje póki co rola widza i słuchacza - pisze Jakub Knera w Gazecie Wyborczej - Trójmiasto.
14-08-2007
Poznań. Festiwal i warsztaty tańca współczesnego
Wyobraźcie sobie świat, w którym "ciało staje się muzyką, a instrument otrzymuje ciało". Taką rzeczywistość stworzą na scenie liderzy francuskiego zespołu Compagnie Trajektorie [na zdjęciu]. Wystąpią już za kilka dni, w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca.
13-08-2007
Przecena wspomnień marnej jakości
"Wyprzedaż wspomnień" w reż. Jarosława Rebelińskiego sopockiego Teatru Poza Tym na przeglądzie Kolory Lata w Łodzi. Pisze Monika Wasilewska w Gazecie Wyborczej - Łódź.
10-08-2007
Kielce. Teatralno-muzyczne "Przemyślenia"
Dużo porządnej muzyki i teatr w wykonaniu młodych zapaleńców. Każdy, kto w sobotni wieczór wybierze się na plac Artystów, nie zawiedzie się.
10-08-2007
Kraków. Lato na Gazowej
Trwa II edycja Młodej Sceny Letniej. To kontynuacja teatralnego projektu, podczas którego, aktorzy Teatru Nowego, prezentują spektakle własnej produkcji.O tym przedsięwzięciu rozmawiamy z dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Nowego Piotrem Siekluckim [na zdjęciu].
10-08-2007
Suwałki. Cadillac w Kombinacie Działań Teatralnych
Czarny cadillac może być twój! Musisz tylko wybrać się w piątek na spektakl plenerowy do Suwałk. I wziąć udział w losowaniu. Zaprasza znakomity teatr alternatywny z Poznania - Usta Usta.
08-08-2007
Bez summy i bez morału
Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską podczas Lata Teatralnego Teatru Atelier w Sopocie. Pisze Tadeusz Skutnik w Dzienniku Bałtyckim.
08-08-2007
Głos buntu z offowej sceny
Teatr alternatywny nie boi się klasyków, ale jest też głosem młodego pokolenia pisarzy. Dlatego obok Becketa łańcucka publiczność usłyszała teksty Sławomira Shutego i pytanie do Boga: "Dlaczego stworzyłeś mnie Polakiem?".Każda z Teatralnych Nocy w Łańcucie miała widzowi do zaoferowania odmienną tematykę i krąg znaczeń - pisze Alina Bosak w Gazecie Codziennej Nowiny.
08-08-2007
Lidzbark Warmiński. Spotkania z Teatrem na Wodzie
Drugie Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem na Wodzie tym razem w Lidzbarku Warmińskim. W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia o godz. 20 Teatr Dramatyczny z Elbląga przedstawi "Sen nocy letniej" Williama Szekspira.
08-08-2007
Szczecin. Letni Sezon Artystyczny na dziedzińcu
W sierpniu szczeciński Teatr Polski zaprasza swych widzów na specjalnie przygotowany Letni Sezon Artystyczny na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. W tym roku złożą się na niego spektakle, kabarety i koncerty.
07-08-2007
Kórnik. Mozart zaśpiewany przez dziewczynki
Mozart miał 12 lat, kiedy napisał operę "Bastien i Bastienne". Wykonawczynie, które podziwialiśmy w sobotnie popołudnie w Kórniku, zaledwie rok więcej. Akcja opery rozgrywa się w ogrodzie. Szkoda tylko, że tego oryginalnego pomysłu nie udało się zorganizować w arboretum, skoro jego wykonawczynie pokonały aż Ocean.
07-08-2007
Łódź. Letnia Scena Forum
W sierpniowe środy i czwartki spotykamy się na kabaretowo-teatralnej Letniej Scenie Forum w Śródmiejskim Forum Kultury przy ul. Roosevelta 15.
07-08-2007
Olsztyn. W czwartek rusza Trzydniówka Teatralna
W czwartek na starówce rozpoczyna się święto mimów, szczudlarzy i spektakli plenerowych, czyli VII Olsztyńska Trzydniówka Teatralna. Zanim obejrzymy sztuki i happeningi kilku polskich grup artystycznych i performerów, od wtorku do czwartku na starówce zaprezentują się artyści z olsztyńskiego Teatru Między Innymi [na zdjęciu].
06-08-2007
Szczecin. Koncerty z wysoką kulturą
Filharmonia Szczecińska i Opera na Zamku wykorzystały regaty do popularyzowania reprezentowanych przez siebie dziedzin sztuki i pokazania, że mamy aspiracje kulturalne.
04-08-2007
Jelenia Góra. Teatry uliczne na placu Ratuszowym
Ruszyła dwudziesta piąta edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Do niedzieli na placu Ratuszowym wystąpi dziesięć światowej sławy formacji ulicznych z Europy i Australii.
04-08-2007
Olsztyn. Trzydniówka Teatralna
W sierpniu ulice Starego Miasta oraz Amfiteatr zamieniają się w teatralną scenę, na której goszczą spektakle uliczne i plenerowe widowiska.
03-08-2007
Ciechocinek. "Hrabina" na powitanie
Przedstawieniem opery Stanisława Moniuszki "Hrabina" rozpocznie się dziś w Ciechocinku X Festiwal Operowo-Operetkowy.
03-08-2007
Łódź. Warszawskie "Genesis" na Starym Rynku
"Genesis", inspirowane biblijną księgą rodzaju to kolejny spektakl plenerowy, jaki zobaczymy w wakacyjnym cyklu "Kolory Lata". W niedzielę o godz. 20 na Starym Rynku warszawskie Studio Test zaprezentuje nietypowe, performerskie przedstawienie w reżyserii Jadwigi Andrzejewskiej [na zdjęciu], aktorki i absolwentki wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki.
01-08-2007
Ciechocinek. Zbliża się Festiwal Opery i Operetki
Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Opery i Operetki w Ciechocinku.
01-08-2007
Wrocław. Scena Letnia Teatru Lalek
Tak jak przed rokiem w Teatrze Lalek [na zdjęciu] w sierpniu będzie działać Scena Letnia. Tym razem imprezy na niej będą ściśle związane z krajami Wyszehradu: Słowacją, Węgrami, Czechami i Polską.
01-08-2007
Chorzów. Teatr Ogrodowy "Sztygarka"
Stowarzyszenie Sztyg.Art proponuje mieszkańcom Chorzowa sierpień z teatrem ogrodowym. Na terenie dawnej kopalni "Prezydent" w oazie zieleni, w centrum miasta, zaprasza do Chorzowskigo Teatru Ogrodowego 'Sztygarka"
01-08-2007
Warszawa. Od jutra Na Woli "Komedie lata"
Już 2 sierpnia o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Na Woli rusza festiwal teatralny "Komedie Lata".
31-07-2007
Łódź. Operetka w remoncie i... w Krynicy
Teatr Muzyczny w Łodzi po dziesięciu latach oczekiwań wreszcie rozpoczął remont. Wczoraj do budynku przy ul. Północnej ekipa remontowa zwoziła niezbędny sprzęt i materiały. Prace w pierwszej kolejności obejmą scenę.
31-07-2007
Morochów. Wioska teatralna po raz drugi
W poniedziałek rusza druga edycja Festiwalu Teatralnego Morochów. Organizatorem spotkania są aktorzy Cieszyńskiego Studia Teatralnego, którzy od czterech lat realizują cykl spotkań artystycznych dla dzieci i młodzieży z obszaru pogranicza.
31-07-2007
Szczecin. Bidziński najlepszym tenorem Turnieju
Tenorowe igrzyska wygrał w tym roku Bogusław Bidziński [na zdjęciu]. Posłuchać wysokiego "c" przyszło blisko 3 tys. melomanów.
31-07-2007
Teatry alternatywne w Łańcucie
Przez trzy dni w malowniczej scenerii dominikańskiego wirydarza na łańcuckiej starówce prezentowały się najciekawsze teatry alternatywne z całej Polski. - Dopisała widownia, która przyjechała z różnych części kraju. Wirydarz pękał w szwach - mówi Aneta Adamska z teatru Przedmieście, organizatora Łańcuckich Nocy Teatralnych.
31-07-2007
Warszawa. Lubelskie Provisorium po angielsku
30-07-2007
Bydgoszcz. Letnie Spotkania z Muzyką i Teatrem
Ponad 200 osób obejrzało w sobotni wieczór plenerowy występ Towarzystwa Teatralnego "Pod Górkę ". Tak zaczęły się w naszym mieście Letnie Spotkania z Muzyką i Teatrem.
30-07-2007
Gorzów Wlkp. Teatr Letni już zamknięty
Spektakle, monodramy, koncerty i przedstawienia dla dzieci. Przez cały lipiec mieliśmy okazję nie rozstawać się z teatrem.
30-07-2007
Łódzki Teatr Wielki bez pudła
Cztery dni, od czwartku do niedzieli, z operą spędzili mieszkańcy czterech miast naszego województwa. Dzięki sfinansowaniu operowej podróży Teatru Wielkiego przez marszałka Włodzimierza Fisiaka, Łęczyca, Poddębice, Wieluń i Piotrków Trybunalski przeżyły wieczory pełne muzycznych emocji - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
30-07-2007
Sopot. Poniedzielski i 10 kobiet w Atelier
W sopockim Teatrze Atelier w sierpniu odbędzie się premiera programu muzycznego "Dobranoc panowie". Prawie w całości jest wykonany przez płeć piękną. Czy sama nazwa skazuje mężczyzn na klęskę?
30-07-2007
Warszawa. Premiera w Drugiej Strefie
Podczas gdy w wakacje niemal wszystkie teatry są nieczynne, nowy spektakl w środku sezonu ogórkowego urasta do rangi wydarzenia. A właśnie dziś w Teatrze Druga Strefa odbędzie się premiera "Scen na zamku" - komedii Leona Leszka Szkutnika.
30-07-2007
Wojna pomysłu z karnawałem
Ilu linoskoczków przypada na jednego Polaka na wakacjach? Do tej pory statystyki bywały zastraszające, jednak z roku na rok teatrom przybywa ambitnych, oryginalnych pomysłów na letnią rozrywkę - pisze Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej.
30-07-2007
Węgajty na poważnie i wesoło
Skończył się V Festiwal Wioska Teatralna. Przez tydzień na scenie w starej węgajckiej stodole i plenerze występowali artyści z Polski i zagranicy. W programie znalazły się zajęcia integracyjne, występy czeczeńskich uchodźców, prezentacje książek, rozmowy, filmy i oczywiście spektakle - pisze ej [Ewa Jarzębowska] w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.
28-07-2007
Bydgoszcz. Letnie Spotkania z Muzyką i Teatrem
Letnie Spotkania z Muzyką i Teatrem po raz pierwszy odbędą się w naszym mieście. Rozpoczynają się w sobotę (28 lipca) i potrwają aż do końca wakacji.
28-07-2007
Kraków. Koncert dedykowany pamięci Kiepury
Sala Fontany w Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, rozbrzmiewała w czwartkowy wieczór operetkowo-musicalowymi hitami z repertuaru Jana Kiepury. Ten niezapomniany koncert odbył się w ramach cyklu "Muzyczne lato w Krakowie", którego organizatorem jest Fundacja Pomocy Artystom Polskim CZARDASZ.
28-07-2007
Szczecin. Dzisiaj Turniej Tenorów
Dziś IX Turniej Tenorów, jedna z najbardziej lubianych imprez kulturalnych w mieście. Organizatorzy na zamkowym dziedzińcu spodziewają się 2,8 tys. melomanów.
27-07-2007
Łódź. Śmiechoterapia na letniej scenie
Ze środy na dziś, piątek (o godz. 19) letnia scena teatralno-kabaretowa Śródmiejskiego Forum Kultury (ul. Roosevelta 17) przeniosła "Śmiechoterapię 3" - spektakl Krystyny Sienkiewicz.
27-07-2007
Puńsk. XVI Festiwal Teatrów Stodolanych
29 lipca rozpocznie się w Puńsku VI Festiwal Teatrów Stodolanych. O godz. 9.15 wszystkie grupy teatralne przejdą ulicami Puńska od Domu Kultury Litewskiej do skansenu.
27-07-2007
Supraśl. I Europejski Młodzieżowy Festiwal Muzyczny "Gloria"
W miasteczku na skraju puszczy w Supraślu zabrzmią głosy najlepszych polskich śpiewaków operowych. To możliwe dzięki I Europejskiemu Młodzieżowemu Festiwalowi Muzycznemu "Gloria".
27-07-2007
Szczecin. X Wielki Turniej Tenorów
Już po raz dziewiąty, w przepięknej scenerii dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich, Opera na Zamku organizuje Wielki Turniej Tenorów.
27-07-2007
Ustka-Łeba. Słupscy aktorzy grają pod chmurką
W te wakacje słupskie teatry nie mają czasu na odpoczynek. Już w ten weekend mieszkańcy regionu będą mogli zobaczyć dwa świetne widowiska. Oba w plenerze i za darmo.
27-07-2007
Warszawa. Komedie Lata na Kasprzaka
Na to wydarzenie fani komedii, farsy i po prostu dobrej zabawy nastawiają się od początku wakacji. W czwartek w Teatrze Na Woli rusza przegląd "Komedie Lata". To kolejna edycja imprezy prezentującej sześć arcyciekawych przedstawień z całego kraju.
26-07-2007
Kraków. Warszawskie gwiazdy w Bagateli
W sierpniu rozpoczynie się IV Letni Festiwal Małych Form Teatralnych. Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 19 sierpnia na deskach Teatru Bagatela.
26-07-2007
Łańcut. Od jutra Noce Teatralne
Po raz pierwszy miłośnicy młodego teatru z Łańcuta i nie tylko będą mieli okazję przeżyć wyjątkowe chwile. W tzw. dominikańskim wirydarzu w dniach 27-29 lipca zaprezentują się podczas Łańcuckich Nocy Teatralnych najciekawsze teatry alternatywne z całej Polski.
26-07-2007
Łódzkie. Opera w plenerach
W takie tournee Teatr Wielki nie wyruszał dawno, a rozpoczyna je już dziś, w Łęczycy. Kolejnymi miastami, w których pojawią się artyści łódzkiej opery będą: Poddębice, Wieluń i Piotrków Trybunalski.
26-07-2007
Nałęczów. Sztuka pięknego śpiewu
W piątek rozpoczyna się festiwal wokalny Nałęczowskie Belcanto. Jego twórcami są Hanna Samson i Ryszard Majak. W tym roku odbędzie się już piąta edycja.
26-07-2007
Trójmiasto. Teatr na plaży i nie tylko
Nadmorskie teatry już nie zamykają drzwi na czas wakacji, ale dodatkowo otwierają sceny na plaży. Pojawiają się liczne letnie festiwale, przeglądy i koncerty. Poniżej oferta dla tych, którym znudzi się morza szum i ptaków śpiew.
26-07-2007
Warszawa. Sześć sposobów na rozbawienie widza
Będzie jak zawsze lekko i dowcipnie, ale organizowany już po raz siódmy przegląd "Komedie lata" udowadnia, że przyrządzenie dobrej rozrywki jest także sztuką
25-07-2007
Kraków. IV Letni Festiwal Małych Form Teatralnych
Po raz czwarty już krakowski teatr Bagatela zaprasza na letnie wieczory w ramach IV Letniego Festiwalu Małych Form Teatralnych. W weekendy od 3 do 19 sierpnia odbędzie się 11 recitali, monodramów, małych form muzycznych czy teatralnych.
25-07-2007
Łódź. Teatr Wielki rusza w objazd po województwie
Łódzka opera rusza w teren. w Łodzi w ciągu najbliższych dni wystąpią w czterech miastach województwa łódzkiego.
25-07-2007
Warszawa. Wielokulturowe Street Party
To projekt prezentujący różnorodność i złożoność społeczności Warszawy. Latem ulicami miasta pod hasłem "Cały Świat w Warszawie" przejdzie parada, w której uczestniczyć będą reprezentanci różnych kultur mieszkający w stolicy. W Miasteczku Wielokulturowym weźmie udział m.in. Teatr Lalek Wodnych przygotowany przez Centrum Kultury Wietnamskiej Thang Long.
24-07-2007
Łódź. Odwołane imprezy
W Łodzi i regionie ogłoszenie żałoby narodowej w związku z wypadkiem, który wydarzył się w niedzielę we Francji, nie spowodowało dużych zmian w organizacji życia kulturalnego. Na inny, niż planowano, termin przesunięto dwie imprezy.
24-07-2007
Trójmiasto. Odwołane koncerty, imprezy, spektakle
W związku trwającą do środy włącznie żałobą narodową po śmierci polskich pielgrzymów we Francji, odwołano liczne koncerty i spektakle teatralne w Trójmieście
24-07-2007
Warszawa. Odwołane "Ogrody Muzyczne"
W związku z wprowadzeniem żałoby narodowej do środy włącznie nie odbędą się imprezy w ramach 7. Festiwalu "Ogrody Muzyczne" (oprócz spotkania dla najmłodszych: "Dziecięce Ogrody Muzyczne" zaplanowanego na środę na godz.10).
23-07-2007
Warszawa. Ogrody Muzyczne do piątku
Już tylko do piątku na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można uczestniczyć w siódmym, plenerowym festiwalu Ogrody Muzyczne. Wieczory rozpoczyna o 19.00 rozmowa z gościem. Po niej ok. 19.30 odbywają się filmowe projekcje koncertów i oper.
21-07-2007
Giżycko. Elbląscy aktorzy grają w porcie Dalba
Aktorzy elbląskiego Teatru Dramatycznego rozpoczęli wojaże po regionie w ramach II Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem na Wodzie.
21-07-2007
Gorzów Wlkp. Weekend z warszawskimi gwiazdami
Na weekend do Gorzowa Wlkp. zjeżdżają się warszawskie gwiazdy. Czy można się kochać po 10 latach małżeństwa? Jak pokonać przeciwności losu? Aby się przekonać, wystarczy się wybrać na Scenę Letnią.
21-07-2007
Zielona Góra. Sopockie "Drapacze chmur" na Festiwalu Off Teatr
Tego, o czym rozprawiają Polacy bez pracy będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spektaklu Festiwalu Off Teatr. 21 lipca na Scenie Na Strychu (ul. Fabryczna 13) Teatr Zielony Wiatrak z Sopotu zagra "Drapacze chmur" [na zdjęciu].
20-07-2007
Częstochowa. Trwa Festiwal Teatrów Ogródkowych
W niedzielę na podwórku klubu Carpe Diem (Al. NMP 29) wystąpi słupski Teatr Rondo. Pokaże spektakl "Przyj dziewczyno, przyj..." w reżyserii Stanisława Miedziewskiego i wykonaniu Wioletty Komar.
20-07-2007
Gorzów Wlkp. Letnia Scena Teatru Osterwy zaprasza
Na Scenie Letniej teatru Osterwy weekend zacznie się od castingu. Potem będzie o problemach, które wynikają z miłości, a na koniec o pogoni za szczęściem, która może się różnie skończyć.
20-07-2007
Łańcut. Teatralne Noce z młodym teatrem
Łańcuckie Noce Teatralne to pierwsza na Podkarpaciu impreza wakacyjna promująca działania młodego teatru.
20-07-2007
Łódź. Martwy sezon nie taki martwy
Łódź chodzi na imprezy kulturalne. Wbrew powszechnym opiniom, że w sezonie letnim nic się nie dzieje, Teatr Powszechny, Śródmiejskie Forum Kultury i Łódzkie Towarzystwo Muzyczne na organizowanych przez siebie, wakacyjnych imprezach nie mają problemu z wypełnieniem widowni.
20-07-2007
Olsztyn. Sztuka w letnim namiocie
Aktorzy Teatru Jaracza 1 sierpnia udają się na urlop, więc warto w tym tygodniu wybrać się na jeden ze spektakli.
20-07-2007
Wakacje od rozumu
No i mamy wakacje w pełni. Szkoda, że w tak dużym mieście, jak Łódź, także od kultury. Ten temat wraca co roku, lecz właściwie nic się nie zmienia. Drobne próby trwania i tworzenia kultury w Łodzi w okresie "ogórkowym" to przykłady imprez, które z braku innych propozycji trafiają w wakacje na czołówki serwisów kulturalnych, ale właściwie powinny stanowić ich średni standard. Jak na razie jedyną poważną i świetnie funkcjonującą przez całe wakacje ofertą kulturalną Łodzi jest ogródek piwny - pisze Dariusz Pawłowski w Dzienniku Łódzkim.
20-07-2007
Zakopane. Herbata i spektakle u Witkacego
Teatr Witkacego rozpoczyna kolejny sezon. Zakopane w pełni rozkwitu, przez Krupówki trudno się przecisnąć, turyści dopisują, górale przeliczają zyski, a bilety na spektakle ciężko dostać. Wizyta na Chramcówkach, w siedzibie teatru, stała się obowiązkowym punktem programu podczas urlopu pod Tatrami.
19-07-2007
Gdynia. Miesiąc Włoski na Scenie Letniej
Miesiąc Włoski na orłowskiej Scenie Letniej to okazja, by podszkolić się w paru nietypowych dziedzinach. Na pewno nieprędko będzie druga okazja do uczestnictwa np. w warsztatach dell' arte.
19-07-2007
Warszawa. Przewodnik po wakacyjnym repertuarze
Na warszawskich scenach sezon urlopowy w pełni, ale są miejsca, gdzie można zobaczyć dobry spektakl. Oto nasz przewodnik po wakacyjnym repertuarze.
19-07-2007
Wenecja w Orłowie
Daj spokój cnocie. Cóż może być lepszego niż boski występek - zapewnia Markiz de Sade (Mariusz Żarnecki). Kąpiący się w morzu z zaciekawieniem przysłuchują się tym dialogom. Na plaży w Orłowie trwa próba sztuki "Casanova". Premiera już jutro, o godzinie 20 - próbę spektaklu oglądała Grażyna Antoniewicz z Dziennika Bałtyckiego.
18-07-2007
Częstochowa. Warsztaty z From Poland
Upał nie przeszkodził dzieciakom, które przyszły we wtorek przed Galerię Teatr From Poland (Al. NMP 2), by wziąć udział w warsztatach "Uwaga! Przyjechał teatr!".
18-07-2007
Katowice. Letni Ogród Teatralny zaprasza
Zapraszam na kolejny nietuzinkowy teatr letnią porą w katowickim, miejskim ogrodzie w podcieniach Górnośląskiego Centrum Kultury. W sobotę [21 lipca] zobaczyć będzie można "seans teatralny" inspirowany życiem i twórczością Bohumila Hrabala Teatru KTO.
17-07-2007
Giżycko. II Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem Na Wodzie
W najbliższy wtorek [17 lipca] o godz. 20 w porcie w Giżycku zainaugurowane zostaną II Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... Na Wodzie.
17-07-2007
Michałowice. Wakacje z Teatrem Naszym
Teatr Nasz zapraza na swoje spektakle przez całe wakacje.
16-07-2007
Elbląg. Dramatyczny rusza w objazd po województwie
17 lipca zespół elbląskiego Teatru Dramatycznego rozpoczyna wojaże po województwie - weźmie udział w II Warmińsko-Mazurskich Spotkaniach z Teatrem na Wodzie.
16-07-2007
Koszęcin. Warsztaty tańca współczesnego w siedzibie "Śląska"
Zajęcia w ramach Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego rozpoczęły się w poniedziałek w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Przez ponad tydzień ponad 70 tancerzy m.in. z Polski, Rosji i Litwy będzie doskonalić swój kunszt lub uczyć się podstaw tańca.
15-07-2007
Mieszczanie i buntownicy, czyli teatry po sezonie
Mam dylemat: zachwycić się workiem z nagrodami, paroma świetnymi przedstawieniami, serią rewelacyjnych ról? Czy narzekać, że najważniejsze sceny na Dolnym Śląsku nie wykorzystują swoich możliwości, marnują czas i pieniądze, bo renomę teatrów w tej części Polski wyznaczają sukcesy Legnicy i Wałbrzycha - pisze Tomasz Wysocki w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
13-07-2007
Podlasie. Gdzie do teatru w lecie
Na spektakle zapraszają: Białostocki Teatr Lalek i Ośrodek Pogranicze w Sejnach Królik u lalkarzy.
12-07-2007
Łódź. Dodatkowe spektakle w Powszechnym
Teatr Powszechny skrócił sobie wakacje i jeszcze przez cztery wieczory będzie bawił widzów farsą Raya Cooney'a oraz Tony'ego Hiltona "Jeszcze jeden do puli?!" [na zdjęciu] wyreżyserowaną przez Tomasza Dutkiewicza. W głównej roli Jacek Łuczak.
11-07-2007
Kraków. Falko Show na Rynku
Przez całe lato, na Krakowskim Rynku, Teatr Groteska zaprasza na show jednego z aktorów - Krzysztofa Falkowskiego.
11-07-2007
Kraków. W Ludowym po angielsku i po polsku
W miesiącach letnich, kiedy wszystkie teatry mają przerwę urlopową, Letnia Scena Teatru Ludowego oferuje repertuar skierowany do szerokiego grona odbiorców. W zeszłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się spektakle anglojęzyczne, dlatego też postanowiliśmy, zapraszając turystów zagranicznych na Scenę Pod Ratuszem, zaoferować im dwa spektakle grane właśnie po angielsku - piszą organizatorzy.
11-07-2007
Kraków. "Wielkie opery w Barbakanie"
W lipcu i sierpniu Opera Krakowska zaprezentuje w Barbakanie cykl koncertów "Wielkie Opery", organizowany w ramach XI Festiwalu Opera Viva.
11-07-2007
Szczecin. Wakacyjna wystawa w Pleciudze
09-07-2007
Festiwal Gwiazd po raz drugi
W tym roku można było dostać zawrotu głowy od liczby gwiazd. Ale też można było obserwować, jak niektóre gwiazdy cierpią na zawrót głowy. Na szczęście David Lynch uczył nas chwilami skromności - piszą Ryszarda Wojciechowska i Jarosław Zalesiński w Dzienniku Bałtyckim.
09-07-2007
Gdańsk. Skończył się XII Festiwal Gwiazd
Koncert "Reinkarnacje" zorganizowany dla uczczenia 50 rocznicy urodzin Grzegorza Ciechowskiego jest jedną z ostatnich imprez kończących 12. Festiwal Gwiazd, który odbywa się w Gdańsku od czwartku.
09-07-2007
Kraków. Pola Negri Niny Repetowskiej
W Śródmiejskim Ośrodku Kultury trwa VII Przegląd Teatrów Jednego Aktora. W poniedziałek o godz. 19 Nina Repetowska wystąpi z "Politą - królową ekranu".
09-07-2007
Międzyzdroje. Gala Gwiazd się skończyła, ławki pozostały
Ponad setka artystów przewinęła się przez Międzyzdroje w ciągu czterech dni. Fani gromadzili się tłumnie przy hotelu Amber Baltic, zdobywali autografy, fotografowali się z gwiazdami. Dla wszystkich była to dobra zabawa.
09-07-2007
Śpiewali i recytowali o sobie
Oratorium Jana Kantego-Pawulśkiewicza okazało się być atrakcyjnie zaplanowanym widowiskiem. Był to rodzaj utworu pochwalnego na cześć Gwiazd Festiwalu - pisze Katarzyna Chmura w Gazecie Wyborczej - Trójmiasto.
07-07-2007
Awinion. Wystartował 61. Międzynarodowy Festiwal Teatralny
Rozpoczął się 61. Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Awinionie. Weźmie w nim udział między innymi warszawski Teatr Rozmaitości ze sztuką w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
07-07-2007
Gdańsk. Gwiazdy zostawiły ślady
Festiwal Gwiazd lśni pełnym blaskiem. Filmowe i teatralne sławy, celebrities z pierwszych stron ilustrowanych gazet i wschodzące gwiazdki były dosłownie na wyciągnięcie ręki.
06-07-2007
Łódź. Kolory Lata na plaży
Usypana z piasku plaża na Rynku w Manufakturze w sobotę [7 lipca] stanie się scenerią kolejnego spektaklu, który zobaczymy w cyklu letnich spotkań teatralnych "Kolory Lata", zorganizowanych przez Teatr Nowy.
06-07-2007
Słupsk. Teatr Nowy na lato
Słupski Nowy Teatr nie robi w tym roku wakacyjnej przerwy. W lipcu i sierpniu aktorów będzie można zobaczyć w Słupsku i Ustce, ale również w innych nadmorskich miejscowościach.
06-07-2007
Warszawa. Ogrody Muzyczne na Zamku
Nie rywalizowały ze sobą bezpośrednio, ale obie były najwybitniejszymi śpiewaczkami drugiej połowy XX wieku. Maria Callas [na zdjęciu] i Joan Sutherland są bohaterkami festiwalu Ogrody Muzyczne.
06-07-2007
Warszawa. Teatrzyk dla dzieci w Wilanowie
W każdą wakacyjną niedzielę, na terenie dziedzińca Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. S. Kostki Potockiego 10/16), odbywać się będą przedstawienia dla dzieci w ramach "Wilanowskiego Lata Sztuki. Teatry dla dzieci."
05-07-2007
Kraków. Lato teatralne
Na ulicy, przy Pompie [na zdjęciu], w ogrodach, ogródkach, piwnicach i salach. Śpiewająco, tanecznie, rozrywkowo, poważnie. Indywidualnie i zespołowo. Letni sezon teatralny prezentuje się całkiem obficie.
05-07-2007
Łódź. Wystawa lalek w Teatrze Pinokio
Jutro (7 lipca) otwarta zostanie Wystawa Plastyki Teatralnej - "Bajkowy świat i Kaczor Kwak czyli dziewiąte wakacje z lalkami". Na widowni, scenie, foyer i za kulisami można będzie oglądać prace: Elżbiety Iwony Dietrych, Wiesława Jurkowskiego, Dariusza Panasa i Ryszarda Warcholińskiego. Wyeksponowane zostaną różne rodzaje i odmiany lalek, a ponadto maski, kostiumy i fragmenty dekoracji teatralnych ze spektakli prezentowanych w Teatrze Pinokio w latach 1988-2006.
04-07-2007
Łódź. Letnia Scena Forum od dziś
4 lipca rusza Letnia Scena Forum (ul. Roosevelta 17). Spektakle można oglądać do 29 sierpnia.
04-07-2007
Łódż. Rozpoczęły się Kolory Lata w Nowym
"Odmienne stany świadomości" teatru uBraTroc, sztuka o doświadczeniu śmierci klinicznej, otworzyły cykl letnich spotkań teatralnych "Kolory Lata", zorganizowanych przez łódzki Teatr Nowy.
03-07-2007
Kraków. Barbakan nocą
Od 3 lipca do 17 sierpnia Opera Krakowska organizuje, w każdy wtorek i piątek na dziedzińcu Barbakanu o godzinie 21, koncerty operowe i operetkowe Barbakan nocą. W programie znane fragmenty z dzieł Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Gounoda, Moniuszki, Bizeta, Pucciniego i Straussa.
03-07-2007
Toruń. Wakacje z "Pinokiem"
Baj Pomorski w Toruniu przez całe lato zaprasza widzów do swojego nowego amfiteatru, który powstał po przebudowie teatralnego budynku i uporządkowaniu jego otoczenia.
02-07-2007
Łódź. Na afiszu wakacje
Jeszcze tylko jedna kurtyna nie opadła na czas wakacji. Do połowy lipca gra Teatr Powszechny. Pozostałe rozpoczęły remonty. Praca artystyczna nad nowościami do końca jednak nie wygasła.
02-07-2007
Sopot. Lato Teatralne 2007 w Atelier
Nie da się ukryć: śledząc tegoroczny repertuar Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej trudno wytropić nawet pozostałości niegdysiejszej dramatyczności. Dramat w tym teatrze zanikał, aż zanikł zdaje się zupełnie. Pozostały recitale, koncerty, wystawy, spotkania.
02-07-2007
Warszawa. Ogrody Frascati to już historia
Nie będzie w tym roku spotkań z muzyką i teatrem w parku Rydza-Śmigłego. Z powodu roszczeń twórcy Ogrodów Frascati mniejsza impreza pod inną nazwą odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego.
30-06-2007
Warszawa. Ogrody Muzyczne od dziś
Dziś (30 czerwca) rozpoczynają się VII Ogrody Muzyczne. Przed nami miesiąc kulturalnych atrakcji pod wielkim namiotem na dziedzińcu Zamku Królewskiego.
29-06-2007
Białystok. BTL gra do połowy lipca
Choć już wakacje, Białostocki Teatr Lalek postanawia grać dalej, przynajmniej do połowy lipca. Przez najbliższe trzy tygodnie zagra trzy spektakle. To produkcje najnowsze, które premierę miały całkiem niedawno.
29-06-2007
Szczecin. Lato w Teatrze Małym
Czy okres wakacyjny zawsze musi być uboższy o imprezy kulturalne? Ta tradycja powoli odchodzi w zapomnienie. Na szczęście. Wśród tegorocznych propozycji letnich nie zabraknie także zdarzeń teatralnych i parateatralnych. Po Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy swoje podwoje dla wielbicieli sztuki scenicznej otworzy Teatr Mały (deptak Bogusława) będący filią Teatru Współczesnego.
29-06-2007
Warszawa. Inauguracja Ogrodów Muzycznych
Ten festiwal miał być okazją do wakacyjnych spotkań przy muzyce. Przerodził się w letnią filharmonię, bo gdy w lipcu stołeczne sale koncertowe i teatralne nie oferują warszawiakom żadnych atrakcji, dziedziniec Zamku Królewskiego staje się miejscem najciekawszych wydarzeń.
28-06-2007
Gdańsk. Powalczą o Błękitny Melonik Charliego
W dniach 28-30 czerwca w Gdańsku odbędzie się ósma edycja Festiwalu Dobrego Humoru. Twórcy różnych rodzajów satyry rywalizować będą o nagrodę Błękitny Melonik Charliego.
28-06-2007
Gorzów Wlkp. Lato w Letnim Teatrze
W Gorzowie jest unikalny - nawet w skali europejskiej - obiekt dawnego Teatru Letniego [na zdjęciu]. W lipcu odbędzie się w nim Międzynarodowy Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych
28-06-2007
Szczecin. Teatr Mały będzie czynny latem
Piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu Macieja Zembatego i spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej to tylko część propozycji Teatru Małego na lato. W ramach Teatralnych Regat i Lata Bardów zobaczymy dziewięć przedstawień i koncertów.
28-06-2007
Warszawa. Zamek Królewski salą operowo-koncertową na lato
Już w sobotę na dziedzińcu Zamku Królewskiego koncertem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic rozpocznie się Festiwal Ogrody Muzyczne.
27-06-2007
Łódź. Kolory lata z Teatrem Nowym
Teatr Nowy proponuje na lipiec i sierpień ofertę wakacyjną.
26-06-2007
Katowice. Wkrótce międzynarodowy LOT
Tegoroczny LOT, rozpoczynający się 9 lipca, będzie miał charakter międzynarodowy. Do kolejnej, 9. edycji, organizatorzy zaprosili zespoły teatralne i muzyczne z Polski oraz z krajów europejskich, które są zainspirowane motywami obecnymi w kulturze basenu Morza Śródziemnego. W przedstawieniach sięgają do symboliki, motywów i form, które są stale obecne w kulturze europejskiej.
26-06-2007
Lublin. Lato z chińską bajką u Andersena
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie organizuje, jak co roku, akcję Lato dla dzieci, szczególnie z biedniejszych rodzin.
26-06-2007
Warszawa. 7. Festiwal Ogrody Muzyczne
Od 30 czerwca do 27 lipca br. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się plenerowy festiwal Ogrody Muzyczne. Jest on kulturalną i turystyczną wizytówką letniej stolicy.
26-06-2007
Wrocław. Lato w Białym Bocianie
Sporo prawdziwych muzycznych atrakcji we wrocławskiej synagodze. Fundacja Bente Kahan - aktorki i pieśniarki żydowskiego pochodzenia - ma dla nas artystyczne propozycje. Jeśli je przyjmiemy i sypniemy groszem, to zabytkowa synagoga przy ulicy Włodkowica [na zdjęciu] trochę wypięknieje.
25-06-2007
Gdynia. Zorba i Casanova na Scenie Letniej w Orłowie
Na plaży w Orłowie wkrótce wyrośnie rozgrzane słońcem greckie miasteczko z dzwonnicą. Biało-błękitne budowle to scenografia do spektaklu "Zorba" [na zdjęciu]. 6 lipca rusza Scena Letnia, jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie widzowie oglądają spektakle na plaży, przy akompaniamencie szumu morza.
22-06-2007
Zielona Góra. II Letni Festiwal Off Teatr
W Zielonej Górze zaczyna się II Letni Festiwal Off Teatr. W tym roku wakacyjne spotkania z teatrem odbywają się pod hasłem "Nowe terytoria".
14-06-2007
Olsztyn. Letni "Skąpiec"
Premierą "Skąpca" teatr Jaracza zainauguruje działalność Letniej Sceny. Utworzona została z myślą o mieszkańcach i turystach odwiedzających nasze miasto.
11-06-2007
Toruń. Lato teatralne z Bajem Pomorskim
Chociaż sezon teatralny 2006/2007 dobiega końca, Baj Pomorski przygotował jeszcze wiele atrakcyjnych letnich propozycji teatralnych dla dzieci i młodzieży oraz widzów dorosłych.