powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatr tańca dla maluchów

Z okazji inauguracji projektu "Stary Browar Nowy Taniec Dla Dzieci", specjalnie na Dzień Dziecka, 1 czerwca w Starym Browarze wystąpi teatr Aaben Dans z Roskilde w Danii, który zaprezentuje jeden ze swoich najlepszych spektakli - "Ja Ty i My".

"Ja Ty i My" stworzone zostało z myślą o widzach w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. To nie tylko pierwsze przedstawienie tego teatru w Polsce, ale przede wszystkim pierwszy spektakl teatru tańca kierowany do tak malutkich dzieci prezentowany w naszym kraju.

Aaben Dans to grupa artystów, dla których największe wyzwanie stanowi ciągła zmiana stylistyki. Stałe pozostają jedynie dwa czynniki - chęć poznawania człowieka poprzez ciało oraz potrzeba bezpośredniej komunikacji z widzem. Ich główną formą ekspresji jest taniec, który łączą w swoich pracach z plastyką, muzyką i architekturą.

Spektakl "Ja Ty i My" to pierwsza produkcja grupy stworzona z myślą o bardzo małych dzieciach. W niezwykle przytulnej, dającej poczucie bezpieczeństwa przestrzeni dzieci i dorośli siedzą wspólnie tworząc krąg. Scenografia pomyślana została na zasadzie dużej maty edukacyjnej, pełnej zaskakujących mechanizmów. Tancerze swoim ruchem odkrywają przed malutkimi dziećmi niezwykły wszechświat, w którym kompozycja wrażeń zmysłowych, brzmień i gestów jest odpowiedzią na dziecięcą ciekawość otaczającej rzeczywistości i własnego ciała. Pomiędzy tancerzami i widownią, ale również w kontakcie dzieci z ich rodzicami, opiekunami tworzy się atmosfera zbliżenia i wzajemnego zadziwiania. Po trwającym 30 minut spektaklu przestrzeń gry zostaje udostępniona widzom, by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zaspokoić rozbudzoną wcześniej ciekawość.

Przedstawienie nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody teatralnej w Danii: Reumert Prize. W swojej lekkości właściwej opadającemu piórku, "Ja Ty i My" grupy Aaben Dans jest prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju teatru dla niemowląt.

***

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci

spektakl dla dzieci w wieku 0,5 - 4

01.06.2011 / 11.00 i 17.00 / Studio Słodownia +3

Bilety w cenach: 30 zł (rodzic + dziecko), 20 zł (rodzic), 10 zł (dziecko), do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.