powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Akcja Labirynt 2011

Akcja Labirynt 2011 rozpoczyna się 23 maja 2011 roku w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul Grochowskiej 272 Zasadniczą cechą i jednocześnie źródłem innowacyjności projektu jest łączenie twórczego potencjału młodych warszawskich artystów z wiedzą pedagogów i dziecięcą ciekawością oraz potrzebą zabawy i artystycznej ekspresji.

Akcja Labirynt 2011 to projekt, składający się z kilku elementów: warsztatów metodycznych dla nauczycieli, warsztatów dla dzieci z warszawskich szkół podstawowych, które odbędą się w dwóch terminach: 23 maja - 17 czerwca 2011 i 5 -23 września 2011 oraz z dwóch konkursów ogólnopolskich dla klas ze szkół podstawowych i gimnazjów: Minutowa Piosenka Klasowa (konkurs na piosenkę klasową) i Tytani Muzyki (konkurs na plakat o tematyce muzycznej). Akcja Labirynt 2011 jest związana z drugą polską edycją Festiwalu La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki, która odbędzie się w tym roku pod hasłem "Les Titans", w terminie 29 września - 2 października.

 

Poprzednia edycja  projektu odbywała się w maju 2010 roku w ramach programu edukacyjnego przy festiwalu Szalone Dni Muzyki Chopin Open w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia. W Akcji Labirynt 2010 wzięło udział ok. 2500 dzieci z 26 szkół podstawowych. Ubiegłoroczna Akcja Labirynt spotkała się z entuzjastycznymi opiniami środowiska muzycznego i edukacyjnego. Zainteresowanie szkół zapisami do udziału w warsztatach było daleko większe niż ilość miejsc przewidzianych w projekcie.

 

Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich

Współorganizator i Patron Honorowy: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Finansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto stołeczne Warszawa

Współpraca: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, koordynatorzy Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej

Partnerzy: TSE Laser Light & Sound Sp. z o.o., TSE Multimedia Sp. z o.o.

Patroni medialni: Interklasa, Wychowanie Muzyczne, Mali Turyści, Magazyn Wychowawca, Magazyn Dyrektor Szkoły