Kontrowersyjny konkurs na dyrektora Teatru im. Andersena w Lublinie

18-06-2007
05-09-2007
Lublin. Teatr im. Andersena wg Klucznika
Arkadiusz Klucznik, który objął schedę po Włodzimierzu Fełenczaku, ma rządzić Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie przez trzy sezony, do 2010 r. Zapowiada, że od początku do końca będzie to scena na miarę dziecięcej wyobraźni.
04-09-2007
Lublin. Dyrektor Klucznik startuje u Andersena
1 września był pierwszym dniem pracy nowego dyrektora Teatru Andersena.
21-08-2007
Lublin. Rewolucyjne plany dyrektora Klucznika
Nowy dyrektor Teatru Andersena zapowiada rewolucję, na razie przynajmniej wizualną. Do historii przejdzie dotychczasowe logo teatru.
19-07-2007
Lublin. Klucznik czeka na akceptację ministra
Przez trzy lata, do 2010 r. lubelskim Teatrem im. H.Ch. Andersena będzie rządzić Arkadiusz Klucznik [na zdjęciu], w latach 2001-2005 dyrektor naczelny i artystyczny słynnego Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, aktualnie reżyserujący na lalkowych scenach całego kraju. Nominacja wymaga akceptacji ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
19-07-2007
Lublin. Pytania do kandydata Klucznika
Cztery pytania do do Arkadiusza Klucznika, kandydata prezydenta Lublina na dyrektora Teatru im. Andersena.
18-07-2007
Lublin. Klucznik dyrektorem Teatru im. Andersena
Arkadiusz Klucznik [na zdjęciu], czterdziestolatek z Bytomia, zostanie dyrektorem Teatru im. Hansa Christiana Andersena. Obejmie stanowisko bez konkursu. - Na konkurs nie ma już czasu. Zresztą w wielu miastach obsadza się w ten sposób dyrektorów - wyjaśnia odpowiedzialny za lubelską kulturę wiceprezydent Włodzimierz Wysocki.
30-06-2007
Lublin. Dyrektor Fełenczak żegna się chińską bajką
Sezon artystyczny 2006/2007 kończy Teatr im. Andersena. W niedzielę [1 lipca] wystawi ostatni spektakl - "Córkę Króla Smoków" w reż. Włodzimierza Fełenczaka, dla którego jest to równocześnie pożegnanie z funkcją dyrektora naczelnego i artystycznego dziecięcej sceny.
27-06-2007
Lublin. Oświadczenie Grzegorza Kwiecińskiego w sprawie konkursu w Teatrze im. Andersena
26-06-2007
Bój o Andersena
Trwa batalia o lubelski Teatr im. Andersena. Komisja konkursowa przesłuchała Grzegorza Kwiecińskiego, Witolda Mazurkiewicza oraz Zenona Poniatowskiego i uznała, że żaden z przedstawionych programów kierowania teatrem nie był przekonywujący. Kwieciński i Mazurkiewicz podważają werdykt. Sprawa trafiła już na wortal e-teatr.pl - pisze Waldemar Sulisz w Dzienniku Wschodnim.
22-06-2007
Sporny konkurs
- Jestem w stanie zrozumieć, że zawiedzeni kandydaci mogą mieć na temat zaprezentowanych kwalifikacji inne zdanie, aczkolwiek nie mogę w żadnej mierze zaakceptować sposobu, w jaki publicznie próbują swoje racje prezentować - Włodzimierz Wysocki, zastępca Prezydenta Miasta Lublina, odnosi się do zarzutów kandydatów w konkursie na dyrektora w Teatrze im. Andersena w Lublinie.
18-06-2007
Konkurs u Andersena do poprawki
Fakt, że nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora Teatru im. Andersena w Lublinie, wciąż budzi emocje, szczególnie wśród kandydatów, którzy w nim startowali, ale jest też szeroko komentowany w środowiskach kulturalnych miasta. Z kandydatem na dyrektora Witoldem Mazurkiewiczem rozmawia Grzegorz Józefczuk z Gazety Wyborczej - Lublin.
18-06-2007
Lublin. List Grzegorza Kwiecińskiego w sprawie konkursu w Teatrze im. Andersena
Kandydat na dyrektora Teatru im. Andersena Grzegorz Kwieciński przesłał do redakcji e-teatru list z zastrzeżeniami do sposobu przeprowadzenia konkursu.
13-06-2007
Lublin. Teatr im. Andersena nadal czeka na dyrektora
Władze miasta zastanawiają się czy odbędzie sie drugi konkurs na dyrektora Teatru im. Andersena. Pierwszy nie został rozstrzygnięty. A może wybór dyrektora nastąpi poza konkursem?
12-06-2007
Lublin. Nie wybrano dyrektora Teatru im. Andersena
Konkurs na dyrektora Teatru im. Andersena nie został rozstrzygnięty.
30-05-2007
Lublin. Trzech kandydatów na dyrektora lalek
28 maja odbył się pierwszy etap konkursu na dyrektora Teatru im. H. Christiana Andersena. Spośród sześciu chętnych komisja wyeliminowała trzy osoby, które nie spełniały wymagań formalnych konkursu.
25-05-2007
Lublin. Kto będzie dyrektorem Teatru im. Andersena?
Teatr im. Hansa Christiana Andersena cały w emocjach. Dyrektor Włodzimierz Fetenczak odchodzi na emeryturę. Kto będzie jego następcą? O tym zdecyduje konkurs. Już zgłosiło się sześciu chętnych. .
11-04-2007
Lublin. Konkurs na dyrektora Teatru im. Andersena
Za około miesiąc poznamy nowego dyrektora Teatru im. Andersena.
29-01-2007
Lublin. Mazurkiewicz dyrektorem Andersena?
Czy Witold Mazurkiewicz [na zdjęciu], reżyser, aktor, szef alternatywnej grupy Kompania Teatr, zostanie dyrektorem Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie?