powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ostrołęka. InQbator Ulicy vol.2

11 spektakli, 9 teatrów w 3 dni. Wszystko na ulicy. Wszystko w Ostrołęce. Wszystko pod hasłem: InQbator porywa na ulicę!

16 - 21 maja

Ostrołęka (cykl wydarzeń plenerowych)

Festiwal Teatralny - InQbator Ulicy vol.2

Wstęp wolny

Spektakle sceniczne, plenerowe, teatru ruchu, teatru lalek i działania performatywne w wykonaniu teatrów profesjonalnych, off'owych i amatorskich. Festiwal jest adresowany do twórców, studentów, młodzieży, animatorów ruchu teatralnego, a przede wszystkim do mieszkańców Ostrołęki i okolic. Wystąpią: Teatr Woskresinnia, Warszawski Teatr Tańca, Teatr Usta Usta, Teatr Formy, Teatr Domowy, Teatr A3, Teatr Walny, Teatr Snów oraz Ostrołęcka Scena Amatorska.

Festiwal Teatralny InQbator Ulicy vol.2, to projekt artystyczny, edukacyjny i integracyjny przybliżający istotne wydarzenia teatralne zwłaszcza nurtu alternatywnego.

Zaprojektowany jest jako cykl powiązanych wydarzeń teatralnych dających przegląd nurtów składających się na współczesną scenę teatralną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Ambicją twórców festiwalu jest możliwość skonfrontowania ze sobą jak największej ilości połączonych ideą przewodnią spektakli. "Tematyczność" festiwalu jest cechą wyróżniająca go spośród innych projektów tego typu.

W programie przewidziane są spektakle sceniczne, plenerowe, teatru ruchu, teatru lalek i działania performatywne w wykonaniu teatrów profesjonalnych, off'owych i amatorskich. Festiwal jest adresowany do twórców, studentów, młodzieży, animatorów ruchu teatralnego, a przede wszystkim do mieszkańców Ostrołęki i okolic. Ostrołęka została wybrana na gospodarza Umiejscowienie Festiwalu w Ostrołęce spowodowane jest zaangażowaniem miasta w działalność teatralną województwa mazowieckiego. Mimo, iż nie działa tu żadna zawodowa scena teatralna, młodzi artyści zdobywają wiele nagród na festiwalach teatralnych a wielu z nich z sukcesami aplikuje do szkół teatralnych.