powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Mandala Performance Festival

20 maja poczatek festiwalu. Celem projektu jest wielowątkowa prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance. Taniec i performance uważane są za dziedziny sztuki, które przekraczają granice i stanowią pola badawcze na użytek współczesności i przyszłości.

Bez znajomości nowych choreografii, trudno ogarnąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej.

Różnorodność prezentacji artystów jest kluczowym elementem projektu. Tworzenie w różnych warunkach, indywidualne zainteresowania tematyką, estetyką, podejściem do procesu twórczego, odgrywają ważną rolę w pracy artystów. Do programu zaproszeni zostali artyści z Polski, z Argentyny, z Litwy, Węgier, Belgii. Program ukazuje wielokulturowość postaw artystycznych - które łączą i mają polemiczny charakter.

Przedstawienia, które zaprezentujemy w trakcie trwania programu zapraszają do współudziału w podejmowaniu różnorodnych, ale istotnie współczesnych tematów. Ruch, taniec, cielesność są elementami składowymi spektakli.

Program wydarzenia ma ambicje pokazywać przegląd aktualnych metod pracy, trendów rozwojowych i estetycznych rozstrzygnięć.

W sensie koncepcyjnym dominuje zainteresowanie procesami artystycznymi i ich związkiem ze współczesnością. Analizuje się przyszłość tańca i performensu w relacji z innymi rodzajami sztuki, a także z szybkimi procesami zmian we współczesnym świecie.

Od I edycji festiwalu Mandala kuratorem projektu jest Adam Kamiński.

Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Impart.

Artyści zaproszeni do udziału w VII edycji wydarzenia to min: Maria Dolores Silvestro, Konrad Szymański, Dominika Knapik, Marta Ziółek, Andrius Mulokas, Lisa Vereertbrugghen, Olivia Reschofsky, Kacper Lipiński, Katarzyna Źejmo,Dobrochna Krówka