powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. "Elektra" Gardzienic w podziemnej Hali Pomp

Zabytkowa Kopalnia Guido zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - dzięki współpracy z firmą ASA z Zabrza powstaje projekt "Teatr na Poziomie Ekstra".

W ramach tego wydarzenia będziemy mieli niecodzienną okazję zobaczyć jeden z najsłynniejszych zespołów teatralnych Europy - Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Grupa ta zaprezentuje w podziemnej Hali Pomp spektakl "Elektra".

Spektakl odbędzie się 6 maja o godz. 20.00 ,bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie ZKWK Guido. Zapraszamy - tego nie można przegapić!

Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice to jedna z najbardziej znanych grup teatru eksperymentalnego na świecie. Byli pionierami nowego trendu w teatrze światowym. Dorobek Gardzienic wywarł wielki wpływ na wielu praktyków teatru na całym świecie i był szeroko opisywany w wielu publikacjach.

"Elektra" prezentuje traktat o Cheironomii, antycznej sztuce sformalizowanych gestów czy schematów, używanych dla wyrażania emocji. Ten popis ezoterycznej erudycji przygotowuje grunt dla rozgorączkowanego, dynamicznego przedstawienia. Jest to świeżo ożywiona inkarnacja tragedii greckiej, którą tak często na scenie portretuje się w statycznym dostojeństwie.

6 maja godz. 20:00

Teatr na Poziomie

Kopalnia GUIDO Zabrze

Hala Pomp 320 m pod ziemią