powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Labirynt Teatralny

14 maja 2011 r. w Warszawie rusza kolejna edycja Labiryntu Teatralnego - unikatowej formy rozbudzania wyobraźni, przeznaczonej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przez kilka dni - do 21 maja, uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia będą mogli przeżyć przygodę z tajemniczym i mistycznym światem teatru.

Niezwykła przygoda czeka wszystkich, którzy zdecydują się wkroczyć w tajemniczy świat Labiryntu Teatralnego. W dniach 14 - 21 maja Pałacyk Szustra ponownie zamieni się

w wyjątkowe miejsce spotkań z teatrem. W aranżacji mitologicznego labiryntu, podążając za nicią Ariadny, uczestnicy poprzez sieć korytarzy i zakamarków odkrywać będą tajemnice, jakie od wieków kryje w sobie teatr. 15-osobowe grupy przez godzinę przemierzać będą pod opieką Strażnika zawiłe ścieżki labiryntu. W każdym zakamarku czekać będzie ich niezwykłe przeżycie teatralne, które pobudzać będzie ich wyobraźnię, dzięki zastosowaniu różnych form, kolorów, dźwięków oraz świateł. "Labirynt Teatralny nie jest zwykłym przedstawieniem teatralnym, w którym widz jedynie biernie przygląda się sztuce, jest to przede wszystkim forma interaktywna, podczas której młodzi wędrowcy aktywnie uczestniczą w zdarzeniach teatralnych. Poprzez działanie na zmysły, zaproszenie w świat magii i tajemnicy sprawia, że wędrówka zakamarkami labiryntu dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć Ponadto przedsięwzięcie to ma na celu ukazanie, że teatr jest ciekawą i bardzo niecodzienną przygodą dla całej Rodziny."- opowiadają o Labiryncie autorki projektu: Grażyna Karwowska-Winiarek i Wiesława Klata.

Tegoroczna edycja projektu realizowana jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konkursu Program Ministra i Dziedzictwa narodowego "Edukacja kulturalna"

Szczególne uznanie dla projektu

W ramach Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej, wiceprezydent m.st. Warszawy - Pan Włodzimierz Paszyński, wręczył autorkom Labiryntu Teatralnego nagrodę za najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej za rok 2009. Jedna z trzech nagród została przyznana unikatowemu projektowi "Labirynt Teatralny", który w nowatorski sposób przybliża różne: formy, gatunki, techniki teatralne oraz artystyczne (plastyka, muzyka, taniec i multimedia). W konkursie ocenianych było ponad 113 projektów, a zaledwie trzy otrzymały nagrodę.

Miejsce i czas przygody

Miasto: Warszawa

Adres: Pałacyk Szustra: Morskie Oko 2, ul. Puławska 55/59.

Termin: 14 - 21 maja 2011

Wejście do Labiryntu w godz. 10.00 - 17.00

Przejście przez Labirynt trwa 60 minut

Bilety 18 zł, do nabycia w kasie Teatru Lalka, PKiN, Pl. Defilad 1 tel.: (22) 620 49 50 begin_of_the_skype_highlighting              (22) 620 49 50      end_of_the_skype_highlighting; (22) 656 69 56

Biuro Prasowe: ComPress S.A. +48 781 939 039; +48 795 520 933; +48 601 145 133;

Autorzy i partnerzy projektu

Labirynt Teatralny jest projektem autorskim: Wiesławy Klata oraz Grażyny Karwowskiej-Winiarek, realizowanym przez Fundację Alternatywa. Tegoroczna edycja realizowana jest dzięki finansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia są: Teatr Lalka; Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, którego siedziba zostanie zaczarowana w Labirynt Teatralny; MATEO - grafika, fotografia, film oraz agencja Public Relations: ComPress S.A.

***

Labirynt Teatralny - unikatowy projekt autorski, realizowany przez Fundację Alternatywa, adresowany do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Jest to przygoda, która uczestników przenosi w świat odczuwania poprzez zmysły oraz rozbudzanie wyobraźni. Dzieci i opiekunowie prowadzeni przez Wędrowca poprzez zakamarki labiryntu pokonują wszelkie przeszkody, poznają techniki

i tajniki świata teatru oraz mają możliwość interaktywnego uczestnictwa. Celem projektu jest przybliżenie najmłodszym widzom świata teatru i pozostawienie pozytywnych w młodym widzu skojarzeń związanych z teatrem. Pilotażowy Labirynt Teatralny miał miejsce w 2007 roku na VI piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wzbudził duże zainteresowanie i uznanie uczestników oraz obserwatorów. W kilka godzin w teatralnej przygodzie wzięło udział ok. tysiąca uczestników. Autorki projektu: Wiesława Klata - reżyser (m.in. asystent Andrzeja Wajdy przy filmie "Korczak", współpraca z Maciejem Dejczerem przy filmie "300 mil do nieba") pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, wykładowca teatru na Wydziale Pedagogiki UKSW, od 2008 roku dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak, animator współpracy środowiskowej, członek Stowarzyszenia ASSITEJ / Grażyna Karwowska-Winiarek - manager, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zarządza projektami z dziedziny kultury, współautorka wielu projektów, realizuje wieloletnie programy o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim (wieloletnia współpraca z Haliną i Janem Machulskimi, Maciejem Wojtyszką, Wiesławą Klata), od jedenastu lat dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Posiada certyfikat Trenera Regionalnego Narodowego Centrum Kultury, pozyskuje zewnętrzne środki finansowe dla przedsięwzięć w sektorze kultury.