Warszawa. "Róbmy sceny!" o walce z rakiem

Jeśli chorujesz lub chorowałeś na raka, daj się zainspirować do działania i weź udział w konkursie. Przelej swoje doświadczenia na papier i przyślij do nas. Naszym celem jest stworzenie pierwszej w Polsce sztuki teatralnej poświęconej walce z rakiem.

Fundacja Rak'n'roll po raz kolejny chce zaangażować do pozytywnego działania osoby, które doświadczyły choroby nowotworowej,aby wspólnie przepracować trudne,niekiedy traumatyczne, a niekiedy absurdalne doświadczenia i zapisać w formie artystycznej. Projekt jest skierowany do osób, które zetknęły się w swoim życiu z problemem nowotworowym i swoje doświadczenia chcą przekłuć w formę literacką.

Z nadesłanych prac najciekawsze zostaną wybrane przez jury do półfinału podczas warsztatów literackich autorzy, pod okiem specjalistów, pracować będą nad przełożeniem swojej historii na język teatru. Spośród nich zostanie wyłoniona finałowa praca,która w formie pełnometrażowej sztuki teatralnej zostanie wystawiona jesienią na deskach jednego z warszawskich teatrów.

Sztuka teatralna "uszyta z tych doświadczeń", zostanie wystawiona dla szerokiej publiczności, a dochody z biletów zostaną przeznaczone na cele charytatywne fundacji m.in. odnowienie poczekalni onkologicznych. Projekt jednak oprócz celów charytatywnych ma także przełamać strach i stereotypowe myślenie o chorobie nowotworowej, a także wspierać w walce z chorobą pacjentów z nowotworami.

Prace literackie w dowolnej formie można nadsyłać do 30.04.2011 pocztą na adres fundacji:ul.Chełmska19/21,02-724 bądź drogą mailową na:biuro@raknroll.pl.

Regulamin konkursu do pobrania: 537_pr_regulamin_sztuka_teatralna_doc.doc

Cały artystyczno-terapeutyczny projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego