Szczecin. Nagrody 46. Kontrapunktu

Grand Prix 46. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Kontrapunkt", który zakończył się w sobotę w Szczecinie otrzymał spektakl "Między nami dobrze jest" w reż. Grzegorza Jarzyny i wykonaniu Teatru Rozmaitości z Warszawy.

«"Kontrapunkt" to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w kraju. W tym roku o nagrody rywalizowało 12 spektakli z Polski, Niemiec i Belgii. Zmaganiom konkursowym towarzyszyło kilkadziesiąt innych wydarzeń teatralnych m.in. spektakle plenerowe, performance, wystawy czy skierowany do dzieci "Mały Kontrapunkt". Widzowie oglądali spektakle na scenach Szczecina i Berlina.

Nagrodę˙Główną, ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu jury przyznało jednogłośnie spektaklowi pt. "Powrót Odysa/ Die Heimkehr des Odysseus" w reż. Davida Martona z Schaubuehne am Lehniner Platz w Berlinie.

Nagrodę Magnolii przyznawaną przez miasto Szczecin otrzymał spektakl "Turandot" w reż. Pawła Passiniego z białostockiego neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań i Grupa Coincidenta.

Spektakl pt. "Utwór o Matce i Ojczyźnie" w reż. Marcina Libera z Teatru Współczesnego w Szczecinie otrzymał Nagrodę˙Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Nagrodę˙im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu przyznano Bożenie Keff za tekst "Utwór o Matce i Ojczyźnie".

Nagrodę˙Promocyjną˙ im. Kazimierza Krzanowskiego otrzymał Teatr Konsekwentny z Warszawy za spektakl pt. "Kompleks Portnoya" w reż. Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka.

Aktorka Danuta Szaflarska za rolę w spektaklu pt. "Między nami dobrze jest" oraz Justyna Łagowska za scenografię i reżyserię świateł w spektaklu "Utwór o Matce i Ojczyźnie" w reż. Jana Klaty z Teatru Polskiego we Wrocławiu otrzymały Nagrody Jury.

Cztery wyróżnienia:

- Anna Smołowik za rolę w spektaklu "Kompleks Portnoya"

- Magdalena Kuta za rolę w spektaklu "Między nami dobrze jest"

- Aleksandra Popławska za rolę w spektaklu "Między nami dobrze jest"

- Halina Rasiakówna za rolę w spektaklu "Utwór o Matce i Ojczyźnie" w reżyserii J. Klaty

Nagroda dziennikarzy trafiła do Anny Smołowik za wielopostaciowość kreacji aktorskiej w spektaklu "Kompleks Portnoya" w reż. Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka.

Na zdjęciu: "Między nami dobrze jest", TR Warszawa»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego