Odwołanie dyrektora Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie

24-04-2007
04-09-2007
Ojciec dyrektor
W spisie zawodów figuruje dyrektor cyrku, ale dyrektora teatru nie ma. Płynne są jego status i pozycja. Tylko w Warszawie pięć teatrów rozpocznie sezon pod nowym kierownictwem. Kim dziś jest dyrektor teatru? - pyta Aneta Kyzioł w Polityce.
04-06-2007
Rzeszów. Protokół o remoncie teatru u marszałka
Jest już gotowy protokół pokontrolny, będący wynikiem pracy komisji z urzędu marszałkowskiego w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Ma służyć marszałkowi głównie jako potwierdzenie, że dobrze zrobił, zwalniając dyrektora teatru.
23-05-2007
Polityka na scenie
Gdy piszę te słowa, w czwartek, jest już ponad trzy tysiące głosów poparcia dla Węgierki. Pytanie - do ilu się musi lista wydłużyć, by Schabieński się wycofał? I czy to w ogóle możliwe. I tylko czekać, jak inny komisarz na wniosek innego stowarzyszenia przemianuje inny teatr... Ileż to roboty znaleźć patronowi coś w życiorysie?! - pisze Wacław Krupiński w Dzienniku Polskim.
27-04-2007
Rzeszów. Groteskowa konferencja nowego dyrektora teatru
To był chyba najgorszy spektakl w karierze Przemysława Tejkowskiego, byłego aktora, a obecnie p.o. dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jego pierwsza konferencja prasowa zbulwersowała dziennikarzy rzeszowskich mediów.
24-04-2007
Polityka a teatr
Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów Polskich obradujące na Walnym Zebraniu w Radziejowicach z oburzeniem przyjęło formę odwołania ze stanowiska Zbigniewa Rybki - dyrektora rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Oficjalną opinię w tej sprawie stowarzyszenie ma podać dzisiaj - pisze Mariusz Kamieniecki w Naszym Dzienniku.
24-04-2007
Rzeszów. Odwołanie marszałka za odwołanie Rybki?
Za odwołanie Zbigniewa Rybki [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora teatru bez podania przyczyn marszałek województwa może zapłacić własnym stołkiem. - Koniec tego spektaklu nieudolności - mówi Mirosław Karapyta, szef klubu radnych PSL w sejmiku województwa podkarpackiego i zapowiada, że złoży wniosek o odwołanie Zygmunta Cholewińskiego z funkcji marszałka.
24-04-2007
Hamlet pro-PIS-owski
Zbigniew Rybka nie jest już dyrektorem rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Zastąpił go aktor Przemysław Tejkowski. W mieście mówią, że Rybka musiał odejść, bo mu bliżej do PSL-u niż do PiS-u. W mieście mówią także, że Tejkowski musiał nadejść, bo mu bliżej do PiS-u niż do PSL-u - pisze Jaromir Kwiatkowski w Gazecie Codziennej Nowiny.
23-04-2007
Rzeszów. Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów wyraża sprzeciw
Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów (SDT) jest zaniepokojone sposobem odwołania dyrektora naczelnego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Zbigniewa Rybki (na zdjęciu). Dyrektorzy upoważnili też zarząd SDT do opublikowania uchwały w tej sprawie w mediach i wystosowania pism do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Podkarpackiego wyrażających sprzeciw wobec sposobowi potraktowania dyrektora.
20-04-2007
PiS odzyskał teatr w Rzeszowie
Zarząd województwa podkarpackiego bez podania przyczyn odwołał dyrektora teatru w Rzeszowie, a na jego miejsce mianował twórcę filmu reklamowego PiS. - To skandal i groźny precedens - komentuje środowisko teatralne - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej.
19-04-2007
Spokój panuje w Rzeszowie
W środę rano w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie pojawił się nowy dyrektor. To Przemysław Tejkowski, aktor. Tym samym potwierdziły się plotki, które krążyły po Rzeszowie od dawna, że to dla niego marszałek województwa podkarpackiego pozbył się - bez podania konkretnego powodu - poprzedniego dyrektora teatru, Zbigniewa Rybki - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
19-04-2007
To skandal niebywały!
Wstrząsnęła mną informacja o odwołaniu (i samej skandalicznej! formie odwołania) dyrektora Teatru Wandy Siemaszkowej. Odwoływany bez podania przyczyn? To właściwie rozumiem, bo żadnych powodów i przyczyn nie było! A jednocześnie potraktowany został jak przestępca, bowiem od środy nie może już wejść do swego gabinetu? To skandal niebywały! - pisze Marian Duda w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
18-04-2007
Rzeszów. Dyrektor Siemaszkowej odwołany
Bez podania powodów zarząd województwa podkarpackiego odwołał wczoraj, 17 kwietnia, Zbigniewa Rybkę [na zdjęciu], dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Środowiska teatralne od Rzeszowa po Warszawę są zbulwersowane - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
10-04-2007
Kulturę tworzą ludzie
Prof. Lech Majewski z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych z Rzeszowem związany jest już od 10 lat. Zaangażował się we współorganizację ważnych imprez artystycznych, jakimi są Biennale Grafiki Komputerowej oraz Biennale Plakatu Teatralnego, prezentowane w rzeszowskim Teatrze im. W. Siemaszkowej. W miniony poniedziałek prof. Majewski spotkał się w Rzeszowie z wicemarszałkiem Podkarpacia Janem Burkiem, z którym rozmawiał o sytuacji w rzeszowskim teatrze - pisze Łukasz Sikora w Super Nowościach.
28-03-2007
Rzeszów. Sprawdzanie Rybki trwa
We wtorek Zarząd Województwa Podkarpackiego spotkał się ze Zbigniewem Rybką, dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jak wcześniej zapowiadał rzecznik marszałka - miały zapaść decyzje o dalszej współpracy z Rybką.
27-03-2007
Rzeszów. Zarząd chce zwolnić Rybkę, ale nie wie dlaczego
Znani twórcy teatralni są oburzeni tym, że zarząd województwa chce odwołać dyrektora rzeszowskiego teatru. Pytają o powody. Tych jednak nie znają nawet członkowie zarządu, zna je tylko marszałek.
27-03-2007
Rzeszów. Zarząd chce zwolnić Rybkę, ale nie wie dlaczego
Znani twórcy teatralni są oburzeni tym, że zarząd województwa chce odwołać dyrektora rzeszowskiego teatru. Pytają o powody. Tych jednak nie znają nawet członkowie zarządu, zna je tylko marszałek.
23-03-2007
Czy wyleją Rybkę?
Teatr im. W. Siemaszkowej wygląda obecnie imponująco. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że to jeden z najpiękniej wyremontowanych rzeszowskich budynków. Kiedy jednak zaglądniemy do środka, wcale nie jest już tak sympatycznie, chociaż wnętrza gmachu również lśnią nowością. W ostatnich tygodniach najwięcej bowiem mówi się tu nie o sztuce, ale o dziwnych rozgrywkach personalnych - pisz Łukasz Sikora w Super Nowościach.
23-03-2007
Rzeszów. Decyzja dotycząca Rybki w rękach zarządu
Marszałek Zygmunt Cholewiński spotkał się w czwartek ze Zbigniewem Rybką [na zdjęciu], dyrektorem Teatru im. Wandy im. Siemaszkowej w Rzeszowie. Po tej rozmowie Rybka nadal jest dyrektorem.
20-03-2007
Rzeszów. Marszałek zbiera opinie o dyrektorze teatru
Zbigniew Rybka [na zdjęciu] może stracić stanowisko dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Marszałek województwa poprosił o opinię w jego sprawie ministerstwo i związki zawodowe. A poprosił, bo dostał donos.
17-03-2007
Rzeszów. Donos na dyrektora teatru
Ktoś napisał donos na dyrektora teatru. Urząd Marszałkowski zapowiedział w teatrze kontrolę, a sam marszałek zwrócił się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego o opinię na temat dyrektora. To wstęp do odwołania? - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.