powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Koszalin. "Miłosz" w Teatrze "Dialog"

Z okazji 50. Międzynarodowego Dnia Teatru, Roku Czesława Miłosza, 50 - lecia pracy artystycznej Wacława Dąbrowskiego Stowarzyszenie Teatr Propozycji "Dialog" zaprasza 24 marca 2011 r. na godz. 19.00 na premierę spektaklu "Miłosz"

Spektakl "Miłosz" to poetycka opowieść o miłości, poczuciu winy, lęku przed "powrotem do samej esencji". O konieczności dokonywania wyborów, nawet wtedy, gdy wiemy, że być może będą to złe wybory. O konieczności

przekraczania granic, przed którymi ciągle stajemy; to nasze przeznaczenie, los, przejście w "drugą przestrzeń". O wierze i nadziei.

Po 52 latach nieobecności na Litwie Miłosz odwiedza rodzinne Szetejnie. Staje w tej samej - nie tej samej - okolicy na brzegu małej rzeczki, nad którą jako chłopiec z wędką - wtedy - i jako starzec - teraz - zadaje sobie to samo pytanie: "weźmie, nie weźmie". Z głębin pamięci powracają obrazy z dzieciństwa, a wraz z nimi Daemones.

**

Scenariusz i reżyseria: Marek Kołowski

Występują: Stefania Tomaszewska - Aktorka, Jerzy Bokiej - Aktor, Wacław

Dąbrowski - Poeta, Jerzy Litwin - Daemones,

oraz recytatorzy z grupy "Proscenium" i chóry z koszalińskich parafii przygotowane przez Marię i Wacława Dąbrowskich

Układ tekstów w spektaklu: "Wezwanie", "Pewna okolica", "Dwór", "Daemones", "Zdarzenie gdzie indziej", "Przeszłość", "Po osiemdziesiątce", "Suknia w groszki", "Na cześć księdza Baki", "Wiara", "Nadzieja", "Miłość", "Głowa", "W Szetejniach", "Zapomnij", "Granica", "Piosenka o końcu świata", "Zaśpiew", "Esse", "Przeciwieństwo", "Orfeusz i Eurydyka", "Daemones"(c.d).

Przy opracowaniu tekstów na chóry wzorowano się na pracach greckiego Teatru "Erineos" z Volos, specjalizującego się w rekonstrukcjach antycznych tekstów dramatycznych.

Spektakl "Miłosz" jest kontynuacją tradycji "teatru żywego słowa", zapoczątkowanej przez Teatr Rapsodyczny Mieczysława Kotlarczyka, a przeszczepionej na koszaliński grunt przez aktorkę krakowskiego teatru, założycielkę Teatru "Dialog" Henrykę Rodkiewicz.

Kolejny spektakl w Wielki Czwartek 21 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00

Teatr "Dialog", Koszalin, ul. Grodzka 3, tel. 94 34 252 96 begin_of_the_skype_highlighting              94 34 252 96      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              94 34 252 96      end_of_the_skype_highlighting.