powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Przeczytają sztuki o Heweliuszu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Wybrzeże odbędą się czytania sztuk nagrodzonych w Konkursie na dramat poświęcony Janowi Heweliuszowi.

W ramach obchodów Roku Heweliusza oraz Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Wybrzeże zaprasza na czytania sztuk nagrodzonych w Konkursie na dramat poświęcony Janowi Heweliuszowi, zorganizowanym przez Urząd Miasta Gdańska i Teatr Wybrzeże. W piątek, 25 marca o godz. 19 na Scenie Malarnia odbędzie się czytanie sztuki "Elżbieta H." Anny Wakulik, przygotowane przez Katarzynę Kalwat. W sobotę, 26 marca o godz. 18 również na Scenie Malarnia odbędzie się czytanie "Heweliusza i temponautów" Przemysława Jurka, przygotowane przez Jakuba Roszkowskiego. Obie te sztuki zajęły ex aequo trzecie miejsce w konkursie.

W niedzielę, 27 marca o godz. 17 na Czarnej Sali będzie miało miejsce czytanie sztuki "Selenografia", która zajęła drugie miejsce w konkursie. Jej autorem i jednocześnie reżyserem czytania jest Krzysztof Prus. Wstęp na wszystkie czytania jest wolny.

Anna Wakulik

ELŻBIETA H

Reżyseria: Katarzyna Kalwat

Czytają: Dorota Androsz, Ewa Jendrzejewska, Emilia Komarnicka

Przemysław Jurek

HEWELIUSZ I TEMPONAUCI

Reżyseria: Jakub Roszkowski

Czytają: Maciej Konopiński, Jacek Labijak, Robert Ninkiewicz, Wanda Skorny, Marek Tynda, Jarosław Tyrański.

Krzysztof Prus

SELENOGRAFIA

Reżyseria: Krzysztof Prus

Czytają: Monika Chomicka-Szymaniak, Piotr Chys, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski. Maria Mielnikow-Krawczyk.