powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Stu(d)nia performensu" na UW

Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje 30 marca projekt "Stu(d)nia performensu. Dzień performatywny na UW".

Projekt odbędzie się 30 marca na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt ma charakter jednodniowego wydarzenia artystycznego i jest kontynuacją zeszłorocznego, zorganizowanego przez nasze stowarzyszenie, teatralnego wydarzenia Teatr, Student, Przestrzeń, które skonfrontowało i zintegrowało wielopokoleniowe, akademickie ruchy teatralne.

Jego celem jest dokonanie przeglądu różnorodnych akcji artystycznych posługujących się performensem jako środkiem wyrazu, a także podjęcie próby zdefiniowania zjawiska. Tym samym wydarzenie ma na celu pobudzić uczestników projektu do refleksji nad performensem jako medium mówienia o rzeczywistości, nad swoistością jego języka i rolą, jaką może pełnić w życiu społecznych.

Udział potwierdzili m.in.: Teatr Remus, Performeria Warszawa oraz Grupa Teatralna Straponten, Kobieta Wampir, tancerki flamenco, studenci wydziału scenografii Akademii Sztuk Plastycznych i zespół Trzy/Trzecie.

Projekt skierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów warszawskich uczelni wyższych, zarówno kierunków humanistycznych, jak i ścisłych. Organizatorzy zakładają, że performens jako medium wypowiedzi o rzeczywistości wpisuje się całokształt życia społecznego.