Warszawa. Festiwal sztuk wizualnych i performatywnych

Miesiąc trwać będzie festiwal sztuk wizualnych i performatywnych Temps d'Image, stanowiący europejską sieć wymiany projektów artystycznych.

«Festiwal Temps d'Image, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, wstęp wolny (poza spektaklem "After all"), piątek (11.03) - poniedziałek (11.04)

Miesiąc trwać będzie festiwal sztuk wizualnych i performatywnych Temps d'Image, stanowiący europejską sieć wymiany projektów artystycznych. Prezentowane akcje są bardzo ciekawe, ale ze względu na długofalowy proces realizacji widzowie obejrzą tylko ich rejestracje. Jest na co czekać - tematy są zróżnicowane: od badań antropologicznych przez językowe po akcję polegającą na przeprowadzeniu remontu mieszkania.

Temps d'Image otworzy akcja "Dzicy" Krzysztofa Garbaczewskiego i jego zespołu inspirowana antropologiczną książką "Życie seksualne dzikich" Bronisława Malinowskiego. 11 marca od godz. 15 do 18 w CSW trwać będzie konferencja naukowa "Dzicy. Spekulacje na temat Nieludzi". Następnego dnia na godz. 19 organizatorzy zaproszą na koncert, a 13 marca na godz. 18 na projekt "Live stream film".

Za tydzień w programie prawdziwy przebój - spektakl Societas Raffaello Sanzio wybitnego włoskiego reżysera Romeo Castellucciego. Jego niemal trzygodzinna ogromna produkcja pokazywana była kilka lat temu na Festiwalu Malta w Poznaniu. Na bazie tryptyku "Inferno" ("Piekło"), "Purgatorio" ("Czyściec") i "Paradiso" ("Raj") powstały trzy filmy. Zarówno spektakl, jak i jego rejestracja (zobaczymy ją w CSW) zaliczane są do najbardziej znaczących wydarzeń kulturalnych w pierwszej dekadzie XXI wieku. Autorska wizja "Boskiej komedii" Dantego robi wielkie wrażenie. Po tych sobotnich seansach rumuńska choreograf Vava Stefanescu pokaże taneczny spektakl "After all".

A w kwietniu zobaczymy m.in., jak prywatne mieszkanie-pracownia artysty stanie się laboratorium, gdzie wykonuje się zlecone prace remontowe w kontrolowanych warunkach ("Projekt remont" przygotowany przez urodzoną w 1977 roku w Paryżu artystkę multimedialną Sophie Jocz).»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego