powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Charytatywnie w Teatrze Otwartym

Historię pary niesfornych przyjaciół poznają dzieci oglądając spektakl "Co mogą smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się" 20 lutego w Krakowskim Kinoteatrze Wrzos. Spektakl w wykonaniu Teatru Otwartego jest częścią akcji "WSTAWAJ! NIE JESTEŚ SAMA" dedykowanej Joannie Kosińskiej.

Akcja ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitacje Joanny, która po operacji guza móżdżku, sparaliżowana, wymaga kuracji, której każdy dzień kosztuje 600zł.

Przedstawienie teatralne z udziałem trójki aktorów to historia Smoczka Obiboczka i Skrzacika Pomponika, mieszkańców leśnej polany. Para niesfornych bohaterów, wplątana w szereg niezwykłych sytuacji musi zmierzyć się z tajemnicami pewnej biblioteki oraz wykazać kulturą osobistą i dobrym wychowaniem. Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo - lalkowego. Podczas trwania spektaklu dzieci występują na scenie, uczestnicząc w tworzeniu bajki poznają kulisy teatru.

Spektakl kierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wejściówki na przedstawienie w cenie 15 zł można rezerwować pod nr Kinoteatr pomieści 149 młodych widzów.

Wejśćiówki można rezerwować po nr.tel.604 874 378.

Spektakl wpisuje się w cykl wydarzeń dedykowanych Joannie Kosińskiej, na które składają się m.in.: ,Aukcja w Muzeum "Dom Grecki" w Myślenicach (18 lutego), pizzowanie w pizzerii "Mała Italia" (19 lutego), koncert zespołu folklorystycznego Ziemia Myślenicka (18 marca).koncert zespołu Zakopower (3 kwietnia).

***

33 letnia Joanna Kosińska przeszła operację guza móżdżku. W trakcie operacji naruszony został nerw ruchowy, wystąpiły poważne komplikacje, które spowodowały znaczny niedowład lewej strony ciała oraz uszkodzenie nerwów czaszkowych.

Dzięki akcjom charytatywnym i zbiórkom pieniędzy udało się rozpocząć rehabilitację Joasi, która przynosi już pierwsze efekty. Jednak na jej kontynuację potrzebne są ogromne środki finansowe. Spektakl jest jednym z wydarzeń , które ma umożliwić ich zebranie, a co za tym idzie dać Asi i jej rodzinie szanse na powrót do normalnego życia.

Więcej informacji o Asi można znaleźć na blogu: http://joannakosinska.blogspot.com/