Czy kultura będzie marką Lublina?

05-03-2007
Debata Gazety Wyborczej "Czy kultura będzie marką Lublina?"odbyła się 28 lutego 2007 roku na wydziale politologii UMCS.
03-01-2008
Nowi ludzie i nowa energia w kulturze
Rok nowości. Rok budzących nadzieje dobrych przemian nie tylko w finansowaniu kultury, również w rozumieniu jej roli w promocji i budowaniu wizerunku Lublina i regionu - podsumowanie Grzeorza Józefczuka w Gazecie Wyborczej - Łódź.
06-12-2007
Lublin. Rok zarządu województwa
Zarząd województwa podsumowuje swoje 365 dni. Marszałek i jego zastępcy chwalą się osiągnięciami, i wolą przemilczeć nieliczne porażki.
08-03-2007
Peryferie bez kultury
Prawdziwa inicjacja kulturalna każdego zaczyna się w momencie pierwszego indywidualnego kontaktu wynikającego ze świadomego, indywidualnego wyboru. Ale z dzielnicy Felin jest równie daleko do teatru czy też filharmonii jak z Drozdówki. I fizycznie, i duchowo - pisze Grzegorz Rzepecki w Gazecie Wyborczej - Lublin w ramach debaty o lubelskiej kulturze.
05-03-2007
Lublin ksenofobiczny?
Marzyłem, żeby Gardzienice stały się redutą światowego teatru, ale nie "Redutą Ordona". Zadajemy więc sobie dziś pytanie, czy jest miasto, które chciałoby nas przyjąć - Włodzimierz Staniewski zabrał gos w debacie Gazety Wyborczej "Czy kultura będzie marką Lublina?".
02-03-2007
Lublin. Wszyscy za kulturą
Zorganizowana przez "Gazetę" publiczna dyskusja "Czy kultura będzie marką Lublina", która odbyła się w środę na Wydziale Politologii UMCS, przyciągnęła znakomitych gości, przybyło wielu twórców i szefów placówek kultury.
28-02-2007
Lublin. Czy kultura będzie marką Lublina?
W ciągu najbliższych paru lat wyremontowane zostaną w Lublinie dwa nieużywane obiekty: Teatr Stary i Teatr w Budowie. Remont czeka także Centrum Kultury. Jak zostaną one wykorzystane? Jakie instytucje znajdą w nich miejsce? Co się tam będzie działo? Jaka w ogóle jest przyszłość lubelskiej kultury? - koeljną debatę zapowiada Gazeta Wyborcza - Lublin.