Trwa konflikt w lubelskim Teatrze Muzycznym

20-02-2007
25-06-2012
Lublin. Boniecki: Straciłem 800 tysięcy
Na 800 tys. złotych wycenił utracone korzyści Jacek Boniecki, dyrygent i były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie. Przez sześć lat trwał proces, w którym oskarżony był m. in. o działania na niekorzyść placówki.
20-06-2012
Lublin. Jacek Boniecki uniewinniony
Sąd Okręgowy w Lublinie we wtorek prawomocnie oczyścił z zarzutu przekroczenia uprawnień Jacka Bonieckiego, byłego już dyrektora artystycznego, a do niedawna kierownika muzycznego lubelskiej operetki
16-09-2011
W Lublinie lobby operowe podnosi głowę
Prezes Zarządu Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz przysłał do władz lubelskich protestacyjny list otwarty, w którym dowodzi, że bez Jacka Bonieckiego nie będzie w Lublinie opery. Mam ten list przed sobą, czytam po raz kolejny - i nie wiem, o co w nim chodzi - pisze Grzegorz Józefczuk w Gazecie Wyborczej - Lublin.
15-09-2011
Lublin. Apel o zmiany personalne w Teatrze Muzycznym
- Jacek Boniecki powinien mieć wpływ na przyszłość Teatru Muzycznego w Lublinie - z apelem takiej treści wystąpił do marszałka województwa i prezydenta Lublina Olgierd Łukaszewicz, prezes zarządu Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie.
15-07-2009
Lublin. Dyrektor Janczak planuje opery w operetce
Tomasz Janczak, solista śpiewak, [na zdjęciu w "Ptaszniku z Tyrolu"] został nowym dyrektorem artystcznym Teatru Muzycznego w Lublinie. O planach artystycznch opowiada Dorocie Gonet.
10-07-2009
Lublin. Tenor Janczak dyrektorem Teatru Muzycznego
Tenor, pierwszy solista Teatru Muzycznego w Lublinie, Tomasz Janczak, został dyrektorem artystycznym tej sceny.
23-04-2009
Lublin. Strajk w Muzycznym?
Trzy związki działające w Teatrze Muzycznym weszły w spór zbiorowy z dyrektorem Krzysztofem Kutarskim. Argumentują to m.in. "tragiczną sytuacją finansową" (twierdzą, że ubiegłoroczna strata teatru wyniosła 530 tys. zł) i brakiem podwyżek. Ostrzegają, że może dojść do strajku.
06-02-2009
Lublin. W Teatrze Muzycznym chcą podwyżek i dyrektora
Związkowcy z Teatru Muzycznego żądają podwyżek i ... dyrektora ds. artystycznych. Sami przyznają, że wygrać w pierwszej kwestii będzie trudno.
18-12-2008
Lublin. Partyjna bitwa o teatr
PSL znów chce połączyć Teatr Muzyczny [na zdjęciu] z Filharmonią Lubelską. PO jest temu kategorycznie przeciwna. Czy to koniec koalicji? - zastanawiają się Karol Adamaszek i Sławomir Skomra w Gazecie Wyborczej - Lublin.
17-12-2008
Lublin. Radny Misztal przeciwko operetce
Stanisław Misztal, radny sejmiku województwa złożył doniesienie do prokuratury, w którym zarzucił dyrekcji Teatru Muzycznego nieprawidłowości przy realizacji "Traviaty".
17-12-2008
Lublin. Zwlekają z wyborem dyrektora Muzycznego
Zarząd województwa wczoraj po raz kolejny nie zajął się sprawą dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego (nie wybrano go od roku).
08-10-2008
Lublin. Radny skarży się na dyrektora Muzycznego
Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Kutarskiego, dyrektora Teatru Muzycznego, trafiło w ubiegłym tygodniu do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Złożył je Stanisław Misztal, radny wojewódzki. Wyjaśnień domaga się także od władz wojewódzkich.
02-10-2008
Lublin. Radny Misztal atakuje dyrektora Muzycznego
Doniesienie do prokuratury w sprawie sytuacji w Teatrze Muzycznym złożył w poniedziałek radny sejmiku Stanisław Misztal. Według nieoficjalnych informacji zmiany na dyrektorskim fotelu w Teatrze Muzycznym chce współrządzące województwem PSL.
26-09-2008
Lublin. Muzyczny po kontroli
Dyrekcja Teatru Muzycznego ma teraz miesiąc na odzyskanie pieniędzy wypłaconych muzykowi, który nie uczestniczył w próbach, bo zatrudnił się w filharmonii. To tylko jedno z ubiegłorocznych zaleceń po kontroli Urzędu Marszałkowskiego. Było ich 23, teatr wypełnił pięć.
18-09-2008
Lublin. Filharmonia straci dyrektora, Muzyczny nie
28-05-2008
Lublin. Po kontroli w Teatrze Muzycznym
Znane są już efekty kontroli sprawdzającej w Teatrze Muzycznym. Wynika z niej, że dyrekcja placówki w większości nie zastosowała się do zaleceń wskazanych przez urzędników podczas poprzedniej inspekcji.
05-05-2008
Lublin. Zmiany personalne w Muzycznym
Zarząd Województwa odwołał 29 kwietnia j Jana Jakimca, zastępcę dyrektora Teatru Muzycznego ds. administracyjno-technicznych.
10-04-2008
Lublin. Jacek Boniecki wraca do Muzycznego
Jacek Boniecki [na zdjęciu], były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego, odwołany przez zarząd województwa w lipcu ubiegłego roku, podpisał z placówką umowę o pracę. Będzie kierownikiem muzycznym zespołu.
09-04-2008
Lublin. Prywatne tourneé zarobkowe?
Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Teatrze Muzycznym [na zdjęciu] wykracza poza granice kraju.
28-01-2008
Lublin. W Muzycznym znów coś nie gra
Grupa muzyków z orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie protestuje przeciw polityce dyrektora. Zamiast na próbę poszli na urlop na żądanie.
24-01-2008
Lublin. Znowu niepokoje w Teatrze Muzycznym
Znowu niespokojnie w Teatrze Muzycznym. Część załogi, popierana przez związkowców z NSZZ "Solidarność" przy TM, nieprzychylnie ocenia działania Krzysztofa Kutarskiego, od listopada dyrektora tej placówki. Trafiło do niego pismo z listą zastrzeżeń. Urząd Marszałkowski, któremu podlega jednostka, zapewnia, że powołanie dyrektora artystycznego rozwiąże problemy teatru.
16-01-2008
Lublin. Muzyczny wciąż czeka na dyrektora
Teatr Muzyczny w Lublinie od lipca nie ma dyrektora artystycznego. Wtedy ze stanowiska odwołany został Jacek Boniecki. Przedstawienie zarządowi województwa kandydata na nowego szefa to zadanie dla dyrektora naczelnego. Od października jest nim Krzysztof Kutarski.
16-11-2007
Lublin. Dyrektor Muzycznego bez nominacji
Teatr Muzyczny w Lublinie nadal nie ma swojego dyrektora naczelnego. Jego obowiązki pełni od czerwca br. Krzysztof Kutarski, który wygrał też jesienny konkurs na tę funkcję. Jednak nominacji jak do tej pory nie otrzymał.
05-10-2007
Lublin. Kutarski dyrektorem Teatru Muzycznego
Komisja konkursowa wybrała wczoraj [4 października] dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego. Został nim Krzysztof Kutarski, dotychczasowy p.o. dyrektora.
02-10-2007
Lublin. Dyscyplinarka za brak oświadczenia majątkowego
Leszek Hadrian [na zdjęciu], były dyrektor Teatru Muzycznego, został ukarany przez władze województwa dyscyplinarka. Powód: po otrzymaniu wypowiedzenia nie złożył oświadczenia majątkowego.
26-09-2007
Lublin. Kutarski dyrektorem Muzycznego?
Krzysztof Kutarski to niemal pewny kandydat na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie. O stanowisko - po odwołanym w atmosferze skandalu dyr. Leszku F. Hadrianie - ubiega się pięciu kandydatów, jednak w powszechnej opinii liczy się tylko trzech.
03-09-2007
Lublin. Na co choruje dyrektor Boniecki?
Jacek Boniecki, były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego, przebywa od kilku tygodni na zwolnieniu lekarskim. - Ma chorą rękę - mówi dyrektor Krzysztof Kutarski. Tymczasem lekarz, który wystawił mu zwolnienie, to chirurg gastrolog.
28-08-2007
Lublin. Silva dyrektorem artystycznym Muzycznego?
Czy dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Lublinie zostanie Ruben Silva, znany dyrygent boliwijskiego pochodzenia? Krzysztof Kutarski, który szykuje się na stanowisko dyrektora naczelnego tej placówki, bardzo poważnie myśli o takiej współpracy
23-08-2007
Lublin. Nowy sezon w Muzycznym z problemami
Poprawa sytuacji finansowej placówki i walka o nowego widza - to zadania, jakie stawia przed sobą i całą załogą Krzysztof Kutarski. p.o. dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie. 21 sierpnia artyści wrócili do pracy po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie.
17-08-2007
Lublin. Umowa z Bonieckim zgodna z przepisami
- Nie sądzę, żeby były jakieś prawne zastrzeżenia co do podpisania przez Teatr Muzyczny umowy o dzieło z Jackiem Bonieckim [na zdjęciu] - mówi Leszek Burakowski, dyrektor- generalny Urzędu Marszałkowskiego.
03-08-2007
Lublin. Będzie konkurs na dyrektora Muzycznego
Zarząd Województwa Lubelskiego podjął 1 sierpnia decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie.
01-08-2007
Lublin. Dyrektor Boniecki jeszcze w Muzycznym
Jacek Boniecki [na zdjęciu], mimo iż tydzień temu został odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie, nadal w nim pracuje. Co więcej - będzie przygotowywał nową premierę.
26-07-2007
Lublin. Dyrektorzy Teatru Muzycznego odwołani
Dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie Leszek Hadrian i jego zastępca ds. artystycznych Jacek Boniecki [na zdjęciu] zostali w środę odwołani ze swoich funkcji.
19-07-2007
Lublin. Policzone dni dyrektorów Muzycznego
Władze województwa szykują się do odwołania dyrektorów - naczelnego i artystycznego - Teatru Muzycznego.
17-07-2007
Lublin. Minister kultury za odwołaniem dyrektorów Muzycznego
W tym tygodniu swoje stanowiska mogą stracić dyrektorzy Teatru Muzycznego. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski popiera w tej sprawie zarząd województwa.
09-07-2007
Lublin. Cugowski nie rozwiązał konfliktu w Muzycznym
Krzysztof Cugowski [na zdjęciu], IV senator i piosenkarz, próbował pogodzić pracowników Teatru Muzycznego w Lublinie. Nadaremnie. Konfliktu w Teatrze Muzycznym władze województwa nie potrafią rozwiązać od pół roku.
06-07-2007
Lublin. Los dyrektora Bonieckiego przesądzony
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie ma nic przeciwko odwołaniu Jacka Bonieckiego [na zdjęciu], zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Muzycznego w Lublinie. Decyzja resortu dotarła do urzędu, ale Boniecki stanowisko straci najwcześniej za kilka tygodni, bo dwóch członków zarządu (m.in. marszałek Jarosław Zdrojkowski) zaczęło właśnie urlopy.
05-07-2007
Lublin. Ważą się losy dyrektorów Teatru Muzycznego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie widzi żadnych przeciwwskazań, by odwołać Jacka Bonieckiego ze stanowiska dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie.
25-06-2007
Lublin. Teatr Muzyczny z długami
Teatr Muzyczny [na zdjęciu] ma około 200 tys. zł długu - poinformował Krzysztof Kutarski, p.o. dyrektora naczelnego TM. Zapewniał, że ma plan, jak sytuację poprawić.
20-06-2007
Lublin. Związkowcy z Muzycznego pod Urzędem Marszałkowskim
"Chcemy grać i śpiewać, "teatr w Budowie, Muzyczny w ruinie" - z takimi hasłami na ustach około trzydziestu członków Związku Zawodowego Pracowników Kultury przy TM przeszło 18 czerwca pod lubelski Urząd Marszałkowski.
16-06-2007
Lublin. Teatr Muzyczny protestuje
"Żądamy utrzymania wysokiego poziomu artystycznego", "Teatr musi grać" - takie transparenty pojawiły się wczoraj na budynku Teatru Muzycznego w Lublinie.
14-06-2007
Lublin. Kolejny przewrót w Teatrze Muzycznym
Wczoraj [13 czerwca] zarząd województwa zmienił swoją poniedziałkową decyzję i zdecydował, że dyrektorem Teatru Muzycznego będzie Krzysztof Kutarski, a nie Jan Jakimiec.
13-06-2007
Lublin. Kto rządzi w Muzycznym?
Jan Jakimiec przejął obowiązki dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Dotychczasowy szef Leszek Hadrian nie został odwołany, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z posadą pożegna się też wkrótce zastępca Hadriana Jacek Boniecki.
11-06-2007
Lublin. Żenująca batalia w Muzycznym
Zamiast ciekawych spektakli, obrzucanie się błotem. Teatr Muzyczny sięgnął dna. Do walczących ze sobą dyrektorów dołączyli pracownicy. Oskarżają się o pracę w tajnych służbach i korupcję.
06-06-2007
Lublin. Nie obronili dyrektora Bonieckiego
Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Lubelskiego w sprawie Teatru Muzycznego zwołał na 4 czerwca marszałek Jarosław Zdrojkowski. Powód? Pracownicy placówki wzięli w obronę dyrektora artystycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] i domagają się od władz województwa, by wycofały się z pomysłu zwolnienia go ze stanowiska.
05-06-2007
Lublin. Coraz większa awantura w Muzycznym
Część załogi broni Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego i zapowiada akcję protestacyjną. A "Solidarność" jest za dyrektorem generalnym Leszkiem Hadrianem.
04-06-2007
Lublin. Wniosek dyrektora Hadriana o odwołanie dyrektora Bonieckiego
Nie widać końca długotrwałego konfliktu w Teatrze Muzycznym.
31-05-2007
Lublin. Gra o władzę w Muzycznym
Znów głośno wokół Teatru Muzycznego. I znów nie chodzi o osiągnięcia artystyczne, lecz o stołki. Dyrektor placówki Leszek Hadrian domaga się odwołania swojego zastępcy Jacka Bonieckiego. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że dni ich obu są policzone.
31-05-2007
Lublin. Teatr Muzyczny do prokuratury
Wczoraj [30 maja] zarząd województwa zdecydował, że prokuratura zajmie się nieprawidłowościami w Teatrze Muzycznym. Rozpoczęto także procedurę odwoławczą dyrektora artystycznego TM - Jacka Bonieckiego.
30-05-2007
Lublin. Dyrektor Boniecki żegna się z posadą?
Zarząd województwa na dzisiejszym [30 maja] posiedzeniu ma rozpocząć procedurę odwoławczą Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Prawdopodobnie skieruje także do prokuratury doniesienie w sprawie zbadania nieprawidłowości w teatrze.
25-05-2007
Lublin. Konflikt w Muzycznym bez rozwiązania
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, włodarze województwa nic zdecydowali o przyszłości dyrektorów Teatru Muzycznego w Lublinie.
21-05-2007
Lublin. Dyrektorzy Muzycznego do wymiany?
16 maja Zarząd Województwa Lubelskiego zapoznał się z wynikami kontroli w Teatrze Muzycznym. Nieoficjalnie wiadomo, że efektem będzie zwolnienie obu dyrektorów teatru: naczelnego, czyli Leszka Hadriana, i artystycznego - Jacka Bonieckiego. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną za tydzień.
17-05-2007
Lublin. Muzyczny pod specjalną kontrolą
Ważą się losy kierownictwa Teatru Muzycznego. Zarząd województwa po kilkugodzinnej dyskusji na ten temat powołał komisję, która wskaże winnych nieprawidłowości w placówce.
15-05-2007
Lublin. Związkowcy chcą odwołania dyrektora Bonieckiego
Po raz kolejny związkowcy występują przeciwko dyrektorom dwóch ważnych lubelskich instytucji kultury, Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej - i żądają od marszałka, aby ich zwolnił.
11-05-2007
Lublin. Wyniki kontroli w Muzycznym
Znane są już wyniki kontroli przeprowadzonej w Teatrze Muzycznym.
29-03-2007
Lublin. Radny Samoobrony przeciw Bonieckiemu
Nieprawidłowości finansowe, zastraszanie pracowników - tej treści doniesienie do prokuratury w sprawie Jacka Bonieckiego [na zdjęciu], dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie, złożył 26 marca Stanisław Misztal, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego z Samoobrony.
16-03-2007
Lublin. Radny niepokoi się o Teatr Muzyczny
Radny sejmiku województwa Stanisław Misztal z Samoobrony, zwrócił się z interpelacją do przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego. Wyraża w nim swoje zaniepokojenie sytuacją, jaka istnieje w Teatrze Muzycznym [na zdjęciu].
06-03-2007
Lublin. Kontrola w Muzycznym zakończona
2 marca zakończyła się urzędowa kontrola w Teatrze Muzycznym. Jej rezultaty będą znane w przyszłym tygodniu.
20-02-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym wciąż trwa
Przedłuża się kontrola w lubelskim Teatrze Muzycznym. Obecnie ma się zakończyć do 2 marca.
12-02-2007
Lublin. Dyrektor Hadrian chce odejść do Rzeszowa
Leszek Hadrian [na zdjęciu], dyrektor lubelskiego Teatru Muzycznego, stara się o stanowisko szefa Filharmonii Rzeszowskiej. Sam nie komentuje tych informacji. Nie chciał z nami rozmawiać, gdy do niego zadzwoniliśmy.
02-02-2007
Lublin. Dłuższa kontrola w Muzycznym
- Kontrola w Teatrze Muzycznym w Lublinie została przedłużona o dwa tygodnie - poinformował 31 stycznia marszałek Jarosław Zdrojkowski. TM podlega pod samorząd województwa.
31-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
Doniesieniami do prokuratury zakończy się prawdopodobnie prowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola w Teatrze Muzycznym - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta".
10-01-2007
Lublin. Hołysz za Hadriana w Muzycznym
Od 9 stycznia Leszek Hadrian, dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie [na zdjęciu], przebywa na urlopie. Na wypoczynek wysłał go marszałek województwa. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Zbigniewowi Hołyszowi.
09-01-2007
Lublin. Marszałek woli Bonieckiego
Zarząd województwa skierował na przymusowy urlop dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana. To efekt jego konfliktu z Jackiem Bonieckim, zastępcą ds. artystycznych teatru.
05-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
3 stycznia na posiedzeniu Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w Teatrze Muzycznym w Lublinie [na zdjęciu] .
04-01-2007
Lublin. Hadrian kontra Boniecki
Naganą dla dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana zakończy się próba odwołania jego zastępcy Jacka Bonieckiego - pisze Wojciech Andrusiewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.
03-01-2007
Lublin. Boniecki do dymisji?
Leszek Hadrian, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, chce, by Urząd Marszałkowski zwolnił Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego kierowanej przez siebie placówki.
12-12-2006
Lublin. Intratna dyrygentura w Muzycznym?
W Kurierze pisaliśmy o tym, że mamy w Lublinie jednego z najdroższych w skali kraju dyrygentów. Zarobki Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego, w roku 2006 przekroczyły już 200 tysięcy złotych. Miesięczna płaca rzędu 30 tys. zł, a nawet 50 tys. zł, jaką pobierał z kasy, to pułap nieosiągalny dla dyrygentów zatrudnionych w innych miastach Polski.
11-12-2006
Lublin. Ile można zarobić w teatrze muzycznym?
Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor artystyczny lubelskiego Teatru Muzycznego, zarobił już w tym roku ponad 200 tys. zł. Jak to możliwe w sytuacji, gdy jego pensja zasadnicza wynosi niespełna 6 tys. zł?