powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Nasza klasa" wśród najlepszych europejskich dramatów

Dramat "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka znalazł się wśród najlepszych europejskich sztuk wybieranych co dwa lata przez European Theatre Convention. Poza "Naszą klasą" w zestawieniu znalazły się również inne polskie dramaty - "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej i "Nad" Mariusza Bielińskiego.

Zgodnie z założeniem projektu, wybrane sztuki mają odznaczać się wysokim poziomem artystycznym oraz odzwierciedlać istotne tendencje w europejskim dramacie. Celem konkursu jest promocja europejskiego dramatu i zachęcenie teatrów do wystawiania wyróżnionych tekstów.

European Theatre Convention powstała w 1988 roku. Skupia 41 ekspertów w 24 krajach. Głownym zadaniem ETC jest wspieranie wielokulturowości, wymiany intelektualnej i artystycznej w teatrze oraz promocja europejskiego dramatu na świecie. Więcej informacji o ETC na stronie: http://www.etc-cte.org/bop/

"Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka miała prapremierę w Teatrze Narodowym w Londynie (The National Theatre), gdzie reżyserował ją Bijan Sheibani. Polska prapremira w reżyserii Ondreja Spišaka odbyła się w Teatrze Na Woli w Warszawie.

Trwają przygotowania do kolejnych wystawień "Naszej klasy" na swiecie.

Najbliższe spektakle "Naszej klasy" w Teatrze Na Woli - 19, 20 i 21 stycznia 2011 roku.